Menopauzė ir seksualinis gyvenimas: mėgaukitės!

22.03.2018 Komentarų nėra

Kiekvienos moters gyvenime ateina toks etapas, kai tenka susidėlioti naujus prioritetus. Tiek rūpesčio savimi, tiek santykių su kitais. Šis etapas vadinamas menopauze, nors pauzės čia nėra jokios, tiesiog – nauja tvarka.

Natūralu, jog menopauzė paliečia ir seksualinį gyvenimą. Juk kūnas keičiasi, žengia į naują tarpsnį, tad tenka į jį įsiklausyti atidžiau. Jei nerimauji, koks intymus gyvenimas bus dabar, kur dingo trauka, ar kaip atvirai pasikalbėti su partneriu – skaityk šį įrašą toliau 🙂

Kokius pokyčius gali pajausti?

Premenopauzės metu, kai organizme mažėja estrogeno, silpsta kiaušidžių funkcija, ar jau atėjus menopauzei, gali pajausti tam tikrus simptomus, keičiančius ir įprastą seksualinį gyvenimą. Neišsigąsk, jei:

  • Sumažės lytinis potraukis ir mylėtis norėsi rečiau, nei iki šiol. Tam įtaką daro tiek kiti menopauzės simptomai – staigi nuotaikų kaita, netikėtos karščio bangos – tiek tiesiogiai su seksualiniu gyvenimu susijęs simptomas – makšties sausumas.
  • Sumažės seksualinis jautrumas. Gali būti, kad pajausi, jog pasiekti orgazmą tapo sunkiau nei anksčiau. Tai irgi vienas iš simptomų, pasireiškiančių artėjant menopauzei ar jos metu.
  • Dings natūrali drėgmė mylintis. Sumažėjęs estrogenų kiekis lemia ir mažesnę makšties drėgmę. Dėl to seksas per menopauzę gali tapti skausmingas, o po jo – varginti deginimo, perštėjimo pojūčiai, kraujavimas iš mikroįtrūkimų.

Taip, šie pokyčiai reikalauja kantrybės ir šiek kiek apkartina seksualinį gyvenimą, tačiau jie – išsprendžiami. Keletas trumpų bei naudingų patarimų – ir vėl galėsi mylėtis aistringai bei maloniai.

Menopauzė ir seksualinis gyvenimas: kaip vėl mėgautis artumu?

Net jei pajautei, kad seksas per menopauzę pakito dėl minėtųjų simptomų, tai nereiškia, kad turi užbraukti artumą, intymumą ir visus malonumus, kuriuos patirdavai su partneriu. Atsimink, kad:

  • Drėgmės mylintis puikiai suteikia lubrikantai. Naudok aliejinį, o ant jo – vandens pagrindo lubrikantą, papildytą estrogenu. Tai užtikrins ilgalaikį sutepimą, slydimą ir… malonūs pojūčiai sugrįš.
  • Ilgalaikį drėkinimą užtikrina žvakutės su hialurono rūgštimi. Jos po truputį tirpsta makštyje, išskiria veikliąsias, drėkinančias medžiagas ir veikia ilgiau. Tokią žvakutę gali įsidėti prieš eidama miegoti, o ryte mėgautis spontaniškais malonumais.
  • Labai svarbu atvirai pasikalbėti su partneriu apie pakitusį seksualinį apetitą. Yra aibė būdų vienas kito pamaloninimui – ne tik vaginalinis seksas. Kodėl gi neįpūtus naujų aistros vėjų? Svarbiausia neslėpti, kaip jautiesi, neapsimetinėti, kad viskas yra gerai, nes tai nuves tik į nepagrįstus kaltinimus – tiek savęs, tiek vienas kito.
  • Seksualinio jautrumo sumažėjimą išsprendžia ilgesnė preliudija. Ilgesnė įžanga ir stimuliavimas orgazmą padarys misija įmanoma. Pakeiskite sueities įpročius ir prailginkite intymų vakarą, taip daugiau laiko skirdami ir vienas kito atradimui – iš naujo.
  • Egzistuoja ir pažangios technologijos, kaip gydymas frakciniu lazeriu, kuris ilgesniam laikui sustiprina makšties sieneles, suteikia drėgmės. Svarbu: šią paslaugą atlieka tik sertifikuoti specialistai gydymo įstaigose. Įprastai prireikia kelių procedūrų, garantuojančių iki metų trunkantį efektą.

menopauze-ir-seksualinis-gyvenimasMenopauzė ir seksualinis gyvenimas neturi būti atsieti. Pasikalbėk su savo partneriu apie tai, kaip jautiesi, išbandyk priemones, kurios leis mėgautis intymumu ir netrukus pajausi, kaip vėl džiaugiesi artumu. O jei turi daugiau klausimų apie naująjį – menopauzės – etapą, užsuk į „BENU vaistinės“ projekto „Moteriškumas be pauzės“ puslapį.

Ir būk žavinga toliau 🙂

Naudingas įrašas? Daugiau patarimų apie intymią sveikatą rasi čia

, , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą