• 0

Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelis 10 g

 • Registruotiems
 • Registruotiems
 • Prekės išvaizda gali skirtis nuo matomos nuotraukoje.

  Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelis 10 g

  Nereceptinis vaistas
  Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelis yra nestiprus gliukokortikoidų gelis, skirtas dermatito ir egzemos simptomams slopinti.

  Aprašymas

  Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelis yra nestiprus gliukokortikoidų gelis, skirtas dermatito ir egzemos simptomams slopinti.

  Informacinis lapelis

  Hydrocortisone Orifarm 10 mg/g gelis

  Hidrokortizonas 

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių. 

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 

  1. Kas yra Hydrocortisone Orifarm ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Hydrocortisone Orifarm
  3. Kaip vartoti Hydrocortisone Orifarm
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Hydrocortisone Orifarm
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 
  1. Kas yra Hydrocortisone Orifarm ir kam jis vartojamas 

  Hydrocortisone Orifarm 10 mg/g gelis yra nestiprus gliukokortikoidų gelis, skirtas dermatito ir egzemos simptomams slopinti. Jis slopina uždegimą bei mažina odos niežėjimą. 

  1. Kas žinotina prieš vartojant Hydrocortisone Orifarm 

  Hydrocortisone Orifarm vartoti negalima:

  • jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • sergama rožine;
  • yra perioralinis dermatitas;
  • sergama paprastaisiais spuogais;
  • sergama bakterine, grybeline arba parazitine odos infekcine liga, kuri tinkamai negydoma;
  • įtariama, kad prakiuręs būgnelis. 

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Hydrocortisone Orifarm. 

  Vartoti tik išoriškai, saugotis, kad nepatektų į akis.

  Jei atsiranda padidėjusio jautrumo simptomų, gydymą reikia nutraukti.

  Toliau išvardyti reiškiniai vartojant vietinio poveikio steroidus pasitaiko nedažnai, vis dėlto:

  • tepant didelį plotą, vartojant ilgai, po vartojimo dėvint uždarus drabužius, tepant ant atvirų žaizdų, veido ar vietose, kur oda liečiasi su oda (ant odos klosčių, kirkšnių ar pažasties srityje), gali atsirasti odos atrofija, pasireiškianti strijomis (odos juostomis), išplonėjimu ar kapiliarų (smulkių kraujagyslių) išsiplėtimu;
  • virusinė, bakterinė ar grybelinė infekcinė odos liga gali nesukelti simptomų arba smarkiai paūmėti, nepaisant kartu vartojamų reikiamų preparatų;
  • gali labai sulėtėti žaizdų gijimas. 

  Būtina vengti vartojimo po uždarais drabužiais (įskaitant uždaras sauskelnes) ar vietose, kur oda liečiasi su oda, ypač jei pacientas yra vaikas, kadangi tai didina šalutinio poveikio riziką.

  Vaikams šalutinio poveikio rizika gali būti didesnė.

  Ilgalaikis vartojimas ant veido yra nerekomenduojamas, jis gali sukelti kataraktą (lęšiuko drumstį) ir glaukomą (akispūdžio padidėjimą).

  Jeigu pradėtumėte matyti lyg per miglą arba jums pasireikštų kitų regėjimo sutrikimų, kreipkitės į gydytoją. 

  Vaikams

  Hydrocortisone Orifarm jaunesniems kaip 2 metų vaikams rekomenduojama nevartoti. 

  Kiti vaistai ir Hydrocortisone Orifarm

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. 

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėščiai moteriai Hydrocortisone Orifarm galima vartoti tik tuo atveju, jei nusprendžia gydytojas.

  Žindyvei Hydrocortisone Orifarm galima vartoti tik tuo atveju, jei nusprendžia gydytojas. 

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Duomenų apie Hydrocortisone Orifarm įtaką vairavimui ir mechanizmų valdymui nėra. 

  1. Kaip vartoti Hydrocortisone Orifarm 

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Suaugusieji

  1 – 3 kartus per parą ant odos tepkite ploną gelio sluoksnį. Pakaitomis su Hydrocortisone Orifarm galima vartoti minkštinamųjų preparatų. Gydymo trukmė yra individuali, tačiau jei gydymo reguliariai neprižiūri sveikatos priežiūros specialistas, gydymo trukmė negali būti ilgesnė kaip 6 savaitės (tai nurodys gydytojas). 

  Vartojimas vaikams

  Hydrocortisone Orifarm jaunesnių kaip 2 metų vaikų rekomenduojama negydyti.

  Vyresniems kaip 2 metų vaikams 1 – 2 kartus per parą ant odos tepti ploną gelio sluoksnį. Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Reikia vengti ilgalaikio gydymo. Gydymo trukmė yra individuali, tačiau jis neturėtų trukti ilgiau kaip 7 dienas (tai nurodys gydytojas).

  Vaikams, net ir vartojant gliukokortikoidus vietiškai, atsiranda augimo sulėtėjimo rizika. Dėl didesnio nei suaugusiųjų kūno paviršiaus ir kūno masės santykio vaikams yra didesnė antinksčių funkcijos slopinimo ir Kušingo sindromo išsivystymo rizika.

  Senyvi pacientai

  Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Ilgalaikis gliukokortikoidų vartojimas senyviems pacientams gali pasunkinti cukrinio diabeto, arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir osteoporozės eigą, sukelti depresiją.

  Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi

  Gali būti reikalinga sumažinti dozę. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gali dažniau pasireikšti šalutinis poveikis.

  Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi

  Dozės keisti nereikia. 

  Vartojimo instrukcija

  Tepkite tik pažeistas vietas, saugokitės, kad nepatektų ant sveikos odos. Užtepę gelio, nusiplaukite rankas, išskyrus atvejus, kai jas gydotės. 

  Draudžiama vartoti ilgai, jei taip nepaskyrė gydytojas.

  Jeigu manote, kad Hydrocortisone Orifarm gelis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  1. Galimas šalutinis poveikis 

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinio poveikio pasireiškimo rizika yra didesnė, įskaitant antinksčių funkcijos slopinimą, jei vartojama didelė dozė, tepama ant didelio ploto, gydoma ilgai, po pavartojimo dėvimi uždari drabužiai, vartojama ant atvirų žaizdų, veido ar vietose, kur oda liečiasi su oda.

  Kūdikiams, vaikams ir senyviems žmonėms nepageidaujamo poveikio rizika yra didesnė. Vartojant mažiausią tinkamą dozę ir pasirinkus trumpiausią gydymo laiką galima sumažinti šalutinio poveikio pasireiškimo tikimybę. Sisteminės šalutinis poveikis gali pasireikšti tik vaistu ilgą laiką gydant vaikus. 

  Dažnas šalutinis poveikis (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)

  Spuogai (gydant ilgai ir didelėmis dozėmis).

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)

  Kitų odos ligų eigos sunkinimas arba jų simptomų maskavimas, strijos (odos juostos), poodinės kraujosruvos, dėminės kraujosruvos odoje, veido paraudimas, odos išplonėjimas, žaizdų gijimo sutrikimas, padidėjęs prakaitavimas, rožinė, perioralinis dermatitas, odos dilgčiojimas, deginimas, niežulys, sudirginimas, hipertrichozė (padidėjęs odos plaukuotumas), sumažėjusi arba padidėjusi odos pigmentacija, fotosensibilizacija (padidėjęs jautrumas šviesai), dirginimas vartojimo vietoje.

  Retas šalutinis poveikis (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

  Padidėjęs jautrumas, kontaktinis dermatitas (odos uždegimas), centrinio tipo (liemens) nutukimas, mėnulio formos veidas, „buivolo kupra“, psichikos sutrikimo simptomai, edema (skysčių susilaikymas), arterinė hipertenzija arba jos pasunkėjimas, hirsutizmas (padidėjęs plaukuotumas moterims), sulėtėjęs žaizdų gijimas, padidėjęs akispūdis, glaukoma, katarakta, cukraus kiekio kraujyje padidėjimas ir jo atsiradimas šlapime, vaikų augimo sulėtėjimas, osteoporozė (kaulų išretėjimas, pasireiškiantis nugaros skausmu, sumažėjusiu judrumu ir kaulų lūžimais).

  Labai retas šalutinis poveikis (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių)

  Nepiktybinė intrakranijinė hipertenzija (spaudimo galvoje padidėjimas, pasireiškiantis galvos skausmu, neaiškiu matymu ir regėjimo sutrikimais), osteochondrozė, depresija (jei vartojama ilgai).

  Šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

  Telangiektazijos (išsiplėtusios smulkios odos kraujagyslės), miglotas matymas. 

  Pranešimas apie šalutinį poveikį

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą. 

  1. Kaip laikyti Hydrocortisone Orifarm 

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. 

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  Laikyti gamintojo pakuotėje. 

  Ant dėžutės ir tūbelės po „EXP/Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. 

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką. 

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Hydrocortisone Orifarm sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra hidrokortizonas. 1 g gelio yra 10 mg hidrokortizono.
  • Pagalbinės medžiagos yra skystasis parafinas bei polietilenas. 

  Hydrocortisone Orifarm išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Hydrocortisone Orifarm yra baltas, pusiau permatomas gelis.

  Tūbelėje yra 30 g gelio. 

  Registruotojas ir gamintojas 

  Registruotojas

  Orifarm Healthcare A/S

  Energivej 15

  5260 Odense S

  Danija

  [email protected] 

  Gamintojas

  Takeda GmbH

  Production Site Singen

  Robert-Bosch-Strasse 8

  78224 Singen

  Vokietija 

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-02-01 

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

   

   

  Skaityti daugiau

  Naudojimas

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Suaugusieji

  1 – 3 kartus per parą ant odos tepkite ploną gelio sluoksnį. Pakaitomis su Hydrocortisone Orifarm galima vartoti minkštinamųjų preparatų. Gydymo trukmė yra individuali, tačiau jei gydymo reguliariai neprižiūri sveikatos priežiūros specialistas, gydymo trukmė negali būti ilgesnė kaip 6 savaitės (tai nurodys gydytojas). 

  Vartojimas vaikams

  Hydrocortisone Orifarm jaunesnių kaip 2 metų vaikų rekomenduojama negydyti.

  Vyresniems kaip 2 metų vaikams 1 – 2 kartus per parą ant odos tepti ploną gelio sluoksnį. Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Reikia vengti ilgalaikio gydymo. Gydymo trukmė yra individuali, tačiau jis neturėtų trukti ilgiau kaip 7 dienas (tai nurodys gydytojas).

  Vaikams, net ir vartojant gliukokortikoidus vietiškai, atsiranda augimo sulėtėjimo rizika. Dėl didesnio nei suaugusiųjų kūno paviršiaus ir kūno masės santykio vaikams yra didesnė antinksčių funkcijos slopinimo ir Kušingo sindromo išsivystymo rizika.

  Senyvi pacientai

  Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Ilgalaikis gliukokortikoidų vartojimas senyviems pacientams gali pasunkinti cukrinio diabeto, arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir osteoporozės eigą, sukelti depresiją.

  Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi

  Gali būti reikalinga sumažinti dozę. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gali dažniau pasireikšti šalutinis poveikis.

  Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi

  Dozės keisti nereikia. 

  Vartojimo instrukcija

  Tepkite tik pažeistas vietas, saugokitės, kad nepatektų ant sveikos odos. Užtepę gelio, nusiplaukite rankas, išskyrus atvejus, kai jas gydotės. 

  Draudžiama vartoti ilgai, jei taip nepaskyrė gydytojas.

  Jeigu manote, kad Hydrocortisone Orifarm gelis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Skaityti daugiau

  Sudėtis

  Hydrocortisone Orifarm sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra hidrokortizonas. 1 g gelio yra 10 mg hidrokortizono.
  • Pagalbinės medžiagos yra skystasis parafinas bei polietilenas. 

  Hydrocortisone Orifarm išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Hydrocortisone Orifarm yra baltas, pusiau permatomas gelis.

  Tūbelėje yra 30 g gelio. 

  Skaityti daugiau

  Papildoma informacija

  Prekinis ženklasHYDROCORTISONE DAK
  FormaTepalas
  ATC kodasD07AA02
  Kiekis10g
  Kiekis pakuotėje1
  Veikliosios medžiagos stiprumas10mg/g
  Amžiaus limitasnuo 2
  Pranešti apie klaidą prekės aprašyme
  6,78

  Kainos internete ir fizinės vaist. gali skirtis  Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelis 10 g
  Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelis 10 g
  Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelis 10 g

  Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelis 10 g

  6,78

  Dėmesio

  Vienu kartu nereceptinių vaistų galima įsigyti ne ilgesniam kaip 1 mėnesio gydymo kursui.

  Atsisakius konsultuotis su farmacijos specialistu naudojantis ryšio priemonėmis prieš sudarant nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį, nereceptiniai vaistai parduodami tik vaistinėje ar jos filiale, sudarant nereceptinio vaisto pirkimo–pardavimo sutartį vaistinėje.

  Vaikams iki 16 m. vaistai neparduodami (neišduodami).

  Skaityti daugiau

  Svarbu

  Įsigyti vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.

  Aprašymas

  Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelis yra nestiprus gliukokortikoidų gelis, skirtas dermatito ir egzemos simptomams slopinti.

  Informacinis lapelis

  Hydrocortisone Orifarm 10 mg/g gelis

  Hidrokortizonas 

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių. 

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 

  1. Kas yra Hydrocortisone Orifarm ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Hydrocortisone Orifarm
  3. Kaip vartoti Hydrocortisone Orifarm
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Hydrocortisone Orifarm
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 
  1. Kas yra Hydrocortisone Orifarm ir kam jis vartojamas 

  Hydrocortisone Orifarm 10 mg/g gelis yra nestiprus gliukokortikoidų gelis, skirtas dermatito ir egzemos simptomams slopinti. Jis slopina uždegimą bei mažina odos niežėjimą. 

  1. Kas žinotina prieš vartojant Hydrocortisone Orifarm 

  Hydrocortisone Orifarm vartoti negalima:

  • jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • sergama rožine;
  • yra perioralinis dermatitas;
  • sergama paprastaisiais spuogais;
  • sergama bakterine, grybeline arba parazitine odos infekcine liga, kuri tinkamai negydoma;
  • įtariama, kad prakiuręs būgnelis. 

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Hydrocortisone Orifarm. 

  Vartoti tik išoriškai, saugotis, kad nepatektų į akis.

  Jei atsiranda padidėjusio jautrumo simptomų, gydymą reikia nutraukti.

  Toliau išvardyti reiškiniai vartojant vietinio poveikio steroidus pasitaiko nedažnai, vis dėlto:

  • tepant didelį plotą, vartojant ilgai, po vartojimo dėvint uždarus drabužius, tepant ant atvirų žaizdų, veido ar vietose, kur oda liečiasi su oda (ant odos klosčių, kirkšnių ar pažasties srityje), gali atsirasti odos atrofija, pasireiškianti strijomis (odos juostomis), išplonėjimu ar kapiliarų (smulkių kraujagyslių) išsiplėtimu;
  • virusinė, bakterinė ar grybelinė infekcinė odos liga gali nesukelti simptomų arba smarkiai paūmėti, nepaisant kartu vartojamų reikiamų preparatų;
  • gali labai sulėtėti žaizdų gijimas. 

  Būtina vengti vartojimo po uždarais drabužiais (įskaitant uždaras sauskelnes) ar vietose, kur oda liečiasi su oda, ypač jei pacientas yra vaikas, kadangi tai didina šalutinio poveikio riziką.

  Vaikams šalutinio poveikio rizika gali būti didesnė.

  Ilgalaikis vartojimas ant veido yra nerekomenduojamas, jis gali sukelti kataraktą (lęšiuko drumstį) ir glaukomą (akispūdžio padidėjimą).

  Jeigu pradėtumėte matyti lyg per miglą arba jums pasireikštų kitų regėjimo sutrikimų, kreipkitės į gydytoją. 

  Vaikams

  Hydrocortisone Orifarm jaunesniems kaip 2 metų vaikams rekomenduojama nevartoti. 

  Kiti vaistai ir Hydrocortisone Orifarm

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. 

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėščiai moteriai Hydrocortisone Orifarm galima vartoti tik tuo atveju, jei nusprendžia gydytojas.

  Žindyvei Hydrocortisone Orifarm galima vartoti tik tuo atveju, jei nusprendžia gydytojas. 

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Duomenų apie Hydrocortisone Orifarm įtaką vairavimui ir mechanizmų valdymui nėra. 

  1. Kaip vartoti Hydrocortisone Orifarm 

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Suaugusieji

  1 – 3 kartus per parą ant odos tepkite ploną gelio sluoksnį. Pakaitomis su Hydrocortisone Orifarm galima vartoti minkštinamųjų preparatų. Gydymo trukmė yra individuali, tačiau jei gydymo reguliariai neprižiūri sveikatos priežiūros specialistas, gydymo trukmė negali būti ilgesnė kaip 6 savaitės (tai nurodys gydytojas). 

  Vartojimas vaikams

  Hydrocortisone Orifarm jaunesnių kaip 2 metų vaikų rekomenduojama negydyti.

  Vyresniems kaip 2 metų vaikams 1 – 2 kartus per parą ant odos tepti ploną gelio sluoksnį. Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Reikia vengti ilgalaikio gydymo. Gydymo trukmė yra individuali, tačiau jis neturėtų trukti ilgiau kaip 7 dienas (tai nurodys gydytojas).

  Vaikams, net ir vartojant gliukokortikoidus vietiškai, atsiranda augimo sulėtėjimo rizika. Dėl didesnio nei suaugusiųjų kūno paviršiaus ir kūno masės santykio vaikams yra didesnė antinksčių funkcijos slopinimo ir Kušingo sindromo išsivystymo rizika.

  Senyvi pacientai

  Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Ilgalaikis gliukokortikoidų vartojimas senyviems pacientams gali pasunkinti cukrinio diabeto, arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir osteoporozės eigą, sukelti depresiją.

  Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi

  Gali būti reikalinga sumažinti dozę. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gali dažniau pasireikšti šalutinis poveikis.

  Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi

  Dozės keisti nereikia. 

  Vartojimo instrukcija

  Tepkite tik pažeistas vietas, saugokitės, kad nepatektų ant sveikos odos. Užtepę gelio, nusiplaukite rankas, išskyrus atvejus, kai jas gydotės. 

  Draudžiama vartoti ilgai, jei taip nepaskyrė gydytojas.

  Jeigu manote, kad Hydrocortisone Orifarm gelis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  1. Galimas šalutinis poveikis 

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinio poveikio pasireiškimo rizika yra didesnė, įskaitant antinksčių funkcijos slopinimą, jei vartojama didelė dozė, tepama ant didelio ploto, gydoma ilgai, po pavartojimo dėvimi uždari drabužiai, vartojama ant atvirų žaizdų, veido ar vietose, kur oda liečiasi su oda.

  Kūdikiams, vaikams ir senyviems žmonėms nepageidaujamo poveikio rizika yra didesnė. Vartojant mažiausią tinkamą dozę ir pasirinkus trumpiausią gydymo laiką galima sumažinti šalutinio poveikio pasireiškimo tikimybę. Sisteminės šalutinis poveikis gali pasireikšti tik vaistu ilgą laiką gydant vaikus. 

  Dažnas šalutinis poveikis (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)

  Spuogai (gydant ilgai ir didelėmis dozėmis).

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)

  Kitų odos ligų eigos sunkinimas arba jų simptomų maskavimas, strijos (odos juostos), poodinės kraujosruvos, dėminės kraujosruvos odoje, veido paraudimas, odos išplonėjimas, žaizdų gijimo sutrikimas, padidėjęs prakaitavimas, rožinė, perioralinis dermatitas, odos dilgčiojimas, deginimas, niežulys, sudirginimas, hipertrichozė (padidėjęs odos plaukuotumas), sumažėjusi arba padidėjusi odos pigmentacija, fotosensibilizacija (padidėjęs jautrumas šviesai), dirginimas vartojimo vietoje.

  Retas šalutinis poveikis (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

  Padidėjęs jautrumas, kontaktinis dermatitas (odos uždegimas), centrinio tipo (liemens) nutukimas, mėnulio formos veidas, „buivolo kupra“, psichikos sutrikimo simptomai, edema (skysčių susilaikymas), arterinė hipertenzija arba jos pasunkėjimas, hirsutizmas (padidėjęs plaukuotumas moterims), sulėtėjęs žaizdų gijimas, padidėjęs akispūdis, glaukoma, katarakta, cukraus kiekio kraujyje padidėjimas ir jo atsiradimas šlapime, vaikų augimo sulėtėjimas, osteoporozė (kaulų išretėjimas, pasireiškiantis nugaros skausmu, sumažėjusiu judrumu ir kaulų lūžimais).

  Labai retas šalutinis poveikis (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių)

  Nepiktybinė intrakranijinė hipertenzija (spaudimo galvoje padidėjimas, pasireiškiantis galvos skausmu, neaiškiu matymu ir regėjimo sutrikimais), osteochondrozė, depresija (jei vartojama ilgai).

  Šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

  Telangiektazijos (išsiplėtusios smulkios odos kraujagyslės), miglotas matymas. 

  Pranešimas apie šalutinį poveikį

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą. 

  1. Kaip laikyti Hydrocortisone Orifarm 

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. 

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  Laikyti gamintojo pakuotėje. 

  Ant dėžutės ir tūbelės po „EXP/Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. 

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką. 

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Hydrocortisone Orifarm sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra hidrokortizonas. 1 g gelio yra 10 mg hidrokortizono.
  • Pagalbinės medžiagos yra skystasis parafinas bei polietilenas. 

  Hydrocortisone Orifarm išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Hydrocortisone Orifarm yra baltas, pusiau permatomas gelis.

  Tūbelėje yra 30 g gelio. 

  Registruotojas ir gamintojas 

  Registruotojas

  Orifarm Healthcare A/S

  Energivej 15

  5260 Odense S

  Danija

  [email protected] 

  Gamintojas

  Takeda GmbH

  Production Site Singen

  Robert-Bosch-Strasse 8

  78224 Singen

  Vokietija 

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-02-01 

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

   

   

  Skaityti daugiau

  Naudojimas

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Suaugusieji

  1 – 3 kartus per parą ant odos tepkite ploną gelio sluoksnį. Pakaitomis su Hydrocortisone Orifarm galima vartoti minkštinamųjų preparatų. Gydymo trukmė yra individuali, tačiau jei gydymo reguliariai neprižiūri sveikatos priežiūros specialistas, gydymo trukmė negali būti ilgesnė kaip 6 savaitės (tai nurodys gydytojas). 

  Vartojimas vaikams

  Hydrocortisone Orifarm jaunesnių kaip 2 metų vaikų rekomenduojama negydyti.

  Vyresniems kaip 2 metų vaikams 1 – 2 kartus per parą ant odos tepti ploną gelio sluoksnį. Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Reikia vengti ilgalaikio gydymo. Gydymo trukmė yra individuali, tačiau jis neturėtų trukti ilgiau kaip 7 dienas (tai nurodys gydytojas).

  Vaikams, net ir vartojant gliukokortikoidus vietiškai, atsiranda augimo sulėtėjimo rizika. Dėl didesnio nei suaugusiųjų kūno paviršiaus ir kūno masės santykio vaikams yra didesnė antinksčių funkcijos slopinimo ir Kušingo sindromo išsivystymo rizika.

  Senyvi pacientai

  Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Ilgalaikis gliukokortikoidų vartojimas senyviems pacientams gali pasunkinti cukrinio diabeto, arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir osteoporozės eigą, sukelti depresiją.

  Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi

  Gali būti reikalinga sumažinti dozę. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gali dažniau pasireikšti šalutinis poveikis.

  Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi

  Dozės keisti nereikia. 

  Vartojimo instrukcija

  Tepkite tik pažeistas vietas, saugokitės, kad nepatektų ant sveikos odos. Užtepę gelio, nusiplaukite rankas, išskyrus atvejus, kai jas gydotės. 

  Draudžiama vartoti ilgai, jei taip nepaskyrė gydytojas.

  Jeigu manote, kad Hydrocortisone Orifarm gelis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Skaityti daugiau

  Sudėtis

  Hydrocortisone Orifarm sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra hidrokortizonas. 1 g gelio yra 10 mg hidrokortizono.
  • Pagalbinės medžiagos yra skystasis parafinas bei polietilenas. 

  Hydrocortisone Orifarm išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Hydrocortisone Orifarm yra baltas, pusiau permatomas gelis.

  Tūbelėje yra 30 g gelio. 

  Skaityti daugiau

  Papildoma informacija

  Prekinis ženklasHYDROCORTISONE DAK
  FormaTepalas
  ATC kodasD07AA02
  Kiekis10g
  Kiekis pakuotėje1
  Veikliosios medžiagos stiprumas10mg/g
  Amžiaus limitasnuo 2
  Pranešti apie klaidą prekės aprašyme

  Susiję straipsniai

  Sveikata 2023-07-14

  Vabzdžių įkandimai ir įgėlimai: kada būtina pasirodyti specialistams?

  Žmonės, mėgstantys leisti laiką gamtoje, sutiks – vasarą išvengti vabzdžių yra tikrai sudėtinga. Kadangi Lietuvoje gyvybei pavojingų vabzdžių nėra, įprasti uodų įkandimai sukelia tik menką ir laikiną diskomfortą. Visgi kai kurie įgėlimai gali iššaukti ir sunkesnes alergines reakcijas, dėl kurių prireiks net medikų pagalbos. Ekspertai komentuoja dažniausiai pasitaikančius atvejus ir pataria, kaip išvengti diskomforto ir galimų sunkesnių padarinių.

  Sveikata 2023-04-21

  Alergijų sezonas – visai už kampo: vaistininko ir alergologo paruoštas šienligės gidas

  Gyventojai, sergantys šienlige, antrąją pavasario pusę žino kaip išbandymų metą. Šios gana dažnos alergijos turėtojai ieško būdų, kaip sušvelninti simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę. Siekdami jiems padėti, BENU vaistininkas Marius Lukštaraupis ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės alergologė Agnė Ramonaitė dalijasi patarimais, kaip tvarkytis su šia erzinančia alergija.

  Sveikata 2022-05-17

  Saulė atneša ne tik šilumą, bet ir alergines reakcijas: kaip apsisaugoti?

  Nors vis ryškesni ir kaitresni saulės spinduliai pavasarį džiugina daugelį, kai kuriems žmonėms saulėti orai asocijuojasi su nemaloniomis sveikatos problemomis. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė, kosmetologė Ramunė Uosienė pasakoja, kad raudoni niežtintys plotai ant įvairių odos vietų, pūslelės, itin išsausėjusi, net kraujuojanti oda – gali byloti apie alergiją saulei. Tad kaip spręsti šią kasdienybę apsunkinančią problemą?

  Jūsų krepšelis

  Viso:

  Į krepšelį