Sausa, riebi, jautri: mišrios odos priežiūra

06.11.2017 Komentarų nėra

Du skirtingi odos tipai, dažniausiai – riebios ir sausos veido zonos – leidžia spėti, jog turi mišrią odą. Ačiū už ją galime sakyti arba genams (čia bent jau kol kas nieko nepakeisi), arba netinkamai odos priežiūrai. Dažniausiai „prašaunama“ renkantis kosmetikos priemones arba pamirštant esmines jų naudojimo taisykles. Tad kaip prižiūrėti mišrią odą, kad ji būtų kuo skaistesnė ir sveikesnė?

Priežiūros ritualai

Švelnus, bet efektyvus valiklis. Rinkis lengvą, gelinės tekstūros valiklį arba micelinį vandenį. Svarbiausia – gerai nuvalyti visus nešvarumus ir makiažą, todėl šią procedūrą vakare pakartok dusyk. Po jos stebėk, ar oda nelieka įsitempusi arba riebi. Jei ne – priemonė tinkama mišriai odai.

Drėkinantis ir raminantis tonikas. Tinkamos sudėties tonikas pamaitins sausus odos plotus ir sumažins riebalų išsiskyrimą iš problemiškos, vadinamosios „T zonos“. Rinkis tą, kurio sudėtyje būtų antioksidantų ir kitų odai naudingų medžiagų. Svarbu: tokiomis tikrai nėra dirbtiniai konservantai, kvapikliai ar dažikliai.

Atsargus šveitimas. Odos šveitimas atveria jos poras, mažina riebalų išsiskyrimą ir švelniai lygina sausą, šerpetojančią odą. Mišriai odai tai – išsigelbėjimas. Tiesa, šveitiklis turi būti švelnus, be kietų, grubių grūdelių. Antraip tik dar labiau sudirginsi sausus odos plotus. Turint mišrią odą, rinkis gelinės tekstūros šveitiklį.

Drėkinantis kremas. Mitas, jog riebių odos zonų nereikia drėkinti, neva tai daro išskiriami riebalai. Riebus nėra lygu drėgnas. Tad nepamiršk drėgme palepinti visos veido odos. Mišriai odai tinkamiausi gelinio pagrindo drėkikliai, tokie kaip gelis-kremas.

Apsauga nuo saulės. Naudok lengvos tekstūros, matinį efektą suteikiančią priemonę nuo saulės. Prieš tai sausiausias odos vietas patepk maitinančiu kremu ir leisk jam įsigerti. Atsimink, jog odą saugoti nuo saulės reikia ne tik vasarą, bet ir atėjus šaltymečiui.

Priežiūra nakčiai. Nusivalius makiažą, nepamiršus toniko ir švelnaus šveitimo (kartą–du per savaitę), palepink atskirus mišrios odos plotus. Ant sausų vietų užtepk minkštinančio serumo, ant riebių – lengvą drėkinantį gelį. Svarbiausia viso veido netepti vien sausai arba vien riebiai odai skirtomis priemonėmis.

Extra pagalba. Stipriai išsausėjus kuriai veido zonai ar, priešingai, užpuolus spuogams, gali išbandyti greitosios pagalbos priemones, tokias kaip kaukės su salicilio rūgštimi (tinkamos riebiai odai) ar kakavos sviestą (tinkamą sausai odai pamaitinti). Vėlgi, svarbu prisiminti, jog ir extra pagalbos nereikia tepti ant viso veido, o tik tose zonose, kur ji – būtina ir tinkama.

Mineralinė kosmetika. Mineralinės pudros ir skaistalai – kosmetika, džiuginanti mišrios odos turėtojas. Ji mažina riebalų išsiskyrimą, drėkina, nekemša porų ir suteikia odai sveiko švytėjimo. Tiesa, prieš naudojimą svarbu odą sudrėkinti, ypatingą dėmesį skiriant šerpetojančioms jos zonoms. Mišrios odos priežiūra, makiažo atlikimas reikalauja daugiau laiko, bet rezultatas – to vertas.

Atėjus žiemai

Šaltymečio sezonas – nedraugiškas kone visiems odos tipams. Ne išimtis ir mišri oda. Viena dažniausių klaidų – paspaudus šaltukui, mišrios odos priežiūra vykdoma vis riebesniais produktais. Tiesa tokia, kad reikėtų sluoksniuoti kelis lengvesnius produktus, pavyzdžiui, patepti veidą drėkinančiu kremu, sausas, jautrias vietas – riebesniu serumu ir, žinoma, nepamiršti apsaugos nuo saulės.

Šaltukui spaudžiant, patariama vengti intensyviai riebalų perteklių sugeriančių kaukių ir produktų, kurių sudėtyje yra odą sausinančių ingredientų (denatūruoto etilo alkoholio, eukalipto, mentolio, mėtų). Tad, kol dar už lango nėra pusnynų, peržvelk savo kosmetikos priemonių sudėtis 🙂

Daugiau odos priežiūros patarimų:

SOS: išsiplėtę kapiliarai

Greitoji pagalba odai: 5 būdai sausumui įveikti

Kaip prižiūrėti veidą sergant akne?

, , , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą