Nebūk balionas. Kaip įveikti pilvo pūtimą?

16.05.2017 Komentarų nėra

Turbūt visi esam patyrę tą gėdos jausmą, kai viešojoje erdvėje pučia pilvą. Pripažinkim, tada norisi tarsi skradžiai į žemę pradingti. Ar dėl to kalta pusryčių bandelė? O gal tai ligos simptomas? Tad ką daryti, kad nevargintų šis jausmas ir pilvas nustotų kalbėti?

Pilvo pūtimas – signalas, kad turi virškinimo sunkumų. Tai gali išspręsti pakeisdamas kasdienius įpročius. Gerai sukramtyk maistą – taip išvengsi didelių oro gurkšnių, kurie keliauja po visą organizmą.

Dienos metu valgyk dažniau, tačiau mažesniais kiekiais – tai pagerins virškinimo sistemos darbą.

Į mitybos racioną įtrauk daugiau skaidulinių maisto produktų: kviečių sėlenų, riešutų, datulių, o kai prisirpsta uogos – aviečių, braškių, serbentų. Pratintis prie naujo gyvenimo režimo tau gali padėti ir įvairios programėlės.

Kita pilvo pūtimo priežastis – tam tikri maisto produktai, pavyzdžiui, kopūstai, brokoliai, pupelės, kurie kai kuriems žmonėms skatina dujų susikaupimą. Šių produktų nederėtų išbraukti iš savo raciono – tai daug vertingųjų angliavandenių turintys produktai, kurie yra svarbi subalansuotos mitybos dalis. Tačiau šių daržovių sukeliamus pojūčius gali sumažinti į mitybos racioną įtraukęs daugiau skaidulų turinčių produktų ar vartodamas vaistinius dujas skaldančius preparatus, pavyzdžiui, sudėtyje turinčius veikliosios medžiagos simetikono.

Daug angliavandenių valgantys vegetarai ar žaliavalgiai dažniau jaučia pilvo pūtimo simptomus.  Jei tu – vienas iš jų, padėti gali produktai, kuriuose yra gerųjų bakterijų ar probiotikų. Taip pat rekomenduojama gerti pipirmėčių, imbierų, ramunėlių arbatų. Ryte, prieš valgį, gali išgerti šilto vandens su citrina.

Dujų sankaupos yra normalus organizmo procesas, tačiau tik tuomet, kai išleidžiame jas kelis kartus per dieną. Tačiau kęsti nuolat besitęsiančio diskomforto neverta. Tad pasikonsultuok su šeimos gydytoju – tai gali būti padidėjusio skrandžio rūgštingumo, laktozės netoleravimo ar net celiakijos požymis.

Susidarę sieros junginiai organizme nulemia nemalonų dujų kvapą. Tad jei kartais taip nutinka – nesijaudink. Netikėtose situacijose pasitelk humorą, juk aplinkiniai yra tokie patys žmonės kaip ir tu.

, , , , , , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą