Intymus gyvenimas nėštumo metu

25.07.2017 Komentarų nėra

Seksas nėštumo metu – subtilus dalykas. Ši tema turi tiek nežinomybės, kad sukelia tikrą chaosą būsimų tėvų galvose. Kai kurios moterys nėštumo metu nori mylėtis beveik visą laiką, o kitoms aistra dingsta vos pastojus.

Tad ką reikia žinoti, kad iki tol buvę poros įpročiai nedingtų ir, net keičiantis gyvenimo aplinkybėms, laikas, skirtas tik judviem, neprastų reikšmės.

 Seksas nėštumo metu – koks jis?

Gydytojų teigimu, jei nėštumas vystosi gerai, mylėtis galima taip dažnai, kaip tik norisi. Vis dėlto nereikia pamiršti, kad šiuo laikotarpiu nėščiosios kūnas kinta, svyruoja hormonai, dažniau užklumpa nuovargis, mieguistumas ir pykinimas. Vėliau augantis svoris, nugaros skausmai ir kiti nepatogumai taip pat gali slopinti mintis apie mylėjimąsi.

Labai svarbios ir psichologinės priežastys – moteris nešioja naują gyvybę ir bijo, kad lytinis aktas gali pakenkti vaikui. Specialistai sako, kad seksas nėštumo metu turėtų būti ramesnis, tačiau mylėjimosi pozas pasirenka pati pora. Svarbiausia – santykiaujant neturi būti spaudžiamas pilvas.

Vis dėlto esant tam tikroms nėštumo situacijoms intymaus pasibuvimo kartu gali tekti atsisakyti.

Kada rekomenduojama susilaikyti?

 • Jei esi patyrusi priešlaikinį gimdymą.
 • Jei pastebėjai neaiškios kilmės kraujavimą iš makšties.
 • Sergant sunkia makšties grybelio forma.
 • Esant gimdos kaklelio nepakankamumui (jam atsivėrus per anksti).
 • Nutekėjus vaisiaus vandenims.
 • Jei placenta yra menkai įsitvirtinusi.

Vis dėlto, kadangi seksualumas – itin individualus reikalas, visuomet svarbiausia spręsti pagal tai, kaip jautiesi pati.

Tiesa, nėštumo metu, gali būti nebepatogu mylėtis įprastine poza, todėl ieškokite abiems priimtinų ir patogių būdų patenkinti vienas kitą.

Kokios sekso pozos patogiausios?

 • Moteris viršuje. Būnant viršuje galima pačiai kontroliuoti įsiskverbimo gylį, todėl tai viena palankiausių pozų pasiekti pasitenkinimą.
 • Šaukštelio poza. Patogi tuo, kad pilvukas nėra spaudžiamas, taip išvengiant skausmo ar nemalonių pojūčių.
 • Prie lovos krašto. Atsigulus ant nugaros prie lovos krašto, sulenkiami keliai. Partneris gali klūpėti arba stovėti priešais.
 • Šuniuko poza. Vienintelis trūkumas: įsiskverbimas gali būti pakankamai gilius, o tai kartais kelia skausmą.
 • Mylėjimasis sėdint. Poza atsisėdus ant partnerio puiki tuo, kad moteris gali pati reguliuoti įsiskverbimo gylį.

Iškart po to, kai šeimoje atsiranda naujas narys, seksualinis gyvenimas gali ir prislopti.  Neverta nerimauti, jei mažiausiai kelias savaites po gimdymo tavęs visai nedomins mintys, susijusios su seksu. Pagrindinė to priežastis – organizmo išsekimas. Tuomet laiką, skirtą mylėjimuisi, dažniausiai pakeičia kūdikio migdymas, maitinimas ar paprasčiausias miegas.

Vis dėlto apsipratusi su naujo šeimos nario atėjimu nepamiršk savo moteriškumo. Mylėjimasis – laikas, skirtas tik judviem. Nuo šiol jo turite kiek mažiau. Tad neatimk šio džiaugsmo nei iš savęs, nei iš partnerio.

, , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą