2017-11-10
Įsielektrinę plaukai: kaip išvengti Einšteino šukuosenos?
2017-11-10
Šaltymečio sezoną pasitinkame su vilnoniais megztiniais ir megztomis kepurėmis. Jie padeda apsisaugoti nuo kandančios žvarbos ir, kaip tėveliai mokė, nenušalti nosies. Deja, ši jaukumo idilė sugriūva, vos tik spėji nusiimti šiltąją kepurę. Tave pasitinka įsielektrinę plaukai – pasišiaušę ir limpantys prie drabužių. Tad kokių priemonių imtis, siekiant suvaldyti įsielektrinusius plaukus?
Įsielektrinę plaukai – paprasčiausia fizika
Nuolatiniai temperatūros pokyčiai, su kuriais susiduriame žiemą, neigiamai veikia plaukus bei galvos odą. Šaltas oras ir nepakankama oro drėgmė tampa sulėtėjusios kraujotakos galvos odoje priežastimi. Ilgainiui plaukams ima trūkti reikiamų medžiagų, baltymai netenka vandens molekulių ir plaukuose kaupiasi statinė elektra.
Šukuojamų ir su kitomis medžiagomis besiliečiančių plaukų paviršiuje atsiranda elektrostatinis krūvis, todėl plaukuose esantys elektronai „pereina“ į šukas ar šepetį; plaukuose padaugėja teigiamą krūvį turinčių dalelių, kurios ir sąlygoja plaukų atstūmimą vienas nuo kito, geriau žinomą kaip įsielektrinimą.
Šildomose ir mažai vėdinamose patalpose oras išsausėja, todėl vienas iš paprasčiausių būdų sumažinti plaukų elektrinimąsi yra tinkamas patalpų vėdinimas ir drėkinimas. Jeigu namuose neturite drėkintuvo, galite ant viryklės pašildyti vandens su šiek tiek cinamono: garuose esančios vandens molekulės sumažins sausose patalpose esantį elektrostatinį krūvį.
Kaip suvaldyti plaukus?
Įsielektrinę plaukai kelia nepatogumų, gadina ir nuotaiką, ir šukuoseną. Patariame, ką gali išbandyti, norėdamas šaltuoju metų laiku nepavirsti Einšteinu:
- Plaukams šukuoti naudok natūralių medžiagų šukas ar šepetį. Plastikas gali dar labiau padidinti plaukų elektrinimąsi.
- Prižiūrėdamas plaukus ar formuodamas šukuoseną, naudok specialią antistatinę produkciją: maitinančias kaukes, aliejus, standinančias ir fiksuojančias priemones. Puikiai tiks balzamas su termine apsauga ir multivitaminų kompleksu.
- Pagalvė, ant kurios miegi, turėtų būti plunksninė, apvilkta medvilniniu užvalkalu. Pasistenk, kad dėvimos kepurės vidinė pusė taip pat būtų iš natūralaus pluošto.
- Plaukus trink vakare arba ankstyvą rytą – negalima eiti į šaltį net ir vos drėgnais plaukais.
- Drėkinamąsias plaukų priežiūros priemones pakeisk maitinamosiomis.
- Pasitarus su gydytoju ar vaistininku, gali pavartoti maisto papildus, skirtus plaukams, nagams bei odai, kurių pagrindą sudaro B grupės vitaminai, mineralai ir mikroelementai.
- Gali išbandyti užsienyje itin populiarų būdą – tiesiog perbrauk plaukus plonomis, antistatinėmis šluostėmis (angl. dryer sheets), kurias vėliau galėsi panaudoti ir namų ruošos darbuose.
- Namuose gali pasigaminti kaukę iš jogurto arba rūgpienio (priklausomai nuo plaukų ilgio – nuo pusės iki pilno puodelio), sumaišyto su kiaušinio tryniu. Masę užtepk ant plaukų, palaikyk 20 minučių ir išskalauk šiltu vandeniu. Ši kaukė padeda išvengti plaukų elektrinimosi.