Intymi higiena iškylaujant: 3 priemonės-gelbėtojos

22.06.2018 Komentarų nėra

Komentuoja vaistininkė Inga Norkienė

norkiene-intymi-higienaŠilti vasaros vėjai ir kaitrus oras viliote vilioja sprukti į gamtą. Čia, mėgaujantis saulės atokaita irgaiviu ežerų vandeniu, norisi pabūti kiek ilgiau – bent dieną kitą. Ir, žinoma, dėl to tenka šiek kiek pakeisti higienos įpročius. Apžvelkime, kokia turėtų būti intymi higiena iškylaujant, kad nuotaikos nesugadintų uždegimas ar alergija.

1. Dezinfekuojantis gelis

Tiek namuose, tiek gamtoje pasinaudojus tualetu reikėtų nusiplauti rankas, naudojant muilą. Aišku, iškylaujant tai nėra labai patogu, todėl kaip „pamainą“ galima naudoti dezinfekuojantį rankų gelį. Iškylaujant jis pravers ir prieš keičiantis higienos priemones: kai vyksta menstruacijos ir reikia ypatingos švaros.

Rekomenduočiau rinktis bekvapį rankų gelį, praturtintą glicerinu, minkštinančiu odą. Dar vienas variantas – purškiamas skystis rankų higienai palaikyti, sudėtyje turintis alkoholio, arbatmedžio aliejaus, alavijo ekstrakto.

2. Intymios higienos servetėlės

Jei laukia ilgesnė iškyla ir jau aišku, kad kelias dienas nepavyks išsimaudyti mylimoje vonioje, verta pasirūpinti drėgnomis servetėlėmis. Tik svarbu: intymiai higienai netinka tas pats, kas tinka, pavyzdžiui, rankoms. Ši kūno vieta – jautresnė, todėl ir servetėlės, skirtas jai valyti, verčiau rinktis be kvapiklių, dažiklių ar agresyvių konservantų.

Intymios higienos servetėlės užteks naudoti kelis kartus per dieną – ryte, ruošiantis dienai ir vakare, prieš miegą. Aišku, esant menstruacijoms, apsivalyti servetėlėmis reikėtų dažniau – kiekvieną kartą prieš keičiant higienos priemones (kas 3–4 val.).

intymi-higiena-iškylaujant

3. Gelis nuo sudirgimo

Jei žinai, kad tavo intymi zona – jautresnė, gana lengvai sudirgsta, į iškylos kuprinę gali įsimesti ją apsaugančio gelio. Rinkis tą, kurio sudėtyje yra raminančių medžiagų, pavyzdžiui, alavijo, ir antibakterinių, priešgrybelinių – arbatmedžių ar levandų eterinio aliejaus.

Pasitepti geliu užteks pora kartų per dieną (nusimaudžius ežere 😊). Juo palepink tas intymios zono sritis, kurios, manai, „neatlaikys“ gamtos iššūkių ir sudirgs. Svarbiausia, leisk geliui įsigerti natūraliai ir dėvėk laisvesnius apatinius, kurie netrintų ir neveržtų odos. Be to, švarius sausus apatinius apsirengti verta po kiekvienų maudynių, nelaukiant, kol ant kūno išdžius maudymosi kostiumėlis. Tai padeda išvengti pienligės, cistito ir panašių pavojų.

Gero poilsio! 🙂

 

Kiti svarbūs patarimai, kaip rūpintis intymia sveikata

, ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą