Peršti, griaužia, degina. Kas?

13.03.2017 Komentarų nėra

Tikriausiai daugelis moterų bent kartą gyvenime yra patyrusios itin nemalonią ligą – šlapimo pūslės uždegimą su visais bjauriausiais jo simptomais – perštėjimu, graužimu, deginimu. Atrodo, jog tuo metu nepatogu nei sėdėti, nei stovėti, nei vaikščioti. Tačiau prabangos tomis dienomis tik gulėti lovoje ir šildytis po antklode daugelis neturi.

Šlapimo pūslės uždegimas – labai dažnas negalavimas, kuris gali nutikti visiems, tačiau dažniausiai pasitaiko moterims. Medikai skaičiuoja, kad juo serga apie 30 proc. dailiosios lyties atstovių. Daugumai moterų pasigavus šią infekciją vieną kartą, ji pasikartoja kas kartą smarkiau peršalus ar nusilpus imunitetui. Tad ką daryti, kad bjaurūs pjūčiai pasibaigtų greičiau?

Natūralūs gydymo metodai

Gamta yra vienas puikiausių šaltinių, kur galima rasti vaistų nuo šlapimo pūslės uždegimo. Tam puikiai tinka įvairios arbatos: bruknių, spanguolių, meškauogių. Šias uogas galima valgyti ir žalias, sutrynus su medumi ar šaukšteliu cukraus. Taip pat tinka ir išvardintų uogų sultys. Jose esančios medžiagos dezinfekuoja šlapimo takus ir padeda greičiau atsikratyti nemalonių pojūčių.

Vitaminas C – taip pat puiki apsauga nuo šlapimo takų ligų. Geriausia jo gauti valgant tokius maisto produktus, kaip kopūstai, raudonosios paprikos, briuseliniai kopūstai, brokoliai, juodieji serbentai, špinatai.

Uždegimas gali sukelti nuolatinį dirginimą ir net deginantį skausmą gaktos srityje. Skausmui mažinti galima naudoti garų voneles arba šiltą pūslę, kuria reikia šildyti apatinę pilvo dalį. Tačiau nereikia persistengti – toks gydymas turėtų apsiriboti 15 min. per dieną, o vanduo ir garai neturi būti per aukštos temperatūros. Ilgas gulėjimas vonioje gali būti uždegimo priežastimi, nes taip į šlapimo pūslę gali patekti bakterijų.

Vizitas pas gydytoją

Ne kiekvienas šlapimo pūslės uždegimas gali būti išgydomas arbatomis ir šiltais kompresais, todėl jaučiant didelį diskomfortą, būtina apsilankyti pas ginekologą. Jis parinks tau tinkamus vaistus ir gydymą. O tai reiškia, kad būsi pajėgi greitai ir efektyviai susidoroti su šia liga ir maksimaliai sutrumpinti nemalonų periodą.

Palengvinti uždegimą gali ir atsisakiusi kai kurių dalykų. Bent kurį laiką venk kavos, alkoholio, aštraus maisto, nikotino, gazuotų gėrimų. Vartojant šiuos gėrimus, maistą ar rūkant gydymo procesas gali užsitęsti net iki kelių savaičių.

Taip pat, kai kurioms moterims patartina atsisakyti makšties diafragmos. Nors tai ir patikima kontracepcijos priemonė, ji gali didinti šlapimo pūslės uždegimo riziką. Jei tai yra negalavimas, kuris tave dažnai kankina, paieškok kitų, labiau tau tinkamų kontracepcijos priemonių.

Kaip ir visos ligos, šlapimo pūslės uždegimas labiausiai kimba tuomet, kai tavo imuninė sistema yra nusilpusi. Norint išvengti šio negalavimo, patartina išsitirti, kokių vitaminų ir kitų medžiagų trūksta tavo organizmui ir suvartoti šių medžiagų kursą. Taip pat imunitetą stiprina trumpas kasdienis šaltas dušas, pasivaikščiojimai gamtoje, sportas, kokybiškas miegas, subalansuota mityba.

Kaip nesusirgti?

Vartojant pakankamai skysčių, mūsų organizmas išskiria daugiau šlapimo, kuris pašalina iš organizmo bakterijas, sukeliančias šlapimo pūslės uždegimą. Todėl įprasti nusišlapinti patariama ir iškart po lytinių santykių.

Kitas svarbus aspektas – tinkama higiena. Kai kurių moterų kūnas yra labai jautrus, tad higieniniai įklotai su bet kokiais kvapais ar nenatūraliais priedais taip pat gali sukelti uždegimą ar jį atnaujinti. Todėl jei tavo organizmas jautresnis, ieškok kuo natūralesnės sudėties įklotų, mūvėk tik natūralius, medvilninius apatinius.

Jei šlapimo pūslės uždegimas kartojasi labai dažnai, kaip prevencinę priemonę galima naudoti probiotikus – gerąsias bakterijas.

Galiausiai, reikia saugoti save ir neperšalti – jokiu būdu nesėdėti ant šaltos žemės, cemento, šaltuoju sezonu ypač saugoti ir šiltai laikyti nugarą, strėnas, pilvo apačią.

, , , , , , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą