Kaip gyvensime – ilgiau ar/ir sveikiau?

27.03.2017 Komentarų nėra

Visais laikais žmonės ieškojo amžinojo gyvenimo šaltinio ar bent jau būdų gyventi ilgiau. Nuėjome ilgą kelią nuo priešistorinių laikų, kai žmonės gyveno vos 2–3 dešimtmečius. Vidutiniškai šiuolaikiniai žmonės gyvena daugiau nei 65 metus, o dauguma japonų sulaukia 85 metų!

Ilgą laiką mokslininkai teigė, kad žmonių gyvenimo trukmė turi tam tikrą ribą, kurios negalėsime peržengti. Manyta, jog, nepaisant technologijų ir sveikatos mokslų pažangos, vidutinė gyvenimo trukmė negalės viršyti 90 metų. Tačiau naujas tyrimas atskleidė, kad jau 2030 metais šį nepajudinimą amžiaus barjerą gali pavykti įveikti.

35 išsivysčiusias šalis ištyrę mokslininkai tiki, kad Pietų Korėjoje jau po 13 metų moterys vidutiniškai gyvens daugiau nei 9 dešimtmečius, o ilgainiui ir kitos šalys turėtų ją pasivyti.

Ir visgi, viso pasaulio mokslininkus ir gydytojus neraminanti tendencija niekur nedings – manoma, kad vyrai ir toliau gyvens trumpiau nei moterys. Pasak profesoriaus M. Ezzati, tai galime paaiškinti vis dar nenykstančiu vyrų polinkiu mažiau rūpintis savo sveikata, rečiau kreiptis į specialistus bei nenoru atsisakyti žalingų įpročių.

Šiandien lietuviai vidutiniškai gyvena 74,7 metus, kiek mažiau nei 3900 savaičių arba maždaug 27300 dienų. Vis dėlto svarbu ne tik gyvenimo trukmė, bet ir gyvenimo kokybė.

Iki 2030 metų turime laiko. Galime keisti savo gyvenimo būdą, kad gyvenimas būtų ne tik ilgesnis, bet visų pirma – malonesnis.

Ar žinojai, kad bent 20 minučių kasdienės mankštos, geri santykiai su artimaisiais ilgina gyvenimo trukmę, o senjorai, kurie turi anūkų, dažnai gyvena ilgiau?

Santykių su artimaisiais, pozityvių emocijų svarbą išskiria ir garbaus amžiaus sulaukę žmonės. Dažnas sako, kad per vėlai suprato, jog asmeninė laimė – tai pasirinkimas. Paklausti, ką darytų kitaip, senjorai dažniausiai pripažįsta, jog būtų turėję daugiau drąsos gyventi pagal savo, o ne kitų primestus įsitikinimus, dirbtų truputį mažiau, o keliautų daugiau. Jie ryžtųsi laužyti senus įpročius, mažiau jaudintųsi dėl to, ką galvoja kiti, daugiau laiko leistų su šeima.

Todėl kartas nuo karto pasikalbėk su vyresniu savimi. Įsivaizduok, kad esi aštuoniasdešimtmetis ir paklausk savęs:

  • Kas mane sulaiko nuo veiklų, kurios man patinka?
  • Ko aš ir tik aš iš tikrųjų noriu?
  • Kokia mano asmenybės dalis man labiausiai patinka ir kokį save norėčiau matyti pažvelgęs atgal?
  • Kas man sukelia blogas emocijas ir ko norėčiau atsisakyti?
  • Kas iš tiesų verčia mane jaustis laimingu ir gyvu?

, , , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą