Gaivinimas. Taisyklė, kuri gali išgelbėti gyvybę: 30 paspaudimų, 2 įpūtimai

12.01.2017 Komentarų nėra

Fizinės traumos, sąmonės netekimas ar širdies veiklos sutrikimai gali sutrikdyti kvėpavimą ir užkirsti kelią deguonies patekimui į plaučius. Sutrikus kvėpavimui, sąmonė prarandama per 1–2 minutes, o dar per 5 minutes smegenyse prasideda negrįžtami pokyčiai. Kiekviena sekundė tampa aukso vertės.

Todėl įvykus nelaimei negaišk ir pradėk gaivinimą.

Iškviesk greitąją pagalbą. Bendrasis pagalbos telefonas – 112.

Įsitikinęs, kad pagalba jau pakeliui, atsargiai paguldyk sąmonės netekusį žmogų ant nugaros. Atlaisvink drabužius, diržus ar kaklaraištį.

Jeigu neįtari stuburo ar galvos traumos, atlošk nukentėjusiojo galvą ir pakelk apatinį žandikaulį. Jeigu manai, kad jie galėjo būti pažeisti – atitrauk apatinį žandikaulį.

Pasilenk ir įsitikink, ar žmogus nekvėpuoja. Prilenkęs galvą prie nukentėjusiojo burnos klausyk ne ilgiau nei 10 sekundžių.

Jei kvėpavimas sutrikęs ar jo visai nesigirdi, pradėk dirbtinį kvėpavimą:

  1. Sunerk plaštakas pirštais ant krūtinės vidurio – krūtinkaulio apatinės dalies.
  2. Atlik 30 paspaudimų, spustelėdamas žemyn apie 5 centimetrus. Tarp kiekvieno paspaudimo leisk krūtinei grįžti į pradinę padėtį.
  3. Paspaudimus kartok 100–200 kartų per minutę dažniu.
  4. Dar kartą atlošk nukentėjusiojo galvą ir pakelk smakrą. Giliai įkvėpk, užspausk gaivinamo žmogaus nosį ir, apžiojęs burną, įpūsk oro. Tarp kiekvienos paspaudimų serijos atlik du vienos sekundės trukmės įpūtimus.
  5. Paspaudimus ir įpūtimus kartok tol, kol atvažiuos greitoji pagalba arba nukentėjusysis atgaus sąmonę.

Jei esi tikras, jog nukentėjusysis kvėpuoja, tačiau vis dar yra be sąmonės, paguldyk jį ant šono į stabilią padėtį ir lauk greitosios pagalbos komandos.

, , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą