Kaip stiprinti organizmą vartojant antibiotikus?

14.08.2017 3 komentaras

Komentuoja vaistininkė Jūratė Vitkauskaitė

Tiesa ta, kad antibiotikai įveikia ne tik patogenines, ligą sukėlusias bakterijas. Nerūšiuodami jie išnaikina ir gerąsias bakterijas – probiotikus – atsakingas už sveiką žarnyno, lytinių organų mikroflorą. Dėl kilusio disbalanso sutrinka virškinimas: atsiranda viduriavimas, kartais ir pykinimas bei vėmimas. Moteris neretai užpuola pienligė, kitaip – makšties grybelis.

Norint išvengti šių nemalonių simptomų, siūlyčiau papildyti gerųjų bakterijų atsargas. Vienas iš variantų – antibiotikų vartojimo metu ir savaitę kitą po to gerti probiotikus. Moterims, kurias kankina pienligė, pravartu panaudoti vietinio poveikio žvakutes su gerosiomis bakterijomis ir pieno rūgštimi.

Jei, geriant antibiotikus, labai kankina viduriavimas, gerąsias bakterijas patarčiau vartoti didesniais kiekiais ir dar mėnesį kitą po vaistų kurso. Taip pat nepamirškite gerti daugiau skysčių (3–4 litrus per dieną), sveikai maitintis, o, situacijai negerėjant, karščiuojant, išmatose pastebėjus kraujo ar pūlių – kreiptis į gydytoją.

Sveiką mitybą paminėjau ne veltui. Antibiotikai, išnaikinę ir patogenus, ir probiotikus, sudaro idealias sąlygas grybeliui daugintis. Jei dar „pridėsite“ cukraus, miltinių patiekalų, grybelis gali suvešėti ir sukelti makšties, burnos ar net viso organizmo (sisteminę) kandidozę. Todėl, vartojant šiuos vaistus, patarčiau valgyti kuo daugiau jogurto ir kefyro, papildytų gerosiomis bakterijomis. Taip pat nevenkite daržovių, vaisių. Tik rinkitės ne pačius saldžiausius, kad maistu mėgautumėtės jūs, o ne grybelis.

Norint išvengti ligos atkryčio, būtinai suvartokite visą antibiotikų kursą, gerkite juos nustatytu laiku. Per anksti nutraukus gydymą, bakterijos gali nežūti, ir liga sugrįš. Neracionaliai vartojant paskirtus antibiotikus, kartais net išsivysto bakterijų atsparumas. Kitą kartą susirgus teks ieškoti naujų, stipresnių vaistų ir vėl alinti organizmą.

Baigus vartoti antibiotikus, pastiprinkite savo imunitetą. Po sunkios ligos, vaistų kurso jis būna nusilpęs, greičiau „praleidžia“ įvairius virusus. Tiks imbiero, ežiuolės ekstraktai, jei kankins jėgų trūkumas – tokie mineralai kaip kalis ir magnis. Be to, stenkitės išvengti gūsingų skersvėjų ir staigios temperatūrų kaitos (atsargiai elkitės su kondicionieriumi patalpose ar automobilyje). Ir būkite sveiki! 🙂

, , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą