Į prekių palyginimą galite įtraukti daugiausiai 3 prekes. Pasirinkite prekę, kurią norite pakeisti.
Populiariausi maisto papildai – žuvų taukai. Jie prisotinti Omega grupės riebalų rūgščių, kurios gali padėti sumažinti kraujospūdį, cholesterolio kiekį, nuotaikų svyravimus, apsisaugoti nuo širdies ligų, diabeto, artrito. Omega trūkumas pasireiškia koncentracijos ir atminties sutrikimais, silpstančia rega, oda gali prarasti skaistumą.
Žuvų taukai tinka visai šeimai – paaugliams, moterims, vyrams, senjorams. Galima rinkis iš įvairių konsistencijų: skysčių, aliejų, kapsulių. Žuvų taukai vaikams yra įvairių skonių, todėl net ir mažiausieji nesispyrios.
Skaityti daugiauFiltruoti
Standartinis
Rodoma: 1 - 18 iš 69
Rodoma: 1 - 18 iš 69
Žuvų taukai yra vieni dažniausiai vartojamų maisto papildų, kuriuose gausu omega-3 riebalų rūgščių. Šios rūgštys palaikyto gerą žmogaus sveikatą ir apsaugo organizmą nuo daugelio ligų.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) per savaitę rekomenduoja suvalgyti bent 2 porcijas riebios žuvies, kurioje gausu omega-3 riebalų rūgščių. Jeigu į mitybos racioną vis tik nepatenka pakankamas riebios žuvies kiekis, omega-3 riebalų rūgščių kiekį galima gauti vartojant žuvų taukų papildus. Apie 30 % žuvų taukų sudėties sudaro omega-3, likusius 70 % kiti riebalai. Žuvų taukuose taip pat natūraliai randama vitaminų A ir D.
Skaityti daugiauSuaugusiems skirtus žuvų taukus galima skirstyti pagal farmacinę formą į skystos formos ir kapsuliuotus. Skystos formos žuvų taukai dažniausiai yra labiau koncentruoti, tačiau ne visiems patinka jų skonis bei tekstūra. Tokiu atveju yra geriau rinktis kapsules. Dažnai į žuvų taukų sudėtį įeina ir papildomos veikliosios medžiagos, pvz., vitaminai ir mineralai.
Skystos formos žuvų taukai: Möller’s Omega-3 Premium skystieji žuvų taukai, Möller's natūralaus skonio skysti žuvų taukai, LYSI natūralūs žuvų taukai.
Skysti žuvų taukai su skoniu: LIVSANE Omega-3 žuvų taukai, Möller's vaisių skonio skysti žuvų taukai, MÖLLER’S obuolių skonio skysti žuvų taukai, Möller's citrinų skonio skysti žuvų taukai, LYSI OMEGA-3 citrinų skonio žuvų taukai, FJORD STRONG OMEGA-3 žuvų taukai.
Žuvų taukai kapsulėmis: Livsane OMEGA-3 + Vitaminas E žuvų taukai, Möller's Dobbel Immunity kapsulės, Möller's Omega-3 Cardio kapsulės, Möller's Omega-3 Magne Active kapsulės, DIDI OMEGA žuvų taukai kapsulės, LYSI OMEGA-3 CARDIO FORTE žuvų taukų kapsulės, FJORD STRONG OMEGA-3 žuvų taukų kapsulės.
Žuvų taukai, sudėtyje turintys omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių: Equazen Eye Q vanilės skonio skysti žuvų taukai, Equazen CHEWS kramtomosios kapsulės.
Žuvų taukai, sudėtyje turintys omega-3, omega-6 ir omega-9 riebalų rūgščių: ULTRA OMEGA 3-6-9 kapsulės.
Krilių žuvų taukai: KriOmega kapsulės, Red Oil kapsulės.
Žuvų taukai su didesniu kiekiu vitamino D: Möller's D VITAMIN EXTRA kapsulės, LYSI OMEGA-3 FISH OIL žuvų taukų + D3 kapsulės.
Padeda palaikyti sklandų širdies darbą. Visame pasaulyje pagrindinė mirties priežastis yra širdies ir kraujagyslių ligos. Nustatyta, kad daug rečiau šiomis ligomis serga būtent tie žmonės, kurie vartoja daugiau žuvies produktų ir patiekalų. Daugeliu atvejų, žuvies arba žuvies taukų vartojimas sumažina rizikos veiksnius susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis.
Teigiamai veikia tam tikrų psichikos sveikatos sutrikimų gydymą. Žmogaus smegenys yra sudarytos iš beveik 60 % riebalų, kurių didžiąją dalį užima omega-3 riebalų rūgštys. Todėl šios riebalų rūgštys yra būtinos normaliai smegenų funkcijai palaikyti. Vertinant dalį atliktų tyrimų, buvo pastebėta, kad tam tikrais psichikos sutrikimais sergančių pacientų kraujyje omega-3 riebalų rūgščių kiekis yra mažesnis nei norma. Nustatyta, kad žuvų taukai gali padėti atitolinti psichikos sveikatos sutrikimų simptomų pasireiškimą ir šiek tiek sumažinti jau pasireiškusius simptomus. Pavyzdžiui, pacientai, kurių rizika patirti psichozės priepuolį yra padidėjusi, vartodami žuvų taukų gali sumažinti šią riziką.
Padeda palaikyti akių sveikatą. Dideli omega-3 riebalų rūgščių kiekiai aptinkami ir akyse, ypač tinklainėje. Tyrimai rodo, kad žmonėms, kurie nesuvartoja pakankamai žuvies arba žuvų taukų, tikimybė susirgti akių ligomis yra didesnė. Nustatyta, kad vartojant žuvų taukus galima sumažinti padidėjusio akispūdžio, kuris gali sukelti glaukomą, riziką. Omega-3 riebalų rūgštys taip pat naudingos, norint išvengti arba gydant jau pasireiškusį sausų akių sindromą, t. y. kai akys negamina pakankamai ašarų. Šios ligos simptomai yra akių niežėjimas, deginimas ir paraudimas.
Padeda sumažinti uždegiminius procesus žmogaus organizme. Uždegimas yra mūsų imuninės sistemos gynybinė reakcija kovai su infekcija ir gydant traumas. Atsiradęs lėtinis uždegimas yra susijęs su tam tikromis sveikatos būklėmis ir ligomis, pavyzdžiui, nutukimu, cukriniu diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis, depresija ir t.t.. Todėl malšinant lėtinį uždegimą galima padėti gydant šių ligų simptomus. Kadangi žuvų taukai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, jų vartojimas gali prisidėti siekiant suvaldyti šią lėtinę apsauginę organizmo reakciją. Atlikus keletą atskirų tyrimų nustatyta, kad žuvų taukai mažina uždegimą veikiančių medžiagų gamybą. Taip pat, žuvų taukų papildai gali efektyviai prisidėti mažinant sąnarių skausmą ir sustingimą reumatoidiniu artritu sergantiems pacientams, bei padėti sumažinti gydymui vartojamų vaistų poreikį.
Padeda palaikyti gerą odos būklę. Omega-3 riebalų rūgštys įeina ir į didžiausio mūsų kūno organo – odos – sudėtį. Šių riebalų rūgščių kiekis odoje natūraliai mažėja su amžiumi arba po per ilgo laiko praleisto saulėje. Visa tai lemia blogėjančią bendrą odos būklę. Žuvų taukų vartojimas svarbus ne tik norint kompensuoti prarastą omega-3 kiekį odos struktūroje, bet kaip papildoma priemonė gali efektyviai prisidėti gydant įvairias odos ligas bei susirgimus, pvz., psoriazę, dermatitą ir t.t..
Teigiamai veikia ne tik nėštumą, bet ir vaisiaus vystymąsi. Ankstyvam augimui bei vystymuisi omega-3 riebalų rūgštys yra būtinos, todėl nėštumo ir žindymo laikotarpiu yra svarbu suvartoti pakankamą jų kiekį. Šiuo laikotarpiu vartojant žuvų taukus galima pagerinti vaisiaus smegenų bei regėjimo sistemos vystymąsi, padėti sumažinti galimų alergijų riziką. Po gimimo, su motinos pienu gaunami žuvų taukai naujagimiams taip pat gali prisidėti gerinant smegenų, regos sistemos ir motorinės funkcijos vystymąsi.
Padeda atitolinti tam tikrų galvos smegenų ligų simptomus. Su amžiumi smegenų veikla lėtėja ir didėja rizika susirgti Alzheimerio liga. Nustatyta, kad pastoviai valgant daugiau žuvies arba vartojant žuvų taukų papildus, senatvėje šis procesas vyksta lėčiau. Įvertinus keletą atskirų tyrimų paaiškėjo, kad žuvų taukai taip pat gali pagerinti ir sveikų vyresnio amžiaus žmonių atmintį.
Padeda mažinti astmos simptomus bei alergijų riziką. Daugelis atliktų tyrimų nurodo, kad žuvų taukai gali sumažinti bronchinės astmos simptomus, ypač pasireiškusius ankstyvame amžiuje. Motinai vartojant pakankamą kiekį žuvies arba omega-3 riebalų rūgščių, rizika, kad jų vaikams išsivystys astma sumažėja apie 24–29 %. Pastaruoju metu ši lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga pasireiškia vis ankstesniame amžiuje, neaplenkiant ir kūdikių.
Padeda pagerinti kaulų būklę. Vyresniame amžiuje žmogaus kaulai pradeda netekti jiems būtinų mineralinių medžiagų, todėl didėja ne tik kaulų lūžių pavojus, bet ir rizika išsivystyti osteoporozei arba osteoartritui. Kai kurių tyrimų duomenimis paaiškėjo, kad be kalcio ir vitamino D, kurie yra ypač svarbūs kaulams, teigiamos naudos turi ir žuvų taukų vartojimas. Omega-3 riebalų rūgščių vartojimas didesniais kiekiais gali teigiamai veikti mineralinį kaulų tankį, o tai gali padėti išvengti kaulų ligų.
Omega-3 yra polinesočiųjų riebalų rūšis. Tai nepakeičiamos riebalų rūgštys, kurios yra būtinos sveikatos palaikymui. Žmogaus organizmas šių riebalų negamina, todėl juos gauti galime tik su maistu. Omega-3 atlieka svarbų vaidmenį daugelyje organizme vykstančių procesų, tokių kaip uždegimas, dalyvauja sveikos širdies ir smegenų veiklos palaikyme. Šių riebalų rūgščių trūkumas susijęs su įvairių ligų bei sveikatos problemų atsiradimu arba paūmėjimu, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, depresija, artritu, vėžiniais susirgimais ir t. t.
Iš visų omega-3 riebalų rūgščių svarbiausios yra 3 rūšys. Žuvų taukuose išskiriamos 2 pagrindinių rūšių omega-3 riebalų rūgštys: eikozapentaeno rūgštis (EPR) ir dokozaheksaeno rūgštis (DHR). Augalinės kilmės šaltiniuose omega-3 daugiausia randama alfa linoleno rūgšties (ALR) pavidalu, kuri yra viena iš nepakeičiamų riebalų rūgščių. Tai ir labiausiai mūsų mityboje paplitusi omega-3 riebalų rūgštis. Alfa linoleno rūgštis, kaip ir kiti su maistu gaunami riebalai, organizme yra kaupiama arba naudojama kaip energijos šaltinis. Žmogaus organizmas dalį gaunamos alfa linoleno rūgšties gali paversti į eikozapentaeno rūgštį, o vėliau dar mažesnį kiekį ir į dokozaheksaeno rūgštį, tačiau tik labai nedideliais kiekiais. Todėl vienintelis efektyvus būdas padidinti būtent EPR ir DHR riebalų rūgščių kiekius mūsų organizme yra jas gauti su maistu arba vartojant žuvų taukų papildus.
Eikozapentaeno rūgštis naudojama tam tikrų biologiškai aktyvių medžiagų gamybai, kurios organizme atlieka daugybę fiziologinių funkcijų bei mažina uždegimą. Įrodyta, kad žuvų taukai, kuriuose yra dideli kiekiai EPR ir DHR riebalų rūgščių, gali sumažinti depresijos simptomus. Kai kurių tyrimų duomenimis nurodoma, kad pagalbiniam šios ligos gydymui daugiau naudos turės būtent eikozapentaeno rūgštis. Taip pat pastebėta, kad EPR riebalų rūgštis sumažina karščio bangų skaičių menopauzės metu.
Dokozaheksaeno rūgštis yra svarbi mūsų odos ir akių tinklainės sudedamoji dalis. Net ir pieno mišinių kūdikiams papildymas DHR riebalų rūgštimi teigiamai veikia jų regėjimą. Taip pat ši riebalų rūgštis yra gyvybiškai svarbi smegenų vystymuisi bei jų funkcijai tiek vaikystėje, tiek ir suaugus. Ankstyvuoju vaikų augimo metu patirtas šių esminių maistinių medžiagų trūkumas gali būti siejamas su pasireiškusiomis problemomis vėliau, pvz., mokymosi sutrikimais, priešišku elgesiu arba aktyvumo ir dėmesio sutrikimu. Dokozaheksaeno rūgšties sumažėjimas vėlesniame amžiuje yra susijęs su sutrikusia smegenų funkcija ir Alzheimerio ligos atsiradimu. Be to, nustatytas galimas šios riebalų rūgšties poveikis papildomai gydant tam tikras ligas ir būkles, pavyzdžiui, aukštą kraujospūdį, padidėjusį cholesterolio kiekį, artritą, II tipo cukrinį diabetą ir t. t.
Žuvų taukai gaunami riebalų arba aliejaus pavidalu iš žuvies audinių. EPR ir DHR riebalų rūgščių pagrindiniai šaltiniai yra riebios žuvys bei jūros gėrybės, pavyzdžiui, silkės, lašišos, unguriai, tunai, skumbrės, sardinės, eršketai, krevetės, dumbliai. Taip pat žuvų taukai gali būti išskiriami ir iš kitų žuvų kepenų – taip gaunamas menkių kepenų aliejus. Šiek tiek eikozapentaeno ir dokozaheksaeno rūgščių turi ir tam tikri gyvūninės kilmės maisto produktai, tokie kaip pienas, mėsa ir kiaušiniai, jeigu jie yra gauti iš aukščiausios kokybės šaltinių. Omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai, be riebios žuvies ir žuvų taukų, yra ir kiti maisto produktai, kuriuose randama ALR riebalų rūgšties. Tai daugelis augalinių maisto produktų, iš jų lapinės ir salotinės daržovės, pvz., špinatai, lapiniai kopūstai, įvairios sėklos – ispaninio šalavijo arba chia, moliūgų bei kanapių sėklos, linų sėmenys – taip pat sojų pupelės, graikiniai riešutai. Dideli kiekiai randami kai kuriuose sėklų aliejuose, pvz., linų sėmenų, rapsų ir kituose. ALR riebalų rūgšties aptinkama ir dalyje gyvūninės kilmės riebalų.
Kaip omega-3, taip ir omega-6 riebalų rūgštys yra polinesočiųjų riebalų rūšis. Šios riebalų rūgštys taip pat yra būtinos norint užtikrinti mūsų sveikatą, jas gauti galime su maistu, o pagrindinė omega-6 riebalų rūgščių funkcija yra suteikti organizmui energijos. Plačiausiai paplitusi omega-6 riebalų rūgštis yra linolo rūgštis, daugiausiai randama augalinės kilmės maisto produktuose. Linolo rūgštis, kaip ir eikozapentaeno rūgštis, organizme dalyvauja biologiškai aktyvių medžiagų gamyboje, tačiau šios medžiagos labiau skatina uždegimą, o ne jį slopina. Uždegimą skatinančios medžiagos yra būtinos imuninės sistemos sveikatai palaikyti, jų dėka galime apsisaugoti nuo įvairių infekcijų ir sužalojimų. Tačiau kai organizmas pasigamina per didelį jų kiekį, didėja pačio uždegimo ir įvairių uždegiminių ligų rizika. Dėl šios priežasties yra labai svarbu palaikyti tinkamą ir sveikatai naudingą santykį tarp suvartojamo omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių kiekio. Nustatyta, kad sveikatai naudingiausias šių riebalų rūgščių santykis, gaunamas su maistu arba su maisto papildais, yra tarp 1:1 iki 4:1 (omega-6 su omega-3). Tyrimų duomenimis vis tik aiškėja, kad žmonės, kurie laikosi vadinamosios „vakarietiškos“ dietos, kurioje gausu raudonos mėsos, krakmolo, perdirbto augalinio aliejaus bei cukraus, omega-6 ir omega-3 riebalų rūgščių įprastai gali suvartoti santykiu nuo 15:1 iki 17:1. Tokiu atveju su maistu yra gaunamas per didelis omega-6 riebalų rūgščių kiekis. Todėl dieta, kurioje žymiai daugiau omega-6 ir mažas kiekis omega-3 riebalų rūgščių, didina uždegimą organizme. Dieta, kurioje abiejų riebalų rūgščių kiekis yra subalansuotas, uždegimą mažina.
Dalis omega-6 riebalų rūgščių yra naudingos gydant kai kurių lėtinių ligų simptomus. Viena iš tokių yra gama-linoleno rūgštis (GLA), randama nakvišų ir agurklių augaliniuose aliejuose. Šie aliejai yra ypač naudingi moterims, jų vartojimas sumažina priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomus, taip pat menstruacijų metu pasireiškiantį skausmą. Nakvišų ir agurklių aliejai gali padėti mažinant vieno iš pačių nemaloniausių menopauzės simptomų – karščio bangų – sunkumą. Gama-linoleno rūgštis gali padėti norint pagerinti bendrą odos būklę, sumažinti egzemos simptomus, pagelbėti atsikratant odos bėrimų ir spuogų. Kaip papildoma gydymo priemonė nakvišų ir agurklių aliejai gali padėti gerinant širdies sveikatą, mažinant neuralginio pobūdžio bei reumatoidinio artrito sukeltus skausmus.
Su maistu gaunami ir sveikatai naudingi omega-6 riebalų rūgščių šaltiniai yra įvairios sėklos, riešutai ir augaliniai aliejai. Didelis kiekis omega-6 riebalų rūgščių yra graikiniuose riešutuose, migdoluose, anakardžiouse, žemės riešutų svieste, saulėgrąžų ir kanapių sėklose, kiaušiniuose, sojos pupelių sūryje tofu, avokadų aliejuje. Vis dėlto, produktus, kuriuose gausu omega-6 riebalų rūgščių, reikėtų vartoti saikingai, o norint savo racione išlaikyti subalansuotą sveikųjų riebalų santykį, šių produktų vartojimą reikėtų derinti kartu su didelį kiekį omega-3 riebalų rūgščių turinčiu maistu arba maisto papildais.
Omega-9 daugiausia yra mononesočiosios riebalų rūgštys, o labiausiai paplitusi ir ištyrinėta iš jų yra oleino rūgštis. Šias riebalų rūgštis mūsų organizmas gali pasigaminti pats, todėl jos nėra priskiriamos prie nepakeičiamų riebalų rūgščių. Vis tik produktų, kuriuose gausu omega-9 riebalų rūgščių, vartojimas vietoje kitos rūšies riebalų turi teigiamos naudos mūsų sveikatai. Nustatyta, kad šios riebalų rūgštys gali pagerinti organizmo jautrumą insulinui ir sumažinti uždegimą. Omega-9 riebalų rūgščių, ypač alyvuogių aliejaus, vartojimas gali padėti reguliuoti kūno svorį, sumažinti per didelį pilvo riebalų kiekį bei riziką susirgti II tipo cukriniu diabetu. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis mononesočiųjų omega-9 riebalų rūgščių vartojimas turės daugiausia įtakos palaikant mažą nutukimo lygį. Oleino rūgštis gerina kraujagyslių funkciją, dėl to mažėja rizika susirgti širdies bei kraujagyslių sistemos ligomis. Kaip papildoma priemonė omega-9 riebalų rūgščių vartojimas padeda reguliuoti aukštą kraujo spaudimą, padidinti DTL arba „gerojo“ cholesterolio koncentraciją bei sumažinti trigliceridų kiekį organizme.
Maisto produktai, kuriuose gausu omega-9 riebalų rūgščių, yra riešutai, sėklos, augaliniai ir sėklų aliejai. Šiems produktams priskiriami alyvuogių, anakardžių riešutų, migdolų, avokadų ir žemės riešutų aliejai, migdolai, anakardžiai bei graikiniai riešutai. Didelis kiekis omega-9 riebalų rūgščių yra ir pačiuose avokaduose bei alyvuogėse, kiaušinių tryniuose, aukščiausios rūšies jautienoje. Visuotinai pripažintą alyvuogių aliejaus naudą sveikatai lemia būtent omega-9 riebalų rūgštys.
Paskutiniu metu sparčiai populiarėjanti alternatyva žuvų taukams yra maisto papildai su krilių aliejumi. Kriliai yra maži vėžiagyviai, panašūs į krevetes, sutinkami šaltesniuose vandenynų vandenyse. Jie yra banginių, ruonių ir kitų vandenyno gyvūnų maisto šaltinis. Kaip ir žuvų taukuose, krilių aliejuje yra eikozapentaeno (EPR) bei dokozaheksaeno (DHR) rūgščių. Kaip jau buvo minėta, šios omega-3 riebalų rūgštys atlieka įvairias svarbias funkcijas mūsų organizme ir turi didelės naudos sveikatai. Krilių taukai, be omega-3 riebalų rūgščių, savo sudėtyje turi rausvai oranžinį pigmentą, vadinamą astaksantinu, kuris yra vienas stipriausių antioksidantų. Astaksantino vartojimas yra siejamas su pagerėjusia kraujotaka ir oksidacinio streso mažinimu. Tai ypač aktualu rūkantiems ir antsvorio turintiems žmonėms. Nustatyta, kad šio pigmento antioksidacinis aktyvumas prieš laisvuosius radikalus yra didžiausias iš visų karotenoidų. Kartu su EPR ir DHR rūgštimis astaksantinas gali padėti organizmui kovoti su uždegimu.
Krilių taukai kaip papildoma priemonė gali palengvinti artrito simptomus ir sąnarių skausmą, kurį dažnai sukelia organizme pasireiškęs uždegimas. Įvairių tyrimų duomenimis nustatyta, kad krilių taukai taip pat gali būti ypač veiksmingi mažinant trigliceridų ir kitų kraujyje esančių riebalų kiekį organizme. Kaip ir dalis omega-6 riebalų rūgščių, krilių aliejus gali padėti mažinant menstruacijų metu pasireiškiantį skausmą bei priešmenstruacinio sindromo simptomus.
Žuvų taukų papildų dozavimo rekomendacijos skiriasi priklausomai nuo žmogaus amžiaus ir sveikatos. Pasaulio sveikatos organizacija daugumai suaugusių žmonių rekomenduoja kasdien suvartoti apie 1100–1600 mg (1,1–1,6 g) omega-3 riebalų rūgščių. Vis tik labai griežtų nurodymų dėl žuvų taukų vartojimo nėra, didžioji dalis sveikatos organizacijų per parą įprastai rekomenduoja suvartoti ne mažiau kaip 250 mg ir daugiausia 3000 mg EPR bei DHR riebalų rūgščių kartu sudėjus. Kartais gali reikėti vartoti didesnę nei vidutinę žuvų taukų dozę, pvz., esant rizikai susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, besilaukiant arba maitinant krūtimi.
Skysti žuvų taukai yra linkę oksiduotis, todėl praėjus tam tikram laikui gali apkarsti. Pirmą kartą atidarius pakuotę, geriausia buteliuką laikyti šaldytuve, kur jis bus apsaugotas ne tik nuo temperatūros poveikio, bet ir nuo šviesos. Nuo gedimo natūraliai apsaugo ir vitaminas E, esantis žuvų taukų papilduose, kuris veikia kaip antioksidantas.
Žuvų taukus geriausia vartoti su maistu, kuriame gausu gerųjų riebalų, kadangi kiti maistiniai riebalai gali pagerinti omega-3 riebalų rūgščių įsisavinimą.
Žuvų taukai, vartojami kartu su vitaminu D, gali pagerinti šio vitamino pasisavinamą. Kadangi vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, jį vartoti reikėtų kartu su maisto produktais, kuriuose yra gerųjų riebalų.
Remiantis neseniai atliktais tyrimais, buvo atrastas ryšys tarp žuvų taukų ir vitamino D vartojimo bei autoimuninių ligų atsiradimo, pvz., psoriazės, išsėtinės sklerozės, reumatoidinio artrito ir kitų. Vartojant šiuos maisto papildus buvo pastebėtas sumažėjęs autoimuninių ligų atsiradimo dažnis.
Vaikams patogiausia vartoti kramtomos formos arba skystus žuvų taukus. Šios rūšies maisto papildus dažniausiai galima vartoti vaikams nuo 3 metų amžiaus.
Kramtomosios formos žuvų taukai: Möller’s Junior vaisių skonio kramtomos žuvelės, Möller’s Junior braškių - aviečių skonio kramtomos žuvelės, Möller’s Junior apelsinų-citrinų skonio kramtomos žuvelės, LYSI CHILDREN'S OMEGA-3 tutti frutti skonio kramtomosios kapsulės.
Skysti žuvų taukai, skirti vaikams: LIVSANE Omega-3 žuvų taukai, LYSI OMEGA-3 natūralaus skonio žuvų taukai vaikams. Daugelį skystos formos žuvų taukų, skirtų suaugusiems, galima vartoti ir vaikams nuo 3 metų amžiaus, pvz., Möller's natūralaus skonio skysti žuvų taukai, Möller's vaisių skonio skysti žuvų taukai, Equazen Eye Q vanilės skonio skysti žuvų taukai.
Žuvų taukai kūdikiams: Möller’s žuvų taukai BABY, Equazen Eye Q Baby atsukamosios kapsulės kūdikiams.