Odos problemomis skundžiasi beveik pusė šalies gyventojų

Beveik pusė (45 proc.) šalies gyventojų turi odos problemų arba su jomis yra susidūrę anksčiau. 19 proc. gyventojų odai būdingos alerginės reakcijos. Trečdalis lietuvių odos priežiūros priemones renkasi nežinodami, koks yra jų odos tipas. Tokius duomenis atskleidė BENU vaistinių tinklo užsakymu tyrimų bendrovės „Norstat LT“ atliktas tyrimas.

Tyrimo duomenimis, odos būklė dažniau kelia problemų moterims (57 proc.). Tiesa, jų žinios apie odos priežiūrą – geresnės. Kosmetiką pagal savo veido odos tipą, kuris yra pirminis kriterijus renkantis odos priežiūros priemones, naudoja 73 proc. moterų. Tačiau savo veido odos tipo apskritai nežino daugiau nei pusė, 55 proc., šalies vyrų.

Siekiant atkreipti dėmesį į teisingus odos priežiūros įpročius ir paskatinti lietuvius daugiau dėmesio skirti odos sveikatai, startuoja iniciatyva „Sveikos odos institutas“, prie kurio prisijungė būrys šalies specialistų: Vilniaus universiteto Santariškių klinikų gydytoja dermatovenerologė, onkodermatologė Nadežda Jarušina, „Northway“ medicinos centro dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė, medicinos mokslų daktarė, gydytoja alergologė, klinikinė imunologė Laura Malinauskienė, vaistininkė Milda Darulienė bei modelis, tinklaraštininkė Simona Burbaitė. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su „La Roche-posay“ dermatologijos laboratorija.

Instituto ambasadorių komanda dalinsis žiniomis apie odos sveikatą, patarimais, kaip teisingai prižiūrėti tiek turinčius normalią, tiek ligų kamuojamą odą.

„Su odos problemomis susiduria dažnas lietuvis. Tačiau pastebėjome, kad gyventojai dažnai nežino, kaip teisingai pasirinkti kosmetiką, o daugeliu atveju ir neturi galimybių šiuo klausimu gauti patikimos informacijos. Tai paskatino inicijuoti Sveikos odos institutą, o vaistinėse suburti ekspertų komandą, kurie dalintųsi žiniomis ir konsultuotų lankytojus. Nuo šiandien 150 instituto ekspertų visoje Lietuvoje „BENU vaistinėse“ teiks nemokamas odos priežiūros konsultacijas“, – teigė iniciatyvą organizavusios vaistinės vadovė Rasa Marcinkevičienė.

Vaistinėse dirbantys Sveikos odos instituto eksperto ženklelius segintys vaistininkai išklausė specialų mokymų kursą ir yra pasiruošę suteikti profesionalias odos priežiūros konsultacijas ne tik turintiems normalią odą, bet ir sergantiems tokiomis odos ligomis kaip aknė, rožinė ar atopinis dermatitas.

14 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų nurodė sergantys viena iš šių ligų.

Pasak instituto ambasadorės, dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės, odos susirgimų mūsų šalyje daugėja, tačiau dažnai odos sveikata vis dar klaidingai priskiriama išoriniam grožiui.

„Pastebiu, kad lietuvių žinios apie odos priežiūrą gerėja, tačiau teisingų odos priežiūros įpročių vis dar stokojame. Dažnam lietuviui odos priežiūra asocijuojasi su paviršutinišku, išoriniu grožiu, o ne kūno sveikata. Tačiau sveika oda visų pirma yra bendros organizmo sveikatos požymis, todėl odos sveikata privalu rūpintis tiek moterims, tiek vyrams, o teisingus odos priežiūros įpročius formuoti nuo mažens“, – pabrėžia specialistė.

„Dirbdama modeliu labai greitai turėjau suprasti, kad natūralaus grožio puoselėjimas prasideda nuo sveikatos, todėl savo kailiu įsitikinau, kad sveika gyvensena, tinkama mityba ir teisingi odos priežiūros įpročiai lemia teigiamus išvaizdos pokyčius. Todėl prisijungdama prie Instituto ambasadorių komandos ir dalindamasis savo patirtimi tikiuosi paskatinti visuomenę rūpintis savimi visų pirma ne grožio, bet sveikatos ir geros savijautos tikslais“, – teigė S. Burbaitė.

Sveikos odos instituto ekspertai lankytojams profesionalias odos priežiūros konsultacijas teiks dvidešimtyje tinklo vaistinių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Biržuose, Druskininkuose ir Šilutėje.

Tyrimų bendrovės „Norstat LT“ 2016 m. rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais atlikto tyrimo metu apklausta 1000 respondentų visoje Lietuvoje. 

Grįžti |
Pasidalinti
Nemokama konsultacija. Kaip žmones veikia genai? Burnos priežiūros priemonėms iki -40% Multivitaminams ir vitaminui D iki -40% Prisijunk prie BENU lojalumo programos ir laimėk 5€ į Jūsų asmeninę BENU kliento kortelę!* Jūsų grožiui Didelės talpos pakuotėms iki -30% Mamai ir mažyliui Gerai savijautai Oras visada puikus, kai jautiesi sveikas! 15% sumažinome receptinių vaistų širdžiai kainas Naktį miegok - ne avis skaičiuok!
Visi pasiūlymai
info@benu.lt