• 0

Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės N10

 • Prekės išvaizda gali skirtis nuo matomos nuotraukoje.

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės N10

  Nereceptinis vaistas

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės yra vaistas skirtas 1-6 metų vaikams, kuris vartojamas, kai yra: silpno ar vidutinio stiprumo skausmas, karščiavimas.

  Aprašymas

  • Mikroelementai
  • Vitaminai

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės yra vaistas skirtas 1-6 metų vaikams, kuris vartojamas, kai yra: silpno ar vidutinio stiprumo skausmas, karščiavimas.

  Informacinis lapelis

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės

  Paracetamolis 

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
  • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją. 

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 

  1. Kas yra Paracetamol-ratiopharm ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Paracetamol-ratiopharm
  3. Kaip vartoti Paracetamol-ratiopharm
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Paracetamol-ratiopharm
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 
  1. Kas yra Paracetamol-ratiopharm ir kam jis vartojamas 

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės yra vaistas skirtas 1-6 metų vaikams, kuris vartojamas, kai yra:

  • silpno ar vidutinio stiprumo skausmas,
  • karščiavimas. 

  Jeigu per 3 dienas  Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją. 

  1. Kas žinotina prieš vartojant Paracetamol-ratiopharm 

  Paracetamol-ratiopharm vartoti negalima:

  • jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). 

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Paracetamol-ratiopharm. 

  Turi būti ilgesnis vartojimo intervalas arba mažesnė dozė, vartoti galima tik gydytojui kontroliuojant, jei:

  • yra kepenų veiklos sutrikimas (pavyzdžiui, dėl lėtinio piktnaudžiavimo alkoholiu, kepenų uždegimo);
  • buvo pažeisti inkstai;
  • ligonis serga Žilibero sindromu (Moilengrachto liga), t.y. jam iš prigimties yra padidėjęs bilirubino kiekis kraujyje.

  Jei be gydytojo nurodymo skausmą malšinančių vaistų buvo vartojama ilgai ir didelėmis dozėmis, gali atsirasti galvos skausmai, kurie nepraeina net ir padidinus vaisto dozę.

  Įpročiu tapęs skausmą malšinančių vaistų vartojimas (ypač kartu vartojant daug skausmą malšinančių vaistų) gali būti ilgalaikių inkstų pažeidimų priežastis, gali atsirasti net inkstų nepakankamumas (analgetikų sukeliama nefropatija). 

  Jeigu Jums yra nustatytas mažas glutationo kiekis organizme, paracetamolio vartojimas gali didinti metabolinės acidozės (kraujo parūgštėjimo) riziką. 

  Kiti vaistai ir Paracetamol-ratiopharm

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jei ligonis kartu su paracetamoliu vartoja kitų vaistų, kurie aktyvina kepenų fermentus, pavyzdžiui, tam tikrų rūšių migdomųjų ir antiepilepsinių vaistų (fenobarbitalio, fenitoino, karbamazepino), taip pat rifampicino (vaisto nuo tuberkuliozės), šiaip nekenksmingos paracetamolio dozės gali pažeisti kepenis. Taip pat būna ir piktnaudžiaujant alkoholiu.

  Kartu su paracetamoliu vartojant chloramfenikolio (vaisto infekcijoms gydyti), pastarojo vaisto išsiskyrimas gali gerokai sulėtėti, todėl padidėja toksinio poveikio pavojus.

  Paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinė svarba šiandien dar nevisiškai aiški. Tačiau jei pacientas gydomas geriamaisiais antikoaguliantais (vaistais krešumui reguliuoti) ir ilgai vartoja paracetamolio, gydymo procesą turi kontroliuoti gydytojas. Ilgas ir reguliarus paracetamolio vartojimas sustiprina antikoaguliantų poveikį.

  Kartu vartojant paracetamolio ir zidovudino (priešvirusinio vaisto), padidėja galimybė atsirasti neutropenijai, todėl kartu su zidovudinu paracetamolio galima vartoti tik gydytojui leidus.

  Jei kartu su paracetamoliu vartojama maisto pasišalinimą iš skrandžio lėtinančių vaistų, pavyzdžiui, propantelino, išgertas paracetamolis gali lėčiau rezorbuotis ir pradėti vėliau veikti. Kartu su paracetamoliu vartojant maisto pasišalinimą iš skrandžio greitinančių vaistų, pavyzdžiui, metoklopramido, išgertas paracetamolis gali greičiau rezorbuotis ir pradėti veikti. 

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. 

  Jei būtina, Paracetamol-ratiopharm galima vartoti nėštumo metu. Jūs turite vartoti kiek įmanoma mažiausią vaisto dozę, kuri sumažina skausmą ir/ar karščiavimą ir vartoti ją kuo trumpesnį laiką. Kreipkitės į gydytoją, jeigu skausmas ir/ar karščiavimas nesumažėjo arba Jums reikėtų vartoti vaisto dažniau.

  Paracetamolio patenka į žindyvės pieną. Neigiamo poveikio žindomam kūdikiui, kurio motina vartoja paracetamolio, nepasireiškia, todėl nutraukti žindymo paprastai nebūtina. 

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Vaistas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. 

  1. Kaip vartoti Paracetamol-ratiopharm 

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Rekomenduojama vaisto dozė nurodyta lentelėje:

  Kūno svoris

  Amžius

  Vienkartinė dozė

  Didžiausia paros dozė

  10-15 kg

  1-3 metai

  1 žvakutė

  3 žvakutės

  Ne daugiau kaip 22 kg

  Ne vyresni kaip 6 metų

  1 žvakutė

  4 žvakutės

  Jokiu būdu negalima viršyti didžiausios paros (24 valandų) dozės, be to, pavartojus vienkartinę paracetamolio dozę, kitą jo dozę galima duoti (jei to būtinai reikia) ne anksčiau kaip po 6 valandų.

  Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį. 

  Jei pacientui yra kepenų arba inkstų funkcijos sutrikimų arba jam yra įgimtas bilirubino kiekio padidėjimas kraujyje, t.y. jis serga Žilibero sindromu (Moilengrachto liga), reikia ilginti Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių vartojimo intervalus arba mažinti dozę. 

  Vartojimo metodas

  Žvakutės vartojamos į tiesiąją žarną. 

  Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį.

  Be gydytojo nurodymo žvakučių negalima vartoti ilgiau kaip 3-4 dienas.

  Jeigu manote, kad Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Ką daryti pavartojus per didelę Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių dozę?

  Vaisto perdozavus, pradžioje (pirmąją dieną) gali atsirasti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendra liguista būsena. Nepaisant to, jog antrą dieną ligonis jaučiasi geriau, gali progresuoti kepenų pažeidimas ir trečią dieną ištikti kepenų koma. Sunkus perdozavimas gali sukelti mirtį.

  Įtarus, jog pavartota per didelė dozė, reikia nedelsiant pranešti gydytojui. Jis, priklausomai nuo to, ar seniai vaisto buvo pavartota, turi imtis šitokių priemonių:

  • jei įmanoma, per pirmąsias aštuonias valandas, praėjusias nuo apsinuodijimo pradžios, pacientui į veną suleisti priešnuodžių, pavyzdžiui, cisteino arba N-acetilcisteino, kad paracetamolio apykaitos produktai, pažeidžiantys ląsteles, taptų nekenksmingi;
  • paracetamolio koncentraciją kraujyje galima mažinti dialize. 

  Pamiršus pavartoti Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutes

  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti nerekomenduojama. Toliau reikia vartoti tokią pačią vienkartinę dozę. 

  Nustojus vartoti Paracetamol-ratiopharm

  Jei žvakutės buvo vartojamos kaip nurodyta, jokių ypatingų priemonių imtis nereikia.

  Jei be gydytojo nurodymo skausmą malšinantis vaistas buvo vartojamas ilgai bei didelėmis dozėmis ir vartojimas staigiai nutrauktas, gali pradėti skaudėti galvą, atsirasti nuovargis, raumenų skausmai, nervingumas ir vegetacinių simptomų. Nutraukimo simptomai po kelių dienų praeina. Kol jų yra, analgetikų vartoti negalima, taip pat jų negalima iš naujo pradėti vartoti be gydytojo nurodymo. 

  1. Galimas šalutinis poveikis 

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. 

  Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis). 

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai

  Retas: gali parausti oda.

  Labai retas: labai retais atvejais buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas (vaistų sukeltas Stevenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė (tai sunki, neužkrečiama, išplitusi epidermio nekrozė (žuvimas, apmirimas), panaši į odos nudegimą, nuplikymą), ūminė išplitusi egzanteminė pūslinė (staigi odos reakcija, kuriai būdingas pūslių atsiradimas ant patinusios paraudusios odos)).

  Dažnis nežinomas: egzantema. 

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

  Dažnis nežinomas: trombocitopenija, agranulocitozė, pancitopenija, leukopenija. 

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

  Dažnis nežinomas: veiklioji medžiaga paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakciją: Kvinkės edemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio sumažėjimą, net šoką. Pavieniais atvejais į tokias reakcijas linkusiems žmonėms paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (“analgetikų astmą”). 

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų  sutrikimai

  Dažnis nežinomas: kepenų pažeidimas. 

  Jeigu pasireiškia bent vienas minėtas šalutinis poveikis, Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių daugiau vartoti negalima. Apie tai reikia pranešti savo gydytojui, kuris įvertins negalavimų sunkumą ir nuspręs, kokių priemonių imtis. 

  Pranešimas apie šalutinį poveikį

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą. 

  1. Kaip laikyti Paracetamol-ratiopharm 

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. 

  Ant dėžutės ir dvisluoksnės juostelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką 

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės sudėtis 

  • Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Jo vienoje žvakutėje yra 250 mg.
  • Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sojų lecitinas, kietieji riebalai. 

  Paracetamol-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Balta ovali žvakutė.

  Dvisluoksnėje PVC juostelėje yra 5 žvakutės. Kartono dėžutėje yra dvi dvisluoksnės juostelės (iš viso 10 žvakučių dėžutėje). 

  Registruotojas ir gamintojas 

  Registruotojas

  ratiopharm GmbH

  Graf - Arco - Str. 3

  89079 Ulm,

  Vokietija 

  Gamintojas

  Merckle GmbH,

  Ludwig - Merckle - Str. 3

  89143 Blaubeuren,

  Vokietija 

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą. 

  UAB „Sicor Biotech“

  Molėtų pl. 5

  LT-08409 Vilnius

  Tel. +370 5 266 02 03 

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-07-05 

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Skaityti daugiau

  Naudojimas

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Rekomenduojama vaisto dozė nurodyta lentelėje:

  Kūno svoris

  Amžius

  Vienkartinė dozė

  Didžiausia paros dozė

  10-15 kg

  1-3 metai

  1 žvakutė

  3 žvakutės

  Ne daugiau kaip 22 kg

  Ne vyresni kaip 6 metų

  1 žvakutė

  4 žvakutės

  Jokiu būdu negalima viršyti didžiausios paros (24 valandų) dozės, be to, pavartojus vienkartinę paracetamolio dozę, kitą jo dozę galima duoti (jei to būtinai reikia) ne anksčiau kaip po 6 valandų.

  Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį. 

  Jei pacientui yra kepenų arba inkstų funkcijos sutrikimų arba jam yra įgimtas bilirubino kiekio padidėjimas kraujyje, t.y. jis serga Žilibero sindromu (Moilengrachto liga), reikia ilginti Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių vartojimo intervalus arba mažinti dozę. 

  Vartojimo metodas

  Žvakutės vartojamos į tiesiąją žarną. 

  Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį.

  Be gydytojo nurodymo žvakučių negalima vartoti ilgiau kaip 3-4 dienas.

  Jeigu manote, kad Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Ką daryti pavartojus per didelę Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių dozę?

  Vaisto perdozavus, pradžioje (pirmąją dieną) gali atsirasti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendra liguista būsena. Nepaisant to, jog antrą dieną ligonis jaučiasi geriau, gali progresuoti kepenų pažeidimas ir trečią dieną ištikti kepenų koma. Sunkus perdozavimas gali sukelti mirtį.

  Įtarus, jog pavartota per didelė dozė, reikia nedelsiant pranešti gydytojui. Jis, priklausomai nuo to, ar seniai vaisto buvo pavartota, turi imtis šitokių priemonių:

  • jei įmanoma, per pirmąsias aštuonias valandas, praėjusias nuo apsinuodijimo pradžios, pacientui į veną suleisti priešnuodžių, pavyzdžiui, cisteino arba N-acetilcisteino, kad paracetamolio apykaitos produktai, pažeidžiantys ląsteles, taptų nekenksmingi;
  • paracetamolio koncentraciją kraujyje galima mažinti dialize. 

  Pamiršus pavartoti Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutes

  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti nerekomenduojama. Toliau reikia vartoti tokią pačią vienkartinę dozę. 

  Nustojus vartoti Paracetamol-ratiopharm

  Jei žvakutės buvo vartojamos kaip nurodyta, jokių ypatingų priemonių imtis nereikia.

  Jei be gydytojo nurodymo skausmą malšinantis vaistas buvo vartojamas ilgai bei didelėmis dozėmis ir vartojimas staigiai nutrauktas, gali pradėti skaudėti galvą, atsirasti nuovargis, raumenų skausmai, nervingumas ir vegetacinių simptomų. Nutraukimo simptomai po kelių dienų praeina. Kol jų yra, analgetikų vartoti negalima, taip pat jų negalima iš naujo pradėti vartoti be gydytojo nurodymo. 

  Skaityti daugiau

  Sudėtis

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės sudėtis 

  • Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Jo vienoje žvakutėje yra 250 mg.
  • Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sojų lecitinas, kietieji riebalai. 

  Paracetamol-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Balta ovali žvakutė.

  Dvisluoksnėje PVC juostelėje yra 5 žvakutės. Kartono dėžutėje yra dvi dvisluoksnės juostelės (iš viso 10 žvakučių dėžutėje). 

  Skaityti daugiau

  Papildoma informacija

  Prekinis ženklasPARACETAMOL
  FormaŽvakutės
  ATC kodasN02BE01 - paracetamol
  Kiekis pakuotėje10
  Veikliosios medžiagos stiprumas250MG
  Amžiaus grupėVaikams, Paaugliams, Suaugusiems, Senjorams
  Amžiaus limitasnuo 6
  2,94

  Kainos internete ir fizinės vaist. gali skirtis

  Atsiprašome, šiuo metu šios prekės neturime.  Dėmesio

  Vienu kartu nereceptinių vaistų galima įsigyti ne ilgesniam kaip 1 mėnesio gydymo kursui.

  Atsisakius konsultuotis su farmacijos specialistu naudojantis ryšio priemonėmis prieš sudarant nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį, nereceptiniai vaistai parduodami tik vaistinėje ar jos filiale, sudarant nereceptinio vaisto pirkimo–pardavimo sutartį vaistinėje.

  Vaikams iki 16 m. vaistai neparduodami (neišduodami).

  Skaityti daugiau

  Svarbu

  Įsigyti vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.

  Aprašymas

  • Mikroelementai
  • Vitaminai

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės yra vaistas skirtas 1-6 metų vaikams, kuris vartojamas, kai yra: silpno ar vidutinio stiprumo skausmas, karščiavimas.

  Informacinis lapelis

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės

  Paracetamolis 

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
  • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją. 

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 

  1. Kas yra Paracetamol-ratiopharm ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Paracetamol-ratiopharm
  3. Kaip vartoti Paracetamol-ratiopharm
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Paracetamol-ratiopharm
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 
  1. Kas yra Paracetamol-ratiopharm ir kam jis vartojamas 

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės yra vaistas skirtas 1-6 metų vaikams, kuris vartojamas, kai yra:

  • silpno ar vidutinio stiprumo skausmas,
  • karščiavimas. 

  Jeigu per 3 dienas  Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją. 

  1. Kas žinotina prieš vartojant Paracetamol-ratiopharm 

  Paracetamol-ratiopharm vartoti negalima:

  • jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). 

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Paracetamol-ratiopharm. 

  Turi būti ilgesnis vartojimo intervalas arba mažesnė dozė, vartoti galima tik gydytojui kontroliuojant, jei:

  • yra kepenų veiklos sutrikimas (pavyzdžiui, dėl lėtinio piktnaudžiavimo alkoholiu, kepenų uždegimo);
  • buvo pažeisti inkstai;
  • ligonis serga Žilibero sindromu (Moilengrachto liga), t.y. jam iš prigimties yra padidėjęs bilirubino kiekis kraujyje.

  Jei be gydytojo nurodymo skausmą malšinančių vaistų buvo vartojama ilgai ir didelėmis dozėmis, gali atsirasti galvos skausmai, kurie nepraeina net ir padidinus vaisto dozę.

  Įpročiu tapęs skausmą malšinančių vaistų vartojimas (ypač kartu vartojant daug skausmą malšinančių vaistų) gali būti ilgalaikių inkstų pažeidimų priežastis, gali atsirasti net inkstų nepakankamumas (analgetikų sukeliama nefropatija). 

  Jeigu Jums yra nustatytas mažas glutationo kiekis organizme, paracetamolio vartojimas gali didinti metabolinės acidozės (kraujo parūgštėjimo) riziką. 

  Kiti vaistai ir Paracetamol-ratiopharm

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jei ligonis kartu su paracetamoliu vartoja kitų vaistų, kurie aktyvina kepenų fermentus, pavyzdžiui, tam tikrų rūšių migdomųjų ir antiepilepsinių vaistų (fenobarbitalio, fenitoino, karbamazepino), taip pat rifampicino (vaisto nuo tuberkuliozės), šiaip nekenksmingos paracetamolio dozės gali pažeisti kepenis. Taip pat būna ir piktnaudžiaujant alkoholiu.

  Kartu su paracetamoliu vartojant chloramfenikolio (vaisto infekcijoms gydyti), pastarojo vaisto išsiskyrimas gali gerokai sulėtėti, todėl padidėja toksinio poveikio pavojus.

  Paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinė svarba šiandien dar nevisiškai aiški. Tačiau jei pacientas gydomas geriamaisiais antikoaguliantais (vaistais krešumui reguliuoti) ir ilgai vartoja paracetamolio, gydymo procesą turi kontroliuoti gydytojas. Ilgas ir reguliarus paracetamolio vartojimas sustiprina antikoaguliantų poveikį.

  Kartu vartojant paracetamolio ir zidovudino (priešvirusinio vaisto), padidėja galimybė atsirasti neutropenijai, todėl kartu su zidovudinu paracetamolio galima vartoti tik gydytojui leidus.

  Jei kartu su paracetamoliu vartojama maisto pasišalinimą iš skrandžio lėtinančių vaistų, pavyzdžiui, propantelino, išgertas paracetamolis gali lėčiau rezorbuotis ir pradėti vėliau veikti. Kartu su paracetamoliu vartojant maisto pasišalinimą iš skrandžio greitinančių vaistų, pavyzdžiui, metoklopramido, išgertas paracetamolis gali greičiau rezorbuotis ir pradėti veikti. 

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. 

  Jei būtina, Paracetamol-ratiopharm galima vartoti nėštumo metu. Jūs turite vartoti kiek įmanoma mažiausią vaisto dozę, kuri sumažina skausmą ir/ar karščiavimą ir vartoti ją kuo trumpesnį laiką. Kreipkitės į gydytoją, jeigu skausmas ir/ar karščiavimas nesumažėjo arba Jums reikėtų vartoti vaisto dažniau.

  Paracetamolio patenka į žindyvės pieną. Neigiamo poveikio žindomam kūdikiui, kurio motina vartoja paracetamolio, nepasireiškia, todėl nutraukti žindymo paprastai nebūtina. 

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Vaistas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. 

  1. Kaip vartoti Paracetamol-ratiopharm 

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Rekomenduojama vaisto dozė nurodyta lentelėje:

  Kūno svoris

  Amžius

  Vienkartinė dozė

  Didžiausia paros dozė

  10-15 kg

  1-3 metai

  1 žvakutė

  3 žvakutės

  Ne daugiau kaip 22 kg

  Ne vyresni kaip 6 metų

  1 žvakutė

  4 žvakutės

  Jokiu būdu negalima viršyti didžiausios paros (24 valandų) dozės, be to, pavartojus vienkartinę paracetamolio dozę, kitą jo dozę galima duoti (jei to būtinai reikia) ne anksčiau kaip po 6 valandų.

  Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį. 

  Jei pacientui yra kepenų arba inkstų funkcijos sutrikimų arba jam yra įgimtas bilirubino kiekio padidėjimas kraujyje, t.y. jis serga Žilibero sindromu (Moilengrachto liga), reikia ilginti Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių vartojimo intervalus arba mažinti dozę. 

  Vartojimo metodas

  Žvakutės vartojamos į tiesiąją žarną. 

  Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį.

  Be gydytojo nurodymo žvakučių negalima vartoti ilgiau kaip 3-4 dienas.

  Jeigu manote, kad Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Ką daryti pavartojus per didelę Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių dozę?

  Vaisto perdozavus, pradžioje (pirmąją dieną) gali atsirasti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendra liguista būsena. Nepaisant to, jog antrą dieną ligonis jaučiasi geriau, gali progresuoti kepenų pažeidimas ir trečią dieną ištikti kepenų koma. Sunkus perdozavimas gali sukelti mirtį.

  Įtarus, jog pavartota per didelė dozė, reikia nedelsiant pranešti gydytojui. Jis, priklausomai nuo to, ar seniai vaisto buvo pavartota, turi imtis šitokių priemonių:

  • jei įmanoma, per pirmąsias aštuonias valandas, praėjusias nuo apsinuodijimo pradžios, pacientui į veną suleisti priešnuodžių, pavyzdžiui, cisteino arba N-acetilcisteino, kad paracetamolio apykaitos produktai, pažeidžiantys ląsteles, taptų nekenksmingi;
  • paracetamolio koncentraciją kraujyje galima mažinti dialize. 

  Pamiršus pavartoti Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutes

  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti nerekomenduojama. Toliau reikia vartoti tokią pačią vienkartinę dozę. 

  Nustojus vartoti Paracetamol-ratiopharm

  Jei žvakutės buvo vartojamos kaip nurodyta, jokių ypatingų priemonių imtis nereikia.

  Jei be gydytojo nurodymo skausmą malšinantis vaistas buvo vartojamas ilgai bei didelėmis dozėmis ir vartojimas staigiai nutrauktas, gali pradėti skaudėti galvą, atsirasti nuovargis, raumenų skausmai, nervingumas ir vegetacinių simptomų. Nutraukimo simptomai po kelių dienų praeina. Kol jų yra, analgetikų vartoti negalima, taip pat jų negalima iš naujo pradėti vartoti be gydytojo nurodymo. 

  1. Galimas šalutinis poveikis 

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. 

  Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis). 

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai

  Retas: gali parausti oda.

  Labai retas: labai retais atvejais buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas (vaistų sukeltas Stevenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė (tai sunki, neužkrečiama, išplitusi epidermio nekrozė (žuvimas, apmirimas), panaši į odos nudegimą, nuplikymą), ūminė išplitusi egzanteminė pūslinė (staigi odos reakcija, kuriai būdingas pūslių atsiradimas ant patinusios paraudusios odos)).

  Dažnis nežinomas: egzantema. 

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

  Dažnis nežinomas: trombocitopenija, agranulocitozė, pancitopenija, leukopenija. 

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

  Dažnis nežinomas: veiklioji medžiaga paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakciją: Kvinkės edemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio sumažėjimą, net šoką. Pavieniais atvejais į tokias reakcijas linkusiems žmonėms paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (“analgetikų astmą”). 

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų  sutrikimai

  Dažnis nežinomas: kepenų pažeidimas. 

  Jeigu pasireiškia bent vienas minėtas šalutinis poveikis, Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių daugiau vartoti negalima. Apie tai reikia pranešti savo gydytojui, kuris įvertins negalavimų sunkumą ir nuspręs, kokių priemonių imtis. 

  Pranešimas apie šalutinį poveikį

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą. 

  1. Kaip laikyti Paracetamol-ratiopharm 

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. 

  Ant dėžutės ir dvisluoksnės juostelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką 

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės sudėtis 

  • Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Jo vienoje žvakutėje yra 250 mg.
  • Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sojų lecitinas, kietieji riebalai. 

  Paracetamol-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Balta ovali žvakutė.

  Dvisluoksnėje PVC juostelėje yra 5 žvakutės. Kartono dėžutėje yra dvi dvisluoksnės juostelės (iš viso 10 žvakučių dėžutėje). 

  Registruotojas ir gamintojas 

  Registruotojas

  ratiopharm GmbH

  Graf - Arco - Str. 3

  89079 Ulm,

  Vokietija 

  Gamintojas

  Merckle GmbH,

  Ludwig - Merckle - Str. 3

  89143 Blaubeuren,

  Vokietija 

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą. 

  UAB „Sicor Biotech“

  Molėtų pl. 5

  LT-08409 Vilnius

  Tel. +370 5 266 02 03 

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-07-05 

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Skaityti daugiau

  Naudojimas

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Rekomenduojama vaisto dozė nurodyta lentelėje:

  Kūno svoris

  Amžius

  Vienkartinė dozė

  Didžiausia paros dozė

  10-15 kg

  1-3 metai

  1 žvakutė

  3 žvakutės

  Ne daugiau kaip 22 kg

  Ne vyresni kaip 6 metų

  1 žvakutė

  4 žvakutės

  Jokiu būdu negalima viršyti didžiausios paros (24 valandų) dozės, be to, pavartojus vienkartinę paracetamolio dozę, kitą jo dozę galima duoti (jei to būtinai reikia) ne anksčiau kaip po 6 valandų.

  Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį. 

  Jei pacientui yra kepenų arba inkstų funkcijos sutrikimų arba jam yra įgimtas bilirubino kiekio padidėjimas kraujyje, t.y. jis serga Žilibero sindromu (Moilengrachto liga), reikia ilginti Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių vartojimo intervalus arba mažinti dozę. 

  Vartojimo metodas

  Žvakutės vartojamos į tiesiąją žarną. 

  Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį.

  Be gydytojo nurodymo žvakučių negalima vartoti ilgiau kaip 3-4 dienas.

  Jeigu manote, kad Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Ką daryti pavartojus per didelę Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių dozę?

  Vaisto perdozavus, pradžioje (pirmąją dieną) gali atsirasti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendra liguista būsena. Nepaisant to, jog antrą dieną ligonis jaučiasi geriau, gali progresuoti kepenų pažeidimas ir trečią dieną ištikti kepenų koma. Sunkus perdozavimas gali sukelti mirtį.

  Įtarus, jog pavartota per didelė dozė, reikia nedelsiant pranešti gydytojui. Jis, priklausomai nuo to, ar seniai vaisto buvo pavartota, turi imtis šitokių priemonių:

  • jei įmanoma, per pirmąsias aštuonias valandas, praėjusias nuo apsinuodijimo pradžios, pacientui į veną suleisti priešnuodžių, pavyzdžiui, cisteino arba N-acetilcisteino, kad paracetamolio apykaitos produktai, pažeidžiantys ląsteles, taptų nekenksmingi;
  • paracetamolio koncentraciją kraujyje galima mažinti dialize. 

  Pamiršus pavartoti Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutes

  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti nerekomenduojama. Toliau reikia vartoti tokią pačią vienkartinę dozę. 

  Nustojus vartoti Paracetamol-ratiopharm

  Jei žvakutės buvo vartojamos kaip nurodyta, jokių ypatingų priemonių imtis nereikia.

  Jei be gydytojo nurodymo skausmą malšinantis vaistas buvo vartojamas ilgai bei didelėmis dozėmis ir vartojimas staigiai nutrauktas, gali pradėti skaudėti galvą, atsirasti nuovargis, raumenų skausmai, nervingumas ir vegetacinių simptomų. Nutraukimo simptomai po kelių dienų praeina. Kol jų yra, analgetikų vartoti negalima, taip pat jų negalima iš naujo pradėti vartoti be gydytojo nurodymo. 

  Skaityti daugiau

  Sudėtis

  Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės sudėtis 

  • Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Jo vienoje žvakutėje yra 250 mg.
  • Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sojų lecitinas, kietieji riebalai. 

  Paracetamol-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Balta ovali žvakutė.

  Dvisluoksnėje PVC juostelėje yra 5 žvakutės. Kartono dėžutėje yra dvi dvisluoksnės juostelės (iš viso 10 žvakučių dėžutėje). 

  Skaityti daugiau

  Papildoma informacija

  Prekinis ženklasPARACETAMOL
  FormaŽvakutės
  ATC kodasN02BE01 - paracetamol
  Kiekis pakuotėje10
  Veikliosios medžiagos stiprumas250MG
  Amžiaus grupėVaikams, Paaugliams, Suaugusiems, Senjorams
  Amžiaus limitasnuo 6

  Susiję straipsniai

  Sveikata 2022-10-04

  Gripo komplikacijos gali baigtis ir mirtimi – vienas vizitas vaistinėje gali išgelbėti gyvybę

  Šaltasis metų laikas suskubti rūpintis savo sveikata primena ne tik dėl šiuo laikotarpiu dažnų peršalimo ligų, bet ir sezoninių gripo ar pneumokoko virusų. Nors pastarųjų metų aktualijos pasaulyje šias ligas privertė nustumti į užmarštį, jos vis dar gajos. Kasmet nuo minėtų virusų visame pasaulyje miršta milijonai žmonių. Vaistininkė atkreipia dėmesį, kaip šių ligų išvengti arba lengviau jomis persirgti.

  Sveikata 2021-05-20

  Per anksti, per vėlai – ar yra tinkamiausias laikas gerti vaistus nuo skausmo?

  Skausmas pažįstamas kiekvienam – ar jis būtų ūmus, ar lėtinis, stiprus ar vos maudžiantis. Tačiau mūsų reakcijos į skausmą skiriasi: vieni žmonės pakantesni skausmui, kiti ilgai nė nesvarstę imasi skausmą malšinti, nes jų skausmo slenkstis labai žemas. Pasak BENU vaistininko Gintaro Verbaus, kankintis dėl skausmo nereikia, tačiau savigyda irgi gali būti pavojinga. Taigi, kur tas aukso vidurys – ar gerti vaistus vos tik pajus pirmuosius skausmo ženklus, ar jau nebegalint kęsti?

  Jūsų krepšelis

  Viso:

  Į krepšelį