Įkvepiančios herojų istorijos: regbio žvaigždė Siga

„Kuo daugiau judėkite ir užsiimkite mėgstama sporto šaka“, – tokį stiprų palinkėjimą savo bendraamžiams siunčia dvylikametė Siga. Jos kasdienybė – kur kas sunkesnė nei daugelio jų. Siga, jos brolis ir sesė gyvena tik su mama, neseniai išvykusia į užsienį uždirbti šeimai daugiau pinigų, atsistoti ant kojų. Visgi mergaitė dienų neleidžia liūdėdama ar „sulindusi“ į internetą. Trys būreliai, septyni medaliai ir dvi taurės – dar tik Sigos pasiekimų pradžia.

Papasakok, kaip po pamokų atrodo tavo diena?

Šiuo metu einu į kvadrato, regbio treniruotes ir į dailės būrelį. Regbį lankau du kartus per savaitę, viena treniruotė trunka apie dvi valandas. Kvadratą žaidžiu tris kartus per savaitę po pusvalandį. Na, o dailės būrelyje atsikvėpiu kartą per savaitę, 30–40 minučių tiesiog piešdama (šypsosi).

Anksčiau teko išmėginti ir lengvąją atletiką, ir šokius, ir futbolą, bet rimčiau sustojau ties regbiu. Jį žaidžiu jau trejus metus. Aišku, kartais būna, kad pavargstu, noriu viską mesti, bet nepasiduodu: tiesiog jaučiu, kad reikia lankyti, kad čia mano vieta.

Kodėl taip susižavėjai šia sporto šaka?

Norėjau rasti komandinį užsiėmimą, kuriame sportuočiau ne viena. Apskritai, regbis labai įdomus ir fainas žaidimas! Turi būti greitos reakcijos: bėgti, čia pat pagauti atskrendantį kamuolį, perduoti jį komandos draugui – visa tai man labai patinka! Mėgstu bėgioti, mėgstu žaisti su kamuoliu, o regbis visa tai ir apima.

Kas tave paskatino pradėti sportuoti?

Kartą draugė Viktorija nusivedė mane į regbio treniruotę. Iš pradžių tik sėdėjau ir žiūrėjau, kaip kiti žaidžia. Visgi žaidimas atrodė labai įdomus, todėl ir pati prisijungiau. Aišku, kurį laiką aikštelėj nesijaučiau drąsiai, bet po truputį įsidrąsinau ir štai – jau trejus metus lankau treniruotes.

Nepasitaiko tokių paerzinimų, kad regbis – sportas ne mergaitėms?

Ne, tokių nesąmonių mano aplinkoje niekas nesako (šypsosi). Ir mergaitės, ir berniukai treniruojasi ir žaidžia vienodai.

Ar dalyvavai kokiose regbio varžybose? Gal ir medalį laimėti pavyko?

Iš viso jau rungtyniavau septyniose regbio varžybose: penkis kartus Marijampolėje, kartą Vilniuje ir kartą Alytuje. Iš šių varžybų parsivežiau dvi taures ir septynis medalius. Medaliai įteikiami visiems prizinę vietą užėmusios komandos nariams, o taurės – geriausioms komandoms ir geriausiems žaidėjams. Aišku, buvo ir tokių varžybų, kuriose man nepasisekė patekti tarp geriausiųjų, bet toks tas sportas – ne visada laimi.

Norėtum ateityje būti profesionali regbio žaidėja?

Norėčiau ir žaisti regbį, ir dirbti trenere bei mokyti kitus. Man labai patinka regbis, patinka judėti, aktyviai leisti laiką, o ne grįžti namo ir sėdėti prie kompiuterio. Sportas – šimtą kartų geriau už tai! Klasės draugams, bendraamžiams irgi palinkėčiau daugiau judėti, lankyti įvairius būrelius, o ne vien žaisti žaidimus per kompiuterį ar telefoną. Kaip ir savo broliui, kuris labai mėgsta sportą, bet... nesportuoja (šypsosi).

Gerosios fėjos

Atrasti mėgstamą veiklą Sigai padėjo viena didžiausių jos palaikytojų – „Gelbėkit vaikus“. Degučių vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Ramutė Lepšienė. Šį centrą Siga lanko jau trejus metus. Į jį pirmą kartą Sigą atsivedė bičiulė Odeta.

R. Lepšienė apie jaunąją heroję kalba su pasididžiavimu. Socialinė darbuotoja džiaugiasi, kad Siga ne tik atkakliai treniruojasi, bet ir gelbsti Dienos centre: neatsisako jokių užduočių, padeda tvarkytis, organizuoti renginius ir noriai mokosi naujų dalykų.

R. Lepšienė pasakoja, kad Siga iš pradžių buvo pasimetusi, nežinojo, kuo norėtų užsiimti, kas jai būtų įdomu. Išbandžiusi kelias sporto šakas, galiausiai sustojo ties regbiu. „Įgijome Sigos pasitikėjimą ir padėjome jai rinktis. Dienos centre esame kaip viena šeima, pasikalbame apie problemas, skaudulius, svajones – apie viską. Taip ir sužinojome, kad Siga labai nori komandinių užsiėmimų: gal to bendrumo jai trūko kasdienybėje, namuose. Džiugu, kad galiausia mergaitei pavyko jį surasti – tiek centre, tiek regbio treniruotėse“, – pasakoja R. Lepšienė.

Socialinės darbuotojos teigimu, sunkiau gyvenantiems vaikams būtina parodyti kitokią aplinką, plačias pasaulio galimybes, nesibaigiančias ties namų slenksčiu. Iš kur kitaip jie sužinos apie viską, ko gali pasiekti, galiausiai – ir ko patys nori? Dienos centrai, edukacinės pamokos, stovyklos tampa tuo taku į pasaulio pažinimą, kuris vaikams atveria jų laukiančias galimybes ir sužadina smalsumą – atrasti, patirti ir eiti pirmyn. Tik tada tokie šaunuoliai, kaip Siga, pasidabina medaliais.

Grįžti |
Pasidalinti
Nemokama dantų būklės analizė Savaitgaliais kosmetikai -30% Burnos higienai Gerai savijautai Preparatams nervinei įtampai mažinti iki -50% Oras visada puikus, kai jautiesi sveikas! 15% sumažinome receptinių vaistų širdžiai kainas Naktį miegok - ne avis skaičiuok!
Visi pasiūlymai
info@benu.lt