Maltos ordino ambasados Lietuvoje parengta paroda "Liudiję žmogiškumą" Skaity

Šių metų gegužės 30 d. Vilniuje Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso konferencijų salėje buvo atidaryta Maltos ordino ambasados Lietuvoje parengta paroda "Liudiję žmogiškumą", kurioje pristatomos Lietuvos Pasaulio tautų teisuolius įamžinančios nuotraukos ir jų pasakojimai.

Parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė J.E.Dalia Grybauskaitė, Maltos ordino ambasadorius Lietuvoje J.E.Manfred L.Mautner Markhof, Lietuvos žydų bendrijos pirmininkė F.Kuklianski, daugelio šalių ambasadoriai, garbingi svečiai.

Foto paroda „Liudiję žmogiškumą“ – tai maltiečių padėka Pasaulio tautų teisuoliams – paprastiems ir iškiliems lietuviams žydų gelbėtojams, įžiebusiems viltį pasmerktiesiems mirti.

2015 m. pabaigoje Miunchene buvo surengtas labdaros koncertas, inicijuotas tuometinio Maltos ordino Lietuvoje ambasadoriaus Christiano von Bechtolsheimo. Renginio globėjais tapo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Vokietijos Federacinės Respublikos Prezidentas Joachimas Gauckas.

Koncerto metu buvo surinkti 123 723 eurai, kurie paskirti specialiam maltiečių projektui – padėti Lietuvoje gyvenantiems Pasaulio tautų teisuoliams. Tuo tikslu buvo įvertinti žydų gelbėtojų socialiniai, buitiniai ir su sveikata susiję poreikiai, suteikta pagalba kiekvienam išlikusiam Pasaulio tautų teisuoliui.

Kaip paaiškėjo, vieni svarbiausių šių garbaus amžiaus žmonių poreikių yra susiję su sveikatos problemomis. Tad, pasirašius su „BENU vaistinė“ sutartį, jiems buvo išduotos šio vaistinių tinklo kortelės, į kurias kas mėnesį pervedama nustatyta suma, skirta medicininėms reikmėms.

Kita šio projekto sudedamoji buvo įamžinti Pasaulio tautų teisuolius. Kai kurių jų nuotraukos buvo publikuotos, bet tokia išsami šių garbingų asmenų fotografijų paroda – pirmoji. Ir pateikiamos joje ne dokumentinės nuotraukos, ne istorikų pasakojimai, o paprastų ir kartu nepaprastų žmonių veidai ir jų pasakojimai.

    


Šaltinis: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/pranesimai/d-grybauskaite-tragiskoje-holokausto-istorijoje-matome-rysku-sviesos-spinduli-zydu-gelbetojus-kuriu-lietuvoje-buvo-tukstanciai-231-978922
 

Grįžti |
Pasidalinti
Nemokama konsultacija. Kaip žmones veikia genai? Burnos priežiūros priemonėms iki -40% Multivitaminams ir vitaminui D iki -40% Prisijunk prie BENU lojalumo programos ir laimėk 5€ į Jūsų asmeninę BENU kliento kortelę!* Jūsų grožiui Didelės talpos pakuotėms iki -30% Mamai ir mažyliui Gerai savijautai Oras visada puikus, kai jautiesi sveikas! 15% sumažinome receptinių vaistų širdžiai kainas Naktį miegok - ne avis skaičiuok!
Visi pasiūlymai
info@benu.lt