Atostogos su knyga – Noros Žaliūkės rekomendacijos

12.06.2019 Komentarų nėra

NORATOP5 knygos, kuriomis praturtinti atostogas jums rekomenduoja tinklaraščio „Knygų dama“ autorė Nora Žaliūkė.

 

 

Eleonorai Olifant viskas gerai“, Gail HoneymanGAIL

Knyga puikiai tinkanti atostogoms, tačiau jūsų širdyje liksianti ilgam. Tai jaudinanti istorija apie trisdešimtmetę keistuolę Eleonorą, savanoriškai neprisitaikančią gyventi šiuolaikinėje visuomenėje. Eleonora niekada nėra buvusi pas kirpėją, ji nesupranta pokštų, neturi draugų, šnekasi su savo augalu. Nors knyga iš pradžių pasirodys juokinga, tačiau supratę, kodėl Eleonora tokia – žvelgsite į puslapius visai kitomis akimis.

 

PATAKIImperatorienė Sisi, Allison Pataki

Tikras skanėstas pasiilgusiems gero, įtraukiančio, kupino intrigų ir dvarų paslapčių istorinio romano. Penkiolikmetė Sisi neturėjo ištekėti už Austrijos imperatoriaus, bet, pavergusi sužadėtinį iš sesers, ji tampa svarbiausia šalies ponia. Tačiau nesuvaržytos sielos merginai be galo sunku laikytis imperatoriško etiketo ir griežtos anytos taisyklių. Jos ima slėgti Sisi, ir didžiulė meilė, santuoka pamažu virsta kovos lauku. Tikrais istorijos faktais grįstą romaną tiesiog sunku paleisti iš rankų.

 

Beveidės aukos”, Stefan AhnhemAHNHEM

Itin įtraukiantis detektyvas, kurį skaitant nugara tikrai bėgios šiurpuliukai. Detektyvo Fabiano Risko gimtame mieste randami du žiauriai nužudyti vyrai. Ir detektyvas juos atpažįsta – tai jo buvę klasės draugai. Šiurpios žmogžudystės pranašauja daugiau nelaimių: prie kūnų randama sena klasės nuotrauka su užbrauktais aukų veidais. Nuotraukoje yra ir pats Fabianas. Lieka tik spėlioti, kas bus sekanti auka. „Beveidės aukos“ – beprotiškai įdomi, įtempta ir veiksmo filmą primenanti istorija.

Tylus melas“, Kathryn CroftCROFT

Mia ir Zakas buvo laiminga sutuoktinių pora, augino dukrytę. Tačiau Zakas nusižudė. Miai prireikė penkių metų susitaikyti su vyro mirtimi. Dabar ji turi naują draugą, naują gyvenimą – dirba konsultante. Kartą į jos kabinetą ateina mergina ir tiesiai šviesiai pasako: aš žinau, kad Zakas nenusižudė. Mia pradeda kapstytis vyro praeityje ir atskleistos paslaptys ją šokiruoja. Puikus psichologinis detektyvas, mėgstantiems narplioti santykių ir asmenybės labirintus, bei norintiems visiškai netikėtos pabaigos.

 

Žmogus, kuris dovanojo svajones“, Luca Di FulvioFULVIO

Jaunutė Četa atvyksta į Ameriką su kūdikiu ant rankų. Nepanorusi jo atsisakyti, mergina įdarbinama viešnamyje, tačiau tai jai problemų nekelia – pagaliau ji svajonių šalyje! Ir sūnų ji augins kaip tikrą amerikietį. Vaikas toks augti ir bando: kovoja už save, meilę ir tvirtai tiki – vieną dieną jam pasiseks. Tai jaudinanti istorija apie tikrą meilę, kovą už gyvenimą gangsterių ir gaujų pilnose gatvėse. Tai tas romanas, kurį perskaitę dar ilgai apie jį galvosite ir tikrai norėsite skaityti dar kartą.

 

 

Straipsnis publikuotas 2019 metų pavasario-vasaros „Laikas sau“ numeryje.

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą