Prieš naudojimą rekomenduojame atlikti individualų odos jautrumo testą. Pašildykite (patrinkite) gabalėlį sviestmedžių aliejaus tarp pirštų ir tepkite odą pagal poreikį: visur kur sausa, niežti, išberta, paraudę, iššutę, suskeldėję ir pan. - sviestmedžių aliejus tinka visur ir visada! Ypač rekomenduojamas sausai ir suskeldėjusiai alkūnių, kelių, pėdų, lūpų odai, išsausėjusiems odos plotams ant blauzdų, pilvo, rankų, veido ir pan.
- Sviestmedžio aliejumi tepkite suskilusius lūpų kampučius. Kuo dažniau, tuo geriau. Vitaminai A ir E daro stebuklus, tad sutrūkimai labai greitai užgis!
- Išsausėjusias ir suskeldėjusias nagų odeles, besisluoksniuojančius nagus kas vakarą tepkite sviestmedžių aliejumi - rezultatų netruks laukti!
- Jei suskeldėjo plaštakų ar pėdų oda, padarykite naktinę kaukę. Gausiai ištepkite odą sviestmedžių aliejumi, užvyniokite plastikiniu maišeliu ar maistine plėvele ir palikite per naktį. Rytą oda bus primaitinta ir švelni kaip aksomas! Taip pat sviestmedžių aliejus tinka ir kasdienei rankų ir pėdų odos priežiūrai (vietoj riebaus rankų ar pėdų kremo).
- Ištepkite suskeldėjusius plaukų galus sviestmedžių aliejumi ir palikite per naktį. Ryte išplaukite. Procedūrą kartojant 2 - 3 kartus per savaitę pamiršite kas yra suskeldėję plaukai!
- Šaltuoju metų laiku sviestmedžių aliejus yra puiki apsauginė priemonė jautriai veido, rankų, lūpų, ausų ir kt. odai. Tarp pirštų pašildytu svietmedžių aliejumi tepkite sausą odą prieš pat einant į lauką.
- Sviestmedžių aliejus sukuria puikų barjerą odos paviršiuje, tad gali būti naudojamas iššutimų ar nutrynimų profilaktikai. Tepkite sausą kūdikio užpakaliuko odą plonu sviestmedžių aliejaus sluoksniu, kad apsaugotumėte ją nuo sauskelnių drėgmės ir šilumos sukeliamų sudirgimų. Jei užpakaliuko odelė yra iššutusi, paraudusi, išberta, pirmiausiai nuprauskite ją tekančiu vandeniu, dosniai sudrėkinkite levandų žiedų vandeniu ir tuomet dar drėgną patepkite sviestmedžių aliejumi. Sumažinsite paraudimą, uždegimą, perštėjimą.
- Nuiminėjant kūdikėliui ""lopšio kepurę"" (pleiskanų luobelę), gausiai ištepkite sviestmedžių aliejumi pleiskanotas odos vietas ir palaikykite 20 - 30 min. Jei norisi, galite uždėti ploną medvilninę kepurytę. Po to švelniai iššukuokite plaukučius ir galvos odą švelniu, kūdikiams pritaikytu plaušų šepečiu ar šukomis, kol luobelė pamažu atsisluoksniuos nuo galvos odos. Galvytę išplaukite švelniu šampūnu, jei odelė paraudusi - nuraminkite ją levandų žiedų vandeniu.
- Sviestmedžių aliejus skatina kolageno sintezę ir didina odos elastingumą, tad nėštumo metu gali būti naudojamas strijų profilaktikai. Plonu sluoksniu tepkite drėgną odą iškart po maudynių vonioje ar duše.
- Sviestmedžių aliejus idealiai tinka krūtų spenelių priežiūrai žindymo metu. Tepkite odą pagal poreikį, prieš žindymą nuplaukite.
- Sviestmedžių aliejus pasižymi odą regeneruojančiomis ir šviesinančiomis savybėmis. Juo tepkite pigmentines dėmes, masažuokite randus. Poveikiui sustiprinti galite įlašinti į sviestmedį keletą lašelių eterinių aliejų mišinio ""Saldžių sapnų!"" arba frankincenso eterinio aliejaus. Turint kantrybės šios priemonės tikrai gali padėti pasiekti puikių rezultatų!
- Jei veido ar kūno oda sudirgo po depiliacijos ar skutimosi, gausiai supurkškite ją levandų žiedų vandeniu ar hidrolatų mišiniu ""Odos ramintojas"" ir patepkite plonu sluoksniu sviestmedžių aliejaus.
- Sviestmedžių aliejus puikiai atkuria odos funkciją ir balansą po nudegimų saulėje. Praėjus ūmiai fazei (kai oda karšta ir raudona) galite tepti ją plonu sluoksniu sviestmedžių aliejaus - sumažinsite niežulį, ""traukimo"" pojūtį, regeneruosite pažeistas ląsteles.
- Sviestmedžių aliejus - puikus dekongestantas, t.y. nosį atkemšanti ir kvėpavimą lengvinanti priemonė. Nosis dažnai užburksta nuo sauso oro (kai ilgai trūksta lietaus ar šildymo sezono metu), taip pat dėl padidėjusio skysčių kiekio organizme (nėštumo metu) arba dėl įvairiausių kvėpavimo takų infekcijų. Sviestmedžių aliejus puikiai maitina, drėkina, apsaugo nosies gleivinę ir efektyviai palengvina kvėpavimą. Apvoliokite kosmetinį pagaliuką su vata (galite teptis ir pirštu) sviestmedžių aliejuje ir tepkite nosies landas kelis kartus per parą. Ypač ši procedūra rekomenduojama pirmųjų mėnesių kūdikiams, kurie šnopuoja, ""kriuksi"", nors slogos nėra. Sviestmedžių aliejus akimirksniu panaikina šią problemą!
- Sviestmedžių aliejus puikiai mažina niežulį įkandus vabzdžiams. Tepkite pažeistas vietas kelis kartus per dieną.
- Nors ir tirštas bei be galo riebus, šis aliejus labai tinka veido odos priežiūrai. Ypač jį mėgsta brandžios ir ypač sausos odos savininkai. Literatūroje plačiai aprašomos raukšleles mažinančios, odą jauninančios ir regeneruojančios sviestmedžių aliejaus savybės. Dėka oleino ir linoleno riebiųjų rūgščių sviestmedis puikiai susigeria į odą ir nekemša porų. Prieš tepant sviestmedžių aliejų ant veido odos, ją būtina sudrėkinti hidrolatu (gėlių vandeniu)!
- Neretai sviestmedžių aliejus ypač tinka atopiniu dermatitu sergantiems kūdikiams ir vaikams.