• 0

Visine 0,5 mg/ml akių lašai (tirpalas) 15 ml

 • Registruotiems
 • Registruotiems
 • Prekės išvaizda gali skirtis nuo matomos nuotraukoje.

  Visine 0,5 mg/ml akių lašai (tirpalas) 15 ml

  Nereceptinis vaistas
  Visine skirtas akių paraudimo, kurį sukėlė nedidelis neinfekcinis akių sudirginimas, pvz., dėl dūmų, dulkių, vėjo, chloruoto vandens, šviesos ar alergijų, trumpalaikiam gydymui suaugusiesiem.. Skaityti daugiau

  Aprašymas

  Visine skirtas akių paraudimo, kurį sukėlė nedidelis neinfekcinis akių sudirginimas, pvz., dėl dūmų, dulkių, vėjo, chloruoto vandens, šviesos ar alergijų, trumpalaikiam gydymui suaugusiesiems, paaugliams ir 2 metų bei vyresniems vaikams.

  Informacinis lapelis

  Visine 0,5 mg/ml akių lašai (tirpalas)

  tetrizolino hidrochloridas

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
  • Jeigu per 2 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Visine ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Visine
  3. Kaip vartoti Visine
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Visine
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 
  1. Kas yra Visine ir kam jis vartojamas

  Visine sudėtyje yra veikliosios medžiagos tetrizolino hidrochlorido. Jis priklauso gleivinės paburkimą mažinančių vaistų grupei, skirtų oftalmologiniam vartojimui (vartojimui ant akių).

  Visine skirtas akių paraudimo, kurį sukėlė nedidelis neinfekcinis akių sudirginimas, pvz., dėl dūmų, dulkių, vėjo, chloruoto vandens, šviesos ar alergijų, trumpalaikiam gydymui suaugusiesiems, paaugliams ir 2 metų bei vyresniems vaikams (žr. 2 skyrių). Vaikams nuo 2 iki 6 metų amžiaus Visine galima vartoti tik su sveikatos priežiūros specialisto rekomendacija.

  1. Kas žinotina prieš vartojant Visine

  Visine vartoti negalima:

  • jeigu yra alergija tetrizolino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje),
  • jeigu sergate uždarojo kampo glaukoma,
  • jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Visine, jeigu sergate toliau išvardytomis ligomis. Galbūt vis tiek galėsite vartoti Visine, tačiau pirma pasitarkite su gydytoju, jeigu Jūs sergate:

  • sunkiomis širdies ir kraujagyslių ligomis (pvz. koronarine širdies liga, padidėjusiu kraujospūdžiu, feochromocitoma);
  • geribyne prostatos hiperplazija;
  • medžiagų apykaitos sutrikimais (pvz., hipertiroze, cukriniu diabetu, raudonojo kraujo pigmento susidarymo sutrikimu);
  • sausuoju rinitu (priekinės nosies dalies lėtiniu uždegimu);
  • sausuoju keratokonjunktyvitu (junginės ir ragenos sausumu);
  • glaukoma (akių būkle, kai pažeidžiamas regos nervos, jungiantis akį su smegenimis).

  Jei per 48 valandas simptomai nepagerėja, arba jeigu akių dirginimas ar paraudimas išlieka arba didėja, jeigu pastebite regėjimo pokyčių ar akių skausmą, vaisto vartojimą nutraukite ir kreipkitės į gydytoją. Akių dirginimas ar paraudimas dėl infekcijos, svetimkūnio akyje ar cheminio ragenos pažeidimo taip pat turi būti gydomas su gydytojo priežiūra. Jeigu pasireiškia galvos skausmas, regėjimo praradimas, regos sutrikimai (pvz., judančios dėmelės regėjimo lauke ar dvejinimasis akyse), stiprus ūminis ar tik vienos akies paraudimas, arba šviesa sukelia skausmą, vaisto vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tai gali reikšti, kad sergate sunkia akių liga, nuo kurios šis vaistas nepadės.

  Būkite atsargūs, nenaudokite šio vaisto daugiau ir ilgiau nei turėtumėte (t.y. ilgiau nei 3‑5 dienas iš eilės), nes tai gali pabloginti akių paraudimą ar nosies simptomus.

  Vartojant šį vaistą, Jūsų vyzdžiai gali laikinai išsiplėsti.

  Nešiojantiems kontaktinius lęšius

  Paprastai kontaktinių lęšių negalima nešioti sergant akių ligomis. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, prieš vartodami vaistą juos išsiimkite ir vėl įsidėkite atgal ne mažiau kaip po 15 minučių.

  Vaikams

  Vaikams iki 12 metų šį vaistą įsilašinti gaima tik su suaugusiųjų pagalba.

  Vaikams nuo 2 iki 6 metų

  Visine galima vartoti tik su sveikatos priežiūros specialisto rekomendacija.

  Jaunesniems kaip 2 metų vaikams

  Negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

  Kiti vaistai ir Visine

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, ypač skirtų akims, arba dėl to nesate tikri, prieš pradėdami vartoti šį vaistą pasakykite apie tai savo gydytojui arba vaistininkui.

  Jei vartojate antidepresantus, vadinamus monoaminooksidazės inhibitoriais arba „tricikliais“, Jūs turite vengti vartoti šiuos vaistus su Visine, nes tai gali padidinti Jūsų kraujospūdį.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tetrizolino tyrimų su nėščiomis ar žindančiomis moterimis neatlikta. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Vartojant Visine, gali išsiplėsti vyzdžiai ir matymas tapti neryškus. Tokiais atvejais, vairuoti ar valdyti mechanizmų negalima, kol regėjimas netaps normalus.

  Visine sudėtyje yra fosfatų

  Kiekviename šio vaisto laše yra 7,5 µg fosfatų. Jeigu Jums yra akies priekinę dalį gaubiančio skaidraus sluoksnio (ragenos) sunkių pažeidimų, labai retais atvejais fosfatai gali sukelti drumzlinus ragenos plotelius dėl gydymo metu susiformavusių kalcio nuosėdų.

  1. Kaip vartoti Visine

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

  Vaikams nuo 6 metų amžiaus, paaugliams ir suaugusiesiems

  Jei gydytojas nenurodė kitaip, lašinti po 1 ar 2 lašus ant pažeistos akies (-ių) du ar tris kartus per parą. Prieš vartojimą išsiimkite kontaktinius lęšius (žr. „Nešiojantiems kontaktinius lęšius“).

  Vaikams nuo 2 iki 6 metų

  Vaikams nuo 2 iki 6 metų Visine galima vartoti tik su sveikatos priežiūros specialisto rekomendacija. Jei nenurodyta kitaip, rekomenduojama dozė yra 1 lašas ant pažeistos akies (-ių) du ar tris kartus per parą.

  Jaunesniems kaip 2 metų vaikams

  Negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

  Vartojimo metodas

  Visine skirtas vartoti ant akių.

  1. Prieš atidarydami pirmą kartą, nuplėškite apsauginę plėvelę esančią aplink buteliuko kaklelį pagal skylutes.
  2. Kad atidarytumėte buteliuką su vaikų sunkiai atidaromu uždoriu, paspauskite žemyn ir pasukite prieš laikrodžio rodyklę.
  3. Atidarius dangtelį, buteliukas turėtų būti laikomas dugnu į viršų. Šiek tiek atloškite galvą. Spustelkite buteliuką, kad 1 ar 2 lašai pasiskirstytų junginės maišelyje. Norint išvengti bet kokio užterštumo, buteliuko lašintuvas neturėtų liestis su niekuo kitu, išskyrus dangtelį. Niekada nelieskite akies su buteliuko lašintuvu.
  4. Po vartojimo, keletą sekundžių švelniai mirksėkite, kad lašai tolygiai pasiskirsytų.
  5. Uždarykite dangtelį pasukdami jį iki galo, pagal laikrodžio rodyklę. Niekada nelieskite buteliuko lašintuvo. Tarp vartojimų buteliuką reikia laikyti uždarytą.

  Gydymo trukmė

  Visine reikia vartoti trumpiausią laiką, reikiamą norint numalšinti simptomus, ir ne ilgiau kaip 5 dienas iš eilės. Pakartotinis vartojimas turi būti atliekamas atsargiai, nes ilgalaikis vartojimas (net ir su trumpomis kelių dienų pertraukomis) arba per dažnas vartojimas gali sukelti lėtinį junginės patinimą ir (arba) jos atrofiją.

  Ilgas vartojimas gali padidinti akies paraudimą. Jei per 2 dienas simptomai nepagerėja, arba jeigu paraudimas išlieka arba didėja, vaisto vartojimą nutraukite ir kreipkitės į gydytoją.

  Ką daryti pavartojus per didelę Visine dozę?

  Vartojant ant akių, perdozavimo simptomai yra mažai tikėtini. Tačiau, netyčia nurijus galimi sunkūs šalutiniai poveikiai arba apsinuodijimas, ypač vaikams.

  Gali pasireikšti šie sunkūs šalutiniai poveikiai (jų gali būri ir daugiau): širdies ir kraujagyslių sistemos nestabilumas, mieguistumas, koma, hipotermija (kūno temperatūros sumažėjimas), bradikardija (širdies ritmo sulėtėjimas), hipotenzija (žemas kraujospūdis) arba hipertenzija (aukštas kraujospūdis), į šoką panaši būsena, trumpalaikis kvėpavimo sustojimas (apnėja), kraujotakos sutrikimas, vėmimas, seilėtekis ir kiti sisteminiai sutrikimai, tokie kaip miozė (stiprus vyzdžio susitraukimas), letargija (energijos stoka), gleivinės sausumas ir netipinis krūtinės skausmas, padidėjęs akių ar nosies gleivinės paraudimas.

  Jeigu netyčia nurijote, ar įtariate, kad netyčia prarijo vaikai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Visine

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  1. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1000 žmonių):

  • vyzdžio išsiplėtimas.

  Labai retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių):

  • junginės sausumas su ašarų latakų užsikimšimu dėl ilgalaikio tetrizolino vartojimo;
  • akių ašarojimas dėl ilgalaikio tetrizolino vartojimo.

  Dažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių):

  • akių sudirgimas (skausmas, dilgčiojimas, deginimo jausmas);
  • sutrikusi rega;
  • pasikartojanti hiperemija (paraudimas);
  • gleivinės deginimo jausmas;
  • sausa gleivinė.

  Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

  • padidėjęs ašarojimas;
  • akių ir aplink jas deginimo jausmas, paraudimas, dirginimas, patinimas, skausmas, niežėjimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba  vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  1. Kaip laikyti Visine

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant etiketės ir dėžutės po „EXP” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

  Išmeskite praėjus 6 savaitėms po pirmojo vaisto atidarymo.

  Pastebėjus pakitusią tirpalo spalvą ar drumstumą, šio vaisto vartoti negalima.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Visine sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra tetrizolino hidrochloridas. 1 ml akių lašų yra 0,5 mg tetrizolino hidrochlorido.
  • Pagalbinės medžiagos yra glicerolis, hipromeliozė, makragolis 400, boro rūgštis, dinatrio fosfatas, natrio citratas, kalio chloridas, magnio chloridas, natrio laktatas, glicinas, askorbo rūgštis, dekstrozė, polikvaternis 42, išgrynintas vanduo.

  Visine išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Visine yra skaidrus, bespalvis ar šiek tiek gelsvas, be dalelių, oftalmologinis tirpalas.

  Visine yra tiekiamas 15 ml MTPE buteliuke su MTPE lašintuvu ir užsukamuoju PP/DTPE vaikų sunkiai atidaromu dangteliu.

  Registruotojas

  McNeil Healthcare (Ireland) Limited

  Airton Road, Tallaght

  Dublin 24

  Airija

  Gamintojas

  Janssen Pharmaceutica N.V.

  Turnhoutseweg 30

  2340 Beerse

  Belgija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą elektroniniu paštu [email protected].

  Šis vaistas EEE valstybėse narėse yra registruotas šiais pavadinimais:

  Vokietija

  Visine Yxin Hydro

  Bulgarija

  Визин Спринт (i.e. Visine Sprint)

  Kroatija

  Visine

  Kipras

  Vispring Advance

  Čekijos Respublika

  Visine Rapid

  Estija

  Visine

  Graikija

  Vispring Advance

  Vengrija

  Visine Rapid

  Latvija

  Visine

  Lietuva

  Visine

  Lenkija

  Visine Comfort

  Portugalija

  Visine 

  Romania

  Visine Novo

  Slovakija

  Visine Rapid

  Slovėnija

  VisiClear Yxin

  Ispanija

  VISINE

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-03-05.

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Skaityti daugiau

  Naudojimas

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

  Vaikams nuo 6 metų amžiaus, paaugliams ir suaugusiesiems

  Jei gydytojas nenurodė kitaip, lašinti po 1 ar 2 lašus ant pažeistos akies (-ių) du ar tris kartus per parą. Prieš vartojimą išsiimkite kontaktinius lęšius (žr. „Nešiojantiems kontaktinius lęšius“).

  Vaikams nuo 2 iki 6 metų

  Vaikams nuo 2 iki 6 metų Visine galima vartoti tik su sveikatos priežiūros specialisto rekomendacija. Jei nenurodyta kitaip, rekomenduojama dozė yra 1 lašas ant pažeistos akies (-ių) du ar tris kartus per parą.

  Jaunesniems kaip 2 metų vaikams

  Negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

  Vartojimo metodas

  Visine skirtas vartoti ant akių.

  1. Prieš atidarydami pirmą kartą, nuplėškite apsauginę plėvelę esančią aplink buteliuko kaklelį pagal skylutes.
  2. Kad atidarytumėte buteliuką su vaikų sunkiai atidaromu uždoriu, paspauskite žemyn ir pasukite prieš laikrodžio rodyklę.
  3. Atidarius dangtelį, buteliukas turėtų būti laikomas dugnu į viršų. Šiek tiek atloškite galvą. Spustelkite buteliuką, kad 1 ar 2 lašai pasiskirstytų junginės maišelyje. Norint išvengti bet kokio užterštumo, buteliuko lašintuvas neturėtų liestis su niekuo kitu, išskyrus dangtelį. Niekada nelieskite akies su buteliuko lašintuvu.
  4. Po vartojimo, keletą sekundžių švelniai mirksėkite, kad lašai tolygiai pasiskirsytų.
  5. Uždarykite dangtelį pasukdami jį iki galo, pagal laikrodžio rodyklę. Niekada nelieskite buteliuko lašintuvo. Tarp vartojimų buteliuką reikia laikyti uždarytą.

  Gydymo trukmė

  Visine reikia vartoti trumpiausią laiką, reikiamą norint numalšinti simptomus, ir ne ilgiau kaip 5 dienas iš eilės. Pakartotinis vartojimas turi būti atliekamas atsargiai, nes ilgalaikis vartojimas (net ir su trumpomis kelių dienų pertraukomis) arba per dažnas vartojimas gali sukelti lėtinį junginės patinimą ir (arba) jos atrofiją.

  Ilgas vartojimas gali padidinti akies paraudimą. Jei per 2 dienas simptomai nepagerėja, arba jeigu paraudimas išlieka arba didėja, vaisto vartojimą nutraukite ir kreipkitės į gydytoją.

  Ką daryti pavartojus per didelę Visine dozę?

  Vartojant ant akių, perdozavimo simptomai yra mažai tikėtini. Tačiau, netyčia nurijus galimi sunkūs šalutiniai poveikiai arba apsinuodijimas, ypač vaikams.

  Gali pasireikšti šie sunkūs šalutiniai poveikiai (jų gali būri ir daugiau): širdies ir kraujagyslių sistemos nestabilumas, mieguistumas, koma, hipotermija (kūno temperatūros sumažėjimas), bradikardija (širdies ritmo sulėtėjimas), hipotenzija (žemas kraujospūdis) arba hipertenzija (aukštas kraujospūdis), į šoką panaši būsena, trumpalaikis kvėpavimo sustojimas (apnėja), kraujotakos sutrikimas, vėmimas, seilėtekis ir kiti sisteminiai sutrikimai, tokie kaip miozė (stiprus vyzdžio susitraukimas), letargija (energijos stoka), gleivinės sausumas ir netipinis krūtinės skausmas, padidėjęs akių ar nosies gleivinės paraudimas.

  Jeigu netyčia nurijote, ar įtariate, kad netyčia prarijo vaikai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Visine

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Skaityti daugiau

  Sudėtis

  Visine sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra tetrizolino hidrochloridas. 1 ml akių lašų yra 0,5 mg tetrizolino hidrochlorido.
  • Pagalbinės medžiagos yra glicerolis, hipromeliozė, makragolis 400, boro rūgštis, dinatrio fosfatas, natrio citratas, kalio chloridas, magnio chloridas, natrio laktatas, glicinas, askorbo rūgštis, dekstrozė, polikvaternis 42, išgrynintas vanduo.

  Visine išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Visine yra skaidrus, bespalvis ar šiek tiek gelsvas, be dalelių, oftalmologinis tirpalas.

  Visine yra tiekiamas 15 ml MTPE buteliuke su MTPE lašintuvu ir užsukamuoju PP/DTPE vaikų sunkiai atidaromu dangteliu.

  Skaityti daugiau

  Papildoma informacija

  Prekinis ženklasVISINE
  FormaAkių lašai tirpalas
  ATC kodasS01GA02
  Kiekis15ml
  Kiekis pakuotėje1
  Veikliosios medžiagos stiprumas0,5MG/ML
  Pranešti apie klaidą prekės aprašyme
  7,19

  Kainos internete ir fizinės vaist. gali skirtis  Visine 0,5 mg/ml akių lašai (tirpalas) 15 ml
  Visine 0,5 mg/ml akių lašai (tirpalas) 15 ml
  Visine 0,5 mg/ml akių lašai (tirpalas) 15 ml

  Visine 0,5 mg/ml akių lašai (tirpalas) 15 ml

  7,19

  Dėmesio

  Vienu kartu nereceptinių vaistų galima įsigyti ne ilgesniam kaip 1 mėnesio gydymo kursui.

  Atsisakius konsultuotis su farmacijos specialistu naudojantis ryšio priemonėmis prieš sudarant nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį, nereceptiniai vaistai parduodami tik vaistinėje ar jos filiale, sudarant nereceptinio vaisto pirkimo–pardavimo sutartį vaistinėje.

  Vaikams iki 16 m. vaistai neparduodami (neišduodami).

  Skaityti daugiau

  Svarbu

  Įsigyti vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.

  Aprašymas

  Visine skirtas akių paraudimo, kurį sukėlė nedidelis neinfekcinis akių sudirginimas, pvz., dėl dūmų, dulkių, vėjo, chloruoto vandens, šviesos ar alergijų, trumpalaikiam gydymui suaugusiesiems, paaugliams ir 2 metų bei vyresniems vaikams.

  Informacinis lapelis

  Visine 0,5 mg/ml akių lašai (tirpalas)

  tetrizolino hidrochloridas

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
  • Jeigu per 2 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Visine ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Visine
  3. Kaip vartoti Visine
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Visine
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 
  1. Kas yra Visine ir kam jis vartojamas

  Visine sudėtyje yra veikliosios medžiagos tetrizolino hidrochlorido. Jis priklauso gleivinės paburkimą mažinančių vaistų grupei, skirtų oftalmologiniam vartojimui (vartojimui ant akių).

  Visine skirtas akių paraudimo, kurį sukėlė nedidelis neinfekcinis akių sudirginimas, pvz., dėl dūmų, dulkių, vėjo, chloruoto vandens, šviesos ar alergijų, trumpalaikiam gydymui suaugusiesiems, paaugliams ir 2 metų bei vyresniems vaikams (žr. 2 skyrių). Vaikams nuo 2 iki 6 metų amžiaus Visine galima vartoti tik su sveikatos priežiūros specialisto rekomendacija.

  1. Kas žinotina prieš vartojant Visine

  Visine vartoti negalima:

  • jeigu yra alergija tetrizolino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje),
  • jeigu sergate uždarojo kampo glaukoma,
  • jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Visine, jeigu sergate toliau išvardytomis ligomis. Galbūt vis tiek galėsite vartoti Visine, tačiau pirma pasitarkite su gydytoju, jeigu Jūs sergate:

  • sunkiomis širdies ir kraujagyslių ligomis (pvz. koronarine širdies liga, padidėjusiu kraujospūdžiu, feochromocitoma);
  • geribyne prostatos hiperplazija;
  • medžiagų apykaitos sutrikimais (pvz., hipertiroze, cukriniu diabetu, raudonojo kraujo pigmento susidarymo sutrikimu);
  • sausuoju rinitu (priekinės nosies dalies lėtiniu uždegimu);
  • sausuoju keratokonjunktyvitu (junginės ir ragenos sausumu);
  • glaukoma (akių būkle, kai pažeidžiamas regos nervos, jungiantis akį su smegenimis).

  Jei per 48 valandas simptomai nepagerėja, arba jeigu akių dirginimas ar paraudimas išlieka arba didėja, jeigu pastebite regėjimo pokyčių ar akių skausmą, vaisto vartojimą nutraukite ir kreipkitės į gydytoją. Akių dirginimas ar paraudimas dėl infekcijos, svetimkūnio akyje ar cheminio ragenos pažeidimo taip pat turi būti gydomas su gydytojo priežiūra. Jeigu pasireiškia galvos skausmas, regėjimo praradimas, regos sutrikimai (pvz., judančios dėmelės regėjimo lauke ar dvejinimasis akyse), stiprus ūminis ar tik vienos akies paraudimas, arba šviesa sukelia skausmą, vaisto vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tai gali reikšti, kad sergate sunkia akių liga, nuo kurios šis vaistas nepadės.

  Būkite atsargūs, nenaudokite šio vaisto daugiau ir ilgiau nei turėtumėte (t.y. ilgiau nei 3‑5 dienas iš eilės), nes tai gali pabloginti akių paraudimą ar nosies simptomus.

  Vartojant šį vaistą, Jūsų vyzdžiai gali laikinai išsiplėsti.

  Nešiojantiems kontaktinius lęšius

  Paprastai kontaktinių lęšių negalima nešioti sergant akių ligomis. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, prieš vartodami vaistą juos išsiimkite ir vėl įsidėkite atgal ne mažiau kaip po 15 minučių.

  Vaikams

  Vaikams iki 12 metų šį vaistą įsilašinti gaima tik su suaugusiųjų pagalba.

  Vaikams nuo 2 iki 6 metų

  Visine galima vartoti tik su sveikatos priežiūros specialisto rekomendacija.

  Jaunesniems kaip 2 metų vaikams

  Negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

  Kiti vaistai ir Visine

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, ypač skirtų akims, arba dėl to nesate tikri, prieš pradėdami vartoti šį vaistą pasakykite apie tai savo gydytojui arba vaistininkui.

  Jei vartojate antidepresantus, vadinamus monoaminooksidazės inhibitoriais arba „tricikliais“, Jūs turite vengti vartoti šiuos vaistus su Visine, nes tai gali padidinti Jūsų kraujospūdį.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tetrizolino tyrimų su nėščiomis ar žindančiomis moterimis neatlikta. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Vartojant Visine, gali išsiplėsti vyzdžiai ir matymas tapti neryškus. Tokiais atvejais, vairuoti ar valdyti mechanizmų negalima, kol regėjimas netaps normalus.

  Visine sudėtyje yra fosfatų

  Kiekviename šio vaisto laše yra 7,5 µg fosfatų. Jeigu Jums yra akies priekinę dalį gaubiančio skaidraus sluoksnio (ragenos) sunkių pažeidimų, labai retais atvejais fosfatai gali sukelti drumzlinus ragenos plotelius dėl gydymo metu susiformavusių kalcio nuosėdų.

  1. Kaip vartoti Visine

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

  Vaikams nuo 6 metų amžiaus, paaugliams ir suaugusiesiems

  Jei gydytojas nenurodė kitaip, lašinti po 1 ar 2 lašus ant pažeistos akies (-ių) du ar tris kartus per parą. Prieš vartojimą išsiimkite kontaktinius lęšius (žr. „Nešiojantiems kontaktinius lęšius“).

  Vaikams nuo 2 iki 6 metų

  Vaikams nuo 2 iki 6 metų Visine galima vartoti tik su sveikatos priežiūros specialisto rekomendacija. Jei nenurodyta kitaip, rekomenduojama dozė yra 1 lašas ant pažeistos akies (-ių) du ar tris kartus per parą.

  Jaunesniems kaip 2 metų vaikams

  Negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

  Vartojimo metodas

  Visine skirtas vartoti ant akių.

  1. Prieš atidarydami pirmą kartą, nuplėškite apsauginę plėvelę esančią aplink buteliuko kaklelį pagal skylutes.
  2. Kad atidarytumėte buteliuką su vaikų sunkiai atidaromu uždoriu, paspauskite žemyn ir pasukite prieš laikrodžio rodyklę.
  3. Atidarius dangtelį, buteliukas turėtų būti laikomas dugnu į viršų. Šiek tiek atloškite galvą. Spustelkite buteliuką, kad 1 ar 2 lašai pasiskirstytų junginės maišelyje. Norint išvengti bet kokio užterštumo, buteliuko lašintuvas neturėtų liestis su niekuo kitu, išskyrus dangtelį. Niekada nelieskite akies su buteliuko lašintuvu.
  4. Po vartojimo, keletą sekundžių švelniai mirksėkite, kad lašai tolygiai pasiskirsytų.
  5. Uždarykite dangtelį pasukdami jį iki galo, pagal laikrodžio rodyklę. Niekada nelieskite buteliuko lašintuvo. Tarp vartojimų buteliuką reikia laikyti uždarytą.

  Gydymo trukmė

  Visine reikia vartoti trumpiausią laiką, reikiamą norint numalšinti simptomus, ir ne ilgiau kaip 5 dienas iš eilės. Pakartotinis vartojimas turi būti atliekamas atsargiai, nes ilgalaikis vartojimas (net ir su trumpomis kelių dienų pertraukomis) arba per dažnas vartojimas gali sukelti lėtinį junginės patinimą ir (arba) jos atrofiją.

  Ilgas vartojimas gali padidinti akies paraudimą. Jei per 2 dienas simptomai nepagerėja, arba jeigu paraudimas išlieka arba didėja, vaisto vartojimą nutraukite ir kreipkitės į gydytoją.

  Ką daryti pavartojus per didelę Visine dozę?

  Vartojant ant akių, perdozavimo simptomai yra mažai tikėtini. Tačiau, netyčia nurijus galimi sunkūs šalutiniai poveikiai arba apsinuodijimas, ypač vaikams.

  Gali pasireikšti šie sunkūs šalutiniai poveikiai (jų gali būri ir daugiau): širdies ir kraujagyslių sistemos nestabilumas, mieguistumas, koma, hipotermija (kūno temperatūros sumažėjimas), bradikardija (širdies ritmo sulėtėjimas), hipotenzija (žemas kraujospūdis) arba hipertenzija (aukštas kraujospūdis), į šoką panaši būsena, trumpalaikis kvėpavimo sustojimas (apnėja), kraujotakos sutrikimas, vėmimas, seilėtekis ir kiti sisteminiai sutrikimai, tokie kaip miozė (stiprus vyzdžio susitraukimas), letargija (energijos stoka), gleivinės sausumas ir netipinis krūtinės skausmas, padidėjęs akių ar nosies gleivinės paraudimas.

  Jeigu netyčia nurijote, ar įtariate, kad netyčia prarijo vaikai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Visine

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  1. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1000 žmonių):

  • vyzdžio išsiplėtimas.

  Labai retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių):

  • junginės sausumas su ašarų latakų užsikimšimu dėl ilgalaikio tetrizolino vartojimo;
  • akių ašarojimas dėl ilgalaikio tetrizolino vartojimo.

  Dažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių):

  • akių sudirgimas (skausmas, dilgčiojimas, deginimo jausmas);
  • sutrikusi rega;
  • pasikartojanti hiperemija (paraudimas);
  • gleivinės deginimo jausmas;
  • sausa gleivinė.

  Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

  • padidėjęs ašarojimas;
  • akių ir aplink jas deginimo jausmas, paraudimas, dirginimas, patinimas, skausmas, niežėjimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba  vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  1. Kaip laikyti Visine

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant etiketės ir dėžutės po „EXP” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

  Išmeskite praėjus 6 savaitėms po pirmojo vaisto atidarymo.

  Pastebėjus pakitusią tirpalo spalvą ar drumstumą, šio vaisto vartoti negalima.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Visine sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra tetrizolino hidrochloridas. 1 ml akių lašų yra 0,5 mg tetrizolino hidrochlorido.
  • Pagalbinės medžiagos yra glicerolis, hipromeliozė, makragolis 400, boro rūgštis, dinatrio fosfatas, natrio citratas, kalio chloridas, magnio chloridas, natrio laktatas, glicinas, askorbo rūgštis, dekstrozė, polikvaternis 42, išgrynintas vanduo.

  Visine išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Visine yra skaidrus, bespalvis ar šiek tiek gelsvas, be dalelių, oftalmologinis tirpalas.

  Visine yra tiekiamas 15 ml MTPE buteliuke su MTPE lašintuvu ir užsukamuoju PP/DTPE vaikų sunkiai atidaromu dangteliu.

  Registruotojas

  McNeil Healthcare (Ireland) Limited

  Airton Road, Tallaght

  Dublin 24

  Airija

  Gamintojas

  Janssen Pharmaceutica N.V.

  Turnhoutseweg 30

  2340 Beerse

  Belgija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą elektroniniu paštu [email protected].

  Šis vaistas EEE valstybėse narėse yra registruotas šiais pavadinimais:

  Vokietija

  Visine Yxin Hydro

  Bulgarija

  Визин Спринт (i.e. Visine Sprint)

  Kroatija

  Visine

  Kipras

  Vispring Advance

  Čekijos Respublika

  Visine Rapid

  Estija

  Visine

  Graikija

  Vispring Advance

  Vengrija

  Visine Rapid

  Latvija

  Visine

  Lietuva

  Visine

  Lenkija

  Visine Comfort

  Portugalija

  Visine 

  Romania

  Visine Novo

  Slovakija

  Visine Rapid

  Slovėnija

  VisiClear Yxin

  Ispanija

  VISINE

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-03-05.

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Skaityti daugiau

  Naudojimas

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

  Vaikams nuo 6 metų amžiaus, paaugliams ir suaugusiesiems

  Jei gydytojas nenurodė kitaip, lašinti po 1 ar 2 lašus ant pažeistos akies (-ių) du ar tris kartus per parą. Prieš vartojimą išsiimkite kontaktinius lęšius (žr. „Nešiojantiems kontaktinius lęšius“).

  Vaikams nuo 2 iki 6 metų

  Vaikams nuo 2 iki 6 metų Visine galima vartoti tik su sveikatos priežiūros specialisto rekomendacija. Jei nenurodyta kitaip, rekomenduojama dozė yra 1 lašas ant pažeistos akies (-ių) du ar tris kartus per parą.

  Jaunesniems kaip 2 metų vaikams

  Negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

  Vartojimo metodas

  Visine skirtas vartoti ant akių.

  1. Prieš atidarydami pirmą kartą, nuplėškite apsauginę plėvelę esančią aplink buteliuko kaklelį pagal skylutes.
  2. Kad atidarytumėte buteliuką su vaikų sunkiai atidaromu uždoriu, paspauskite žemyn ir pasukite prieš laikrodžio rodyklę.
  3. Atidarius dangtelį, buteliukas turėtų būti laikomas dugnu į viršų. Šiek tiek atloškite galvą. Spustelkite buteliuką, kad 1 ar 2 lašai pasiskirstytų junginės maišelyje. Norint išvengti bet kokio užterštumo, buteliuko lašintuvas neturėtų liestis su niekuo kitu, išskyrus dangtelį. Niekada nelieskite akies su buteliuko lašintuvu.
  4. Po vartojimo, keletą sekundžių švelniai mirksėkite, kad lašai tolygiai pasiskirsytų.
  5. Uždarykite dangtelį pasukdami jį iki galo, pagal laikrodžio rodyklę. Niekada nelieskite buteliuko lašintuvo. Tarp vartojimų buteliuką reikia laikyti uždarytą.

  Gydymo trukmė

  Visine reikia vartoti trumpiausią laiką, reikiamą norint numalšinti simptomus, ir ne ilgiau kaip 5 dienas iš eilės. Pakartotinis vartojimas turi būti atliekamas atsargiai, nes ilgalaikis vartojimas (net ir su trumpomis kelių dienų pertraukomis) arba per dažnas vartojimas gali sukelti lėtinį junginės patinimą ir (arba) jos atrofiją.

  Ilgas vartojimas gali padidinti akies paraudimą. Jei per 2 dienas simptomai nepagerėja, arba jeigu paraudimas išlieka arba didėja, vaisto vartojimą nutraukite ir kreipkitės į gydytoją.

  Ką daryti pavartojus per didelę Visine dozę?

  Vartojant ant akių, perdozavimo simptomai yra mažai tikėtini. Tačiau, netyčia nurijus galimi sunkūs šalutiniai poveikiai arba apsinuodijimas, ypač vaikams.

  Gali pasireikšti šie sunkūs šalutiniai poveikiai (jų gali būri ir daugiau): širdies ir kraujagyslių sistemos nestabilumas, mieguistumas, koma, hipotermija (kūno temperatūros sumažėjimas), bradikardija (širdies ritmo sulėtėjimas), hipotenzija (žemas kraujospūdis) arba hipertenzija (aukštas kraujospūdis), į šoką panaši būsena, trumpalaikis kvėpavimo sustojimas (apnėja), kraujotakos sutrikimas, vėmimas, seilėtekis ir kiti sisteminiai sutrikimai, tokie kaip miozė (stiprus vyzdžio susitraukimas), letargija (energijos stoka), gleivinės sausumas ir netipinis krūtinės skausmas, padidėjęs akių ar nosies gleivinės paraudimas.

  Jeigu netyčia nurijote, ar įtariate, kad netyčia prarijo vaikai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Visine

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Skaityti daugiau

  Sudėtis

  Visine sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra tetrizolino hidrochloridas. 1 ml akių lašų yra 0,5 mg tetrizolino hidrochlorido.
  • Pagalbinės medžiagos yra glicerolis, hipromeliozė, makragolis 400, boro rūgštis, dinatrio fosfatas, natrio citratas, kalio chloridas, magnio chloridas, natrio laktatas, glicinas, askorbo rūgštis, dekstrozė, polikvaternis 42, išgrynintas vanduo.

  Visine išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Visine yra skaidrus, bespalvis ar šiek tiek gelsvas, be dalelių, oftalmologinis tirpalas.

  Visine yra tiekiamas 15 ml MTPE buteliuke su MTPE lašintuvu ir užsukamuoju PP/DTPE vaikų sunkiai atidaromu dangteliu.

  Skaityti daugiau

  Papildoma informacija

  Prekinis ženklasVISINE
  FormaAkių lašai tirpalas
  ATC kodasS01GA02
  Kiekis15ml
  Kiekis pakuotėje1
  Veikliosios medžiagos stiprumas0,5MG/ML
  Pranešti apie klaidą prekės aprašyme

  Susiję straipsniai

  Sveikata 2022-10-18

  Atskleidė du didžiausius akių sveikatos priešus: svarbu prisiminti esminę taisyklę

  Net keliems milijardams žmonių visame pasaulyje pasireiškiantis regos susilpnėjimas – ne tik genetikos ir amžiaus, bet ir kasdienės rutinos pasekmė. Norėdami kuo ilgiau džiaugtis akių sveikata, turėtume prisiminti kelis svarbiausius kasdienius regos stiprinimo pratimus. Pasaulinę regos dieną vaistininkė dalijasi, kaip kiekvienas galime sumažinti regos susilpnėjimo riziką ir tinkamai pasirūpinti savo akių sveikata.

  Sveikata 2021-07-28

  Akių traumos: kaip sau padėti nepakenkiant?

  Akys yra ne tik labai svarbios suvokiant mus supantį pasaulį, bet ir itin jautrus organas – net ir nedidelė akies trauma gali sukelti ilgalaikių pažeidimų. Pavyzdžiui, trūkusi kraujagyslė akyje gali tapti ir glaukomos vystymosi priežastimi, o laiku iš akies neišplautas svetimkūnis – pragraužti rageną ar sukelti uždegimą, pareikalausiantį ilgo gydymo. BENU vaistininkė Laura Mockutė sako, kad ir nedidelės akių traumos gali turėti pasekmių regėjimui, todėl į jas reikia žiūrėti rimtai.

  Jūsų krepšelis

  Viso:

  Į krepšelį