• 0

Tinklaraštis

Sveikata 2024-06-25

Vasariški saulės ir vabzdžių „bučiniai“ gali sugadinti kokybiškiausią poilsį. Kaip to išvengti ir ką daryti, jei jau buvai „pabučiuotas“?

Vasaros laikotarpiu, kai šalyje vis labiau įsivyrauja karščiai, net ir maloniausią poilsį gali sugadinti neatsargus pabuvimas gamtoje, kuomet netikėtai yra nudegama saulėje ar susiduriama su vabzdžių įgėlimais. Tokie „pabučiavimai“ gali baigtis ne tik nemaloniais pojūčiais ar sugadinta nuotaika, tačiau net ir vizitu pas gydytoją. Specialistai pataria neprarasti budrumo mėgaujantis vasariškomis pramogomis, o jei jau nukentėjote nuo saulės ar vabzdžių, nedelsiant imtis saugumo priemonių.

Grožis 2024-06-07

Apsauginis kremas nuo saulės – rūšys, poveikis ir naudojimo būdai

Ar žinote, kokį poveikį UV spinduliuotė daro odai? Kasdien būnant saulėje, oda gali ne tik įgauti gražų įdegį, bet ir nepageidaujamų spalvos pakitimų. Nereti ir odos nudegimo atvejai. Išvengti šių saulės sukeliamų nemalonumų galima naudojant tinkamai parinktas apsaugos nuo UV spindulių priemones. Svarbu, kad priemonės, turinčios UV filtrą, būtų naudojamos kasdien. Sužinokite, kaip išsirinkti geriausią SPF filtrą veidui ir kūnui, kuris apsauginis kremas nuo saulės tinka vaikams, o kuris – suaugusiesiems.

Sveikata 2024-04-16

Staiga atšilę orai džiugina ne visus: šie patarimai sezoninės alergijos laikotarpį padės ištverti lengviau

Pražydus pirmiesiems augalams, sprogstant medžių pumpurams nemažai žmonių pradeda kentėti nuo sezoninės alergijos. Higienos instituto duomenimis pastaraisiais metais Lietuvoje kasmet vidutiniškai fiksuojama apie 50 tūkst. sergančiųjų sezoniniu alerginiu rinitu, neskaičiuojant tų, kurie kenčia simptomus, tačiau nesikreipia į gydytojus. Specialistės pataria, kokių priemonių reikia imtis, siekiant sumažinti alerginę reakciją, ir ką daryti pasireiškus jos simptomams.

Grožis 2024-03-26

Lakštinės veido kaukės: kodėl jos tokios populiarios ir ką vertėtų žinoti apie jų naudojimą?

Itin išpopuliarėjusios lakštinės veido kaukės – nebrangus būdas pasidaryti atpalaiduojančią SPA odos procedūrą tiesiog namuose. Tokios kaukės yra gali padėti spręsti įvairias odos problemas, be to, efektas pajuntamas labai greitai. Vis dėlto specialistai akcentuoja, kad lakštinė kaukė yra labiau papildoma priemonė, kuria tik paįvairinsite veido odos priežiūros rutiną, pasilepinsite.

Grožis 2024-03-18

Probleminės odos priežiūra: kokių kasdienės rutinos žingsnių vertėtų nepraleisti?

Odos problemos – veido raudonis, pigmentinės dėmės, aknė – vargina ne vieną. Jų atsikratyti mėginama išbandant įvairias kosmetikos priemones ir rutinas, taip ieškant tinkamiausios. Medicinos gydytojai atkreipia dėmesį, kad verta nepamiršti keleto svarbių jos priežiūros žingsnių. O dar efektyvesniam odos problemų sprendimui prireiks ir atidžiau pasižiūrėti į veido priežiūros priemonių etiketes.

Intymu 2024-02-15

Planuojate nėštumą: į ką atkreipti dėmesį ir kaip jam pasiruošti?

Šeimos kūrimas – vienas svarbiausių gyvenimo įvykių, kuris daliai porų tampa nemenku iššūkiu ir santykių išbandymu. Pradėjus planuoti kūdikį dažnai iškyla šimtai klausimų: kada ir kaip maitintis, kokių įpročių atsisakyti, ką reikėtų pakeisti, kad būsimas vaikelis gimtų sveikas bei stiprus. Pasak specialistų, vaikų planavimas ir tinkamas pasiruošimas nėštumui gali padėti greičiau pastoti poroms, svajojančioms apie vaikus.

Sveikata 2024-02-14

Vartojate antibiotikus? Specialistų rekomendacijos padės atkurti žarnyno mikroflorą ir imunitetą

Antibiotikai – antimikrobiniai vaistai, skirti naikinti bakterijas ir taip gydyti infekcijas, yra laikomi vienu svarbiausių XX a. atradimų, išgelbėjusių milijonus gyvybių. Vis dėlto antibiotikai sukelia ir nemažai šalutinių poveikių: sujaukia žarnyno mikroflorą, silpnina imuninę sistemą. Specialistų teigimu, antibiotikus galima vartoti paskyrus gydytojui ir tik taip, kaip jis nurodė. Gydymo metu rekomenduojama užtikrinti visavertę mitybą, gerti daug skysčių. Po antibiotikų kurso – vartoti gerąsias bakterijas bei taikyti tinkamą darbo ir poilsio režimą.

Sveikata 2024-01-26

Alkoholio ir antibiotikų vartojimas kartu gali sustiprinti šalutinį vaistų poveikį

Nors daugumos vaistų informaciniuose lapeliuose nurodoma, kad jų negalima vartoti kartu su alkoholiu, tačiau Lietuvoje, deja, tai nėra vienetiniai atvejai, teigia gydytojas toksikologas. Svaigiųjų gėrimų ir medikamentų derinio efektas gali būti įvairus, tačiau paprastai jis iškreipia vaistų poveikį, mažina gydymo efektyvumą, o dažnu atveju itin sustiprina sveikatai pavojingą šalutinį vaistų sukeliamą poveikį.

Sveikata 2024-01-16

Lietuviai atidžiau rūpinasi burnos sveikata: specialistai sulaukia vis daugiau klausimų

Dantų ir dantenų sveikata nėra tik estetinis klausimas. Jų būklė turi įtakos bendrai sveikatai: sugedę dantys gali turėti įtakos kraujagyslių sistemos ir širdies ligų atsiradimui. Pasak specialistų, norint turėti sveikus dantis, išvengti karieso ir dantenų uždegimo, svarbu ne tik periodiškai lankytis pas odontologą, bet ir laikytis pagrindinių burnos higienos įpročių, į kuriuos turėtų būti įtrauktas ne tik dantų, bet ir tarpdančių šepetėlis, liežuvio valiklis bei dantų siūlas.

Sveikata 2023-12-20

Didžiųjų švenčių iššūkis virškinimui: daugiau sąmoningumo valgant ir saiko jausmo

Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų sutikimas daugeliui asocijuojasi su gausiai vaišėmis nuklotais stalais. Apsunkęs skrandis ir išsipūtęs pilvas neretai sugadina vakarą. Dietologai pastebi, kad pristabdyti šią maisto karuselę gali padėti sąmoningas valgymas. Anot jų, toks mitybos būdas ne tik leidžia išvengti persivalgymo, bet ir gali padėti spręsti mitybos sutrikimus.

Sveikata 2023-11-17

Plaučių uždegimas – klastinga liga, kuria susirgti gali kiekvienas

Plaučių uždegimas yra viena dažniausių komplikacijų, kurią gali patirti gripu ir kitomis virusinėmis ir bakterinėmis ligomis susirgę žmonės. Specialistai pabrėžia, kad plaučių uždegimas labiausiai pavojingas nusilpusiam organizmui, tad siekiant apsisaugoti rekomenduojama grūdintis, gyventi fiziškai aktyvų gyvenimą, subalansuotai maitintis. Nuo plaučių uždegimo, kurį sukelia pneumokokai, gali apsaugoti ir skiepai.

Sveikata 2023-10-26

Gripas – pavojinga, bet neretai nuvertinama užkrečiamoji liga

Šiemet, anksčiau nei įprastai nustačius pirmuosius gripo atvejus, gydytojai perspėja, kad tai yra viena iš labiausiai užkrečiamų ligų, kuria kasmet suserga apie 30 tūkst. gyventojų. Dėl didesnės komplikacijų rizikos gripas ypač pavojingas kūdikiams, vaikams iki 5 metų, senjorams, nėščioms moterims ir lėtinėmis plaučių, širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems asmenims. Specialistai akcentuoja, kad skiepai išlieka pačiu efektyviausiu būdu išvengti sezoninio gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

Sveikata 2023-10-17

Onkologinėmis ligomis sergančios moterys: „Mums labai svarbu jaustis reikalingoms“

„Tai yra kosmosas – didžiulė sėkmė ir laimė“. Tokiais žodžiais po savaitgalį Kaune praūžusio kasmečio rožinio kaspino paramos bėgimo PINK RUN su BENU surinktą per 8 tūkst. eurų sumą apibūdino viena iš paramos gavėjų, onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugijos „Eivena“ valdybos narė Dalė Kverevičiūtė. Jos teigimu, visa ši suma atiteks vėžiu sergančių moterų reabilitacijai, tačiau ne mažiau nei finansinė parama sergančiosioms svarbus ir sveikų žmonių palaikymas – žinojimas, kad netgi sirgdamos vėžiu, jos yra reikalingos ir svarbios.

Sveikata 2023-09-29

Dažniausiai nustatoma onkologinė liga pasaulyje, prieš kurią geriausias ginklas – ankstyva diagnostika

Nacionalinis vėžio institutas skelbia, kad kiekviena moteris turi apie 10 proc. riziką susirgti krūties vėžiu. Tai daugiausiai registruojamas moterų onkologinis susirgimas pasaulyje. Gydytojai teigia, kad nors Lietuvoje yra prieinami visi tyrimai, reikalingi krūties vėžio diagnostikai, tik 26 proc. šalies moterų atvyksta prevenciškai pasitikrinti pagal valstybės remiamą krūties vėžio programą. Specialistai pabrėžia, kad krūties ligų diagnostikoje labai svarbi ir savityra: moterys raginamos kartą per mėnesį atlikti krūties apčiuopą, kad geriau pažintų savo kūną ir lengviau laiku pastebėtų pasikeitimus.

Grožis

Visi įrašai šioje kategorijoje

Sveikata

Visi įrašai šioje kategorijoje

Intymu

Visi įrašai šioje kategorijoje

Naujienos

Visi įrašai šioje kategorijoje

Sveika gyvensena

Visi įrašai šioje kategorijoje

Jūsų krepšelis

Viso:

Į krepšelį