• 0

Postinor-Duo 750 µg tabletės N2

  • Prekės išvaizda gali skirtis nuo matomos nuotraukoje.

    Postinor-Duo 750 µg tabletės N2

    Nereceptinis vaistas
    POSTINOR tabletes yra skubios pagalbos kontraceptikas moterims, kurį galima vartoti po lytinio akto, kurio metu kontraceptinės priemonės nebuvo naudotos (pavyzdžiui, po išprievartavimo) arba.. Skaityti daugiau

    Aprašymas

    POSTINOR tabletes yra skubios pagalbos kontraceptikas moterims, kurį galima vartoti po lytinio akto, kurio metu kontraceptinės priemonės nebuvo naudotos (pavyzdžiui, po išprievartavimo) arba jeigu naudota kontraceptinė priemonė nebuvo veiksminga (pavyzdžiui, lytinio akto metu suplyšo ar nusmuko prezervatyvas).

    Informacinis lapelis

    Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

    POSTINOR galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

    • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
    • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
    • Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.

    Lapelio turinys

    1. Kas yra POSTINOR ir kam jis vartojamas
    2. Kas žinotina prieš vartojant POSTINOR
    3. Kaip vartoti POSTINOR
    4. Galimas šalutinis poveikis
    5. Kaip laikyti POSTINOR
    6. Kita informacija

    1. KAS YRA POSTINOR IR KAM JIS VARTOJAMAS

    POSTINOR tabletes yra skubios pagalbos kontraceptikas moterims, kurį galima vartoti po lytinio akto, kurio metu kontraceptinės priemonės nebuvo naudotos (pavyzdžiui, po išprievartavimo) arba jeigu naudota kontraceptinė priemonė nebuvo veiksminga (pavyzdžiui, lytinio akto metu suplyšo ar nusmuko prezervatyvas). POSTINOR tabletės, kaip ir visi kontraceptikai, neapsaugos Jūsų nuo lytiniu keliu plintančių ligų.

    Kai kurių tyrimų duomenimis, per 72 valandas (t.y. per tris paras) po nesaugaus lytinio akto pavartojus iš karto abi POSTINOR 750 mikrogramų tabletes, nėštumo išvengta 84 % atvejų, o vartojant po tabletę du kartus kas 12 valandų veiksmingumas – 79 %. Taigi POSTINOR neapsaugos Jūsų nuo nėštumo kiekvienu atveju, bet bus tuo veiksmingesnis, kuo greičiau bus pavartotas po lytinio akto (tabletes geriausia išgerti per pirmąsias 12 valandų).

    POSTINOR poveikis:

    • slopina kiaušialąstės atsiskyrimą iš kiaušidės;
    • slopina apvaisinimą, jei kiaušialąstė jau atsiskyrusi;
    • slopina apvaisintos kiaušialąstės įsitvirtinimą gimdos gleivinėje;

    Taigi POSTINOR tabletės veikia tik neprasidėjus nėštumui. Vaistas neveikia, jei jau esate pastojusi.

    Jaunesnėms nei 16 metų mergaitėms, nepasitarus su gydytoju, vaisto vartoti negalima.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT POSTINOR

    POSTINOR vartoti draudžiama:

    Jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei POSTINOR  medžiagai.

    Specialių atsargumo priemonių reikia:

    Jei yra bet kuri iš žemiau išvardytų aplinkybių, pasitarkite su gydytoju, nes POSTINOR, kaip skubios kontracepcijos priemonė, Jums gali netikti:

    • jeigu esate nėščia arba manote, kad jau galite būti pastojusi;
    • jeigu mėnesinės vėluoja arba paskutinį kartą jos buvo ne tokios, kaip visada;
    • jeigu po turėto nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 valandos ir per tą laiką neprasidėjo mėnesinės (nėštumas jau gali būti prasidėjęs, todėl vaistas nebeveiks);
    • jeigu sergate plonosios žarnos liga (pvz., Krono liga), kurios metu sutrinka maisto virškinimas;
    • jeigu sergate sunkia kepenų liga;
    • jeigu vartojate bet kurių žemiau išvardytų vaistų, kadangi jie gali mažinti POSTINOR veiksmingumą:
    • Barbitūratų arba kitų vaistų nuo epilepsijos (pvz., primidono, fenitoino, karbamazepino);
    • Vaistų nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicino, rifabutino);
    • Vaistų ŽIV infekcijai gydyti (pvz., ritonaviro);
    • Vaistų nuo grybelių sukeltų ligų (pvz., grizeofulvino);
    • Vaistažolių preparatų, kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum);
    • Vaisto ciklosporino (preparato, veikiančio imuninę sistemą).

    Jei yra bet kuri iš išvardytų aplinkybių, pasitarkite su gydytoju, nes POSTINOR tabletė, kaip skubios kontracepcijos priemonė, Jums gali netikti arba kiti metodai Jums gali būti tinkamesni.

    Nėštumas

    Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Nevartokite šio vaisto, jeigu jau esate nėščia. Jeigu po nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 valandos ir per tą laiką neprasidėjo mėnesinės, Jūs galite būti pastojusi ir vaistas nebeapsaugos Jūsų nuo nėštumo. Jeigu paskutinės mėnesinės vėlavo daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai gausus ar neįprastai  silpnas, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate nėščia.

    Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, būtinai kreipkitės į gydytoją. Kad POSTINOR pažeistų gimdoje besivystantį vaisių, duomenų nėra, tačiau gydytojas turi patikrinti, ar nėštumas nėra negimdinis (t. y. vaisius vystosi ne gimdoje). Tai ypač svarbu tuo atveju, jeigu išgėrusi POSTINOR jaučiate stiprų pilvo skausmą arba Jums anksčiau yra buvęs negimdinis nėštumas, buvo atlikta kiaušintakių operacija arba sirgote mažojo dubens organų uždegimu.

    Žindymo laikotarpis

    Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Labai nedaug veikliosios POSTINOR medžiagos patenka į motinos pieną. Nemanoma, kad tai kenkia kūdikiui, tačiau jei nerimaujate, galite išgerti tabletę iškart po žindymo. Tokiu atveju tabletę išgersite likus pakankamai laiko iki sekančio žindymo, ir taip sumažės veikliosios medžiagos kiekis, su pienu galintis patekti į kūdikio organizmą.

    Kitų vaistų vartojimas

    Jeigu vartojate vaistų, išvardytų skirsnyje “Specialių atsargumo priemonių reikia”, pasakykite gydytojui.

    Jei kyla bet kokių abejonių, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines POSTINOR medžiagas

    POSTINOR sudėtyje yra pagalbinės medžiagos laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį, prieš pradedant vartoti šį vaistą.

    Jei nerimaujate dėl lytiniu keliu plintančių ligų

    POSTINOR, kaip ir visi kontraceptikai, neapsaugos Jūsų nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Tai gali padaryti prezervatyvas. Jei dėl to nerimaujate, pasitarkite su gydytoju, vaistininku, slaugytoju arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.

    3. KAIP VARTOTI  POSTINOR

    Po nesaugaus lytinio akto išgerkite dvi tabletes kuo greičiau, geriausia per 12 valandų, bet ne vėliau kaip po 72 valandų (t.y. po trijų parų). Tabletės nurykite nekramtytas, jei reikia, užsigerkite vandeniu. Nevėluokite išgerti tabletes. Jos bus tuo veiksmingesnės, kuo greičiau jas išgersite po nesaugaus lytinio akto.

