• 0

Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės N12

 • Registruotiems
 • Registruotiems
 • Gera kaina
 • Prekės išvaizda gali skirtis nuo matomos nuotraukoje.

  Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės N12

  Nereceptinis vaistas
  NUROFEN FORTE EXPRESS tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibuprofeno, priklausančio nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei.

  Aprašymas

  NUROFEN FORTE EXPRESS tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibuprofeno, priklausančio nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Ibuprofenas malšina uždegimo sukeltą skausmą, patinimą ir karščiavimą.

  Vaisto sudėtyje yra tokia ibuprofeno forma, kuri lengvai susiskaido organizme. Taip lengviau organizmui vaistą absorbuoti į kraują ir taip greitai yra pašalinamas skausmas. 

  Skaityti daugiau

  Informacinis lapelis

  NUROFEN FORTE EXPRESS 400 mg dengtos tabletės

  Ibuprofenas

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
  • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra NUROFEN FORTE EXPRESS ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant NUROFEN FORTE EXPRESS
  3. Kaip vartoti NUROFEN FORTE EXPRESS
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti NUROFEN FORTE EXPRESS
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 
  1.  Kas yra NUROFEN FORTE EXPRESS ir kam jis vartojamas

  NUROFEN FORTE EXPRESS tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibuprofeno, priklausančio nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Ibuprofenas malšina uždegimo sukeltą skausmą, patinimą ir karščiavimą.

  Vaisto sudėtyje yra tokia ibuprofeno forma, kuri lengvai susiskaido organizme. Taip lengviau organizmui vaistą absorbuoti į kraują ir taip greitai yra pašalinamas skausmas.

  NUROFEN FORTE EXPRESS tabletės vartojamas trumpalaikiam silpno ar vidutinio stiprumo  galvos, dantų, raumenų, sąnarių, pirminės dismenorėjos sukelto skausmo malšinimui, karščiavimo mažinimui.

  Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

   

  1.  Kas žinotina prieš vartojant NUROFEN FORTE EXPRESS

  NUROFEN FORTE EXPRESS vartoti negalima:

  • jeigu yra alergija ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jei praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (astma, rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) vartojant kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo (NVNU), įskaitant ir acetilsalicilo rūgšties darinius;
  • jeigu yra sunkus kepenų nepakankamumas;
  • jeigu yra sunkus inkstų nepakankamumas;
  • jeigu yra sunkus širdies nepakankamumas;
  • paskutinių trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu;
  • jei yra ar buvo pepsinė opa (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų);
  • jei buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu;
  • jei yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti NUROFEN FORTE EXPRESS.

  Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

  Senyvi pacientai

  Senyviems pacientams yra didesnis NVNU sunkaus nepageidaujamo poveikio pavojus, ypač virškinimo trakto kraujavimas ar prakiurimas, kurie gali būti mirtini.

  Poveikis kvėpavimo sistemai

  Jeigu sirgote praeityje ar sergate bronchų astma ar alerginėmis ligomis, gali išsivystyti bronchų spazmas. Vartojant ibuprofeną gali išsivystyti astmos priepuolis, ypač asmenims, kurie yra jautrūs acetilsalicilo rūgščiai ar NVNU.

  Pacientams, kuriems yra astma, susijusi su lėtiniu rinitu, lėtiniu sinusitu ir (arba) nosies polipais vartojantiems acetilsalicilo rūgštį ir (ar) NVNU yra alerginių reakcijų rizika.

  Kitų NVNU vartojimas

  Reikia vengti vartoti ibuprofeną kartu su kitais NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius.

  Sisteminė raudonoji vilkligė (SRV) ir mišri jungiamojo audinio liga

  Dėl aseptinio meningito pavojaus, pacientai, sergantys sistemine raudonąja vilklige ir jungiamojo audinio ligomis, ibuprofeno turėtų vartoti atsargiai.

  Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms

  Tokie skausmą malšinantys ir uždegimą slopinantys vaistai, kaip ibuprofenas, ypač vartojami didelėmis dozėmis, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio arba insulto rizikos padidėjimu. Neviršykite rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės.

  Prieš pradėdami vartoti NUROFEN EXPRESS dėl gydymo pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:

  • Jums pasireiškia širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (jaučiate skausmą krūtinėje) arba jeigu jums buvo širdies priepuolis, atlikta širdies kraujagyslių jungčių suformavimo operacija, diagnozuota periferinių arterijų liga (prasta kraujotaka pėdose dėl susiaurėjusių ar užsikimšusių arterijų) arba buvo ištikęs bet kokios rūšies insultas (įskaitant mini insultą arba praeinantį smegenų išemijos priepuolį (PSIP);
  • Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, nustatytas didelis cholesterolio kiekis, buvo širdies liga sirgusių giminaičių arba giminaičių, kuriuos ištiko insultas, arba jeigu rūkote.

  Poveikis inkstams

  Jei yra nesunkus inkstų pakenkimas ar inkstų funkcijos pablogėjimas, NUROFEN FORTE EXPRESS vartoti reikia atsargiai.

  Poveikis kepenims

  Jei yra kepenų funkcijos sutrikimai, NUROFEN FORTE EXPRESS vartoti reikia atsargiai.

  Poveikis moterų vaisingumui

  Yra duomenų, kad vaistų, slopinančių ciklooksigenazę ar prostaglandinų sintezę, vartojimas gali mažinti moters vaisingumą dėl poveikio ovuliacijai. Nutraukus vaisto vartojimą, vaisingumas atsistato.

  Poveikis virškinimo traktui

  Gali paūmėti virškinimo trakto sutrikimai ir lėtinės uždegiminės žarnyno ligos (opinis kolitas, Krono liga).

  Jei Jums anksčiau buvo skrandžio ar žarnyno opa, ypač jei ji komplikavosi prakiurimu arba kraujavo, Jūs turite atkreipti dėmesį į bet kokius neįprastus pilvo simptomus, ypač gydymo pradžioje, ir nedelsdamas pasakyti apie juos gydytojui. Šiuo atveju, ypač senyvo amžiaus pacientams, yra didesnė virškinimo trakto kraujavimo ir prakiurimo rizika. Jei iš virškinimo trakto kraujuoja arba jis prakiūra, vaisto reikia nebevartoti.

  Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas gali ištikti be jokių įspėjamųjų požymių, net jeigu anksčiau tokių problemų nebuvo. Be to, šie simptomai gali būti mirtini.

  Didinant NVNU dozę, pacientams, kuriems praeityje buvo opa, ypač komplikuota kraujavimu arba prakiurimu, o taip pat senyviems žmonėms, kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimo ar prakiurimo rizika didesnė. Tokius pacientus reikia pradėti gydyti mažiausia vaisto doze.

  Pacientai, kuriems praeityje pasireiškė toksinis poveikis virškinimo traktui, ypač senyvi, turi pasakyti, jeigu atsiranda, ypač gydymo pradžioje, kokių nors neįprastų virškinimo sutrikimų (ypač kraujavimas iš virškinimo trakto).

  Vaisto reikia vartoti atsargiai pacientams, gydomiems kai kuriais kitais vaistais, pvz., geriamaisiais kortikosteroidais, antikoaguliantais (varfarinu), selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ar vaistais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštimi), kurie gali didinti virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo riziką.

  Tokiems ibuprofeną vartojantiems pacientams, kuriems atsirado virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas, gydymas turi būti nutraukiamas nedelsiant.

  Poveikis odai

  Labai retai pastebėta sunkių odos reakcijų (kai kurios iš jų buvo mirtinos), įskaitant eksfoliacinį (besilupantį) dermatitą, Stivenso - Džonsono sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę (Lajelio sindromą), susijusių su NVNU vartojimu. Manoma, kad šių reakcijų atsiradimo rizika yra didžiausia gydymo pradžioje, daugumoje atvejų jos prasidėjo per pirmąjį gydymo mėnesį. Pastebėjus pirmųjų odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitų padidėjusio jautrumo reakcijos požymių, ibuprofeno vartojimą reikia nutraukti.

  Poveikis akims

  Jeigu atsiranda regos sutrikimų, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją, nes rekomenduojama atlikti pilną akių būklės ištyrimą.

  Ilgai vartojant ibuprofeną rekomenduojama sekti kraujo ląstelių formulę, inkstų ir kepenų funkcijos rodiklius.

  Vaikai ir paaugliai

  Skysčių netekusiems vaikams ir paaugliams yra inkstų sutrikimo rizika.

  Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, arba pasireiškė naujų simptomų, kreipkitės į gydytoją.

  Vaikams ir paaugliams

  Šis vaistas nėra skirtas jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

  Kiti vaistai ir NUROFEN FORTE EXPRESS

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  NUROFEN FORTE EXPRESS gali turėti įtakos kai kuriems kitiems vaistams arba gali būti jų veikiamas.

  Acetilsalicilo rūgštis (aspirinas). Kaip ir kitus NVNU, kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ibuprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio nepageidaujamo poveikio rizikos, nebent vartojant mažas aspirino dozes (ne daugiau 75 mg per parą), kurias paskyrė gydytojas.

  Kiti NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius. Gali padidinti nepageidaujamo poveikio riziką.

  Vaistai, kurie mažina didelį kraujospūdį (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, beta receptorius blokuojantys vaistai, pvz., atenololis, angiotenzino II receptorių blokatoriai, pvz., losartanas).

  Širdį veikiantys glikozidai. NVNU gali pasunkinti širdies nepakankamumo reiškinius, sumažinti glomerulų filtracijos greitį  ir padidinti glikozidų kiekį kraujo plazmoje.

  Litis. Padidina ličio kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja ličio eliminacija.

  Metotreksatas. Padidina metotreksato kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja metotreksato eliminacija.

  Mifepristonas. NVNU neturi būti vartojami 8-12 dienų po mifepristono paskyrimo, nes NVNU gali mažinti mifepristono poveikį.

  Ciklosporinas. Padidina nefrotoksinio poveikio riziką.

  Kortikosteroidai. Gali padidinti NVNU nepageidaujamo poveikio riziką, ypatingai virškinimo trakto išopėjimą ar kraujavimą.

  Krešėjimą mažinantys vaistai. NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų (pvz.,varfarino) poveikį.

  Vaistai, mažinantys trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštis) ir selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai. Gali didinti virškinimo trakto kraujavimo riziką.

  Chinolonų grupės antimikrobiniai vaistai. Tyrimai su gyvūnais rodo, kad NVNU gali padidinti mėšlungio riziką, susijusią su chinolonų grupės antimikrobiniais vaistais. Pacientai, vartojantys NVNU ir chinolonų grupės antimikrobinius vaistus, turi didesnį rizikos pavojų atsirasti mėšlungiui. 

  Takrolimuzas. Su takrolimuzu kartu vartojant NVNU, gali padidėti nefrotoksinio pavojaus rizika.

  Zidovudinas. Kartu vartojant NVNU ir zidovudiną padidėja hematologinio toksiškumo pavojus. ŽIV teigiamiems ir hemofilija sergantiems asmenims, kartu gydomiems zidovudinu ir NVNU, padidėja hematomų ir kraujo išsiliejimo į sąnarinę ertmę pavojus.

  Aminoglikozidai. NVNU gali sumažinti aminoglikozidų išsiskyrimą iš organizmo.

  Augaliniai vaistai. Ginkmedžio vaistai, vartojant kartu su NVNU, gali padidinti kraujavimo rizikos pavojų.

  Kai kurie kiti vaistai gali taip pat turėti įtakos gydymui NUROFEN FORTE EXPRESS arba gali būti jo veikiami. Todėl prieš vartodami NUROFEN FORTE EXPRESS su kitais vaistais visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas

  Prostaglandinų sintezės slopinimas gali neigiamai veikti nėštumo eigą ir (arba) embriono arba vaisiaus vystymąsi. Epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad vartojant prostaglandinų sintezės inhibitorius ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu padidėja persileidimo, širdies vystymosi sutrikimų ir pilvo priekinės sienos nesuaugimo pavojus.

  Ibuprofeno negalima vartoti pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, nebent tai būtina. Jei ibuprofeno skiriama vartoti planuojančioms pastoti moterims arba per pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, reikia vartoti galimai mažiausią dozę ir trumpiausią laiką.

  Prostaglandinų sintezės inhibitoriai, vartojami paskutinius tris nėštumo mėnesius, gali vaisiui sukelti:

  toksinį poveikį širdžiai ir plaučiams (priešlaikinį arterinio latako užsidarymą, plaučių hipertenziją);

  inkstų funkcijos sutrikimą, netgi inkstų nepakankamumą ir oligohidramnioną.

  Vartojant nėštumo pabaigoje motinai ir naujagimiui gali sukelti:

  vartojant netgi mažiausiomis dozėmis - kraujavimo laiko pailgėjimą dėl trombocitų agregacijos slopinimo;

  gimdos susitraukimų slopinimą ir dėl to vėluojantį arba užsitęsusį gimdymą.

  Todėl ibuprofeno per paskutinius tris nėštumo mėnesius vartoti draudžiama.

  Žindymo laikotarpis

  Nors į žindyvės pieną preparato patenka labai mažas kiekis, ibuprofeno nerekomenduojama vartoti, jei tai nebūtina.

  Vaisingumas

  Yra duomenų, kad  vaistų, slopinančių ciklooksigenazę/prostaglandinų sintezę, vartojimas gali mažinti moters vaisingumą dėl poveikio ovuliacijai. Nutraukus vaisto vartojimą, vaisingumas atsistato.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  NUROFEN FORTE EXPRESS gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

  Ibuprofenas vartojamas didelėmis dozėmis gali sukelti nepageidaujamų poveikių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas (dažnas poveikis) ir regos sutrikimai (nedažnas poveikis), todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus. Šis poveikis būna stipresnis, jei kartu vartojama alkoholio.

  NUROFEN FORTE EXPRESS sudėtyje yra sacharozės ir natrio.

  Vienoje šio vaisto tabletėje yra 186,20 mg sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Vienoje šio vaisto tabletėje yra 2,12 mmol (arba 48,6 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

  1.  Kaip vartoti NUROFEN FORTE EXPRESS

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: po 1 dengtą tabletę 3 kartus per parą, vartojant kas aštuonias valandas. Nereikėtų viršyti didžiausios ibuprofeno paros dozės - 1200 mg (3 dengtų tablečių).

  Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.

  Jei vyresniems kaip 12 metų vaikams šio vaisto vartoti reikia ilgiau nei 3 paras ar simptomai pasunkėja, reikia pasitarti su gydytoju.

  Senyviems žmonėms, pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi: specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą reikia vartoti atsargiai.

  Esant sunkiam inkstų arba kepenų nepakankamumui, vaisto vartoti negalima.

  Simptomams malšinti reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką. Jei simptomai per tris paras išlieka ar blogėja, reikalinga gydytojo konsultacija, dėl NUROFEN FORTE EXPRESS 400 mg dengtos tabletės vartojimo.

  Ką daryti pavartojus per didelę NUROFEN FORTE EXPRESS dozę?

  Pavartojus per didelę NUROFEN FORTE EXPRESS dozę, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Metabolinės acidozės simptomai

  Jei suvartojote per didelę NUROFEN FORTE dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.

  Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.

  Pamiršus pavartoti NUROFEN FORTE EXPRESS

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  1. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Tokie vaistai, kaip NUROFEN FORTE EXPRESS, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Nedažnas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 100 žmonių)

  • Padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios dilgėline (staigus odos ir gleivinės išbėrimas niežtinčiomis pūkšlėmis) ir niežėjimu.
  • Galvos skausmas.
  • Pilvo skausmas, pykinimas ir dispepsija.
  • Įvairūs odos išbėrimai.

  Retas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 1000 žmonių)

  • Viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas ir vėmimas.

  Labai retas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10000 žmonių)

  • Sutrikusi kraujodara (mažakraujystė, mažakraujystė, sukelta raudonųjų kraujo ląstelių irimo), mažakraujsytė, sukelta kaulų čiulpų funkcijos sutrikimo, kuomet nustojama gaminti visų trijų kraujo ląstelių (aplastinė anemija), leukopenija (baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas), trombocitopenija (kraujo krešėjimo ląstelių kiekio sumažėjimas), pancitopenija (visų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas), agranulocitozė (grūdėtųjų baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas). Pirmieji požymiai yra karščiavimas, gerklės skausmas, burnos gleivinės opos, į gripą panašūs simptomai, sunkus išsekimas, kraujavimas iš nosies ir odos kraujosruvos.
  • Sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, kurių simptomai gali būti: veido, liežuvio ir gerklų paburkimas, dusulys, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, sumažėjęs kraujospūdis (t.y., anafilaksija (staigi alerginė reakcijakuri atsiranda suleidus į organizmą alergeno), angioneurozinė edema (alerginis audinių patinimas) ar sunkus šokas).
  • Kvėpavimo takų reaktyvumas, pasireiškiantis astma, paūmėjusia astma, bronchų spazmu ar dusuliu.
  • Psichozė.
  • Svaigulys, aseptinis meningitas.
  • Regėjimo sutrikimai.
  • Miokardo infarktas (širdies priepuolis), kūno patinimas.
  • Padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija), kraujagyslių uždegimas (vaskulitas).
  • Pepsinė opa, virškinimo trakto perforacija (prakiurimas) ar kraujavimas iš jo, kraujas išmatose, vėmimas krauju, kartais nulemiantys mirtį, ypač senyviems pacientams, opinis stomatitas (burnos gleivinės uždegimas), gastritas (skrandžio gleivinės uždegimas).
  • Opinio kolito (storosios žarnos uždegimas) ir Krono ligos (lėtinės uždegiminės žarnyno ligos, pažeidžiančios paviršinius ir giliuosius žarnų sluoksnius) paūmėjimas.
  • Kepenų nepakankamumas, kepenų uždegimas (hepatitas), gelta, kepenų funkcijos sutrikimai,  kepenų pažeidimas, ypatingai ilgai trunkančio gydymo metu.
  • Sunkios odos reakcijos, pvz., pūslinės reakcijos, įskaitant Stivenso-Džonsono sindromą (labai sunki vaistų sukelta liga, kuriai būdingas ypač sunkus gleivinių pažeidimas), daugiaformę eritemą (odos liga, pasireiškianti simetriškai, raudonai, iškeltomis odos vietomis visame kūne), eksfoliacinį dermatitą (uždegiminė odos liga, kuriai būdingas paraudimas ir pleiskanojimas odos paviršiaus) ir toksinę epidermio nekrolizę (odos paviršinio sluoksnio žūtis).
  • Ūminis inkstų nepakankamumas; inkstų spenelių nekrozė (žuvimas) (ypač vartojant ilgą laiką), siejama su padidėjusiu šlapalo kiekiu serume ir edema (patinimu).
  • Sumažėjęs hematokritas, hemoglobino kiekis ir sumažėjęs šlapalo klirensas. 

  Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

  • Ūžesys ausyse.
  • Širdies nepakankamumas.
  • Gali pasireikšti stipri odos reakcija, vadinama DRESS sindromu. DRESS simptomai gali būti tokie: odos išbėrimas, karščiavimas, padidėję limfmazgiai ir padidėjęs eozinofilų (baltųjų kraujo kūnelių rūšis) skaičius.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  1.  Kaip laikyti NUROFEN FORTE EXPRESS

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  1.  Pakuotės turinys ir kita informacija

  NUROFEN FORTE EXPRESS sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas (natrio druskos dihidrato pavidalu). Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno.
  • Pagalbinės medžiagos yra kroskarmeliozės natrio druska, ksilitolis, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, karmeliozės natrio druska, talkas, džiovintas purškiant gumiarabikas,  sacharozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000, rašalas Opacode S-1-15094 Red (jo sudėtyje yra šelako, raudonojo geležies oksido (E172), amonio hidroksido, simetikono).

  NUROFEN FORTE EXPRESS išvaizda ir kiekis pakuotėje

  NUROFEN FORTE EXPRESS yra baltos, abipus išgaubtos, apvalios, dengtos cukrumi tabletės. Vienoje tabletės pusėje yra raudonas užrašas „NUROFEN“.

  NUROFEN FORTE EXPRESS tiekiamas lizdinėse plokštelėse po 12 tablečių (1 lizdinė plokštelė).

  Registruotojas ir gamintojas

  Registruotojas

  Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

  Ul. Okunin 1

  05-100 Nowy Dwor Mazowiecki

  Lenkija

  Gamintojai

  Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd

  Nottingham site

  Thane Road

  Nottingham NG90 2DB

  Jungtinė Karalystė

  SIA ELVIM

  Kurzemes prospekts 3-513

  Riga LV-1067

  Latvija

  RB NL Brands B.V.

  WTC Shiphol Airport

  Schiphol Boulevard 207

  1118 BH Schiphol

  Nyderlandai

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

  UAB “Baltijos Bitė”

  Vytauto pr. 29-106

  LT-44352 Kaunas

  Tel./Faksas: +370 37 204896

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-02-20.

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Skaityti daugiau

  Naudojimas

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: po 1 dengtą tabletę 3 kartus per parą, vartojant kas aštuonias valandas. Nereikėtų viršyti didžiausios ibuprofeno paros dozės - 1200 mg (3 dengtų tablečių).

  Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.

  Jei vyresniems kaip 12 metų vaikams šio vaisto vartoti reikia ilgiau nei 3 paras ar simptomai pasunkėja, reikia pasitarti su gydytoju.

  Senyviems žmonėms, pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi: specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą reikia vartoti atsargiai.

  Esant sunkiam inkstų arba kepenų nepakankamumui, vaisto vartoti negalima.

  Simptomams malšinti reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką. Jei simptomai per tris paras išlieka ar blogėja, reikalinga gydytojo konsultacija, dėl NUROFEN FORTE EXPRESS 400 mg dengtos tabletės vartojimo.

  Ką daryti pavartojus per didelę NUROFEN FORTE EXPRESS dozę?

  Pavartojus per didelę NUROFEN FORTE EXPRESS dozę, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Metabolinės acidozės simptomai

  Jei suvartojote per didelę NUROFEN FORTE dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.

  Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.

  Pamiršus pavartoti NUROFEN FORTE EXPRESS

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Skaityti daugiau

  Sudėtis

  NUROFEN FORTE EXPRESS sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas (natrio druskos dihidrato pavidalu). Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno.
  • Pagalbinės medžiagos yra kroskarmeliozės natrio druska, ksilitolis, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, karmeliozės natrio druska, talkas, džiovintas purškiant gumiarabikas,  sacharozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000, rašalas Opacode S-1-15094 Red (jo sudėtyje yra šelako, raudonojo geležies oksido (E172), amonio hidroksido, simetikono).

  NUROFEN FORTE EXPRESS išvaizda ir kiekis pakuotėje

  NUROFEN FORTE EXPRESS yra baltos, abipus išgaubtos, apvalios, dengtos cukrumi tabletės. Vienoje tabletės pusėje yra raudonas užrašas „NUROFEN“.

  NUROFEN FORTE EXPRESS tiekiamas lizdinėse plokštelėse po 12 tablečių (1 lizdinė plokštelė).

  Skaityti daugiau

  Papildoma informacija

  Prekinis ženklasNUROFEN
  FormaTabletė
  ATC kodasM01AE01 - ibuprofen
  Kiekis pakuotėje12
  Veikliosios medžiagos stiprumas400MG
  Amžiaus grupėPaaugliams, Suaugusiems, Senjorams
  Amžiaus limitasnuo 12
  Pranešti apie klaidą prekės aprašyme
  3,57

  Kainos internete ir fizinės vaist. gali skirtis  Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės N12Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės N12Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės N12

  Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės N12

  3,57

  Dėmesio

  Vienu kartu nereceptinių vaistų galima įsigyti ne ilgesniam kaip 1 mėnesio gydymo kursui.

  Atsisakius konsultuotis su farmacijos specialistu naudojantis ryšio priemonėmis prieš sudarant nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį, nereceptiniai vaistai parduodami tik vaistinėje ar jos filiale, sudarant nereceptinio vaisto pirkimo–pardavimo sutartį vaistinėje.

  Vaikams iki 16 m. vaistai neparduodami (neišduodami).

  Skaityti daugiau

  Svarbu

  Įsigyti vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.

  Aprašymas

  NUROFEN FORTE EXPRESS tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibuprofeno, priklausančio nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Ibuprofenas malšina uždegimo sukeltą skausmą, patinimą ir karščiavimą.

  Vaisto sudėtyje yra tokia ibuprofeno forma, kuri lengvai susiskaido organizme. Taip lengviau organizmui vaistą absorbuoti į kraują ir taip greitai yra pašalinamas skausmas. 

  Skaityti daugiau

  Informacinis lapelis

  NUROFEN FORTE EXPRESS 400 mg dengtos tabletės

  Ibuprofenas

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
  • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra NUROFEN FORTE EXPRESS ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant NUROFEN FORTE EXPRESS
  3. Kaip vartoti NUROFEN FORTE EXPRESS
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti NUROFEN FORTE EXPRESS
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 
  1.  Kas yra NUROFEN FORTE EXPRESS ir kam jis vartojamas

  NUROFEN FORTE EXPRESS tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibuprofeno, priklausančio nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Ibuprofenas malšina uždegimo sukeltą skausmą, patinimą ir karščiavimą.

  Vaisto sudėtyje yra tokia ibuprofeno forma, kuri lengvai susiskaido organizme. Taip lengviau organizmui vaistą absorbuoti į kraują ir taip greitai yra pašalinamas skausmas.

  NUROFEN FORTE EXPRESS tabletės vartojamas trumpalaikiam silpno ar vidutinio stiprumo  galvos, dantų, raumenų, sąnarių, pirminės dismenorėjos sukelto skausmo malšinimui, karščiavimo mažinimui.

  Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

   

  1.  Kas žinotina prieš vartojant NUROFEN FORTE EXPRESS

  NUROFEN FORTE EXPRESS vartoti negalima:

  • jeigu yra alergija ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jei praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (astma, rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) vartojant kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo (NVNU), įskaitant ir acetilsalicilo rūgšties darinius;
  • jeigu yra sunkus kepenų nepakankamumas;
  • jeigu yra sunkus inkstų nepakankamumas;
  • jeigu yra sunkus širdies nepakankamumas;
  • paskutinių trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu;
  • jei yra ar buvo pepsinė opa (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų);
  • jei buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu;
  • jei yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti NUROFEN FORTE EXPRESS.

  Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

  Senyvi pacientai

  Senyviems pacientams yra didesnis NVNU sunkaus nepageidaujamo poveikio pavojus, ypač virškinimo trakto kraujavimas ar prakiurimas, kurie gali būti mirtini.

  Poveikis kvėpavimo sistemai

  Jeigu sirgote praeityje ar sergate bronchų astma ar alerginėmis ligomis, gali išsivystyti bronchų spazmas. Vartojant ibuprofeną gali išsivystyti astmos priepuolis, ypač asmenims, kurie yra jautrūs acetilsalicilo rūgščiai ar NVNU.

  Pacientams, kuriems yra astma, susijusi su lėtiniu rinitu, lėtiniu sinusitu ir (arba) nosies polipais vartojantiems acetilsalicilo rūgštį ir (ar) NVNU yra alerginių reakcijų rizika.

  Kitų NVNU vartojimas

  Reikia vengti vartoti ibuprofeną kartu su kitais NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius.

  Sisteminė raudonoji vilkligė (SRV) ir mišri jungiamojo audinio liga

  Dėl aseptinio meningito pavojaus, pacientai, sergantys sistemine raudonąja vilklige ir jungiamojo audinio ligomis, ibuprofeno turėtų vartoti atsargiai.

  Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms

  Tokie skausmą malšinantys ir uždegimą slopinantys vaistai, kaip ibuprofenas, ypač vartojami didelėmis dozėmis, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio arba insulto rizikos padidėjimu. Neviršykite rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės.

  Prieš pradėdami vartoti NUROFEN EXPRESS dėl gydymo pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:

  • Jums pasireiškia širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (jaučiate skausmą krūtinėje) arba jeigu jums buvo širdies priepuolis, atlikta širdies kraujagyslių jungčių suformavimo operacija, diagnozuota periferinių arterijų liga (prasta kraujotaka pėdose dėl susiaurėjusių ar užsikimšusių arterijų) arba buvo ištikęs bet kokios rūšies insultas (įskaitant mini insultą arba praeinantį smegenų išemijos priepuolį (PSIP);
  • Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, nustatytas didelis cholesterolio kiekis, buvo širdies liga sirgusių giminaičių arba giminaičių, kuriuos ištiko insultas, arba jeigu rūkote.

  Poveikis inkstams

  Jei yra nesunkus inkstų pakenkimas ar inkstų funkcijos pablogėjimas, NUROFEN FORTE EXPRESS vartoti reikia atsargiai.

  Poveikis kepenims

  Jei yra kepenų funkcijos sutrikimai, NUROFEN FORTE EXPRESS vartoti reikia atsargiai.

  Poveikis moterų vaisingumui

  Yra duomenų, kad vaistų, slopinančių ciklooksigenazę ar prostaglandinų sintezę, vartojimas gali mažinti moters vaisingumą dėl poveikio ovuliacijai. Nutraukus vaisto vartojimą, vaisingumas atsistato.

  Poveikis virškinimo traktui

  Gali paūmėti virškinimo trakto sutrikimai ir lėtinės uždegiminės žarnyno ligos (opinis kolitas, Krono liga).

  Jei Jums anksčiau buvo skrandžio ar žarnyno opa, ypač jei ji komplikavosi prakiurimu arba kraujavo, Jūs turite atkreipti dėmesį į bet kokius neįprastus pilvo simptomus, ypač gydymo pradžioje, ir nedelsdamas pasakyti apie juos gydytojui. Šiuo atveju, ypač senyvo amžiaus pacientams, yra didesnė virškinimo trakto kraujavimo ir prakiurimo rizika. Jei iš virškinimo trakto kraujuoja arba jis prakiūra, vaisto reikia nebevartoti.

  Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas gali ištikti be jokių įspėjamųjų požymių, net jeigu anksčiau tokių problemų nebuvo. Be to, šie simptomai gali būti mirtini.

  Didinant NVNU dozę, pacientams, kuriems praeityje buvo opa, ypač komplikuota kraujavimu arba prakiurimu, o taip pat senyviems žmonėms, kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimo ar prakiurimo rizika didesnė. Tokius pacientus reikia pradėti gydyti mažiausia vaisto doze.

  Pacientai, kuriems praeityje pasireiškė toksinis poveikis virškinimo traktui, ypač senyvi, turi pasakyti, jeigu atsiranda, ypač gydymo pradžioje, kokių nors neįprastų virškinimo sutrikimų (ypač kraujavimas iš virškinimo trakto).

  Vaisto reikia vartoti atsargiai pacientams, gydomiems kai kuriais kitais vaistais, pvz., geriamaisiais kortikosteroidais, antikoaguliantais (varfarinu), selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ar vaistais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštimi), kurie gali didinti virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo riziką.

  Tokiems ibuprofeną vartojantiems pacientams, kuriems atsirado virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas, gydymas turi būti nutraukiamas nedelsiant.

  Poveikis odai

  Labai retai pastebėta sunkių odos reakcijų (kai kurios iš jų buvo mirtinos), įskaitant eksfoliacinį (besilupantį) dermatitą, Stivenso - Džonsono sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę (Lajelio sindromą), susijusių su NVNU vartojimu. Manoma, kad šių reakcijų atsiradimo rizika yra didžiausia gydymo pradžioje, daugumoje atvejų jos prasidėjo per pirmąjį gydymo mėnesį. Pastebėjus pirmųjų odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitų padidėjusio jautrumo reakcijos požymių, ibuprofeno vartojimą reikia nutraukti.

  Poveikis akims

  Jeigu atsiranda regos sutrikimų, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją, nes rekomenduojama atlikti pilną akių būklės ištyrimą.

  Ilgai vartojant ibuprofeną rekomenduojama sekti kraujo ląstelių formulę, inkstų ir kepenų funkcijos rodiklius.

  Vaikai ir paaugliai

  Skysčių netekusiems vaikams ir paaugliams yra inkstų sutrikimo rizika.

  Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, arba pasireiškė naujų simptomų, kreipkitės į gydytoją.

  Vaikams ir paaugliams

  Šis vaistas nėra skirtas jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

  Kiti vaistai ir NUROFEN FORTE EXPRESS

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  NUROFEN FORTE EXPRESS gali turėti įtakos kai kuriems kitiems vaistams arba gali būti jų veikiamas.

  Acetilsalicilo rūgštis (aspirinas). Kaip ir kitus NVNU, kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ibuprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio nepageidaujamo poveikio rizikos, nebent vartojant mažas aspirino dozes (ne daugiau 75 mg per parą), kurias paskyrė gydytojas.

  Kiti NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius. Gali padidinti nepageidaujamo poveikio riziką.

  Vaistai, kurie mažina didelį kraujospūdį (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, beta receptorius blokuojantys vaistai, pvz., atenololis, angiotenzino II receptorių blokatoriai, pvz., losartanas).

  Širdį veikiantys glikozidai. NVNU gali pasunkinti širdies nepakankamumo reiškinius, sumažinti glomerulų filtracijos greitį  ir padidinti glikozidų kiekį kraujo plazmoje.

  Litis. Padidina ličio kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja ličio eliminacija.

  Metotreksatas. Padidina metotreksato kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja metotreksato eliminacija.

  Mifepristonas. NVNU neturi būti vartojami 8-12 dienų po mifepristono paskyrimo, nes NVNU gali mažinti mifepristono poveikį.

  Ciklosporinas. Padidina nefrotoksinio poveikio riziką.

  Kortikosteroidai. Gali padidinti NVNU nepageidaujamo poveikio riziką, ypatingai virškinimo trakto išopėjimą ar kraujavimą.

  Krešėjimą mažinantys vaistai. NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų (pvz.,varfarino) poveikį.

  Vaistai, mažinantys trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštis) ir selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai. Gali didinti virškinimo trakto kraujavimo riziką.

  Chinolonų grupės antimikrobiniai vaistai. Tyrimai su gyvūnais rodo, kad NVNU gali padidinti mėšlungio riziką, susijusią su chinolonų grupės antimikrobiniais vaistais. Pacientai, vartojantys NVNU ir chinolonų grupės antimikrobinius vaistus, turi didesnį rizikos pavojų atsirasti mėšlungiui. 

  Takrolimuzas. Su takrolimuzu kartu vartojant NVNU, gali padidėti nefrotoksinio pavojaus rizika.

  Zidovudinas. Kartu vartojant NVNU ir zidovudiną padidėja hematologinio toksiškumo pavojus. ŽIV teigiamiems ir hemofilija sergantiems asmenims, kartu gydomiems zidovudinu ir NVNU, padidėja hematomų ir kraujo išsiliejimo į sąnarinę ertmę pavojus.

  Aminoglikozidai. NVNU gali sumažinti aminoglikozidų išsiskyrimą iš organizmo.

  Augaliniai vaistai. Ginkmedžio vaistai, vartojant kartu su NVNU, gali padidinti kraujavimo rizikos pavojų.

  Kai kurie kiti vaistai gali taip pat turėti įtakos gydymui NUROFEN FORTE EXPRESS arba gali būti jo veikiami. Todėl prieš vartodami NUROFEN FORTE EXPRESS su kitais vaistais visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas

  Prostaglandinų sintezės slopinimas gali neigiamai veikti nėštumo eigą ir (arba) embriono arba vaisiaus vystymąsi. Epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad vartojant prostaglandinų sintezės inhibitorius ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu padidėja persileidimo, širdies vystymosi sutrikimų ir pilvo priekinės sienos nesuaugimo pavojus.

  Ibuprofeno negalima vartoti pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, nebent tai būtina. Jei ibuprofeno skiriama vartoti planuojančioms pastoti moterims arba per pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, reikia vartoti galimai mažiausią dozę ir trumpiausią laiką.

  Prostaglandinų sintezės inhibitoriai, vartojami paskutinius tris nėštumo mėnesius, gali vaisiui sukelti:

  toksinį poveikį širdžiai ir plaučiams (priešlaikinį arterinio latako užsidarymą, plaučių hipertenziją);

  inkstų funkcijos sutrikimą, netgi inkstų nepakankamumą ir oligohidramnioną.

  Vartojant nėštumo pabaigoje motinai ir naujagimiui gali sukelti:

  vartojant netgi mažiausiomis dozėmis - kraujavimo laiko pailgėjimą dėl trombocitų agregacijos slopinimo;

  gimdos susitraukimų slopinimą ir dėl to vėluojantį arba užsitęsusį gimdymą.

  Todėl ibuprofeno per paskutinius tris nėštumo mėnesius vartoti draudžiama.

  Žindymo laikotarpis

  Nors į žindyvės pieną preparato patenka labai mažas kiekis, ibuprofeno nerekomenduojama vartoti, jei tai nebūtina.

  Vaisingumas

  Yra duomenų, kad  vaistų, slopinančių ciklooksigenazę/prostaglandinų sintezę, vartojimas gali mažinti moters vaisingumą dėl poveikio ovuliacijai. Nutraukus vaisto vartojimą, vaisingumas atsistato.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  NUROFEN FORTE EXPRESS gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

  Ibuprofenas vartojamas didelėmis dozėmis gali sukelti nepageidaujamų poveikių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas (dažnas poveikis) ir regos sutrikimai (nedažnas poveikis), todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus. Šis poveikis būna stipresnis, jei kartu vartojama alkoholio.

  NUROFEN FORTE EXPRESS sudėtyje yra sacharozės ir natrio.

  Vienoje šio vaisto tabletėje yra 186,20 mg sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Vienoje šio vaisto tabletėje yra 2,12 mmol (arba 48,6 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

  1.  Kaip vartoti NUROFEN FORTE EXPRESS

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: po 1 dengtą tabletę 3 kartus per parą, vartojant kas aštuonias valandas. Nereikėtų viršyti didžiausios ibuprofeno paros dozės - 1200 mg (3 dengtų tablečių).

  Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.

  Jei vyresniems kaip 12 metų vaikams šio vaisto vartoti reikia ilgiau nei 3 paras ar simptomai pasunkėja, reikia pasitarti su gydytoju.

  Senyviems žmonėms, pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi: specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą reikia vartoti atsargiai.

  Esant sunkiam inkstų arba kepenų nepakankamumui, vaisto vartoti negalima.

  Simptomams malšinti reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką. Jei simptomai per tris paras išlieka ar blogėja, reikalinga gydytojo konsultacija, dėl NUROFEN FORTE EXPRESS 400 mg dengtos tabletės vartojimo.

  Ką daryti pavartojus per didelę NUROFEN FORTE EXPRESS dozę?

  Pavartojus per didelę NUROFEN FORTE EXPRESS dozę, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Metabolinės acidozės simptomai

  Jei suvartojote per didelę NUROFEN FORTE dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.

  Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.

  Pamiršus pavartoti NUROFEN FORTE EXPRESS

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  1. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Tokie vaistai, kaip NUROFEN FORTE EXPRESS, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Nedažnas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 100 žmonių)

  • Padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios dilgėline (staigus odos ir gleivinės išbėrimas niežtinčiomis pūkšlėmis) ir niežėjimu.
  • Galvos skausmas.
  • Pilvo skausmas, pykinimas ir dispepsija.
  • Įvairūs odos išbėrimai.

  Retas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 1000 žmonių)

  • Viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas ir vėmimas.

  Labai retas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10000 žmonių)

  • Sutrikusi kraujodara (mažakraujystė, mažakraujystė, sukelta raudonųjų kraujo ląstelių irimo), mažakraujsytė, sukelta kaulų čiulpų funkcijos sutrikimo, kuomet nustojama gaminti visų trijų kraujo ląstelių (aplastinė anemija), leukopenija (baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas), trombocitopenija (kraujo krešėjimo ląstelių kiekio sumažėjimas), pancitopenija (visų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas), agranulocitozė (grūdėtųjų baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas). Pirmieji požymiai yra karščiavimas, gerklės skausmas, burnos gleivinės opos, į gripą panašūs simptomai, sunkus išsekimas, kraujavimas iš nosies ir odos kraujosruvos.
  • Sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, kurių simptomai gali būti: veido, liežuvio ir gerklų paburkimas, dusulys, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, sumažėjęs kraujospūdis (t.y., anafilaksija (staigi alerginė reakcijakuri atsiranda suleidus į organizmą alergeno), angioneurozinė edema (alerginis audinių patinimas) ar sunkus šokas).
  • Kvėpavimo takų reaktyvumas, pasireiškiantis astma, paūmėjusia astma, bronchų spazmu ar dusuliu.
  • Psichozė.
  • Svaigulys, aseptinis meningitas.
  • Regėjimo sutrikimai.
  • Miokardo infarktas (širdies priepuolis), kūno patinimas.
  • Padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija), kraujagyslių uždegimas (vaskulitas).
  • Pepsinė opa, virškinimo trakto perforacija (prakiurimas) ar kraujavimas iš jo, kraujas išmatose, vėmimas krauju, kartais nulemiantys mirtį, ypač senyviems pacientams, opinis stomatitas (burnos gleivinės uždegimas), gastritas (skrandžio gleivinės uždegimas).
  • Opinio kolito (storosios žarnos uždegimas) ir Krono ligos (lėtinės uždegiminės žarnyno ligos, pažeidžiančios paviršinius ir giliuosius žarnų sluoksnius) paūmėjimas.
  • Kepenų nepakankamumas, kepenų uždegimas (hepatitas), gelta, kepenų funkcijos sutrikimai,  kepenų pažeidimas, ypatingai ilgai trunkančio gydymo metu.
  • Sunkios odos reakcijos, pvz., pūslinės reakcijos, įskaitant Stivenso-Džonsono sindromą (labai sunki vaistų sukelta liga, kuriai būdingas ypač sunkus gleivinių pažeidimas), daugiaformę eritemą (odos liga, pasireiškianti simetriškai, raudonai, iškeltomis odos vietomis visame kūne), eksfoliacinį dermatitą (uždegiminė odos liga, kuriai būdingas paraudimas ir pleiskanojimas odos paviršiaus) ir toksinę epidermio nekrolizę (odos paviršinio sluoksnio žūtis).
  • Ūminis inkstų nepakankamumas; inkstų spenelių nekrozė (žuvimas) (ypač vartojant ilgą laiką), siejama su padidėjusiu šlapalo kiekiu serume ir edema (patinimu).
  • Sumažėjęs hematokritas, hemoglobino kiekis ir sumažėjęs šlapalo klirensas. 

  Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

  • Ūžesys ausyse.
  • Širdies nepakankamumas.
  • Gali pasireikšti stipri odos reakcija, vadinama DRESS sindromu. DRESS simptomai gali būti tokie: odos išbėrimas, karščiavimas, padidėję limfmazgiai ir padidėjęs eozinofilų (baltųjų kraujo kūnelių rūšis) skaičius.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  1.  Kaip laikyti NUROFEN FORTE EXPRESS

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  1.  Pakuotės turinys ir kita informacija

  NUROFEN FORTE EXPRESS sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas (natrio druskos dihidrato pavidalu). Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno.
  • Pagalbinės medžiagos yra kroskarmeliozės natrio druska, ksilitolis, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, karmeliozės natrio druska, talkas, džiovintas purškiant gumiarabikas,  sacharozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000, rašalas Opacode S-1-15094 Red (jo sudėtyje yra šelako, raudonojo geležies oksido (E172), amonio hidroksido, simetikono).

  NUROFEN FORTE EXPRESS išvaizda ir kiekis pakuotėje

  NUROFEN FORTE EXPRESS yra baltos, abipus išgaubtos, apvalios, dengtos cukrumi tabletės. Vienoje tabletės pusėje yra raudonas užrašas „NUROFEN“.

  NUROFEN FORTE EXPRESS tiekiamas lizdinėse plokštelėse po 12 tablečių (1 lizdinė plokštelė).

  Registruotojas ir gamintojas

  Registruotojas

  Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

  Ul. Okunin 1

  05-100 Nowy Dwor Mazowiecki

  Lenkija

  Gamintojai

  Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd

  Nottingham site

  Thane Road

  Nottingham NG90 2DB

  Jungtinė Karalystė

  SIA ELVIM

  Kurzemes prospekts 3-513

  Riga LV-1067

  Latvija

  RB NL Brands B.V.

  WTC Shiphol Airport

  Schiphol Boulevard 207

  1118 BH Schiphol

  Nyderlandai

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

  UAB “Baltijos Bitė”

  Vytauto pr. 29-106

  LT-44352 Kaunas

  Tel./Faksas: +370 37 204896

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-02-20.

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Skaityti daugiau

  Naudojimas

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: po 1 dengtą tabletę 3 kartus per parą, vartojant kas aštuonias valandas. Nereikėtų viršyti didžiausios ibuprofeno paros dozės - 1200 mg (3 dengtų tablečių).

  Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.

  Jei vyresniems kaip 12 metų vaikams šio vaisto vartoti reikia ilgiau nei 3 paras ar simptomai pasunkėja, reikia pasitarti su gydytoju.

  Senyviems žmonėms, pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi: specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą reikia vartoti atsargiai.

  Esant sunkiam inkstų arba kepenų nepakankamumui, vaisto vartoti negalima.

  Simptomams malšinti reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką. Jei simptomai per tris paras išlieka ar blogėja, reikalinga gydytojo konsultacija, dėl NUROFEN FORTE EXPRESS 400 mg dengtos tabletės vartojimo.

  Ką daryti pavartojus per didelę NUROFEN FORTE EXPRESS dozę?

  Pavartojus per didelę NUROFEN FORTE EXPRESS dozę, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Metabolinės acidozės simptomai

  Jei suvartojote per didelę NUROFEN FORTE dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.

  Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.

  Pamiršus pavartoti NUROFEN FORTE EXPRESS

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Skaityti daugiau

  Sudėtis

  NUROFEN FORTE EXPRESS sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas (natrio druskos dihidrato pavidalu). Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno.
  • Pagalbinės medžiagos yra kroskarmeliozės natrio druska, ksilitolis, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, karmeliozės natrio druska, talkas, džiovintas purškiant gumiarabikas,  sacharozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000, rašalas Opacode S-1-15094 Red (jo sudėtyje yra šelako, raudonojo geležies oksido (E172), amonio hidroksido, simetikono).

  NUROFEN FORTE EXPRESS išvaizda ir kiekis pakuotėje

  NUROFEN FORTE EXPRESS yra baltos, abipus išgaubtos, apvalios, dengtos cukrumi tabletės. Vienoje tabletės pusėje yra raudonas užrašas „NUROFEN“.

  NUROFEN FORTE EXPRESS tiekiamas lizdinėse plokštelėse po 12 tablečių (1 lizdinė plokštelė).

  Skaityti daugiau

  Papildoma informacija

  Prekinis ženklasNUROFEN
  FormaTabletė
  ATC kodasM01AE01 - ibuprofen
  Kiekis pakuotėje12
  Veikliosios medžiagos stiprumas400MG
  Amžiaus grupėPaaugliams, Suaugusiems, Senjorams
  Amžiaus limitasnuo 12
  Pranešti apie klaidą prekės aprašyme

  Susiję straipsniai

  Sveikata 2023-10-26

  Gripas – pavojinga, bet neretai nuvertinama užkrečiamoji liga

  Šiemet, anksčiau nei įprastai nustačius pirmuosius gripo atvejus, gydytojai perspėja, kad tai yra viena iš labiausiai užkrečiamų ligų, kuria kasmet suserga apie 30 tūkst. gyventojų. Dėl didesnės komplikacijų rizikos gripas ypač pavojingas kūdikiams, vaikams iki 5 metų, senjorams, nėščioms moterims ir lėtinėmis plaučių, širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems asmenims. Specialistai akcentuoja, kad skiepai išlieka pačiu efektyviausiu būdu išvengti sezoninio gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

  Sveikata 2023-05-17

  Mėnesinių skausmas – kada sunerimti?

  Mėnesinės – individualus, kiekvienai moteriai skirtingai pasireiškiantis natūralus kūno procesas. Jo pakitimai gali žymėti ligą ar reprodukcijos sutrikimą, todėl ypač intensyvūs šalutiniai simptomai, trukdantys įprastai veiklai, negali būti praleisti pro pirštus. Visgi tam tikras diskomfortas, spazmai ir skausmas mėnesinių metu yra įprasti ir dažnai pasireiškiantys požymiai. Taigi, kada verta sunerimti?

  Jūsų krepšelis

  Viso:

  Į krepšelį