Pykčio valdymas: ką daryti, kai baigiasi kantrybė?

26.09.2017 Komentarų nėra

Pyktis – jausmas, lydintis mus daugelyje nemalonių situacijų. Neretai pykstame patys, tenka atlaikyti ir aplinkinių žmonių nepasitenkinimą ar blogas emocijas. Kantrybė – geriausias pykčio priepuolių priešnuodis, tačiau ir ji kartais išsenka. Tad kokius pykčio valdymo būdus dar galima išmėginti?

Pykčio valdymas: 4 patarimai

Meditacija

Pasirink patogų laiką, tylią vietą ir patogiai įsitaisyk. Sėdėk ištiesęs stuburą, atpalaidavęs pečius ir kaklą. Viso proceso metu tavo akys turi būti užmerktos. Kelis kartus giliai įkvėpk ir iškvėpk. Pakartok tai dar porą kartų ir lengvai nusišypsok – sau pačiam. 🙂 Gali įsijungti ramią muziką, padedančią nuvyti negatyvias mintis. Meditacijai skirk bent kelias minutes savo dienotvarkėje ir pamatysi, kokius stebuklus ji gali padaryti.

Joga

Joga – neišsemiamas energijos, sveikatos ir dvasinės ramybės šaltinis, o jos teigiamas poveikis žmogaus organizmui nekelia jokių abejonių. Internete susirask kelis lengvus jogos pratimus arba paklausk draugų, lankančių šiuos užsiėmimus, kokius iš jų nesudėtinga atlikti namuose. 10 – 15 minučių per dieną, skirtų jogai, padės pašalinti nerimą ir blogas emocijas.

Pasivaikščiojimas

Pamiršti rūpesčius padės bent pusvalandis, praleistas gryname ore ir gražioje aplinkoje. Ne veltui pasivaikščiojimą patariama paversti įprasta ir kasdiene veikla. Tad jau šiandien išsirink norimą maršrutą, pasirūpink tinkama apranga ir pirmyn. 🙂

Aplinkos pakeitimas

Kartais ir artimiausia aplinka mus įstumia į pykti ar net įsiūtį. Jei taip nutinka, leisk sau atitrūkti. Aplinkos pokyčiai neturi būti drastiški: nereikia mesti darbo ar išsikraustyti į Havajus. Užteks į gyvenimą įsileisti naujų žmonių ir potyrių. Nueik į spektaklį, koncertą ar meno užsiėmimą, užmegzk naujas pažintis, rask įdomų pašnekovą ir atsipalaiduok, būdamas čia ir dabar.

Visgi svarbiausia nepamiršti, kad pyktis – laikina, bet stipri emocija. Per daug nesikrimsk, jei nepavyksta jo suvaldyti iš karto. Prireiks laiko, tačiau jei stengsiesi, tikrai išmoksi pakeisti savo emocinę būseną – į ramesnę ir malonesnę. Pykčio valdymas taps misija įmanoma.

Patiko įrašas? Daugiau patarimų, kaip atsipalaiduoti, rasi:

, , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą