Pristatymas į artimiausią vaistinę per 1-5 darbo dienas.
Nurodytu adresu prekės išsiunčiamos per 1-3 darbo dienas.
Veikliosios medžiagos: | Levonorgestrelum |
---|---|
Veikliosios medžiagos stiprumas: | 1,5MG |
Forma: | Tabletė |
Kiekis pakuotėje: | 1 |
Lenostella 1,5 mg tabletė
Levonorgestrelis
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdama vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
Lenostella yra skubios pagalbos kontraceptikas, kurį galima pavartoti per 72 valandas (tris paras) po nesaugaus lytinio akto arba jeigu Jūsų įprastas kontracepcijos metodas nebuvo veiksmingas.
Kada turi būti taikoma skubioji kontracepcija?
Lenostella sudėtyje yra sintetinės, tokios pat kaip hormonai veikliosios medžiagos, vadinamos levonorgestreliu. Pavartotas per 72 valandas po nesaugaus lytinio akto jis užkerta kelią maždaug 84 % galimų nėštumų. Nuo nėštumo kiekvienu atveju vaistas neapsaugos ir bus veiksmingesnis, jei pavartosite kuo greičiau po nesaugaus lytinio akto. Jo geriau išgerti per pirmas 12 valandų, negu uždelsti iki trečios paros.
Manoma, kad levonorgestrelis veikia:
Nuo nėštumo Lenostella Jus gali apsaugoti tik tuo atveju, jei jo išgersite per 72 valandas po nesaugaus lytinio akto. Jeigu jau esate pastojusi, šis vaistas neveikia. Jei po Lenostella pavartojimo turėsite kitą nesaugų lytinį aktą (taip pat jei jis bus atliktas to paties mėnesinių ciklo metu), kontraceptinis tablečių poveikis nepasireikš, todėl vėl kils nėštumo rizika.
Lenostella vartoti negalima:
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš vartodama Lenostella, jeigu Jums tinka bet kuri iš žemiau išvardytų būklių, kadangi ši skubi kontracepcija Jums gali netikti. Jūsų gydytojas Jums gali skirti kitos rūšies skubią kontracepciją.
Jūs galite jau būti nėščia, jeigu:
Lenostella vartoti nepatariama, jeigu:
Ankstesnis negimdinis nėštumas ar ankstesnė Falopijaus vamzdžių infekcija didina naujo negimdinio nėštumo riziką.
Po nesaugaus lytinio akto visos moterys kuo greičiau turi išgerti skubios pagalbos kontraceptiką.
Yra duomenų, kad didėjant kūno svoriui ar kūno masės indeksui (KMI) levonorgestrelis gali būti mažiau veiksmingas, bet šie duomenys yra riboti ir negalutiniai. Todėl levonorgestrelis vis dar rekomenduojamas visoms moterims, nepriklausomai nuo jų kūno svorio ar KMI.
Jei turite bet kokių klausimų apie skubios pagalbos kontracepcijos taikymą, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą.
Vaikams ir paaugliams
Lenostella netinka vartoti kol nebuvo pirmųjų mėnesinių kraujavimo (menarchės).
Jei nerimaujate dėl lytinių santykių metu perduodamų ligų
Jei lytinio akto metu nesinaudojate prezervatyvu (arba jeigu jis plyšta ar nusmunka), Jūs galite užsikrėsti lytinių santykių metu perduodama liga ar ŽIV.
Nuo lytinių santykių metu perduodamų ligų šis vaistas Jūsų neapsaugos. Tai gali padaryti tik prezervatyvas. Jei dėl to nerimaujate, kreipkitės į savo gydytoją, slaugytoją, šeimos planavimo kliniką arba vaistininką patarimo.
Kiti vaistai ir Lenostella
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir vaistažolių preparatus, apie tai pasakykite vaistininkui arba gydytojui.
Kai kurie vaistai gali mažinti Lenostella veiksmingumą. Jei praėjusių 4 savaičių laikotarpiu vartojote bet kurį iš toliau išvardytų vaistų, Lenostella gali būti Jums mažiau tinkamas. Jūsų gydytojas gali Jums skirti kitokią (nehormoninę) skubios kontracepcijos priemonę, t.y., vartojamą į gimdos ertmę vario turinčią sistemą. Jei tai Jums netinka arba negalite tuoj pat kreiptis į gydytoją, išgerkite dvigubą Lenostella dozę:
Jei turite daugiau klausimų dėl Jums tinkamos dozes, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Pavartojusi tablečių, kaip galima greičiau kreipkitės į gydytoją įsitikinti, jog nesate nėščia ir pasitarti dėl tinkamos reguliarios kontracepcijos priemonės (taip pat žr. 3 skyriuje „Kaip vartoti Lenostella“).
Lenostella gali turėti įtakos kitų vaistų veiksmingumui:
Kaip dažnai galima vartoti Lenostella
Lenostella Jūs turite vartoti ne kaip reguliarų kontracepcijos metodą, bet tik skubiu atveju. Jei levonorgestrelio vartojate dažniau negu kartą vieno mėnesinių ciklo metu, jis bus mažiau patikimas ir matyt sutrikdys Jūsų mėnesinių ciklą.
Taip gerai, kaip reguliarus kontracepcijos metodas, levonorgestrelis neveikia. Apie ilgalaikius kontracepcijos metodus, kurie yra veiksmingesni saugant nuo pastojimo, Jums gali papasakoti gydytojas, praktikuojanti slaugytoja arba šeimos planavimo klinikos specialistas.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jei esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumas
Jeigu jau esate nėščia, šio vaisto turite nevartoti. Jei pastojote kaip tik po šio vaisto pavartojimo, svarbu, kad kreiptumėtės į savo gydytoją. Kad Lenostella, pavartotas taip, kaip nurodyta, pažeistų gimdoje besivystantį vaisių, duomenų nėra.
Vis dėlto Jūsų gydytojas gali norėti patikrinti, ar nėštumas nėra negimdinis (vaisius vystosi ne gimdoje). Tai ypač svarbu tuo atveju, jeigu po Lenostella pavartojimo Jums pasireiškė stiprus pilvo skausmas arba jeigu anksčiau Jūs esate patyrusi negimdinį nėštumą, Falopijaus (Fallopius) vamzdžio operaciją arba dubens uždegiminę ligą.
Žindymo laikotarpis
Šio vaisto veiklioji medžiaga yra išskiriama į Jūsų pieną. Todėl Jums yra siūloma savo tabletę išgerti tuoj pat po žindymo ir vengti žindyti mažiausiai 8 valandas, po to nutraukti krūtyse per 8 valandas po tabletės pavartojimo atsiradusį pieną. Tokiu atveju tabletę išgersite gerokai prieš kitą žindymą ir taip sumažės veikliosios medžiagos kiekis, su pienu galintis patekti į Jūsų kūdikio organizmą.
Vaisingumas
Levonorgestrelis didina mėnesinių sutrikimo galimybę, kas gali kartais privesti prie ankstyvesnio ar vėlyvesnio ovuliacijos laiko, sukeliančio vaisingumo laiko pasikeitimą. Nors ilgalaikių duomenų apie poveikį vaisingumui nėra, manoma, kad po gydymo Lenostella vaisingumas greitai grįžta, ir todėl po Lenostella vartojimo kiek galima greičiau turi būti tęsiama arba pradedama reguliari kontracepcija.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Levonorgestrelis gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neturėtų veikti. Vis dėlto, jeigu jaučiate nuovargį arba svaigulį, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.
Lenostella sudėtyje yra laktozės ir natrio
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdama vartoti šį vaistą.
Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Po nesaugaus lytinio akto išgerkite tabletę kiek galima greičiau, geriausia per 12 valandų, bet ne vėliau kaip per 72 valandas (t.y. per tris paras). Nevėluokite išgerti tabletės. Tabletė bus veiksmingiausia, jei po nesaugaus lytinio akto kuo greičiau ją išgersite. Tabletė gali Jus apsaugoti nuo pastojimo, tik jeigu ją išgersite po nesaugaus lytinio akto per 72 valandas.
Jei po Lenostella pavartojimo turėsite kitą nesaugų lytinį aktą (taip pat, jeigu jį turėsite to paties mėnesinių ciklo metu), tablečių kontraceptinis poveikis nepasireikš ir vėl kils nėštumo rizika.
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Vaikams šio vaisto vartoti nerekomenduojama. Apie vartojimą jaunesnėms negu 16 metų merginoms duomenų yra labai mažai.
Ką daryti, jei vemiate
Jei po tabletės pavartojimo per 3 valandas pradedate vemti, turite tuoj pat išgerti kitą tabletę.
Išgėrus Lenostella
Jeigu po Lenostella pavartojimo Jūs norite turėti lytinį aktą, tačiau kontraceptinių tablečių nevartojate, turite naudoti prezervatyvą arba gimdos kaklelio gaubtelį ir kartu spermicidinį preparatą tol, kol prasidės artimiausios mėnesinės. Tai todėl, kad levonorgestrelis neveiks, jeigu prieš artimiausias mėnesines vėl turėsite nesaugų lytinį aktą.
Praėjus maždaug 3 savaitėms po Lenostella pavartojimo, Jums patariama apsilankyti pas gydytoją, kad patikrintų, ar Lenostella suveikė. Jei daugiau negu 5 paras vėluoja mėnesinės arba jų metu nepaprastai mažai arba gausiai kraujuojate, turite kuo greičiau kreiptis į savo gydytoją. Jeigu pastojote kaip tik po šio vaisto pavartojimo, svarbu, kad kreiptumėtės į savo gydytoją.
Jūsų gydytojas taip pat Jums gali papasakoti apie ilgalaikius kontracepcijos metodus, kurie yra veiksmingesni Jus saugant nuo pastojimo.
Jei toliau taikote reguliarios hormoninės kontracepcijos metodą, pvz., geriate kontraceptinių tablečių, ir pertraukos, kurios metu tablečių nevartojate, metu nekraujuojate, apsilankykite pas savo gydytoją, kad patikrintų, ar nesate nėščia.
Artimiausios Jūsų mėnesinės po Lenostella pavartojimo
Po Lenostella pavartojimo mėnesinės paprastai būna normalios ir prasideda įprastiniu laiku. Vis dėlto kartais jos prasideda keliomis dienomis anksčiau arba vėliau. Jei Jums mėnesinės prasidėjo daugiau kaip 5 dienomis vėliau, negu laukėte, jų metu pasireiškė nenormalus kraujavimas arba jeigu manote, kad galite būti nėščia, turite nėštumo testu pasitikrinti, ar Jūs ne nėščia.
Ką daryti pavartojus per didelę Lenostella dozę?
Nors pranešimų apie sunkų kenksmingą poveikį po vienu kartu išgertų per daug tablečių nėra, tačiau Jums gali pasireikšti pykinimas, net vėmimas arba kraujavimas iš makšties. Turite kreiptis į savo gydytoją, vaistininką, praktikuojančią slaugytoją ar šeimos planavimo klinikos specialistą patarimo, ypač jeigu vėmėte, nes tokiu atveju tabletės gali tinkamai neveikti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Galimas šalutinis poveikis yra išvardytas toliau pagal jo pasireiškimo dažnį.
Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 žmonių):
Dažnas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10 žmonių):
Labai retas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10000 žmonių):
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
Lenostella sudėtis
Lenostella išvaizda ir kiekis pakuotėje
Kiekvienoje pakuotėje yra vienam gydymo kursui skirta viena apvali, balta, maždaug 6 mm skersmens tabletė, kurios viena pusė yra ženklinta raide „C“, kita - skaitmeniu „1“.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Sandoz d.d.
Verovškova 57
SI-1000 Ljubljana
Slovėnija
Gamintojai
Lek Pharmaceuticals d.d.
Verovškova 57
1526 Ljubljana
Slovėnija
arba
Salutas Pharma GmbH
Otto-von-Guericke-Alee 1
Sachsen-Anhalt, 39179 Barleben
Vokietija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškių g. 3A
Vilnius, LT-09312
Tel.: +370 5 263 60 37
Nemokama linija pacientams +370 800 00877
Faksas +370 5 263 60 36
El. paštas: [email protected]
Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Nyderlandai, Jungtinė Karalystė |
Isteranda |
Airija |
Levonorgestrel Rowex |
Austrija, Belgija, Danija, Estija, Ispanija, Portugalija, Suomija, Švedija |
Levodonna |
Bulgarija, Čekija, Rumunija, |
Nulsora |
Italija |
Stromalidan |
Latvija, Lietuva, |
Lenostella |
Slovėnija |
Levonorgestrel Lek |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-10-10.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.
Skaityti daugiauVisada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Po nesaugaus lytinio akto išgerkite tabletę kiek galima greičiau, geriausia per 12 valandų, bet ne vėliau kaip per 72 valandas (t.y. per tris paras). Nevėluokite išgerti tabletės. Tabletė bus veiksmingiausia, jei po nesaugaus lytinio akto kuo greičiau ją išgersite. Tabletė gali Jus apsaugoti nuo pastojimo, tik jeigu ją išgersite po nesaugaus lytinio akto per 72 valandas.
Jei po Lenostella pavartojimo turėsite kitą nesaugų lytinį aktą (taip pat, jeigu jį turėsite to paties mėnesinių ciklo metu), tablečių kontraceptinis poveikis nepasireikš ir vėl kils nėštumo rizika.
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Vaikams šio vaisto vartoti nerekomenduojama. Apie vartojimą jaunesnėms negu 16 metų merginoms duomenų yra labai mažai.
Ką daryti, jei vemiate
Jei po tabletės pavartojimo per 3 valandas pradedate vemti, turite tuoj pat išgerti kitą tabletę.
Išgėrus Lenostella
Jeigu po Lenostella pavartojimo Jūs norite turėti lytinį aktą, tačiau kontraceptinių tablečių nevartojate, turite naudoti prezervatyvą arba gimdos kaklelio gaubtelį ir kartu spermicidinį preparatą tol, kol prasidės artimiausios mėnesinės. Tai todėl, kad levonorgestrelis neveiks, jeigu prieš artimiausias mėnesines vėl turėsite nesaugų lytinį aktą.
Praėjus maždaug 3 savaitėms po Lenostella pavartojimo, Jums patariama apsilankyti pas gydytoją, kad patikrintų, ar Lenostella suveikė. Jei daugiau negu 5 paras vėluoja mėnesinės arba jų metu nepaprastai mažai arba gausiai kraujuojate, turite kuo greičiau kreiptis į savo gydytoją. Jeigu pastojote kaip tik po šio vaisto pavartojimo, svarbu, kad kreiptumėtės į savo gydytoją.
Jūsų gydytojas taip pat Jums gali papasakoti apie ilgalaikius kontracepcijos metodus, kurie yra veiksmingesni Jus saugant nuo pastojimo.
Jei toliau taikote reguliarios hormoninės kontracepcijos metodą, pvz., geriate kontraceptinių tablečių, ir pertraukos, kurios metu tablečių nevartojate, metu nekraujuojate, apsilankykite pas savo gydytoją, kad patikrintų, ar nesate nėščia.
Artimiausios Jūsų mėnesinės po Lenostella pavartojimo
Po Lenostella pavartojimo mėnesinės paprastai būna normalios ir prasideda įprastiniu laiku. Vis dėlto kartais jos prasideda keliomis dienomis anksčiau arba vėliau. Jei Jums mėnesinės prasidėjo daugiau kaip 5 dienomis vėliau, negu laukėte, jų metu pasireiškė nenormalus kraujavimas arba jeigu manote, kad galite būti nėščia, turite nėštumo testu pasitikrinti, ar Jūs ne nėščia.
Ką daryti pavartojus per didelę Lenostella dozę?
Nors pranešimų apie sunkų kenksmingą poveikį po vienu kartu išgertų per daug tablečių nėra, tačiau Jums gali pasireikšti pykinimas, net vėmimas arba kraujavimas iš makšties. Turite kreiptis į savo gydytoją, vaistininką, praktikuojančią slaugytoją ar šeimos planavimo klinikos specialistą patarimo, ypač jeigu vėmėte, nes tokiu atveju tabletės gali tinkamai neveikti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Skaityti daugiauLenostella sudėtis
Lenostella išvaizda ir kiekis pakuotėje
Kiekvienoje pakuotėje yra vienam gydymo kursui skirta viena apvali, balta, maždaug 6 mm skersmens tabletė, kurios viena pusė yra ženklinta raide „C“, kita - skaitmeniu „1“.
Skaityti daugiauPrekinis ženklas | LENOSTELLA |
---|---|
Forma | Tabletė |
ATC kodas | G03AD01 - levonorgestrel |
Kiekis pakuotėje | 1 |
Veikliosios medžiagos stiprumas | 1,5MG |
Amžiaus grupė | Suaugusiems |
Vienu kartu nereceptinių vaistų galima įsigyti ne ilgesniam kaip 1 mėnesio gydymo kursui.
Atsisakius konsultuotis su farmacijos specialistu naudojantis ryšio priemonėmis prieš sudarant nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį, nereceptiniai vaistai parduodami tik vaistinėje ar jos filiale, sudarant nereceptinio vaisto pirkimo–pardavimo sutartį vaistinėje.
Vaikams iki 16 m. vaistai neparduodami (neišduodami).
Įsigyti vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.