    Kaip dažnai galima vartoti POSTINOR

    POSTINOR vartojama tik neatidėliotinu atveju ir jos nėra reguliarios kontracepcijos metodas. Vieno mėnesinių ciklo metu pakartotinai POSTINOR tablečių vartoti negalima, nes jose yra pakankamai didelė hormonų dozė. Jei POSTINOR tabletes vartotumėte dažniau kaip vieną kartą per mėnesinių ciklą, gali sutrikti ciklas, be to, POSTINOR  tabletės nėra tokios veiksmingos, kaip įprastiniai reguliariai vartojami sudėtiniai geriamieji kontraceptikai. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau apsaugos Jus nuo nėštumo.

    Ką daryti, jei vemiate

    Jei išgėrusi tablečių per 3 valandas imate vemti, reikia išgerti dar dvi tabletes. Vėliau Jums reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vaistininką patarimo.

    Pavartojus per didelę dozę

    Nors neturima duomenų, kad vienu metu išgėrus pernelyg daug tablečių pasireikštų sunkių žalingų poveikių, gali atsirasti pykinimas, net vėmimas, kraujavimas iš makšties. Turite pasitarti su vaistininku arba gydytoju, ypač jeigu vėmėte, nes tokiu atveju tablečių poveikis gali būti per silpnas.

    Išgėrus POSTINOR

    Kito lytinio akto metu būtina naudoti prezervatyvą arba spermicidus tuo atveju, jei reguliariai nevartojate sudėtinių geriamųjų kontraceptikų. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingai padės Jums išvengti nėštumo.

    Pavartojus POSTINOR, patartina maždaug po 3 savaičių apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinkite, kad tabletės buvo veiksmingos. Jei mėnesinės vėluoja daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu neįprastai gausus ar neįprastai  silpnas, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, labai svarbu, kad Jus apžiūrėtų gydytojas.

    Jei toliau vartojant geriamuosius kontraceptikus laiku neprasideda mėnesinės, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate pastojusi.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    POSTINOR, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Išgėrus vaisto, trumpam gali atsirasti šleikštulys arba vėmimas. Jei atsirastų vėmimas, perskaitykite skyrių “Ką daryti, jei vemiate”.

    Gali pakisti mėnesinių laikas. Daugumai moterų įprastinis mėnesinių laikas nekinta, tačiau kai kurioms jos gali prasidėti keliomis dienomis anksčiau arba vėliau. Iki kitų mėnesinių taip pat gali atsirasti nereguliarus kraujavimas ar tepių išskyrų. Jeigu mėnesinės vėluoja daugiau negu 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai silpnas ar neįprastai gausus, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.

    Išgėrus šio vaisto, gali atsirasti krūtų jautrumas, galvos, pilvo apatinės dalies skausmas, viduriavimas, svaigulio ar nuovargio pojūtis. Šie simptomai per keletą dienų susilpnėja. Labai retais atvejais gali atsirasti odos reakcijų (bėrimas, dilgėlinė, niežulys, veido patinimas).

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI POSTINOR

    Laikyti ne aukštesnėje nei 25°C temperatūroje.

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

    Ant dėžutės po „Tinka iki „nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, POSTINOR vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    POSTINOR sudėtis

    • Veiklioji medžiaga yra levonorgestrelis. Kiekvienoje tabletėje jo yra 750 mikrogramų levonorgestrelio.
    • Pagalbinės medžiagos: bulvių krakmolas, kukurūzų krakmolas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, laktozės monohidratas.

    POSTINOR išvaizda ir kiekis pakuotėje

    POSTINOR yra baltos apvalios tabletės su įspaudu „INOR“ vienoje pusėje. Kartono dėžutėje yra lizdinė plokštelė, kurioje yra dvi tabletės.

    Gamintojas

    Gedeon Richter Plc.

    Gyömröi út 19-21, 1103 Budapest,

    Vengrija

    Lygiagretus importuotojas

    UAB „Lex ano“

    Naugarduko g. 3, Vilnius LT-03231,

    Lietuva

    Perpakavo

    BĮ UAB “Norfachema”

    Vytauto g. 6, Jonava

    Lietuva

    Rinkodaros teisės turėtojas eksportuojančioje valstybėje yra Medimpex UK Limited, Shirland Road 127, GBW9 2EP London, Jungtinė Karalystė.

    Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-10-30

    Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

    Skaityti daugiau

    Naudojimas

    Po nesaugaus lytinio akto išgerkite dvi tabletes kuo greičiau, geriausia per 12 valandų, bet ne vėliau kaip po 72 valandų (t.y. po trijų parų). Tabletės nurykite nekramtytas, jei reikia, užsigerkite vandeniu. Nevėluokite išgerti tabletes. Jos bus tuo veiksmingesnės, kuo greičiau jas išgersite po nesaugaus lytinio akto.

    Kaip dažnai galima vartoti POSTINOR

    POSTINOR vartojama tik neatidėliotinu atveju ir jos nėra reguliarios kontracepcijos metodas. Vieno mėnesinių ciklo metu pakartotinai POSTINOR tablečių vartoti negalima, nes jose yra pakankamai didelė hormonų dozė. Jei POSTINOR tabletes vartotumėte dažniau kaip vieną kartą per mėnesinių ciklą, gali sutrikti ciklas, be to, POSTINOR  tabletės nėra tokios veiksmingos, kaip įprastiniai reguliariai vartojami sudėtiniai geriamieji kontraceptikai. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau apsaugos Jus nuo nėštumo.

    Ką daryti, jei vemiate

    Jei išgėrusi tablečių per 3 valandas imate vemti, reikia išgerti dar dvi tabletes. Vėliau Jums reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vaistininką patarimo.

    Pavartojus per didelę dozę

    Nors neturima duomenų, kad vienu metu išgėrus pernelyg daug tablečių pasireikštų sunkių žalingų poveikių, gali atsirasti pykinimas, net vėmimas, kraujavimas iš makšties. Turite pasitarti su vaistininku arba gydytoju, ypač jeigu vėmėte, nes tokiu atveju tablečių poveikis gali būti per silpnas.

    Išgėrus POSTINOR

    Kito lytinio akto metu būtina naudoti prezervatyvą arba spermicidus tuo atveju, jei reguliariai nevartojate sudėtinių geriamųjų kontraceptikų. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingai padės Jums išvengti nėštumo.

    Pavartojus POSTINOR, patartina maždaug po 3 savaičių apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinkite, kad tabletės buvo veiksmingos. Jei mėnesinės vėluoja daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu neįprastai gausus ar neįprastai  silpnas, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, labai svarbu, kad Jus apžiūrėtų gydytojas.

    Jei toliau vartojant geriamuosius kontraceptikus laiku neprasideda mėnesinės, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate pastojusi.

    Skaityti daugiau

    Sudėtis

    POSTINOR sudėtis

    • Veiklioji medžiaga yra levonorgestrelis. Kiekvienoje tabletėje jo yra 750 mikrogramų levonorgestrelio.
    • Pagalbinės medžiagos: bulvių krakmolas, kukurūzų krakmolas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, laktozės monohidratas.
    Skaityti daugiau

    Papildoma informacija

    Prekinis ženklasPOSTINOR-2
    FormaTabletė
    ATC kodasG03AD01 - levonorgestrel
    Kiekis pakuotėje2
    Veikliosios medžiagos stiprumas750 ΜG
    Amžiaus grupėSuaugusiems
    Pranešti apie klaidą prekės aprašyme
    14,24

    Kainos internete ir fizinės vaist. gali skirtis

    Atsiprašome, šiuo metu šios prekės neturime.



    Neturime

    Dėmesio

    Vienu kartu nereceptinių vaistų galima įsigyti ne ilgesniam kaip 1 mėnesio gydymo kursui.

    Atsisakius konsultuotis su farmacijos specialistu naudojantis ryšio priemonėmis prieš sudarant nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį, nereceptiniai vaistai parduodami tik vaistinėje ar jos filiale, sudarant nereceptinio vaisto pirkimo–pardavimo sutartį vaistinėje.

    Vaikams iki 16 m. vaistai neparduodami (neišduodami).

    Skaityti daugiau

    Svarbu

    Įsigyti vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.

    Aprašymas

    POSTINOR tabletes yra skubios pagalbos kontraceptikas moterims, kurį galima vartoti po lytinio akto, kurio metu kontraceptinės priemonės nebuvo naudotos (pavyzdžiui, po išprievartavimo) arba jeigu naudota kontraceptinė priemonė nebuvo veiksminga (pavyzdžiui, lytinio akto metu suplyšo ar nusmuko prezervatyvas).

    Informacinis lapelis

    Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

    POSTINOR galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

    • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
    • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
    • Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.

    Lapelio turinys

    1. Kas yra POSTINOR ir kam jis vartojamas
    2. Kas žinotina prieš vartojant POSTINOR
    3. Kaip vartoti POSTINOR
    4. Galimas šalutinis poveikis
    5. Kaip laikyti POSTINOR
    6. Kita informacija

    1. KAS YRA POSTINOR IR KAM JIS VARTOJAMAS

    POSTINOR tabletes yra skubios pagalbos kontraceptikas moterims, kurį galima vartoti po lytinio akto, kurio metu kontraceptinės priemonės nebuvo naudotos (pavyzdžiui, po išprievartavimo) arba jeigu naudota kontraceptinė priemonė nebuvo veiksminga (pavyzdžiui, lytinio akto metu suplyšo ar nusmuko prezervatyvas). POSTINOR tabletės, kaip ir visi kontraceptikai, neapsaugos Jūsų nuo lytiniu keliu plintančių ligų.

    Kai kurių tyrimų duomenimis, per 72 valandas (t.y. per tris paras) po nesaugaus lytinio akto pavartojus iš karto abi POSTINOR 750 mikrogramų tabletes, nėštumo išvengta 84 % atvejų, o vartojant po tabletę du kartus kas 12 valandų veiksmingumas – 79 %. Taigi POSTINOR neapsaugos Jūsų nuo nėštumo kiekvienu atveju, bet bus tuo veiksmingesnis, kuo greičiau bus pavartotas po lytinio akto (tabletes geriausia išgerti per pirmąsias 12 valandų).

    POSTINOR poveikis:

    • slopina kiaušialąstės atsiskyrimą iš kiaušidės;
    • slopina apvaisinimą, jei kiaušialąstė jau atsiskyrusi;
    • slopina apvaisintos kiaušialąstės įsitvirtinimą gimdos gleivinėje;

    Taigi POSTINOR tabletės veikia tik neprasidėjus nėštumui. Vaistas neveikia, jei jau esate pastojusi.

    Jaunesnėms nei 16 metų mergaitėms, nepasitarus su gydytoju, vaisto vartoti negalima.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT POSTINOR

    POSTINOR vartoti draudžiama:

    Jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei POSTINOR  medžiagai.

    Specialių atsargumo priemonių reikia:

    Jei yra bet kuri iš žemiau išvardytų aplinkybių, pasitarkite su gydytoju, nes POSTINOR, kaip skubios kontracepcijos priemonė, Jums gali netikti:

    • jeigu esate nėščia arba manote, kad jau galite būti pastojusi;
    • jeigu mėnesinės vėluoja arba paskutinį kartą jos buvo ne tokios, kaip visada;
    • jeigu po turėto nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 valandos ir per tą laiką neprasidėjo mėnesinės (nėštumas jau gali būti prasidėjęs, todėl vaistas nebeveiks);
    • jeigu sergate plonosios žarnos liga (pvz., Krono liga), kurios metu sutrinka maisto virškinimas;
    • jeigu sergate sunkia kepenų liga;
    • jeigu vartojate bet kurių žemiau išvardytų vaistų, kadangi jie gali mažinti POSTINOR veiksmingumą:
    • Barbitūratų arba kitų vaistų nuo epilepsijos (pvz., primidono, fenitoino, karbamazepino);
    • Vaistų nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicino, rifabutino);
    • Vaistų ŽIV infekcijai gydyti (pvz., ritonaviro);
    • Vaistų nuo grybelių sukeltų ligų (pvz., grizeofulvino);
    • Vaistažolių preparatų, kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum);
    • Vaisto ciklosporino (preparato, veikiančio imuninę sistemą).

    Jei yra bet kuri iš išvardytų aplinkybių, pasitarkite su gydytoju, nes POSTINOR tabletė, kaip skubios kontracepcijos priemonė, Jums gali netikti arba kiti metodai Jums gali būti tinkamesni.

    Nėštumas

    Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Nevartokite šio vaisto, jeigu jau esate nėščia. Jeigu po nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 valandos ir per tą laiką neprasidėjo mėnesinės, Jūs galite būti pastojusi ir vaistas nebeapsaugos Jūsų nuo nėštumo. Jeigu paskutinės mėnesinės vėlavo daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai gausus ar neįprastai  silpnas, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate nėščia.

    Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, būtinai kreipkitės į gydytoją. Kad POSTINOR pažeistų gimdoje besivystantį vaisių, duomenų nėra, tačiau gydytojas turi patikrinti, ar nėštumas nėra negimdinis (t. y. vaisius vystosi ne gimdoje). Tai ypač svarbu tuo atveju, jeigu išgėrusi POSTINOR jaučiate stiprų pilvo skausmą arba Jums anksčiau yra buvęs negimdinis nėštumas, buvo atlikta kiaušintakių operacija arba sirgote mažojo dubens organų uždegimu.

    Žindymo laikotarpis

    Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Labai nedaug veikliosios POSTINOR medžiagos patenka į motinos pieną. Nemanoma, kad tai kenkia kūdikiui, tačiau jei nerimaujate, galite išgerti tabletę iškart po žindymo. Tokiu atveju tabletę išgersite likus pakankamai laiko iki sekančio žindymo, ir taip sumažės veikliosios medžiagos kiekis, su pienu galintis patekti į kūdikio organizmą.

    Kitų vaistų vartojimas

    Jeigu vartojate vaistų, išvardytų skirsnyje “Specialių atsargumo priemonių reikia”, pasakykite gydytojui.

    Jei kyla bet kokių abejonių, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines POSTINOR medžiagas

    POSTINOR sudėtyje yra pagalbinės medžiagos laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį, prieš pradedant vartoti šį vaistą.

    Jei nerimaujate dėl lytiniu keliu plintančių ligų

    POSTINOR, kaip ir visi kontraceptikai, neapsaugos Jūsų nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Tai gali padaryti prezervatyvas. Jei dėl to nerimaujate, pasitarkite su gydytoju, vaistininku, slaugytoju arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.

    3. KAIP VARTOTI  POSTINOR

    Po nesaugaus lytinio akto išgerkite dvi tabletes kuo greičiau, geriausia per 12 valandų, bet ne vėliau kaip po 72 valandų (t.y. po trijų parų). Tabletės nurykite nekramtytas, jei reikia, užsigerkite vandeniu. Nevėluokite išgerti tabletes. Jos bus tuo veiksmingesnės, kuo greičiau jas išgersite po nesaugaus lytinio akto.

    Kaip dažnai galima vartoti POSTINOR

    POSTINOR vartojama tik neatidėliotinu atveju ir jos nėra reguliarios kontracepcijos metodas. Vieno mėnesinių ciklo metu pakartotinai POSTINOR tablečių vartoti negalima, nes jose yra pakankamai didelė hormonų dozė. Jei POSTINOR tabletes vartotumėte dažniau kaip vieną kartą per mėnesinių ciklą, gali sutrikti ciklas, be to, POSTINOR  tabletės nėra tokios veiksmingos, kaip įprastiniai reguliariai vartojami sudėtiniai geriamieji kontraceptikai. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau apsaugos Jus nuo nėštumo.

    Ką daryti, jei vemiate

    Jei išgėrusi tablečių per 3 valandas imate vemti, reikia išgerti dar dvi tabletes. Vėliau Jums reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vaistininką patarimo.

    Pavartojus per didelę dozę

    Nors neturima duomenų, kad vienu metu išgėrus pernelyg daug tablečių pasireikštų sunkių žalingų poveikių, gali atsirasti pykinimas, net vėmimas, kraujavimas iš makšties. Turite pasitarti su vaistininku arba gydytoju, ypač jeigu vėmėte, nes tokiu atveju tablečių poveikis gali būti per silpnas.

    Išgėrus POSTINOR

    Kito lytinio akto metu būtina naudoti prezervatyvą arba spermicidus tuo atveju, jei reguliariai nevartojate sudėtinių geriamųjų kontraceptikų. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingai padės Jums išvengti nėštumo.

    Pavartojus POSTINOR, patartina maždaug po 3 savaičių apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinkite, kad tabletės buvo veiksmingos. Jei mėnesinės vėluoja daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu neįprastai gausus ar neįprastai  silpnas, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, labai svarbu, kad Jus apžiūrėtų gydytojas.

    Jei toliau vartojant geriamuosius kontraceptikus laiku neprasideda mėnesinės, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate pastojusi.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    POSTINOR, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Išgėrus vaisto, trumpam gali atsirasti šleikštulys arba vėmimas. Jei atsirastų vėmimas, perskaitykite skyrių “Ką daryti, jei vemiate”.

    Gali pakisti mėnesinių laikas. Daugumai moterų įprastinis mėnesinių laikas nekinta, tačiau kai kurioms jos gali prasidėti keliomis dienomis anksčiau arba vėliau. Iki kitų mėnesinių taip pat gali atsirasti nereguliarus kraujavimas ar tepių išskyrų. Jeigu mėnesinės vėluoja daugiau negu 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai silpnas ar neįprastai gausus, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.

    Išgėrus šio vaisto, gali atsirasti krūtų jautrumas, galvos, pilvo apatinės dalies skausmas, viduriavimas, svaigulio ar nuovargio pojūtis. Šie simptomai per keletą dienų susilpnėja. Labai retais atvejais gali atsirasti odos reakcijų (bėrimas, dilgėlinė, niežulys, veido patinimas).

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI POSTINOR

    Laikyti ne aukštesnėje nei 25°C temperatūroje.

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

    Ant dėžutės po „Tinka iki „nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, POSTINOR vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    POSTINOR sudėtis

    • Veiklioji medžiaga yra levonorgestrelis. Kiekvienoje tabletėje jo yra 750 mikrogramų levonorgestrelio.
    • Pagalbinės medžiagos: bulvių krakmolas, kukurūzų krakmolas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, laktozės monohidratas.

    POSTINOR išvaizda ir kiekis pakuotėje

    POSTINOR yra baltos apvalios tabletės su įspaudu „INOR“ vienoje pusėje. Kartono dėžutėje yra lizdinė plokštelė, kurioje yra dvi tabletės.

    Gamintojas

    Gedeon Richter Plc.

    Gyömröi út 19-21, 1103 Budapest,

    Vengrija

    Lygiagretus importuotojas

    UAB „Lex ano“

    Naugarduko g. 3, Vilnius LT-03231,

    Lietuva

    Perpakavo

    BĮ UAB “Norfachema”

    Vytauto g. 6, Jonava

    Lietuva

    Rinkodaros teisės turėtojas eksportuojančioje valstybėje yra Medimpex UK Limited, Shirland Road 127, GBW9 2EP London, Jungtinė Karalystė.

    Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-10-30

    Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

    Skaityti daugiau

    Naudojimas

    Po nesaugaus lytinio akto išgerkite dvi tabletes kuo greičiau, geriausia per 12 valandų, bet ne vėliau kaip po 72 valandų (t.y. po trijų parų). Tabletės nurykite nekramtytas, jei reikia, užsigerkite vandeniu. Nevėluokite išgerti tabletes. Jos bus tuo veiksmingesnės, kuo greičiau jas išgersite po nesaugaus lytinio akto.

    Kaip dažnai galima vartoti POSTINOR

    POSTINOR vartojama tik neatidėliotinu atveju ir jos nėra reguliarios kontracepcijos metodas. Vieno mėnesinių ciklo metu pakartotinai POSTINOR tablečių vartoti negalima, nes jose yra pakankamai didelė hormonų dozė. Jei POSTINOR tabletes vartotumėte dažniau kaip vieną kartą per mėnesinių ciklą, gali sutrikti ciklas, be to, POSTINOR  tabletės nėra tokios veiksmingos, kaip įprastiniai reguliariai vartojami sudėtiniai geriamieji kontraceptikai. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau apsaugos Jus nuo nėštumo.

    Ką daryti, jei vemiate

    Jei išgėrusi tablečių per 3 valandas imate vemti, reikia išgerti dar dvi tabletes. Vėliau Jums reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vaistininką patarimo.

    Pavartojus per didelę dozę

    Nors neturima duomenų, kad vienu metu išgėrus pernelyg daug tablečių pasireikštų sunkių žalingų poveikių, gali atsirasti pykinimas, net vėmimas, kraujavimas iš makšties. Turite pasitarti su vaistininku arba gydytoju, ypač jeigu vėmėte, nes tokiu atveju tablečių poveikis gali būti per silpnas.

    Išgėrus POSTINOR

    Kito lytinio akto metu būtina naudoti prezervatyvą arba spermicidus tuo atveju, jei reguliariai nevartojate sudėtinių geriamųjų kontraceptikų. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingai padės Jums išvengti nėštumo.

    Pavartojus POSTINOR, patartina maždaug po 3 savaičių apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinkite, kad tabletės buvo veiksmingos. Jei mėnesinės vėluoja daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu neįprastai gausus ar neįprastai  silpnas, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, labai svarbu, kad Jus apžiūrėtų gydytojas.

    Jei toliau vartojant geriamuosius kontraceptikus laiku neprasideda mėnesinės, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate pastojusi.

    Skaityti daugiau

    Sudėtis

    POSTINOR sudėtis

    • Veiklioji medžiaga yra levonorgestrelis. Kiekvienoje tabletėje jo yra 750 mikrogramų levonorgestrelio.
    • Pagalbinės medžiagos: bulvių krakmolas, kukurūzų krakmolas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, laktozės monohidratas.
    Skaityti daugiau

    Papildoma informacija

    Prekinis ženklasPOSTINOR-2
    FormaTabletė
    ATC kodasG03AD01 - levonorgestrel
    Kiekis pakuotėje2
    Veikliosios medžiagos stiprumas750 ΜG
    Amžiaus grupėSuaugusiems
    Pranešti apie klaidą prekės aprašyme

    Susiję straipsniai

    Intymu 2018-05-24

    SOS: pasimylėjau nesaugiai!

    Pavasaris ir jį lydinti romantika – pasimatymai, aistra, įpūsta į santykius ar  naujos simpatijos – kartais apsuka galvą. Ir, sutiksi, esama situacijų, kai dėl to nesustoji laiku. Viena jų – seksas be apsaugos priemonių, kai jausmas „ups“ ateina jau po visko. 

    Jūsų krepšelis

    Viso:

    Į krepšelį