Alytiškiai į vaistinę užsuka ne tik vaistų, bet ir sveikos gyvensenos rekomendacijų

Alytus – vienas žaliausių ir sveikiausių Lietuvos miestų. Čia mažesnis eismas ir oro tarša, nutiesti patogūs pėsčiųjų ir dviračių takai, todėl, norint gyventi aktyviau, nereikia daug pastangų. Besikuriantys sporto klubai ir vis populiarėjančios viešos mankštos keičia kasdienius alytiškių įpročius. Ne veltui praėjusiais metais Alytus buvo išrinktas sportiškiausiu šalies miestu.

„BENU vaistinėje“ jau septynerius metus dirbanti vaistininkė Jūratė Vitkauskaitė pastebi, jog vis daugiau alytiškių į vaistinę užsuka ne tik vaistų, bet ir norėdami pasikonsultuoti, kaip užkirsti kelią tam tikrai ligai ir sustiprinti organizmą.

 

Kreipiasi dėl raumenų skausmų

J. Vitkauskaitė primena, kad pasiryžus gyventi sveikiau, vien sportuoti nepakanka – būtina išmokti tai daryti taisyklingai, be to, nepamiršti subalansuotos mitybos. Priešingu atveju, galima sau ir pakenkti.

„Mano kaip vaistininkės žinias papildo stiprus sportinis pasirengimas. Ne vienerius metus profesionaliai užsiimu sunkiąja atletika beikūno rengyba(fitnesu). Tai leidžia geriau suprasti vaistinės lankytojų poreikius ir atpažinti pagrindines gyventojų daromas klaidas. Dalis klientų žino, kad aktyviai sportuoju, todėl neretai tenka patarti ir sveikos gyvensenos, svorio koregavimo, maisto papildų ar mitybos klausimais“, – teigia J. Vitkauskaitė.

Vaistininkė pasakoja, kad alytiškiai dažnai kreipiasi dėl raumenų skausmų, teiraujasi, kokius papildus gerti sportuojant, ką daryti patyrus sportinę traumą. Moterys paprastai konsultuojasi svorio metimo, kūno formų tobulinimo, mitybos klausimais.

Specialistė primena, kad besimankštinantiems žmonėms dažniausiai trūksta magnio ir kalio. Imuniteto palaikymui, kaulams, širdies ir kraujagyslių sistemai pataria vartoti vitaminą D. Cinkas didina organizmo atsparumą įvairioms infekcijoms, pagerina nagų, plaukų ir odos būklę.

 

Populiariausi – širdies lašai ir kosmetikos priemonės

Vaistininkė atskleidžia, kad Alytaus gyventojams dažniausiai vaistinėje prireikia širdies ar valerijono lašų, įvairių preparatų nuo peršalimo. Taip pat populiarūs vitaminas C, magnis, multivitaminai, papildai sąnariams, įvairios kosmetikos prekės.

„Vis daugiau žmonių renkasi vaistinėje parduodamą kosmetiką, nes labiau pasitiki jos kokybe. Be to, „BENU vaistinėje“ padedame spręsti įvairias odos priežiūros problemas. Galime parinkti priemones, tinkamas ne tik turintiems normalią, sveiką odą, bet ir sergantiems tokiomis odos ligomis kaip aknė, rožinė ar atopinis dermatitas“, – pasakoja J. Vitkauskaitė.

Pasak jos, moterys paprastai ateina pasikonsultuoti ir dėl savo grožio, ir dėl vaikų, vyrų ar tėvų sveikatos.

 

Ragina nesivaikyti gydymo madų

J. Vitkauskaitė alytiškius ragina nepamiršti, kad prieš vartojant bet kuriuos vaistus būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Dalis gyventojų vis dar neteisingai vartoja antibiotikus, o kai kurie pripažįsta, jog nevengia net gyvuliams skirtų vaistų. Žmonės rizikuoja ir dubliuodami vaistus. Tai gresia, kai neapdairiai vartojami tos pačios veikliosios medžiagos, tačiau skirtingų firminių pavadinimų vaistai. Ypač pavojingas ir vaistų bei alkoholio „kokteilis“. Vaistininkė pabrėžia, kad vartojant vaistus, norint išvengti grėsmių sveikatai ar net gyvybei, alkoholio vartoti griežtai nerekomenduojama.

„Ne visa gyventojus pasiekianti informacija apie sveikatą, ligų gydymą, jų prevenciją yra patikima. Žmonėms visada sakau, kad būtina kritiškai įvertinti informaciją ir labiau pasitikėti sveikatos priežiūros specialistais. Nuolat atsiranda keistų, jokiais medicinos tyrimais nepagrįstų ir pavojingų sveikatinimo madų. Pavyzdžiui, po kelių straipsnių pasirodymo, žmonės profilaktiškai buvo pradėję gerti vandenilio peroksidą“, – patirtimi dalinasi vaistininkė.

Atėjus pavasariui, J. Vitkauskaitė gyventojus ragina daugiau vaikščioti pėsčiomis, būti gryname ore, nepamiršti imunitetą stiprinančių papildų ir stengtis būti pozityvesniems.

Grįžti |
Pasidalinti
Vasaros pasiūlymai Širdžiai ir kraujotakai Gražiai šypsenai Rūpestis gydo žaizdas Gerai savijautai! Veido kaukėms, miceliniams valikliams, dezodorantams  -30%
Visi pasiūlymai
info@benu.lt