Laukiuosi ir atsirado kirkšnių grybelis. Kaip turėčiau gydytis?

13.07.2017 2 komentaras

Komentuoja vaistininkė Audronė Levickienė

Pirmiausia, noriu pabrėžti, kad tai, ar Jus vargina kirkšnių grybelis, tiksliai nustatys tik gydytojas. Jis atliks tam tikrus tyrimus: pro mikroskopą apžiūrės mėginį nuo sudirgusios vietos ir įvertins, ar tai grybelinė infekcija, ar kitas odos susirgimas.

Kartais besilaukiančios moterys kirkšnių grybelį painioja su iššutimais kirkšnyse. Ši problema taip pat dažnai užklumpa nėštumo metu, nes gausiau prakaituojama, kaupiasi skysčiai. Esant iššutimui, gelbsti tepalai su cinku ir pataisų sporos. Tačiau susirgus grybeline infekcija, neretai prireikia rimtesnio gydymo.

Skubu priminti, jog besilaukianti moteris, prieš vartodama bet kokius vaistus nuo grybelio, turėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Esama tokių medikamentų, kurie draudžiami nėščiosioms. Kita dalis – naudojami tik gydytojui leidus, vis tikrinant būsimos mamos būklę.

Žinoma, suprantu ir tai, jog kartais eilė pas gydytoją būna ilgesnė už kantrybę. Belaukdama, nemalonius pojūčius saugiai nuraminsite sodos vonelėmis. Litre virinto, atvėsinto (maloniai šilto) vandens ištirpinkite arbatinį šaukštelį sodos ir šiuo tirpalu apsiplaukite ryte bei vakare. Prieš procedūrą nusimaudykite, o po jos atsargiai nusausinkite pažeistą odą.

Taip pat galite išmėginti eterinius aliejus: nuo grybelio gelbsti eteriniai levandų, greipfrutų, arbatmedžio aliejai. Tik svarbu žinoti, ar nesate kuriam iš jų alergiška! Verčiau nenaudokite tų aliejų, kurių poveikio neišbandėte dar iki nėštumo pradžios.

Prieš naudojant eterinį aliejų, nepamirškite jo sumaišyti su baziniu (alyvuogių, kokosų ar argano) aliejumi. Svarbu: besilaukiančios moterys turi naudoti perpus mažesnę eterinių aliejų koncentraciją nei įprastai. Taisyklė galioja tiek maudynėms vonioje, tiek mišiniams su baziniais aliejais.

Jei kirkšnių grybelis nepasiduos natūralioms priemonėms ir teks vartoti vaistus, darykite tai teisingai. Gali būti, kad nemalonūs simptomai dings po dviejų, trijų dienų, tačiau būtinai užbaikite gydymosi kursą. Antraip liga, neilgai trukus, gali vėl sugrįžti.

Taip pat nepamirškite aukštoje temperatūroje (60 °C) išskalbti patalynės, rankšluosčių ir drabužių, kuriuos dėvėjote gydymosi metu. Kirkšnių grybelis per juos lengvai plinta, tad galite užsikrėsti pakartotinai.

Atidžiai rūpinkitės savimi, juk dabar tai darote už du. 🙂

, , , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą