Bikinio sezonas be streso

03.05.2019 Komentarų nėra

Atsipalaiduokite nuo spaudimo tapti tobulybe. „Tą laiką, kai graužiatės dėl savo apimties, celiulito, netobulų garbanų, geriau skirkite sau: paskaitykite knygą, siekite karjeros, susitikite su draugais ir džiaukitės gyvenimu. Skaičiuokite ne kalorijas, o laimingas minutes“, – sako charizmatiškoji viršelio herojė, iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ įkūrėja Giedrė Valavičiūtė (35 m). Ji atvirai pasakoja apie tai, kokį sunkų kelią pačiai teko nueiti, kad į veidrodį žiūrėtų su šypsena ir prieš bikinių sezoną nepatirtų streso, užvaldžius troškimui tobulinti figūrą. Ji prisistato labai paprastai – „norinti gyventi čia ir dabar“.

Į interviu Giedrė atlekia tiesiai iš baseino – pasišiaušusi, nepasidažiusi ir linksma.

– Priimti save tokią, kokia esi. Skamba ir paprastai, ir sudėtingai, juk daug kas tą bandome ir ne visada pasiseka. Pakanka frazės, komentaro, net kreivesnio žvilgsnio, ir pasitikėjimas dažnai subliūkšta kaip pradurtas balionas. Ar tikrai tu vienodai gerai jautiesi  – ir su odą lyginančiu makiažu, ir be jo, vos pakirdusi iš lovos?

– Jaučiuosi vienodai gerai – stiprybė ateina ne iš mano veido. Jei viduje jausiuosi blogai, joks makiažas neuždažys. Gal kartais pakils nuotaika, bet stiprybė ne.

– Didžiausia nesąmonė, susijusi su svoriu, kokią esi girdėjusi.Giedre_1

– Numesk svorio, tada tikėsi savimi.

– Dažnai paaugliai užsidaro savo kambaryje, neria į virtualų pasaulį, o jei dar turi kompleksų, išvis nustoja bendrauti su draugais.

– Aš dėkoju Dievui už draugus, kurie mane supo. Dėl tėvų darbo (jie buvo medicinos rezidentai, dirbo Kaune, Kėdainiuose, Klaipėdoje…) teko pakeisti net 7 mokyklas, bet visur rasdavau draugų. Nuolatinis kraustymasis išugdė manyje gebėjimą priartėti prie žmonių. Prieiti pirmai, nelaukti, kol kas užkalbins. Kitaip būčiau buvusi vieniša! Mes kūrėm spektaklius, dalyvavom mokyklos tarybose, mūsų vakarėliai vykdavo be alkoholio. Draugų buvimas šalia leido nepasiduoti, neįjungti savidestrukcijos. Kai supa geri draugai, lengva eiti į priekį.

Lankiau karatė, aerobiką, kvėpavimo treniruotes, pradėjau mokytis vokiečių kalbos, net dainavau chore. Kažkodėl man atrodė, kad chore geriausiai dainuoja tas, kuris traukia garsiausiai, kol pagaliau man buvo pasakyta, kad ne, Giedre, reikia tyliau.

– Rengdavaisi taip, kad tavęs nepastebėtų, o gal atvirkščiai – protestavai ir atrodei taip, kaip norėjai?

– Iki penkiolikos negalvojau apie tai, ką rengtis, ką mama duodavo, tas tikdavo. Vėliau susidomėjau stiliaus reikalais. Tuo metu buvo madingi apkritę džinsai, patogiai slėpdavausi už jų. Nebuvau pilka, nesistengiau tapti nematoma, plaukus raudonai dažydavausi. Dabar stiliaus dalykai – mano aistringas hobis.

– Naujausių tyrimų duomenimis, 25 proc. berniukų ir 14 proc. mergaičių Lietuvos mokyklose patiria patyčias. Anksčiau skaičiai buvo dar blogesni. Kaip sekėsi tau, ar nepatyrei įžeidinėjimų?

– Dar ir kiek. Iš manęs nuolat mokykloje tyčiojosi. Niekam apie tai nepasakojau, todėl pati turėjau galvoti, kaip išlikti stipriai, drąsiai ir ryškiai.

– Pozityvus mąstymas, tolerancija, šilti žodžiai, emocinis išprusimas – ką dar galime padaryti, kad ir mes patys, ir aplink esantys jaustųsi geriau?Giedre_2

– Mokėti išklausyti ir prakalbinti. Neseniai dariau reportažą apie savižudybes ir supratau, kad dažnai siunčiami aiškūs ženklai, jog asmuo patiria krizę. Dauguma mūsų, išgirdę suicidines mintis, reaguoja netinkamai, – sako, kad čia laikina, praeis, daug kam panašiai buvo, tada pradeda pasakoti apie save ar giminaičius, taip tarsi nuneigdami, nunulindami to žmogaus mintis ir jausmus. Tiesiog reikia klausytis ir leisti iškalbėti visą liūdesį, visas problemas. Kodėl ir psichologai dažniau tyli, ragina kalbėti pacientą? Nes žmonės kalbėdami patys randa atsakymą ir išeitį.

– Kokie komplimentai labiausiai pakelia nuotaiką?

– Esi drąsus, protingas ir geras žmogus. Man įstrigo draugo pasidalintas pasakojimas, kaip jis savo dukroms visuomet sako: būkite geros ir drąsios mergaitės. Žodžiai iš pasakų karalienės „Pelenės“, kurioje mirštanti mama perdavė tokį palinkėjimą Pelenei.

– Kaip dar rūpiniesi savo sveikata?

– Investuoju į gerą psichologą (lankausi kartą per savaitę), į asmenines treniruotes ir į baseiną. Taip pat geriu vitaminą D, nes tyrimas parodė jo trūkumą. Ir skiriu laiko sau –  stengiuosi gerai išsimiegoti, mėgstu pasivaikščioti Vilniaus gatvėmis, tiesiog mąstyti. Noriu iš gyvenimo imti kuo daugiau.

– Tavo iniciatyva „Dydis nesvarbu“ tapo unikaliu reiškiniu, beveik psichoterapija! Moterys pozuoja prieš fotoaparatą su bikiniais, nors iki tol bijojo net minties apie pliažą. Jos patiki tavimi, nes geri žodžiai – galinga jėga. Bet prie visų veiklų tu dar dirbi vienoje įmonėje su finansais. Todėl paskutinis klausimas bus apie pinigus. Jei laimėtum 10 000 eurų, kaip juos išleistum?

– Taip, kad jausčiausi laiminga. Teoriškai laimę žmogus patiria leisdamas pinigus ne tik sau, bet ir duodamas kitiems. Dalį investuočiau į savo start up’ą, dalį į pensijų fondą ir  dalį aukočiau.

 

Visą interviu skaitykite elektroniniame pavasaris – vasara LAIKAS SAU numeryje arba ieškokite popierinio varianto visose BENU Vaistinėse.

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą