5 priežastys pamėgti rudenį

28.08.2017 Komentarų nėra

Vėstant orams po truputį prisimename rudenį. Tai gražus metų laikas, kai akį džiugina įvairiausiomis spalvomis nusidažę medžių lapai, o gatves nukloja kaštonai. Tačiau rudenį taip pat apima melancholija, imame ilgėtis pasibaigusios vasaros, o temstančios dienos praneša ir apie artėjančius šalčius.

Rudeninė depresija, dar kitaip vadinama sezonine, specialistų teigimu yra afektinis sutrikimas, pasireiškiantis sutrumpėjus dienoms ir atsiradus šviesos trūkumui. Dėl užplūdusio liūdesio taip pat kaltas po vasaros spėjęs susikaupti stresas ir „užsisukimas“ kasdienės rutinos rate.

Tad ką daryti, kad ruduo būtų ne paniurusios nuotaikos, o džiaugsmo ir atradimų metas? Pirmiausia – išeik į lauką ir apsižvalgyk aplink – ruduo turi daug ką pasiūlyti! 🙂 O žemiau – kelios idėjos šviesaus rudens planams.

Kino maratonas

Lietingas vakaras – idealiausias metas žiūrėti naujausius, mėgstamiausius arba dar nematytus filmus. Pasirūpink skanėstais, pasikviesk į svečius draugus, įsisuk į šiltą pledą ir susikurk savo namuose patį jaukiausią kino teatrą.

Grybavimas

Pasiduok rudeninio grybavimo azartui, kuris kiekvienais metais užvaldo ne tik užkietėjusius grybų mėgėjus, bet ir pirmą kartą žengiančius į miško tankumynus. Kai vos pradėjęs grybauti, rasi du baravykus, o apsižvalgęs pamatysi dar porą – azartas ir pasitenkinimo jausmas – garantuoti. O ir grynas miško oras išvėdins visas negatyvias mintis.

SPA ritualai

Darganotais rudens vakarais metas pasirūpinti savimi ir pasidaryti įvairiausių grožio procedūrų, kurioms paprastą dieną vis pritrūksta laiko. Pradėk savo SPA dieną kad ir kvapnia vonia su putomis. Gali klausytis mėgstamos muzikos arba atsinešti mėgstamą knygą. Po maudynių vonioje – geriausias metas palepinti odą kūno aliejais, o veidą – kauke.

Pasivaikščiojimas lietuje

Sakoma, „nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“. Tad šok į guminius batus, apsirenk neperšlampamą striukę, užsirišk spalvotą šaliką, pasiimk skėtį ir išbandyk pasivaikščiojimą lyjant lietui. Kartu gali pakviesti ir draugą ar mylimąjį, pagriebti arbatos pilną termosą.

 Kultūrinių renginių sezonas

Rugsėjį prasideda teatrų ir įvairiausių kultūrinių renginių sezonas, tad gali lankytis naujausiose premjerose, grįžti namo su šviežiausiais įspūdžiais ir pilnas įkvėpimo. Be to, rudenį naujam sezonui duris praveria ir kitos įvairios įstaigos, mokančios šokti, piešti, dainuoti, kviečiančios išbandyti naują sporto šaką ar surasti bendraminčių, pavyzdžiui, žygiuose. Kai tiek veiklų – rudeninė depresija sunkiau prasiskins kelią į kasdienybę. 🙂

, , , , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą