Milana Jašinskytė: „Laikas sau turėtų būti kiekvieno prioritetas“

06.12.2018 Komentarų nėra

„Nors tenka visur lėkti, kad spėčiau įgyvendinti visas idėjas, dienos eigoje visada randu laiko meditacijai. Išjungiu telefoną ir skiriu laiko tik sau. Šis dalykas yra mano prioritetas“, – sako jogos trenerė, šokių mokytoja, keliautoja Milana Jašinskytė. Neseniai atvėrusi nuosavos jogos ir šokių studijos duris, moteris gyvena pokyčių kupiną gyvenimą. Ir su šiokiu tokiu apgailestavimu pripažįsta įsisukusi į dažnam šiuolaikiniam žmogui būdinga bėgimą. Jaukioje Milanos studijoje kalbame apie tai, kaip nepaskęsti darbų ir pareigų lavinoje, atrasti laiko sau ir susikurti tokį gyvenimą, kuris teiktų pasitenkinimą.

Šiame gyvenimo etape, atrodo, tau tenka save labai daug kam išdalinti: šokių pamokos, jogos praktikos, įvairūs projektai, kelionės, šeima. Kaip apibūdintum dabartinį savo gyvenimo tarpsnį?

Mano gyvenimas dabar yra labai pasikeitęs. Suprantu, kad kartais nieko nebesuprantu, kas vyksta (šypsosi). Nuo rugsėjo mėnesio atsidariau savo erdvę – jogos ir šokių studiją, kurią turiu valdyti iš visos administracinės ir verslo pusės. Mano darbo diena yra labai pakitusi ir pailgėjusi. Turiu pripažinti, kad man tai nelabai patinka.

Turbūt gerai tai, kad suvokiu, jog reikia kažką keisti. Mano dienos yra per ilgos, noriu skirti daugiau laiko ir dėmesio savo tiesioginiam darbui – būti mokytoja. Tad viską reikia perdėlioti. Laikas intensyvus, bet žinau, kad rasiu būdų viskam sudėlioti taip, kaip noriu.

1IMG_314905

 

Ar pokyčiai yra nuolatiniai tavo gyvenimo palydovai?

Taip, kiekviena mano diena yra skirtinga. Laikausi nuomonės, kad žmogus yra evoliucionuojanti būtybė, ir kol jisai juda, – dvasiškai bei fiziškai, – pokyčiai yra tiesiog būtini. Taip,  jie įveda nemažai streso, tačiau baigiantis dienai matai, kad tas pokytis įvyko ne be reikalo, kad jis tave kažkur nuvedė.

O kas tau padeda įveikti stresą ir rasti pusiausvyrą tarp visų darbų?

Vidinis variklis eiti pirmyn – čia toks prigimtinis noras. Esu oro stichijos moteris – man niekada netrūksta idėjų. Taip pat turiu labai daug ugnies, kuri man padeda įgyvendinti nemažą dalį tų idėjų. Taip pat mane motyvuoja noras po savęs kažką palikti bei nuolatos kurti.

Nors tai atima daug laiko, o nuolatinis lėkimas turi savo kainą, dienos eigoje aš vis tiek žinau, jog surasiu laiko pamedituoti. Tai man labai brangus laikas, kai išjungiu telefoną ir skiriu laiko tik sau. Šis dalykas yra mano prioritetas.

Šiuolaikiniam žmogui rasti net ir kelias minutes laiko tik sau gali būti rimtas iššūkis. Ar tai būtina – stabtelti dienos eigoje tiesiog dėl savęs?

Tai yra būtina dirbantiems žmonėms, ypač kurie turi šeimas. Kiekvienam reikia ir vaikų, ir karjeros, visi nori pasiekti maksimumą, o tai yra įgyvendinama tik skiriant laiko ir sau. Jeigu to nedarysime, galų gale susidursime su sveikatos problemomis. Taip pat sustojimas yra būtinas dėl to, kad tai yra vienintelis būdas visapusiškai suvokti, kas vyksta, ir blaiviai priimti sprendimus, kas turi vykti toliau. Jeigu esi nuolatiniame bėgime, kartais tie sprendimai gali būti spontaniškai teisingi arba neteisingi.

 

 Visą straipsnį skaitykite naujausiame „laikas sau“ žiemos numeryje.

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą