Intymus vyrų skaudulys – balanitas

29.11.2017 Komentarų nėra

Jei moterims kalbėti apie intymias problemas kartais dar atrodo tabu, tai vyrams šis tabu, rodos, pakyla kvadratu. Klaidinga nuostata apie tai, kad visada turi būti tvirtas ir stiprus (taigi ir sveikas) baigiasi tuo, kad maždaug pusė vyrų, jaučiančių diskomfortą lytinių organų srityje, nesikreipia į gydytoją. Taip ir iš pirmo žvilgsnio nesudėtingas sveikatos sutrikimas – balanitas – gali sukelti rimtų pasekmių.

Balanitas: kokie simptomai jį išduoda?

Mediciniškai tariant, balanitas – tai varpos galvutės uždegimas. Ši bėda dažnai nevaikšto viena ir pasireiškia kartu su postitu – apyvarpės uždegimu (tada susirgimas vadinamas balanopostitu). Balanitu dažniau serga berniukai (iki ketverių metų amžiaus), visgi ir 1 iš 30 suaugusių vyrų taip pat susiduria su šia liga. Tad kaip ją atpažinti?

 • Varpos galvutės paraudimas, skausmas, niežėjimas (skaudėti, patinti gali ir visa varpa).
 • Tirštos konsistencijos, nemalonaus kvapo išskyros (apnašos).
 • Sudirgimas, bėrimai.
 • Dažnas noras šlapintis, diskomfortas, skausmas tai atliekant (infekcijai išplitus į šlaplę).

Sukėlėjai ir priežastys

Balanito eiga, sudėtingumas priklauso nuo sukėlėjo. Dažniausiai simptomai „neužpuola“ staiga, o sunkėja po truputį. Nesigydant, jie gali tapti itin nemalonūs bei skausmingi arba ilgą laiką išlikti santykinai lengvi. Visgi nereikėtų delsti, kol liga pereis į lėtinę formą: tai didina riziką susirgti varpos vėžiu arba atsirasti apyvarpės susiaurėjimui.

Prieš pradedant gydymą, svarbiausia tiksliai nustatyti, kas sukėlė balanitą. Dažniausios priežastys yra:

 • Netinkama higiena (kruopščiai (atsmaukus apyvarpę) neišprausiami lytiniai organai; gerai nenuplaunamos prausimosi priemonės).
 • Alerginės reakcijos, įvairūs dirgikliai (netinkami prausikliai; neteisingai naudojamos drabužių skalbimo priemonės; alergizuojančios apsaugos nuo nėštumo priemonės – netinkami prezervatyvai, spermicidai).
 • Ne lytiniu būdu plintančios infekcijos (pavyzdžiui, Candida grybelis).
 • Lytiškai plintančios ligos, tokios kaip chlamidiozė ar lytinių organų Herpes infekcija (šiuo atveju dažniausiai susergama ir uretritu – šlaplės uždegimu).
 • Cukrinis diabetas (šlapime esant gliukozės, ji gali likti ant apyvarpės ir padėti bakterijoms greičiau daugintis).
 • Fimozė (itin siaura apyvarpė, kurios neįmanoma atsmaukti).

Aišku, tikslią ligos priežastį pasakys tik gydytojas. Svarbiausia jam kuo tiksliau papasakoti higienos, seksualinio gyvenimo įpročius (kaip prausiesi; kokias apsaugos nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų priemones naudoji; ar turėjai nesaugių lytinių santykių ir kt.). Įvertinęs juos, nusiskundimus, gydytojas paskirs reikiamus vaistus arba išsamesnius tyrimus (išskyrų tepinėlį, odos alerginį mėginį ir kt.)

Kaip nesusirgti?

Tai, kad balanitas tikrai nėra malonus potyris, patvirtins kiekvienas juo sirgęs vyras. Suprantam, kad juo nesirgus sunkoka įsivaizduoti tą jausmą, kai dalį savęs nori nuimti ir padėti sveikti į lentyną, kol pats gyvensi 🙂 Tad norim ne tik sveikai pagąsdinti tuo, kas tai per liga, bet ir padėti jos išvengti. Svarbu atsiminti šiuos principus:

 • Tinkama higiena: prausdamas lytinius organus, būtinai atsmauk apyvarpę, gerai išplauk, o po to – nusausink odą po ja.
 • Švelnūs prausikliai, skalbimo priemonės: rinktis lytiniams organams skirtus prausiklius be dirginančių medžiagų (dirbtinių kvapiklių, dažiklių ir kt.), drabužius skalbk kuo natūralesniais plovikliais, gerai juos išskalauk.
 • Saugūs lytiniai santykiai: prieš nerdamas į nuotykius, nepamiršk prezervatyvų. Jei atrodo, kad alergizuoja būtent jie, išbandyk prezervatyvus be latekso.
 • Rūpestis sveikata: jei dirbi su įvairiais chemikalais, kruopščiai nusiplauk rankas, prieš naudojantis tualetu; jei giminėje būta cukrinio diabeto atvejų (paveldimų), pasitikrink, ar nesergi šia liga.

Rūpinkis savimi ir mylėk savo kūną: nei viena jo dalis nėra gėdinga ar verta mažesnio dėmesio už kitas 🙂

Daugiau intymios sveikatos patarimų rasi čia.

, , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą