K. Knizikevičiūtė: „Vidiniai pokyčiai prasideda nuo išorės keitimo“

09.07.2019 Komentarų nėra

Ji ryški, ekspresyvi, intriguojanti, kartais – šokiruojanti. Jos neįmanoma nepastebėti – nepranyksta net Londono gatvėmis plaukiančioje minioje. Kas jau kas, o Katrina Knizikevičiūtė žino, kaip siekti savo svajonių ir nuversti kalnus. „Siekti savo svajonių dažnai trukdo nerimas ir baimė“, – sako prekės ženklo „Bajoras“ autorė ir dizainerė Katrina Knizikevičiūtė, išsilaisvinusi iš abejonių, pažabodama aistrą kurti. Kūrybinės laisvės siekis atvedė menininkę į sėkmę ir nudažė jos gyvenimą ryškiomis spalvomis.

katrina2Katrinos Knizikevičiūtės teigimu, menas ją lydėjo visur ir visada. Mada menininkei – emocijų, pažiūrų ir nuotaikos išraiška.

„Mama mane nuo pat vaikystės rengdavo įdomiais drabužiais, o, metams bėgant, lavėjo ir mano pačios skonis. Ilgainiui, natūraliai savęs beieškant, išsivystė noras dirbti su pasirinkta meno šaka. Užsiimu dizainerės, modelio, projektų organizatorės veikla, todėl džiaugiuosi turėdama galimybę prie mados industrijos prisiliesti iš visų pusių“, – pokalbį pradeda menininkė.

Bajoriška kūryba

Kūrėja sako, kad visada svajojo apie savo nuosavą mados liniją ir platformą, kuria galėtų išreikšti savo kūrybiškumą ir mintis. Padirbėjusi su keliais dizaineriais suprato, kad jai reikia kūrybinės laisvės. Taip gimė K. Knizikevičiūtės mados linija „Bajoras“.

„Mano tikslas buvo sukurti prekės ženklą, kuris būtų kaip sava subkultūra, o pavadinimas atspindėtų kuriamą estetiką. Per kuriamas kolekcijas siunčiu įvairias žinutes ir paliečiu temas, kurios, mano nuomone, vertos žmonių dėmesio. Kiekviena kolekcija yra gimusi iš skirtingų idėjų ir noro paliesti vis kitokią temą“, – teigia K. Knizikevičiūtė.

katrina6Menininkė neslepia, kad jos drąsi, ryški, „bajoriška“ kūryba atspindi ir jos vidinį „aš“. Savo darbais sako norinti komunikuoti su pasauliu ir įkvėpti žmonėms pasitikėjimo gerai jaustis ir “Bajoro kailyje”.

Na, o žmonėms, kurie baiminasi pradėti kažką naujo ir siekti savo svajonių, net jei jos atrodo sunkiai įgyvendinamos, menininkė pataria pažaboti savo aistras.

„Būtent aistra padeda judėti į priekį. Negaliu nepaminėti, jog kartais pradedu abejoti savo talentu ir galimybėmis, bet svarbiausia judėti į priekį, nuolatos būti produktyviam. Taip blogos mintys neužsilieka ir pats sau gali įrodyti, kad neverta laiko švaistyti abejonėms. Iš pradžių dėl menininkės kelio nerimavo ir artimieji, bet, kai jie suprato, kad niekas kitas manęs taip nedomina, ir pamatė, kad užsispyrimas veržtis pirmyn neblėsta, užsitarnavau jų palaikymą. Taip pat į priekį stumia ir nepažįstami žmonės, jų gražios žinutės apie tai, kaip juos įkvepiu, visuomet padėdavo nepasiduoti ir atiduoti visą save mylimai veiklai“, – kalba dizainerė.

Išvaizda kalba apie vidinius pokyčius

katrina4Katrinos kuriamos kolekcijos pasižymi ryškiomis spalvomis ir išskirtinėmis detalėmis. Dizainerė teigia, kad jos kuriami drabužiai skirti žmonėms, kurie vertina ir supranta meną, kokybę bei unikalumą.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvoje atsiranda vis daugiau žmonių, kurie domisi mano kūryba ir nebijo savęs išreikšti spalvomis bei ryškiais siluetais. Pati nevengiu išvaizdos pokyčių ir eksperimentų. Man įdomu, ką dar galiu atrasti ir kaip dar galiu atrodyti. Manau, kad praleisti gyvenimą su viena šukuosena ar vilkėti vieno stiliaus drabužius yra tarsi savęs suvaržymas. Galbūt kai kuriems žmonėms tai tik išvaizda, bet daug vidinių pokyčių ir atradimų gali prasidėti būtent nuo išorės keitimo“, – pasakoja kūrėja.

Dizainerė didžiąją laiko dalį praleidžia Didžiojoje Britanijoje, bet dažnai grįžta ir į Lietuvą. Nors menininkės užimtumas didelis, ji teigia, kad veikla asmeniniams santykiams netrukdo.

katrina1„Anglijoje daugiau užsiimu modelio veikla, dirbu su įvairiais projektais, o į Lietuvą grįžtu siūti. Tačiau paskutiniu metu į Lietuvą gana dažnai grįžtu ir kitais tikslais. Laiko su širdies draugu per daug derinti nereikia – viskas sugula į savo vietas. Abu esame susikoncentravę į karjerą ir vienas kitą labai palaikome. Taip pat, kadangi abu esame laisvai samdomi darbuotojai – freelanceriai, laiką planuoti yra žymiai lengviau“, – pasakoja menininkė.

Anot K. Knizikevičiūtės, kūryba jos niekada neapleidžia ir yra tapusi jau kasdienio gyvenimo dalimi. Tuo metu, kai nekuria, menininkė imasi eksperimentų su maistu, stengiasi aplankyti kuo daugiau įdomių vietų ir parodų, skaito. Iš kitos pusės net sunku būtų pasakyti, ar Katrina Knizikevičiūtė kada nors nekuria: „Nuolatos kažką eskizuoju, tapau, darau koliažus, o viską planuoju, pasitelkusi fantaziją.“

 

Straipsnis publikuotas 2019 metų pavasario-vasaros „Laikas sau“ numeryje.

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą