• 0

Tinklaraštis

Grožis 2020-10-26

Pleiskanos vargina kas ketvirtą: kada tai tik nedidelis diskomfortas, o kada jau reikia gydymo?

Ant pečių pabiręs „sniegelis“, galvos odos niežulys, greitai besiriebaluojantys plaukai – požymiai, rodantys pagreitėjusią odos raginio sluoksnio kaitą. Dėl jos odos paviršiuje formuojasi pleiskanos – odos ląstelių plokštelės, kurios matomos plika akimi, gali byrėti ant pečių. Tai kelia diskomfortą ir nepasitenkinimą savo plaukų būkle. BENU vaistinės apklausa parodė, kad pleiskanos vargina 1 iš 4 moterų, o apskritai savo plaukų būklę respondentės vertina 6,8 balais iš 10.

Naujienos 2020-10-20

Sostinėje nuo antradienio pradedamos dalyti jodo tabletės: vilniečiai jas nemokamai galės atsiimti vaistinėse

Nuo antradienio, spalio 20 d., vilniečiai vaistinių tinkluose „Eurovaistinė“, „Camelia“, „Gintarinė vaistinė“, „Norfos vaistinė“ ir „Benu“ gali nemokamai gauti kalio jodido tablečių, skirtų apsaugoti organizmą nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio galimos radiacinės nelaimės atveju. Tabletės bus išduodamos visiems Vilniaus mieste gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams, pateikusiems asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kalio jodido tabletės gyventojams dalijamos kaip prevencinė priemonė dėl artimiausiu metu veikti pradėsiančios Astravo atominės elektrinės (AE) Baltarusijoje. Jos skirtos apsaugoti skydliaukę nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio.  

Sveikata 2020-10-13

Kvėpavimo takų apsauga – vienas iš patikimiausių būdų sumažinti užsikrėtimo riziką COVID-19 virusu

Peršalimo ligų sezonas šį rudenį kaip niekad kelia daug nerimo sveikatos priežiūros specialistams ir gyventojams. Augant susirgimų COVID-19 skaičiui, gyventojams vis dažniau kyla klausimas, ar karščiavimas ir kosulys – ne koronavirusinės infekcijos pradžia. Norėdami išvengti bereikalingo nerimo ir sumaišties, turime imtis prevencinių priemonių iš anksto: stiprinti savo imunitetą, laikytis higienos, vengti masinių susibūrimo vietų ir pasirūpinti kvėpavimo takų apsauga.

Grožis 2020-10-12

Odos jaunystei išsaugoti – hialurono rūgštis ir peptidai

Odos dehidratacija yra viena pagrindinių odos senėjimo priežasčių. Hialurono rūgštis sulaiko drėgmę elastino ir kolageno sluoksniuose, kurie sudaro pamatinį odos „karkasą“. Nuo hialurono kiekio organizme priklauso elastingos, stangrios, spindinčios odos išvaizda. Šiandien dauguma suvokia chirurginių intervencijų riziką, todėl ieško alternatyvių sprendimų.

Sveikata 2020-09-28

Lėtinį nerimą patiria vis daugiau žmonių, tarp nerimo priežasčių – ir COVID-19 pandemija

Įtemptas gyvenimo būdas, didelis informacijos srautas, augantis atsakomybės jausmas ir poilsio trūkumas iki šiol buvo pagrindinės lėtinio nerimo priežastys. Šiais metais prie jų prisidėjo ir neapibrėžtumas dėl COVID-19 pandemijos – rūpestis savo ir artimųjų sveikata, įvairūs ribojimai, nežinomybė dėl ateities. Psichologė Algina Šamonskienė sako, kad nepadeda ir tai, jog, rūpindamiesi fizine sveikata, pamirštame psichologinę. Pasak BENU vaistininkę Indrę Kolomyjskę, vienas iš būdų rūpintis psichologine sveikata – stiprinti nervų sistemą ir išmokti valdyti stresą.

Grožis 2020-09-22

Vanduo, micelinis vanduo ar prausiklis? Vaistininkė pataria, ką rinktis veido odos švarai

Veido odos priežiūra prasideda nuo higienos. Tik ant švarios odos tepamos priemonės bus veiksmingos, makiažas išsilaikys ilgiau, o veido oda išliks sveika ir švytinti. Juk dažniausia odos problemų priežastis – nešvarumai ir susikaupusios negyvos ląstelės, užkemšančios poras. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Kristina Lelevičienė iškart paaiškina, kad vien vandens odos higienai neužtenka. Tam, kad būtų pašalinti visi nešvarumai, kasdienei priežiūrai reikia papildomų priemonių. Specialistė paaiškina, kada užteks vien micelinio vandens, o kada veido higienai reikėtų ir prausiklio.

Sveikata 2020-09-14

Artėjant peršalimo ligų sezonui, vaistininkė primena, kaip atskirti COVID-19 nuo peršalimo

Su pirmosiomis rugsėjo dienomis atėję rudeniški orai į vaistines atginė ir pirmuosius peršalimo simptomais besiskundžiančius pacientus. Ateinantis peršalimo ligų sezonas šį rudenį kaip niekad kelia daug nerimo sveikatos priežiūros specialistams ir gyventojams. Neabejojama, kad susirgimų COVID-19 skaičius augs, daugės ir norinčiųjų išsitirti, ar karščiavimas ir kosulys – ne koronavirusinės infekcijos pradžia. BENU vaistininkė Inga Norkienė primena, kuo skiriasi COVID-19, peršalimo ir gripo simptomai, kad žinotumėte, ar reikia skubėti tirtis dėl koronavirusinės infekcijos, o gal užteks karštos arbatos.

Sveikata 2020-08-24

Vaistininkė papasakojo, kokią žalą odai daro rūkymas: iškart norėsis mesti

Rūkymas – įprotis, apie kurio žalą sveikatai žino visi, tačiau vis dar didelė dalis sunkiai šio įpročio atsikrato. Jeigu vidinė žala organizmui nėra pakankama priežastis mesti šį žalingą įprotį, galbūt paskatins supratimas apie žalą mūsų išvaizdai. Sakoma, kad rūkymas yra antras kenksmingiausias dalykas po saulės UV spindulių mūsų odai. Rūkančiųjų oda greičiau sensta, praranda sveiką išvaizdą, pilkėja. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Kristina Lelevičienė sako, kad rūkymo žalą odai galima atitaisyti, tačiau pradėti reikia nuo metimo rūkyti – tik tada pavyks sugrąžinti odai sveikatą.

Intymu 2020-08-10

Vyrai ir moterys – kas jie yra vieni kitiems?

„Kokios moters nori vyrai?“, „Kokio vyro nori moterys?“ – iš pirmo žvilgsnio lyg ir banalūs klausimai, tačiau į juos atsakymus bandoma rasti jau nuo antikos laikų. Refleksų lygmeniu lyg ir viskas aišku – patinams reikia patelės, patelei reikia patino. Visi žino, kad vyrus teoriškai traukia stambios šviesiaplaukės, didžiakrūtės jaunuolės putniomis (ir dar ryškiai raudonai padažytomis) lūpomis – visa tai esą simbolizuoja vaisingumą, dėl kurio vyrai pameta galvas. Gal tai ir teisybė, tačiau tokia teorija jokiu būdu nepaaiškina, kaipgi tie vyrai susižavi smulkiomis brunetėmis plonomis lūpomis (bespalvėmis)? Ir tai visgi nepaaiškina, kodėl tiek daug dabartinių moterų negali rasti sau tinkamo vyro – nors ir akivaizdžiai galinčio jas mylėti bei aprūpinti.

Sveika gyvensena 2020-08-03

Šarūnas Sakalauskas: apie aistrą žygiams ir kalnams

Žygių į kalnus vadovui, alpinistui, tinklaraščio ir kelionių vadovų komandos į kalnus „Gyvenkime aktyviai“ įkūrėjui Šarūnui Sakalauskui – tik 27 metai, tačiau jis jau 18 metų serga kalnų liga. Jis apkeliavo daugelį Europos kalnų, dažnai keliauja ir į kitų žemynų kalnus. Jam pavyko užlipti į tris aukščiausius septynių žemynų kalnus, o šiais metais šį sąrašą papildys dar kelios viršūnės. Kalbamės apie Šarūno aistrą žygiams.

Asmenybės 2020-07-22

Simona Nainė: „Supratau, kad kovoti su pigmentinėmis dėmėmis sunkiau nei nuo jų apsisaugoti“

Daugeliui vasara ir ruda, įdegusi oda – neatsiejami dalykai. Kartais net atostogų sėkmę matuojame pagal įdegio intensyvumą: kuo labiau įrudusi oda, tuo neva atostogos geresnės. Prekės ženklo „Nunu“ įkūrėja Simona Nainė neslepia ir pati turėjusi besaikių saulės vonių, tačiau jų palikti pėdsakai žinomą moterį privertė rimtai susirūpinti. Saulės bučinių rezultatas – išryškėjusios pigmentinės dėmės, kurias išnaikinti, anot S. Nainės, buvo ilgas ir sunkus darbas. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Kristina Lelevičienė sako, kad pigmentinės dėmės rodo saulės UV spindulių sukeltą odos pažeidimą. Jas išnaikinti sunku, kai kuriais atvejais – ir neįmanoma.

Grožis 2020-07-14

Ant bangos – japoniškas veido masažas

Pastaruosius kelerius metus tarp moterų netyla „Kobido“ raktažodis, tiesa, ne visada teisingai vartojamas. Vilnietė grožio meistrė Giedrė Pirinova, unikalaus japoniško terapinio veido masažo pagrindu sukūrusi savo holistinę grožio sampratą ir paslaugos ženklą „Kensho“, pasakoja, kad ilgaamžėmis tradicijomis besiremiantis japoniškas masažas, jei atliekamas kaip ritualas, yra tikras menas, paliečiantis ir žmogaus sielą. Kartu jis reikalauja didelės, visapusiškos meistro atsakomybės.

Asmenybės 2020-07-07

Vaiva Rykštaitė: gyvenime yra daug magijos

Atrodo, kad dešimtmetį Havajuose su vyru amerikiečiu ir dviem dukromis gyvenanti rašytoja Vaiva Rykštaitė iš tiesų būtų visai čia pat – kažkur Lietuvoje. Taip atrodo, nes ji kalba mums nuolat – savo įtraukiančiais straipsniais apie gyvenimą, sveiką gyvenseną, žmogiškumą, moteriškumą, pomėgius, ekologiją ir kitas įdomias bei aktualias temas. Dar gali atrodyti, kad Vaivai kur kas daugiau metų, nei yra, mat spėjo daug nuveikti ir patirti: studijavo filosofiją Lietuvoje ir D. Britanijoje; dirbo modeliu Milane; Londone – pardavėja vakarinių suknelių parduotuvėje; padavėja, valytoja, neįgaliųjų slauge, sukūrė vintažinių daiktų prekybos verslą, Indijoje dirbo jogos mokykloje, Havajuose – kavinėje, jogos instruktore. Ir kaipgi nepaminėti parašytų 8 knygų, kurių paskutinioji – romanas „Lizos butas“. Išduosime, Vaivai – 34-eri. Tačiau, matyt, amžius tikrai mažai apie žmogų pasako, kaip ir vieta, kurioje jis dabar gyvena, mat tokie žmonės dažnai vadinami pasaulio žmonėmis. Kalbamės su Vaiva apie moteriškumą, vidinius virsmus keliaujant laiku ir po pasaulį, savivertės jausmą – juk, rodos, žvelgiant iš šalies, Vaivai netrūksta pasitikėjimo savo jėgomis.

Sveikata 2020-06-29

Melanoma serganti vilnietė: neįtariau, kad mažas apgamėlis baigsis tokia klastinga liga

Melanoma – viena klastingiausių odos vėžio formų, kuri šiandien diagnozuojama vis jaunesniame amžiuje. Laiku nepastebėjus ar atsainiai pasižiūrėjus į šios ligos simptomus, ji gali išplisti ir paveikti kitus organus, o tai reikštų labai sudėtingą ir, deja, ne visada sėkmingą gydymo procesą. Vilnietė Aleksandra su klastinga liga kovoja kelerius metus. Moteris pasakoja, kad viskas prasidėjo nuo nedidelio apgamo, o baigėsis imunoterapija ir ligos išplitimu į plaučius.

Grožis 2020-06-19

Kad atviri bateliai nebaugintų: vaistininkė dalinasi pėdų priežiūros vasarą ABC

Karštis priverčia įšokti ne tik į berankovius marškinėlius, bet ir atvirus batelius. Basučių sezonas primena, kaip svarbu nepamiršti pasirūpinti ir pėdomis, kurios didžiąją metų dalį niekam nekrenta į akis. Daug vaikštant, dėvint uždarą avalynę ir neprižiūrint pėdų, ragėja jų oda, gali pradėti skilinėti kulnai, formuotis nuospaudos – pėdos praranda estetišką išvaizdą. BENU vaistininkė Indrė Kolomyjskė sako, jog sveikoms pėdoms visai nebūtinos brangios pedikiūro procedūros – pėdomis galite pasirūpinti namų sąlygomis. Ko jums reikės ir kokiais atvejais reikėtų daugiau nei tik pemzos ir pėdų kremo?

Grožis 2020-06-15

Dermatovenerologė M. Bylaitė-Bučinskienė: besaikis deginimasis gali pasendinti 10 metų

Pirmosios vasaros savaitės dovanojo progą pasimėgauti saulės spinduliais. Socialiniuose tinkluose apstu nuotraukų su nuraudusiais skruostais, pečiais ir rankomis. Dermatovenerologė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė sako, kad taip nuraudusi oda jau signalizuoja gautą per didelę dozę žalingų UV spindulių. Raudonis praeis, tačiau odos ląstelių pažaida gali išlikti. Specialistė dalinasi patarimais, kaip „neperkepti“ saulėje, o BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Ramunė Uosienė rekomenduoja greitąją pagalbą saulėje nudegusiai odai.

Sveika gyvensena 2020-06-08

Kaip „sportas – ne man“ pakeisti į „sportas – man“?

Tai, ar sportuosime, iš tiesų priklauso nuo mūsų motyvacijos. Nėra motyvacijos, veikiausiai nebus ir sporto. Nors visi suprantame, kad sportas ir aktyvus judėjimas – gyvybiškai mums reikalingi, savęs vertimas „kažką daryti“ atrodo baisiau. Bet ar sporto motyvacija yra kaip įkvėpimas, kurio reikia laukti, ar tai formuojamas dalykas, bandome išsiaiškinti kalbėdamiesi su biomedicinos mokslų daktaru, lektoriumi ir sveikos gyvensenos bei mitybos specialistu ARTŪRU SUJETA.

Grožis 2020-06-01

Plaukų priežiūra vasarą: vaistininkė pataria, kokią priemonę svarbu įtraukti į plaukų priežiūros rutiną

Plaukų slinkimas, riebalavimasis ar sausumas – dažniausios moteris varginančios plaukų problemos. Beveik ketvirtadalis susiduria ir su pleiskanomis. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Kristina Lelevičienė sako, kad šių problemų galima išvengti, peržiūrėjus savo turimas plaukų priežiūros priemones: kai kurias reikėtų mesti laukti, o kitomis – papildyti. Kartu vaistininkė primena svarbią taisyklę: sveiki plaukai prasideda nuo sveikos ir švarios galvos odos.

Sveikata 2020-05-20

Kur parduodama moteriška savivertė?

„Reikia labiau mylėti save“, – vis pataria draugės, psichologiniai straipsniai ar psichologai. „Betgi aš myliu!” – norisi atsakyti, nors nuojauta kužda, kad lyg ir ne viskas viduje gerai. Perdėtas karjeros, grožio, tobulos figūros siekimas ar pernelyg didelis rūpinimasis kitais, nuolatinis antrosios pusės pavyduliavimas ar pavydas dėl kitų sėkmės – tai gali slėpti žemą savivertę. Kaip tai atpažinti ir kaip moteriai pasikelti savivertę, pasakoja psichologė, psichoterapeutė GIEDRĖ ŽALYTĖ.

Grožis

Visi įrašai šioje kategorijoje

Sveikata

Visi įrašai šioje kategorijoje

Naujienos

Visi įrašai šioje kategorijoje
Naujienos 2020-04-07

Kaip dėvėti kaukę tinkamai?

Vaistinėms sulaukus šimtatūkstantinių medicininių kaukių siuntų, vaistininkas Marius Lukštaraupis primena, kaip reikia dėvėti respiratorius ir vienkartines kaukes. Specialistas pastebi, kad ...

Intymu

Visi įrašai šioje kategorijoje

Asmenybės

Visi įrašai šioje kategorijoje

Sveika gyvensena

Visi įrašai šioje kategorijoje