Ruošiatės slidinėti? Nepamirškite tinkamai pasirūpinti oda

21.01.2019 Komentarų nėra

Žiema daugeliui neįsivaizduojama be slidinėjimo pramogų, ypač vilioja kalnai. Slidinėjimo atostogų metu odai tenka didesni išbandymai nei įprastomis dienomis, nes daug leidžiame laiko gryname ore, odą gairiną vėjas ir žnaibo šaltukas, be to, neretai ir saulėje nemažai laiko tenka praleisti. Kaip pasirūpinti oda ir ką vertėtų turėti kiekvienam, besiruošiančiam atostogauti kalnuose, dalinasi BENU Sveikos odos instituto ambasadorė Milda Darulienė.

Atostogų vaistinėlė

Vaistinėlės turinys dažnai kelia nemažai klaustukų – ar reikalingas kremas nuo saulės? O nuo šalčio? Gal užteks ir universalaus riebaus kremo? Anot vaistininkės ir sveikos odos specialistės M. Darulienės, pirmiausia, kas turėtų atsirasti vaistinėlėje, tai specialus, apsaugoti odai nuo šalčio skirtas kremas. Jis sukuria apsauginį sluoksnį, neleidžiantį odai rausti ir dehidratuoti.

„Be kremo nuo šalčio, kalnuose reikalingas ir kremas nuo saulės. Tinkamas tokio paties apsaugos nuo ultravioletinių saulės spindulių lygio kremas nuo saulės, kokį daugelis naudoja ir šiltuoju sezonu. Jo SPF (apsaugos nuo saulės faktorius) turėtų būti ne mažesnis nei 30“, – sako Sveikos odos instituto ambasadorė.

O kaip apsaugoti lūpas? Jų odelė labai plona, jos daug jautresnės šalčiui, vėjui, net ir apniukusią dieną jas veikia pavojingi saulės spinduliai, kurie gali jas sausinti ir paskatinti skeldėjimą.

„Siekiant lūpas apsaugoti, vienas tinkamiausių variantų – apsauginis maitinamasis kremas, kuriame gausu augalinių aliejų, arba higieninis lūpų pieštukas su bičių vašku, lanolinu ir vitaminais. Tad šios priemonės taip pat turėtų būti atostogoms ruošiamoje vaistinėlėje“, – priduria BENU vaistininkė M. Darulienė.

Specialistė pataria rinktis specialiai apsaugoti nuo šalčio pritaikytus kremus, o ne universalias, riebias odos priežiūros priemones.

„Apsauginiai kremai nuo šalčio savo sudėtyje turi didesnį kiekį lipidų, kurie sudaro apsauginę plėvelę, neleidžiančią odos pažeisti šalčiui ar vėjui. Riebus kremas daugiau skirtas odos maitinimui, todėl negali tinkamai jos apsaugoti. Vaistinėse galima rinktis iš įvairių priemonių nuo šalčio, o geriausią jums padės išsirinkti vaistininkas“, – sako M. Darulienė.

Pirmoji pagalba nušalus

Pakitus klimato sąlygoms ir tinkamai joms nepasiruošus, oda gali greitai nušalti. Atsiranda stiprus paraudimas, padidėja jautrumas, oda gali pradėti skeldėti. Jei taip nutiko, svarbiausia – netrinti odos. Tai gali ją dar stipriau pažeisti, sustiprinti jautrumą. Specialistės teigimu, geriausia leisti odai sušilti natūraliai ir gerti kuo daugiau šiltų skysčių. Nušalusią odą galima bandyti atgaivinti šiltu vandeniu, švelniai priglaudžiant veidą prie, pvz., šiltame vandenyje sudrėkinto rankšluosčio, ypač jei vaistinėlėje nėra reikalingų priemonių.

Pagelbėti gali ir natūralios apsauginės priemonės, pvz., specialūs prausikliai su augaliniais aliejais ar netgi medus, medetkų ar kokosų aliejus.

Patarimai kasdienei odos priežiūrai

Labai svarbu atminti tai, kad kiekvienas odos tipas reikalauja skirtingo dėmesio, o priklausomai nuo odos problematiškumo, ir laiko.

„Žiemos laikotarpiu geriama mažiau vandens, todėl odai labai trūksta drėgmės, be to, ją veikia ir patalpų kondicionieriai. Temperatūrų savyravimai išderina odos balansą, jautrumą, tad ji dažniau sausėja“, – sako M. Darulienė.

Jautri oda reikalauja daugiausiai dėmesio. Kelionėje ją reikėtų tepti raminančiu kremu, pasirūpinti ir antialerginiais vaistais, kad oda nekaistų, išvengtumėte nemalonaus paraudimo. Rytais, likus pusvalandžiui iki išėjimo į gryną orą, jautrią odą reikėtų patepti maitinamuoju kremu, grįžus vakare – drėkinti. Riebiai odai šiuo atveju dažniauiai užtenka drėkinamojo kremo.

Žiemos metu kartą per savaitę specialistė patarė naudoti drėkinamąją kaukę, o pajutus sausėjimą, puikiai tinka ir drėkinamas purškiamas vanduo, kurį galima naudoti net ir ant makiažo. Jis greitai susigeria ir neleidžia odai pernelyg išsausėti.

Kiekvieno slidinėtojo vaistinėlėje privalo būti:

  •   Specialius kremas nuo šalčio.
  •   Kremas nuo saulės.
  •   Higieninis lūpų pieštukas su bičių vašku ir lanolinu.

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą