Kalcio svarba organizmui

Kalcio svarba organizmui

Kalcis – viena svarbiausių medžiagų, būtinų žmogaus organizmui normaliai funkcionuoti. Kalcio reikia, kad kaulai ir skeletas įgautų reikalingą struktūrą ir formą.

Šio mineralo reikia visais gyvenimo etapais, tačiau ypatingai svarbu - vaikystėje, kai kaulai auga, senatvėje, kada sumažėja kalcio absorbcijos galimybė, bei sportuojant. Kalcis yra kaulų, nagų, plaukų, dantų pagrindas, taip pat jo yra nervų, raumenų audinyje bei kraujyje. Šis mikromineralas dalyvauja nervinio impulso perdavime, krešulio susidaryme, padeda palaikyti teisingą šarmų-rūgščių balansą, gerina širdies veiklą, mažina menstruacinius skausmus, gerina odos būklę, palaiko kaulų ir dantų sveikumą. Trūkstant jo  kraujyje, kalcis hormonų dėka imamas iš kaulų, kurie tarnauja kaip kalcio sandėlis, ko pasėkoje kaulas pradeda irti. Stokojant kalcio gali atsirasti raumenų mėšlungis, drebėjimas, nemiga, nervingumas, sąnarių skausmai, dantų ėduonis, aukštas kraujospūdis, lūžinėja, sluoksniuojasi nagai, lėčiau gyja žaizdos, pradeda kraujuoti dantenos.  Labai didelis kalcio trūkumas sukelia osteoporozę. 
 
 Pagrindinis kalcio patekimo į organizmą šaltinis – kalcio turintis maistas. Tai pienas, sūris, kopūstai, salierai, petražolės ir kitos lapinės daržovės, riešutai, sėklos, ypač migdolai, sezamas, vytinta žuvis su kaulais, sardinės su kaulais, džiovinti abrikosai. Organizmo galimybė panaudoti kalcį priklauso ne tik nuo jo kiekio maiste, bet ir nuo jo absorbcijos iš žarnyno. Pakankama  D vitamino dozė pagerina  kalcio pusiausvyra organizme. Kalcio kiekį mažina alkoholio vartojimas, hormonų disbalansas, fizinių pratimų trūkumas, kofeinas , arbata, mažas skrandžio rūgštingumas, stresas.
Esant nevisavertei mitybai, patartina vartoti maisto papildus turinčius kalcio. Vaistinėse galite įsigyti kalcio preparatų tabletėmis, milteliais ar sirupo forma.
Grįžti |
Pasidalinti
Mineralams iki -40% Preparatams širdžiai iki -50% Apsauga nuo saulės Mėnesio pigiausi DOVANA - kelioninė kosmetinė! Pausikliams ir valikliams -30% Mineralams iki -40% Preparatams širdžiai iki -50% Apsauga nuo saulės Mėnesio pigiausi DOVANA - kelioninė kosmetinė! Pausikliams ir valikliams -30%
Visi pasiūlymai
info@benu.lt