Vitamino C trūkumas: kaip jį atpažinti?

15.12.2017 Komentarų nėra

Komentuoja vaistininkė Audronė Levickienė

Vitaminas C, dažnai vadinamas askorbo rūgštimi, yra vandenyje tirpus vitaminas, saugantis mus nuo laisvųjų radikalų žalos. Jų veikiami esame dėl užteršto oro, cigarečių dūmų, ultravioletinių spindulių, prastos mitybos. Vitaminas C organizme funkcionuoja kaip antioksidantas, apsaugantis jį nuo pavojingų ligų, kurias ir sukelia laisvieji radikalai. Apžvelkime, kada galima įtarti šio svarbaus vitamino trūkumą.

Vitamino C trūkumas. Simptomai

Nusilpęs regėjimas. Vitamino C trūkumas silpnina žmogaus regėjimą. Šis antioksidantas yra itin svarbus akies gleivių gamybai. Jis taip pat palaiko akių drėgmę ir lėtina senėjimą.

Sąnarių skausmai. Tinstantys ar skaudantys sąnariai gali reikšti, kad reikėtų padidinti vitamino C suvartojimą.

Dantenų uždegimai. Kraujuojančios ir sutinusios dantenos ar dažnai burnoje atsiveriančios žaizdelės taip pat signalizuoja apie vitamino C trūkumą.

Lėtai gyjančios žaizdelės. Vitaminas C daro įtaką kolageno gamybai bei imunitetui. Ilgai negyjant įpjovimams ar įdrėskimams, reikėtų atkreipti dėmesį į savo mitybą – ar joje netrūksta produktų, turinčių vitamino C?

Paraudusi ir sausa oda. Moksliškai įrodyta, kad vitaminas C turi įtakos odos išvaizdai ir netgi gali atstatyti ultravioletinių spindulių padarytą žalą. Esant jo trūkumui, oda gali sausėti, rausti.

Raukšlių išryškėjimas. Jei ant savo odos pastebite daugiau raukšlių ar esamos tapo ryškesnėmis – tai gali byloti apie vitamino C trūkumą. Atminkite, kad jis – puikus raukšlių prevencijos vitaminas.

Sausi ir lūžinėjantys nagai ar plaukai. Sausėjantys plaukai ir lūžinėjantys nagai yra pirmasis ženklas, kad organizme gali trūkti maistinių medžiagų ir reikiamus mineralus įsisavinti padedančio vitamino C.

Daugiau ant odos atsirandančių mėlynių. Jei ant kūno pastebite daugiau nei įprastai mėlynių ar kitokių sumušimų, tai taip pat gali išduoti vitamino C trūkumą. Jį pašalinus, sustiprėjus jungiamiesiems audiniams, ši problema išnykta.

Nuovargis ar depresija. Nuolat jaučiant nuovargį, apatiją ar abejingumą, taip pat verta pasitikrinti, ar organizmas nestokoja vitamino C.

Kaip sumažinti vitamino C trūkumą?

Jaučiant vieną ar kelis iš aprašytų simptomų, pirmiausia reikėtų kreiptis į gydytoją. Tik po išsamaus kraujo tyrimo bus aišku, ar savijautos pablogėjimą lėmė vitamino C trūkumas. Diagnozei pasitvirtinus, gydytojas paskirs reikiamą kasdienį vitamino C kiekį ir nurodys, kiek laiko jį turite vartoti.

Žinoma, laukiant vizito pas gydytoją, pagerinti savijautą galima ir tinkamai maitinantis. Pagrindiniai vitamino C šaltiniai – tai įvairūs žalumynai, juodieji serbentai, šermukšnio uogos, erškėčių bei citrusiniai vaisiai, saldžiosios paprikos, brokoliai, kopūstai, kiviai ir braškės. Įtraukite juos į savo mitybos racioną ir stebėkite, kaip jaučiatės. Linkime, kad savijauta imtų gerėti 🙂

Patiko įrašas? Daugiau aktualių klausimų rasi šiame puslapyje.

, , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą