• 0

Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml nosies purškalas vaikams 10 ml

 • Registruotiems
 • Registruotiems
 • Prekės išvaizda gali skirtis nuo matomos nuotraukoje.

  Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml nosies purškalas vaikams 10 ml

  Nereceptinis vaistas
  Septanazal vaikams vartojamas: nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant rinitu bei gleivinės pažeidimo gijimui skatinti; nealerginiam nosies gleivinės uždegimui (vazomotoriniam rinitui) l.. Skaityti daugiau

  Aprašymas

  Septanazal vaikams vartojamas: nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant rinitu bei gleivinės pažeidimo gijimui skatinti; nealerginiam nosies gleivinės uždegimui (vazomotoriniam rinitui) lengvinti; kvėpavimo pro nosį pasunkėjimui po nosies operacijos ša

  Informacinis lapelis

  Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml nosies purškalas (tirpalas), vaikams

  ksilometazolino hidrochloridas / dekspantenolis

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
  • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Septanazal vaikams ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Septanazal vaikams
  3. Kaip vartoti Septanazal vaikams
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Septanazal vaikams
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 
  1. Kas yra Septanazal vaikams ir kam jis vartojamas

  Septanazal vaikams nosies purškale yra veikliųjų medžiagų ksilometazolino hidrochlorido ir dekspantenolio.

  Ksilometazolino hidrochloridas greitai sutraukia nosies gleivinės kraujagysles ir sumažina nosies gleivinės paburkimą bei gleivių išsiskyrimą, todėl sumažėja nosies užsikimšimo pojūtis. Dekspantenolis yra vitamino pantoteno rūgšties darinys, skatinantis nosies gleivinės gijimą ir ją apsaugantis.

  Septanazal vaikams vartojamas:

  • nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant rinitu bei gleivinės pažeidimo gijimui skatinti;
  • nealerginiam nosies gleivinės uždegimui (vazomotoriniam rinitui) lengvinti;
  • kvėpavimo pro nosį pasunkėjimui po nosies operacijos šalinti.

  Šis vaistas skirtas vartoti 2‑6 metų vaikams.

  1. Kas žinotina prieš vartojant Septanazal vaikams

  Septanazal vaikams vartoti negalima:

  • jeigu Jūsų vaikui yra alergija ksilometazolino hidrochloridui, dekspantenoliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jeigu Jūsų vaikui yra sausasis nosies gleivinės uždegimas ir atsiranda šašų (sausasis rinitas);
  • jeigu Jūsų vaikui buvo chirurginiu būdu pašalinta posmegininė liauka arba buvo atlikta kita operacija, susijusi su smegenų dangalais.

  Šio vaisto negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Septanazal vaikams:

  • jeigu Jūsų vaikas vartoja monoamino oksidazės inhibitorių (MAOI) ar kitokių kraujospūdį didinti galinčių vaistų;
  • jeigu Jūsų vaiko akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač jei yra uždaro kampo glaukoma;
  • jeigu Jūsų vaikas serga sunkia širdies ir kraujagyslių sistemos liga (pvz., išemine širdies liga, didelio kraujospūdžio liga ar ilgo QT intervalo sindromas);
  • jeigu Jūsų vaikui yra antinksčių šerdinės dalies navikas (feochromocitoma);
  • jeigu Jūsų vaikas serga medžiagų apykaitos liga (pvz., yra skydliaukės aktyvumo padidėjimas, pasireiškiantis smarkiu prakaitavimu, kūno temperatūros padidėjimu ir širdies plakimo padažnėjimu, arba serga cukriniu diabetu);
  • jeigu Jūsų vaikui yra medžiagų apykaitos sutrikimas, vadinamas porfirija;
  • jeigu Jūsų vaiko prostata yra padidėjusi.

  Šio vaisto vartoti sergant lėtiniu rinitu galima tik prižiūrint medikui ir atsižvelgiant į nosies gleivinės atrofijos riziką.

  Jei purškalo vartojama netinkamai ar per didelėmis dozėmis, gali pasireikšti sisteminis šalutinis poveikis, ypač vaikams (žr. 4 poskyrį).

  Ilgesnis arba didesnių dozių šio vaistinio preparato vartojimas gali sukelti lėtinį nosies gleivinės patinimą ir suplonėjimą (pažeidimą).

  Šio vaisto Jūsų vaikui nerekomenduojama vartoti, jei jis jau vartoja:

  • bet kokio kito vaisto gripui gydyti;
  • bet kokio kito kosuliui ir peršalimui gydyti skirto vaisto, kurio sudėtyje yra simpatikomimetikų (vaistų nosies užgulimui gydyti, pvz., pseudoefedrino, efedrino, fenilefrino, oksimetazolino, ksilometazolino, tramazolino, nafazolino, tuaminoheptano).

  Minėtų vaistų vartoti kartu su Septanazal vaikams nerekomenduojama, kadangi gali didėti su širdies ir kraujagyslių bei centrine nervų sistema susijusio šalutinio poveikio rizika.

  Vaisto turi nepatekti tiesiogiai ant akių.

  Vaikams

  Neviršykite dozių, kurias rekomendavo gydytojas. Dėl vaiko gydymo trukmės ir vaisto vartojimo dažnio pasitarkite su gydytoju.

  Septanazal vaikams skirtas vartoti tik 2‑ 6 metų vaikams. Vyresniems kaip 6 metų vaikams tiekiamas Septanazal suaugusiesiems nosies purškalas, kuriame yra didesnės veikliųjų medžiagų dozės.

  Jeigu per 3 dienas Jūsų vaiko savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

  Kiti vaistai ir Septanazal vaikams

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Reikia vengti vartoti Septanazal vaikams kartu su antihipertenziniais vaistiniais preparatais (pvz., methyldopa), dėl galimo ksilometazolino kraujospūdžiui didinimo poveikio.

  Septanazal vaikams nerekomenduojama vartoti kartu su kai kuriais vaistais nuo depresijos (tranilcipromino tipo monoamino oksidazės inhibitoriais ar tricikliais antidepresantais) bei kraujospūdį didinti galinčiais vaistais, kadangi dėl minėtų medžiagų poveikio gali didėti kraujospūdis.

  Septanazal vaikams vartojant kartu su kai kuriais vaistais gripui gydyti ar kitais kosuliui ir peršalimui gydyti skirtais vaistais, kurių sudėtyje yra simpatikomimetikų (vaistais nosies užgulimui gydyti, pvz., pseudoefedrinu, efedrinu, fenilefrinu, oksimetazolinu, ksilometazolinu, tramazolinu, nafazolinu, tuaminoheptanu), gali didėti su širdies ir kraujagyslių bei centrine nervų sistema susijusio šalutinio poveikio rizika.

  Jei Jūsų vaikas vartoja bet kurių aukščiau minėtų vaistų, prieš Septanazal vaikams vartojimą būtina pasitarti su gydytoju.

  Septanazal vaikams vartojimas su maistu ir gėrimais

  Šį vaistą galima vartoti neatsižvelgiant į valgį.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Šio vaisto nėštumo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, kadangi duomenų apie nėščių moterų gydymo saugumą nėra.

  Šio vaisto žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, kadangi nežinoma, ar ksilometazolino hidrochlorido išsiskiria su motinos pienu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Jei šis vaistas vartojamas taip, kaip rekomenduojama, poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra tikėtinas.

  Septanazal vaikams sudėtyje yra natrio

  Šio vaisto viename išpurškime yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

  1. Kaip vartoti Septanazal vaikams

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama dozė 2‑6 metų vaikams yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą (pagal poreikį). Dozė priklauso nuo individualaus jautrumo ir klinikinio veiksmingumo.

  Gydymo trukmė

  Bendrai gydymas šiuo vaistu neturėtų trukti ilgiau kaip 7 dienas. Vis dėlto dėl gydymo šiuo vaistu trukmės visada pasitarkite su gydytoju.

  Pakartotinai vartoti galima tik padarius kelių dienų pertrauką.

  Vartojimo metodas

  Pirmiausia nuo purkštuvo reikia nuimti apsauginį dangtelį.

  Prieš pirmąjį vartojimą arba jei purškalas buvo ilgai nevartotas reikia kelis kartus paspausti purkštuvo viršutinę dalį, kol bus išpurkšta smulkių lašelių.

  Purkštuvo antgalį reikia įkišti kiek įmanoma statesnėje padėtyje į vieną šnervę ir tada vieną kartą reikia paspausti purkštuvo viršutinę dalį. Purškimo metu vaikas turi švelniai įkvėpti pro nosį. Jei reikia, procedūra kartojama į kitą šnervę.

  Po kiekvieno panaudojimo purkštuvo antgalį reikia nuvalyti popieriniu rankšluosčiu ir vėl uždėti dangtelį.

  Pacientai, kurių akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač sergantys siauro kampo glaukoma, prieš šio vaisto vartojimą turi pasitarti su gydytoju.

  Ką daryti pavartojus per didelę Septanazal vaikams dozę?

  Pavartojus didesnę šio vaisto dozę nei reikia arba netyčia nurijus didelį šio vaisto kiekį, gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis: vyzdžių susiaurėjimas (miozė), vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), karščiavimas, prakaitavimas, odos blyškumas, lūpų pamėlimas (cianozė), pykinimas, traukuliai, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (širdies plakimo padažnėjimas, retas širdies plakimas, širdies ritmo sutrikimas, kraujotakos nepakankamumas, širdies sustojimas, didelis kraujospūdis (hipertenzija)), kvėpavimo sutrikimai (plaučių pabrinkimas, kvėpavimo pasunkėjimas) bei psichikos sutrikimai.

  Be to, gali pasireikšti apsnūdimas, sumažėti kūno temperatūra, suretėti širdies plakimas, sumažėti kraujospūdis, sustoti kvėpavimas ir ištikti koma.

  Jeigu pastebėsite bet kurį iš minėtų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Septanazal vaikams

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  1. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 100):

  • padidėjusio jautrumo reakcija, pvz., odos ir gleivinės patinimas, odos išbėrimas, niežulys.

  Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000):

  • palpitacija (širdies plakimo pojūtis), tachikardija (dažnesnis širdies plakimas), hipertenzija (didelis kraujospūdis).

  Labai retas šalutinis poveikis (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 10000):

  • neramumas, miego sutrikimas, haliucinacijos (dažniausiai vaikams);
  • nuovargis (apsnūdimas, raminamasis poveikis), galvos skausmas;
  • širdies ritmo sutrikimai (aritmijos);
  • nosies gleivinės patinimas (nutraukus gydymą), kraujavimas iš nosies;
  • traukuliai (priepuoliai, ypač vaikams).

  Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

  • nosies gleivinės deginimas ir sausmė, čiaudulys.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  1. Kaip laikyti Septanazal vaikams

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Po pirmojo talpyklės atidarymo vaistą galima vartoti 12 mėnesių.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Septanazal vaikams sudėtis

  • Veikliosios medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir dekspantenol

  Kiekviename mililitre nosies purškalo (tirpalo) yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 50 mg dekspantenolio.

  Viename išpurškime yra 0,1 ml nosies purškalo (tirpalo), kuriame yra 0,05 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 5,0 mg dekspantenolio.

  • Pagalbinės medžiagos yra kalio-divandenilio fosfatas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, išgrynintas vanduo. Žr. 2 skyrių „Septanazal vaikams sudėtyje yra natrio“.

  Septanazal vaikams išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Nosies purškalas (tirpalas) (nosies purškalas) yra skaidrus, bespalvis skystas tirpalas.

  Septanazal vaikams dėžutėje yra 10 ml nosies purškalo (tirpalo) plastikinėje purškalo talpyklėje su purškalo pompa. 10 ml nosies purškalo (tirpalo) pakanka 100 išpurškimų.

  Registruotojas ir gamintojas

  KRKA, d.d., Novo mesto

  Šmarješka cesta 6

  8501 Novo mesto

  Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

  UAB Krka Lietuva

  Senasis Ukmergės kelias 4

  Užubalių km., Vilniaus r.

  LT -14013

  Tel.: + 370 5 236 27 40

  Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

  Čekija

  Septanazal pro děti

  Bulgarija

  Септаназал за деца (Septanazal for children)

  Estija

  Septanazal

  Vengrija

  Septanazal 0,5 mg/1 ml + 50 mg/1 ml oldatos orrspray gyermekeknek

  Lietuva

  Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml nosies purškalas (tirpalas), vaikams

  Latvija

  Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml deguna aerosols, šķīdums bērniem

  Lenkija

  Septanazal dla dzieci

  Rumunija

  Septanazal pentru copii

  Slovakija

  Septanazal sprej pre deti

  Slovėnija

  Septanazal za otroke

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-08-23.

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Skaityti daugiau

  Naudojimas

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama dozė 2‑6 metų vaikams yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą (pagal poreikį). Dozė priklauso nuo individualaus jautrumo ir klinikinio veiksmingumo.

  Gydymo trukmė

  Bendrai gydymas šiuo vaistu neturėtų trukti ilgiau kaip 7 dienas. Vis dėlto dėl gydymo šiuo vaistu trukmės visada pasitarkite su gydytoju.

  Pakartotinai vartoti galima tik padarius kelių dienų pertrauką.

  Vartojimo metodas

  Pirmiausia nuo purkštuvo reikia nuimti apsauginį dangtelį.

  Prieš pirmąjį vartojimą arba jei purškalas buvo ilgai nevartotas reikia kelis kartus paspausti purkštuvo viršutinę dalį, kol bus išpurkšta smulkių lašelių.

  Purkštuvo antgalį reikia įkišti kiek įmanoma statesnėje padėtyje į vieną šnervę ir tada vieną kartą reikia paspausti purkštuvo viršutinę dalį. Purškimo metu vaikas turi švelniai įkvėpti pro nosį. Jei reikia, procedūra kartojama į kitą šnervę.

  Po kiekvieno panaudojimo purkštuvo antgalį reikia nuvalyti popieriniu rankšluosčiu ir vėl uždėti dangtelį.

  Pacientai, kurių akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač sergantys siauro kampo glaukoma, prieš šio vaisto vartojimą turi pasitarti su gydytoju.

  Ką daryti pavartojus per didelę Septanazal vaikams dozę?

  Pavartojus didesnę šio vaisto dozę nei reikia arba netyčia nurijus didelį šio vaisto kiekį, gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis: vyzdžių susiaurėjimas (miozė), vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), karščiavimas, prakaitavimas, odos blyškumas, lūpų pamėlimas (cianozė), pykinimas, traukuliai, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (širdies plakimo padažnėjimas, retas širdies plakimas, širdies ritmo sutrikimas, kraujotakos nepakankamumas, širdies sustojimas, didelis kraujospūdis (hipertenzija)), kvėpavimo sutrikimai (plaučių pabrinkimas, kvėpavimo pasunkėjimas) bei psichikos sutrikimai.

  Be to, gali pasireikšti apsnūdimas, sumažėti kūno temperatūra, suretėti širdies plakimas, sumažėti kraujospūdis, sustoti kvėpavimas ir ištikti koma.

  Jeigu pastebėsite bet kurį iš minėtų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Septanazal vaikams

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Skaityti daugiau

  Sudėtis

  Septanazal vaikams sudėtis

  • Veikliosios medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir dekspantenol. Kiekviename mililitre nosies purškalo (tirpalo) yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 50 mg dekspantenolio. Viename išpurškime yra 0,1 ml nosies purškalo (tirpalo), kuriame yra 0,05 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 5,0 mg dekspantenolio.
  • Pagalbinės medžiagos yra kalio-divandenilio fosfatas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, išgrynintas vanduo. Žr. 2 skyrių „Septanazal vaikams sudėtyje yra natrio“.

  Septanazal vaikams išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Nosies purškalas (tirpalas) (nosies purškalas) yra skaidrus, bespalvis skystas tirpalas.

  Septanazal vaikams dėžutėje yra 10 ml nosies purškalo (tirpalo) plastikinėje purškalo talpyklėje su purškalo pompa. 10 ml nosies purškalo (tirpalo) pakanka 100 išpurškimų.

  Skaityti daugiau

  Papildoma informacija

  Prekinis ženklasSEPTANAZAL
  FormaNosies purškalas
  ATC kodasR01AB06 - xylometazoline
  Kiekis10ml
  Kiekis pakuotėje1
  Veikliosios medžiagos stiprumas0,5MG
  Amžiaus grupėVaikams
  Amžiaus limitasnuo 2 iki 6
  Pranešti apie klaidą prekės aprašyme
  4,95

  Kainos internete ir fizinės vaist. gali skirtis  Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml nosies purškalas vaikams 10 mlSeptanazal 0,5 mg/50 mg/ml nosies purškalas vaikams 10 mlSeptanazal 0,5 mg/50 mg/ml nosies purškalas vaikams 10 ml

  Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml nosies purškalas vaikams 10 ml

  4,95

  Dėmesio

  Vienu kartu nereceptinių vaistų galima įsigyti ne ilgesniam kaip 1 mėnesio gydymo kursui.

  Atsisakius konsultuotis su farmacijos specialistu naudojantis ryšio priemonėmis prieš sudarant nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį, nereceptiniai vaistai parduodami tik vaistinėje ar jos filiale, sudarant nereceptinio vaisto pirkimo–pardavimo sutartį vaistinėje.

  Vaikams iki 16 m. vaistai neparduodami (neišduodami).

  Skaityti daugiau

  Svarbu

  Įsigyti vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.

  Aprašymas

  Septanazal vaikams vartojamas: nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant rinitu bei gleivinės pažeidimo gijimui skatinti; nealerginiam nosies gleivinės uždegimui (vazomotoriniam rinitui) lengvinti; kvėpavimo pro nosį pasunkėjimui po nosies operacijos ša

  Informacinis lapelis

  Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml nosies purškalas (tirpalas), vaikams

  ksilometazolino hidrochloridas / dekspantenolis

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
  • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Septanazal vaikams ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Septanazal vaikams
  3. Kaip vartoti Septanazal vaikams
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Septanazal vaikams
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 
  1. Kas yra Septanazal vaikams ir kam jis vartojamas

  Septanazal vaikams nosies purškale yra veikliųjų medžiagų ksilometazolino hidrochlorido ir dekspantenolio.

  Ksilometazolino hidrochloridas greitai sutraukia nosies gleivinės kraujagysles ir sumažina nosies gleivinės paburkimą bei gleivių išsiskyrimą, todėl sumažėja nosies užsikimšimo pojūtis. Dekspantenolis yra vitamino pantoteno rūgšties darinys, skatinantis nosies gleivinės gijimą ir ją apsaugantis.

  Septanazal vaikams vartojamas:

  • nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant rinitu bei gleivinės pažeidimo gijimui skatinti;
  • nealerginiam nosies gleivinės uždegimui (vazomotoriniam rinitui) lengvinti;
  • kvėpavimo pro nosį pasunkėjimui po nosies operacijos šalinti.

  Šis vaistas skirtas vartoti 2‑6 metų vaikams.

  1. Kas žinotina prieš vartojant Septanazal vaikams

  Septanazal vaikams vartoti negalima:

  • jeigu Jūsų vaikui yra alergija ksilometazolino hidrochloridui, dekspantenoliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jeigu Jūsų vaikui yra sausasis nosies gleivinės uždegimas ir atsiranda šašų (sausasis rinitas);
  • jeigu Jūsų vaikui buvo chirurginiu būdu pašalinta posmegininė liauka arba buvo atlikta kita operacija, susijusi su smegenų dangalais.

  Šio vaisto negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Septanazal vaikams:

  • jeigu Jūsų vaikas vartoja monoamino oksidazės inhibitorių (MAOI) ar kitokių kraujospūdį didinti galinčių vaistų;
  • jeigu Jūsų vaiko akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač jei yra uždaro kampo glaukoma;
  • jeigu Jūsų vaikas serga sunkia širdies ir kraujagyslių sistemos liga (pvz., išemine širdies liga, didelio kraujospūdžio liga ar ilgo QT intervalo sindromas);
  • jeigu Jūsų vaikui yra antinksčių šerdinės dalies navikas (feochromocitoma);
  • jeigu Jūsų vaikas serga medžiagų apykaitos liga (pvz., yra skydliaukės aktyvumo padidėjimas, pasireiškiantis smarkiu prakaitavimu, kūno temperatūros padidėjimu ir širdies plakimo padažnėjimu, arba serga cukriniu diabetu);
  • jeigu Jūsų vaikui yra medžiagų apykaitos sutrikimas, vadinamas porfirija;
  • jeigu Jūsų vaiko prostata yra padidėjusi.

  Šio vaisto vartoti sergant lėtiniu rinitu galima tik prižiūrint medikui ir atsižvelgiant į nosies gleivinės atrofijos riziką.

  Jei purškalo vartojama netinkamai ar per didelėmis dozėmis, gali pasireikšti sisteminis šalutinis poveikis, ypač vaikams (žr. 4 poskyrį).

  Ilgesnis arba didesnių dozių šio vaistinio preparato vartojimas gali sukelti lėtinį nosies gleivinės patinimą ir suplonėjimą (pažeidimą).

  Šio vaisto Jūsų vaikui nerekomenduojama vartoti, jei jis jau vartoja:

  • bet kokio kito vaisto gripui gydyti;
  • bet kokio kito kosuliui ir peršalimui gydyti skirto vaisto, kurio sudėtyje yra simpatikomimetikų (vaistų nosies užgulimui gydyti, pvz., pseudoefedrino, efedrino, fenilefrino, oksimetazolino, ksilometazolino, tramazolino, nafazolino, tuaminoheptano).

  Minėtų vaistų vartoti kartu su Septanazal vaikams nerekomenduojama, kadangi gali didėti su širdies ir kraujagyslių bei centrine nervų sistema susijusio šalutinio poveikio rizika.

  Vaisto turi nepatekti tiesiogiai ant akių.

  Vaikams

  Neviršykite dozių, kurias rekomendavo gydytojas. Dėl vaiko gydymo trukmės ir vaisto vartojimo dažnio pasitarkite su gydytoju.

  Septanazal vaikams skirtas vartoti tik 2‑ 6 metų vaikams. Vyresniems kaip 6 metų vaikams tiekiamas Septanazal suaugusiesiems nosies purškalas, kuriame yra didesnės veikliųjų medžiagų dozės.

  Jeigu per 3 dienas Jūsų vaiko savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

  Kiti vaistai ir Septanazal vaikams

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Reikia vengti vartoti Septanazal vaikams kartu su antihipertenziniais vaistiniais preparatais (pvz., methyldopa), dėl galimo ksilometazolino kraujospūdžiui didinimo poveikio.

  Septanazal vaikams nerekomenduojama vartoti kartu su kai kuriais vaistais nuo depresijos (tranilcipromino tipo monoamino oksidazės inhibitoriais ar tricikliais antidepresantais) bei kraujospūdį didinti galinčiais vaistais, kadangi dėl minėtų medžiagų poveikio gali didėti kraujospūdis.

  Septanazal vaikams vartojant kartu su kai kuriais vaistais gripui gydyti ar kitais kosuliui ir peršalimui gydyti skirtais vaistais, kurių sudėtyje yra simpatikomimetikų (vaistais nosies užgulimui gydyti, pvz., pseudoefedrinu, efedrinu, fenilefrinu, oksimetazolinu, ksilometazolinu, tramazolinu, nafazolinu, tuaminoheptanu), gali didėti su širdies ir kraujagyslių bei centrine nervų sistema susijusio šalutinio poveikio rizika.

  Jei Jūsų vaikas vartoja bet kurių aukščiau minėtų vaistų, prieš Septanazal vaikams vartojimą būtina pasitarti su gydytoju.

  Septanazal vaikams vartojimas su maistu ir gėrimais

  Šį vaistą galima vartoti neatsižvelgiant į valgį.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Šio vaisto nėštumo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, kadangi duomenų apie nėščių moterų gydymo saugumą nėra.

  Šio vaisto žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, kadangi nežinoma, ar ksilometazolino hidrochlorido išsiskiria su motinos pienu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Jei šis vaistas vartojamas taip, kaip rekomenduojama, poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra tikėtinas.

  Septanazal vaikams sudėtyje yra natrio

  Šio vaisto viename išpurškime yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

  1. Kaip vartoti Septanazal vaikams

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama dozė 2‑6 metų vaikams yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą (pagal poreikį). Dozė priklauso nuo individualaus jautrumo ir klinikinio veiksmingumo.

  Gydymo trukmė

  Bendrai gydymas šiuo vaistu neturėtų trukti ilgiau kaip 7 dienas. Vis dėlto dėl gydymo šiuo vaistu trukmės visada pasitarkite su gydytoju.

  Pakartotinai vartoti galima tik padarius kelių dienų pertrauką.

  Vartojimo metodas

  Pirmiausia nuo purkštuvo reikia nuimti apsauginį dangtelį.

  Prieš pirmąjį vartojimą arba jei purškalas buvo ilgai nevartotas reikia kelis kartus paspausti purkštuvo viršutinę dalį, kol bus išpurkšta smulkių lašelių.

  Purkštuvo antgalį reikia įkišti kiek įmanoma statesnėje padėtyje į vieną šnervę ir tada vieną kartą reikia paspausti purkštuvo viršutinę dalį. Purškimo metu vaikas turi švelniai įkvėpti pro nosį. Jei reikia, procedūra kartojama į kitą šnervę.

  Po kiekvieno panaudojimo purkštuvo antgalį reikia nuvalyti popieriniu rankšluosčiu ir vėl uždėti dangtelį.

  Pacientai, kurių akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač sergantys siauro kampo glaukoma, prieš šio vaisto vartojimą turi pasitarti su gydytoju.

  Ką daryti pavartojus per didelę Septanazal vaikams dozę?

  Pavartojus didesnę šio vaisto dozę nei reikia arba netyčia nurijus didelį šio vaisto kiekį, gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis: vyzdžių susiaurėjimas (miozė), vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), karščiavimas, prakaitavimas, odos blyškumas, lūpų pamėlimas (cianozė), pykinimas, traukuliai, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (širdies plakimo padažnėjimas, retas širdies plakimas, širdies ritmo sutrikimas, kraujotakos nepakankamumas, širdies sustojimas, didelis kraujospūdis (hipertenzija)), kvėpavimo sutrikimai (plaučių pabrinkimas, kvėpavimo pasunkėjimas) bei psichikos sutrikimai.

  Be to, gali pasireikšti apsnūdimas, sumažėti kūno temperatūra, suretėti širdies plakimas, sumažėti kraujospūdis, sustoti kvėpavimas ir ištikti koma.

  Jeigu pastebėsite bet kurį iš minėtų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Septanazal vaikams

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  1. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 100):

  • padidėjusio jautrumo reakcija, pvz., odos ir gleivinės patinimas, odos išbėrimas, niežulys.

  Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000):

  • palpitacija (širdies plakimo pojūtis), tachikardija (dažnesnis širdies plakimas), hipertenzija (didelis kraujospūdis).

  Labai retas šalutinis poveikis (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 10000):

  • neramumas, miego sutrikimas, haliucinacijos (dažniausiai vaikams);
  • nuovargis (apsnūdimas, raminamasis poveikis), galvos skausmas;
  • širdies ritmo sutrikimai (aritmijos);
  • nosies gleivinės patinimas (nutraukus gydymą), kraujavimas iš nosies;
  • traukuliai (priepuoliai, ypač vaikams).

  Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

  • nosies gleivinės deginimas ir sausmė, čiaudulys.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  1. Kaip laikyti Septanazal vaikams

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Po pirmojo talpyklės atidarymo vaistą galima vartoti 12 mėnesių.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Septanazal vaikams sudėtis

  • Veikliosios medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir dekspantenol

  Kiekviename mililitre nosies purškalo (tirpalo) yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 50 mg dekspantenolio.

  Viename išpurškime yra 0,1 ml nosies purškalo (tirpalo), kuriame yra 0,05 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 5,0 mg dekspantenolio.

  • Pagalbinės medžiagos yra kalio-divandenilio fosfatas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, išgrynintas vanduo. Žr. 2 skyrių „Septanazal vaikams sudėtyje yra natrio“.

  Septanazal vaikams išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Nosies purškalas (tirpalas) (nosies purškalas) yra skaidrus, bespalvis skystas tirpalas.

  Septanazal vaikams dėžutėje yra 10 ml nosies purškalo (tirpalo) plastikinėje purškalo talpyklėje su purškalo pompa. 10 ml nosies purškalo (tirpalo) pakanka 100 išpurškimų.

  Registruotojas ir gamintojas

  KRKA, d.d., Novo mesto

  Šmarješka cesta 6

  8501 Novo mesto

  Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

  UAB Krka Lietuva

  Senasis Ukmergės kelias 4

  Užubalių km., Vilniaus r.

  LT -14013

  Tel.: + 370 5 236 27 40

  Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

  Čekija

  Septanazal pro děti

  Bulgarija

  Септаназал за деца (Septanazal for children)

  Estija

  Septanazal

  Vengrija

  Septanazal 0,5 mg/1 ml + 50 mg/1 ml oldatos orrspray gyermekeknek

  Lietuva

  Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml nosies purškalas (tirpalas), vaikams

  Latvija

  Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml deguna aerosols, šķīdums bērniem

  Lenkija

  Septanazal dla dzieci

  Rumunija

  Septanazal pentru copii

  Slovakija

  Septanazal sprej pre deti

  Slovėnija

  Septanazal za otroke

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-08-23.

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Skaityti daugiau

  Naudojimas

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama dozė 2‑6 metų vaikams yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą (pagal poreikį). Dozė priklauso nuo individualaus jautrumo ir klinikinio veiksmingumo.

  Gydymo trukmė

  Bendrai gydymas šiuo vaistu neturėtų trukti ilgiau kaip 7 dienas. Vis dėlto dėl gydymo šiuo vaistu trukmės visada pasitarkite su gydytoju.

  Pakartotinai vartoti galima tik padarius kelių dienų pertrauką.

  Vartojimo metodas

  Pirmiausia nuo purkštuvo reikia nuimti apsauginį dangtelį.

  Prieš pirmąjį vartojimą arba jei purškalas buvo ilgai nevartotas reikia kelis kartus paspausti purkštuvo viršutinę dalį, kol bus išpurkšta smulkių lašelių.

  Purkštuvo antgalį reikia įkišti kiek įmanoma statesnėje padėtyje į vieną šnervę ir tada vieną kartą reikia paspausti purkštuvo viršutinę dalį. Purškimo metu vaikas turi švelniai įkvėpti pro nosį. Jei reikia, procedūra kartojama į kitą šnervę.

  Po kiekvieno panaudojimo purkštuvo antgalį reikia nuvalyti popieriniu rankšluosčiu ir vėl uždėti dangtelį.

  Pacientai, kurių akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač sergantys siauro kampo glaukoma, prieš šio vaisto vartojimą turi pasitarti su gydytoju.

  Ką daryti pavartojus per didelę Septanazal vaikams dozę?

  Pavartojus didesnę šio vaisto dozę nei reikia arba netyčia nurijus didelį šio vaisto kiekį, gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis: vyzdžių susiaurėjimas (miozė), vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), karščiavimas, prakaitavimas, odos blyškumas, lūpų pamėlimas (cianozė), pykinimas, traukuliai, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (širdies plakimo padažnėjimas, retas širdies plakimas, širdies ritmo sutrikimas, kraujotakos nepakankamumas, širdies sustojimas, didelis kraujospūdis (hipertenzija)), kvėpavimo sutrikimai (plaučių pabrinkimas, kvėpavimo pasunkėjimas) bei psichikos sutrikimai.

  Be to, gali pasireikšti apsnūdimas, sumažėti kūno temperatūra, suretėti širdies plakimas, sumažėti kraujospūdis, sustoti kvėpavimas ir ištikti koma.

  Jeigu pastebėsite bet kurį iš minėtų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Septanazal vaikams

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Skaityti daugiau

  Sudėtis

  Septanazal vaikams sudėtis

  • Veikliosios medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir dekspantenol. Kiekviename mililitre nosies purškalo (tirpalo) yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 50 mg dekspantenolio. Viename išpurškime yra 0,1 ml nosies purškalo (tirpalo), kuriame yra 0,05 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 5,0 mg dekspantenolio.
  • Pagalbinės medžiagos yra kalio-divandenilio fosfatas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, išgrynintas vanduo. Žr. 2 skyrių „Septanazal vaikams sudėtyje yra natrio“.

  Septanazal vaikams išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Nosies purškalas (tirpalas) (nosies purškalas) yra skaidrus, bespalvis skystas tirpalas.

  Septanazal vaikams dėžutėje yra 10 ml nosies purškalo (tirpalo) plastikinėje purškalo talpyklėje su purškalo pompa. 10 ml nosies purškalo (tirpalo) pakanka 100 išpurškimų.

  Skaityti daugiau

  Papildoma informacija

  Prekinis ženklasSEPTANAZAL
  FormaNosies purškalas
  ATC kodasR01AB06 - xylometazoline
  Kiekis10ml
  Kiekis pakuotėje1
  Veikliosios medžiagos stiprumas0,5MG
  Amžiaus grupėVaikams
  Amžiaus limitasnuo 2 iki 6
  Pranešti apie klaidą prekės aprašyme

  Susiję straipsniai

  Sveikata 2017-01-05

  Sloga, kuri nesibaigia. Esi tikras, kad kaltas peršalimas?

  Ar ir tu pastebi, kad kasmet spalio-lapkričio mėnesį ima „gulti“ nosis, perštėti gerklę, ašaroti akys? Visi šie simptomai pasirodo dar neiškritus pirmajam sniegui. Vieni skuba dėl to kaltinti vėstantį orą, kiti – silpną imuninę sistemą, treti teigia esantys neatsparūs plintantiems virusams, o dauguma tiesiog keikia atšiaurų lietuvišką klimatą.

  Jūsų krepšelis

  Viso:

  Į krepšelį