SOS: plaukai po šviesinimo

08.02.2018 Komentarų nėra

Šį paradoksą žinome visos: šviesiaplaukės dažnai nori patamsinti plaukus, o brunetės svajoja apie bent jau medaus spalvos garbanas. Kelionė iki jų būna ilga: keli šviesinimai kirpykloje, kaskart vis tikintis to galutinio trokštamo rezultato. Ir visgi kartais net atidi priežiūra nepadeda pasiekti balanso – jog plaukai būtų ne tik šviesūs, bet ir sveiki. Jei, plaunant galvą ar šukuojant šviesintus plaukus jauti, kad iš jų liko kažkas panašaus į vilnonių siūlų raizginį, laikas imtis intensyvių priemonių!

Kodėl nutriušta šviesinami plaukai?

Agresyvus dažymo būdas, per stipri emulsija. Tapti šviesiaplauke „čia ir dabar“ – misija neįmanoma. Atsakinga, profesionali kirpėja šviesinimą atliks keliais etapais, tausodama plauką, kaip klientė beskubintų J Jei tavo plaukai stipriai pašviesėjo per kartą–du (o buvai juodaplaukė), plaukų struktūra, žvyneliai, tikėtina, liko smarkiai pažeisti.

Netinkama priežiūra. Šviesinti plaukai, pakilus iš kirpėjos kėdės, dažnai atrodo puikiai, yra švelnūs lyg šilkas. Priežastis paprasta – naudojamos tinkamos priežiūros priemonės. Jei, grįžusi namo, šviesintus plausi trinksi šampūnu, skirtu normaliems plaukams, nenaudosi drėkinančių kaukių, o plaukų galiukų nelepinsi fluidais ar aliejais – netrukus jie išsausės ir nutriuš.

Drėgmės stygius. Plaukų šviesinimas juos labai stipriai išdžiovina ir sausina.  Ypač tada, kai tamsūs plaukai šviesinami drastiškai, daugiau nei trimis–keturiais tonais, pavyzdžiui, iš juodaplaukės tampant platinine blondine. Dėl šios priežasties šviesinti plaukus rekomenduojama vienu–dviem tonais, su ~ pusantro mėnesio pertraukomis tarp dažymų. Ir, aišku, nepamiršti, jog plaukai po šviesinimo turi būti drėkinami papildomai.

Plaukai po šviesinimo: kaip atgaivinti?

Daug, labai daug drėkinimo. Plaukai po šviesinimo labiausiai stokoja drėgmės, veliasi ir šiaušiasi. Rinkis giliai drėkinantį, specialiai šviesintiems plaukams skirtą šampūną ir kondicionierių. Du kartus per savaitę (kas 3–4 dienas) naudok intensyviai drėkinančią plaukų kaukę (laikyk ją mažiausiai 10 minučių). Puikiai tiktų priemonės su kokoso aliejumi – jis tikras pažeistų plaukų superherojus. Tik kaukę, kurio sudėtyje yra šio aliejaus, tepk nuo plaukų vidurio, praleisdama šaknis – antraip plaukai atrodys riebaluoti.

Priežiūra dieną. Sausi plaukai + sausas patalpų oras yra dvigubas smūgis tavo šukuosenai. Plaukus reguliariai papurkšk drėkinančiu fluidu (aliejinio pagrindo). Tai padės jiems dar labiau nesausėti, be to, pamaitinsi nukentėjusius galiukus.

plaukai-po-sviesinimoPoilsis nuo karščio. Šviesios garbanos ar glotnūs, lygūs plaukai – labai gražu 🙂 Visgi abiem atvejais prireiks plaukų tiesinimo arba garbanojimo žnyplių. Tai, aišku, dar labiau kepins bei sausins ir taip drėgmės stokojančius plaukus. Dėl šios priežasties vertėtų padaryti pertrauką nuo plaukų garbanojimo, tiesinimo ir džiovinti juos tik vėsaus oro srove. Jei visgi darysiesi įmantrią šukuoseną, panaudok šį triuką: žnyples (vidinėje pusėje) patepk plonu kokosų aliejaus sluoksniu ir tik tada formuok šukuoseną.

Kirpti negalima pasigailėti. Tam tikra plaukų dalis, juos šviesinant, galiausiai pažeidžiama nepataisomai. Tada iš jų belieka susišiaušęs darinys, į kurį žvelgiant trykšta ašara. Sprendimas vienas – keliauti pas kirpėją ir jį pašalinti. Galima tiek patrumpinti plaukus, tiek, nekeičiant plaukų ilgio, apkarpyti probleminius galiukus. Pastarasis sprendimas tinka tada, jei plaukų pažeidimas nėra labai stiprus – tai geriausiai įvertins kirpėja.

Jei ryžaisi dar kartą leistis į plaukų šviesinimo kelionę, kartu su savimi pasiimk visą „amuniciją“: specialias priežiūros priemones ir, žinoma, svarbiausią dalyką – kantrybę 🙂 Sėkmės!

Patiko įrašas? Daugiau naudingų patarimų rasi čia

, , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą