Seksualinis gyvenimas

SEKSUALINIS GYVENIMAS MENOPAUZĖS METU

Artėjant menopauzei ar jai atėjus, šiek tiek pakinta ir seksualinis gyvenimas. Pirmiausia, galite pamiršti neplanuoto nėštumo baimę, kuri – mažesne ar didesnė – lydėjo iki šiol. Neslėpsime, jog galimi ir ne tokie malonūs pokyčiai (bet jie išsprendžiami!):

 • Sumažėjęs lytinis potraukis.Neišsigąskite, jei mylėtis norite rečiau nei iki šiol. Tai visiškai normalu. Pasikalbėkite apie tai su partneriu ir aptarkite kitus vienas kito pamaloninimo būdus.
 • Makšties sausumas.Sumažėjęs estrogenų kiekis lemia ir mažesnę makšties drėgmę. Dėl to seksas menopauzės metu gali tapti skausmingas. Išeitis – lubrikantai. Naudokite aliejinius, o ant jų – vandens pagrindo lubrikantus, praturtintus estrogenu. Malonūs pojūčiai sugrįš.
 • Sumažėjęs seksualinis jautrumas.Kartais menopauzės metu tampa sunkiau pasiekti orgazmą. Tokiu atveju šiek kiek pakeiskite sueities įpročius: reikalinga ilgesnė įžanga, stipresnis stimuliavimas. Pasikalbėkite apie tai savo partneriui ir prailginkite intymų vakarą.

Lytinis gyvenimas po menopauzės neturi sustoti. Atradus naują balansą poroje, tinkamas priemones, vėl galėsite mėgautis artumu.

MAKŠTIES SAUSUMAS IŠSPRENDŽIAMAS 

Prasidėjus pokyčiams, artinantiems menopauzę, organizmas vis vangiau gamina estrogeną, kuris reguliuoja skysčių pusiausvyrą ir makšties gleivių kiekį. Tai – negrįžtamas procesas. Vyresnėms moterims makšties sausumą skatina gleivinės atrofija, šią lydi gleivinės plonėjimas, įtrūkiai, pH ir bakterinės pusiausvyros pakitimai. Dėl jų gali prasidėti grybelinės, bakterinės kilmės ligos.

Sausa makštis gali labai apkartinti poros bendravimą, nes abiem partneriams trukdo patirti intymų malonumą. Skausmas gali lemti moters nenorą mylėtis, nepasitenkinimą savimi, mažinti savivertę, vyras gali jaustis kaltas dėl nemalonių moters pojūčių. Visa tai nestiprina dviejų žmonių santykių.
 
Makšties sausumui mažinti galima naudoti šias priemones be gydytojo paskyrimo:
 • Drėkinamosios priemonės – nehormoniniai makšties lubrikantai, kremai, ovulės (žvakutės), hialurono rūgšties injekcijos.
 • Lubrikantai – trumpai veikiančios priemonės, vartojamos prieš pat lytinį aktą, kad susilpnintų trintį, užtikrintų komfortą sueities metu, sumažintų makšties sienelių pažeidimo pavojų.
 • Kremai – trumpai veikiančios priemonės, kurių poveikis panašus į lubrikantų, bet jos tinkamos vartoti nuolatos ir iš anksto (bent dvi valandas prieš sueitį), didina ir palaiko nestipriai išsausėjusios makšties drėgnumą.
 • Ovulės (žvakutės) – kietos formos produktai, kurie palengva tirpsta makštyje ir išskiria veikliąsias medžiagas. Ovules labai patogu vartoti prieš miegą.

Šias priemones turi paskirti ir atlikti specialistas:

 • Vietinė hormonų terapija – tai produktai, turintys nedidelį kiekį estrogenų, veikiantys ten, kur reikia (skirtingai nuo hormoninių piliulių, darančių įtaką visam organizmui). Jie drėkina makštį, stiprina sienelių kraujotaką, jas stangrina. Ši terapija gali pagelbėti moterims, išgyvenančioms prieš- ir pomenopauzinį laikotarpį, jei drėkinamosios priemonės ne itin veiksmingos.

 • Hialurono rūgšties injekcijos – būdas, kurį specialistai rekomenduoja, kai kitos priemonės nepadeda. Procedūrą gali atlikti tik sertifikuotas specialistas. Kartais vienos injekcijos neužtenka, todėl procedūra atliekama ir 3–4 kartus. Baigus kursą poveikis išlieka apie metus, vėliau gydymą reikia kartoti.

 • Gydymas frakciniu lazeriu – dar vienas būdas, galintis padėti, jei kitos priemonės neveiksmingos. Iki pusvalandžio trunkanti procedūra, kurią gali atlikti tik sertifikuotas specialistas, šalina makšties sausumą, peršėjimą, stiprina sieneles. Kad būtų pasiektas geras rezultatas, gali prireikti kelių procedūrų. Poveikis juntamas apie metus, vėliau procedūrą reikia kartoti.

Makšties sausumą gali išspręsti 

Lotamile® hialuronic makšties ovulės, sukurtos moterims saugiai ir efektyviai kovoti su intymiomis problemomis (pvz. sausa makštis).  

Lotamile® hialuronic naudojamos esant

 • makšties sausumui,
 • mažina niežulį,
 • skausmą lytinių santykių metu.

Lotamile® hialuronic sudėtyje yra net 10 mg hialurono rūgšties. Hialurono rūgštis drėkina, sutepa makštį, neleidžia išsausėti, saugo makšties ekosistemą. Ji svarbi audinių elastingumui ir drėgnumui palaikyti. Ovulių  sudėtis parinkta taip, kad kompleksiškai veikdamos sudėtinės dalys subalansuoja makšties ekosistemą, padeda išvengti uždegiminių ir infekcinių pažeidimų  esant makšties sausumui.

 

Lotamile® boric ovulės naudojamos:

 • norint išvengti makšties infekcijų, jų gydymo metu;
 • padeda mažinti sudirgimą, deginimo, niežėjimo pojūtį;
 • padeda atkurti natūralią makšties apsaugą.

Boro rūgštis nuo seno naudojama esant grybelinei makšties infekcijai (pienligei). Pieno rūgštis - palaiko rūgščią makšties terpę, sveikoje makštyje ją gamina čia gyvenančios gerosios bakterijos. Arbatmedžių aliejus - tai daugiau kaip 15 bioaktyvių medžiagų, teigiamai veikiančių makšties ekosistemą. Svarbų vaidmenį mažinant perštėjimą ir deginimą atlieka 18-beta gliciretino rūgštis. Polikarbofilas padeda išlaikyti ilgalaikį ryšį su makšties gleivine. Vitaminai A ir E - stiprūs antioksidantai, saugantys nuo oksidacinio pažeidimo.

 

 


 

Taip pat daugiau skaitykite: odos ir plaukų priežiūra, intymi higiena bei mityba ir sportas menopauzės laikotarpiu.

info@benu.lt