Vyriška ir moteriška intymi higiena: kas, kaip ir kodėl?

18.10.2018 Komentarų nėra

Komentuoja vaistininkė Inga Norkienė

Teisinga intymi higiena svarbi ne tik norint kvepėti švara ir gaivumu, bet ir norint džiaugtis puikia fizine savijauta bei sveiku lytiniu gyvenimu. Tam svarbu suprasti, kuo skiriasi vyro ir moters intymios higienos priežiūra, kas turėtų atsidurti kiekvieno iš mūsų intymios zonos priežiūros kosmetinėje ir ko reikėtų vengti, kad sau nepakenktume.

inga-norkienė-kodel-sauseja-akysVyrų ir moterų intymios higienos skirtumai

Dėl skirtingos vyro ir moters kūno anatomijos, vyrų intymios zonos priežiūra daug paprastesnė, nereikalaujanti papildomų priežiūros priemonių, pvz., prausiklių – jiems tinkama ir įprasta dušo želė. Kalbant apie intymią moters zoną, čia priežiūra turėtų būti atidesnė. Moters lytiniams organams reikalinga rūgštinė ph terpė, kuri stabdo patogeninį bakterijų dauginimąsi ir sukuria tinkamą terpę intymioje zonoje, kad moteris išliktų sveika. Tad įprastas kūno prausiklis netinka, nes jo ph neutralus arba šarminis.

Intymios zonos priežiūra

Tinkamos intymios zonos priežiūros užtikrinimui tiek vyrams, tiek moterims svarbus kūno prausimasis šiltu vandeniu, tačiau moterims nėštumo ar menstruacijų metu derėtų praustis dažniau. Idealiu atveju praustis reikėtų po kiekvieno tampono/paketo pakeitimo, tačiau dažnai dėl įvairių aplinkybių to padaryti negalime. Dėl šios priežasties vertėtų apsirūpinti intymios higienos servetėlėmis, pvz., su arbatmedžio ar kitu antiseptiniu aliejumi. Taip pat labai svarbi taisyklinga šluostymosi higiena – iš priekio braukiant nugaros link, o ne atvirkščiai, kadangi šlaplė, makštis bei išangė, moters anatomijoje, labai arti viena kitos, tad bakterijos lengvai keliauja iš vienos vietos į kitą.

Vyriška ir moteriška intymios higienos kosmetinė

Vyrams užtenka įprasto kūno priežiūros prausiklio, o moterims reikalingas intymios higienos prausiklis, drėgnos servetėlės. Esant poreikiui – specialūs drėkinantys lubrikantai, kurie padeda atstatyti sutrikusią lytinių organų gleivinės pusiausvyrą ir sudrėkinti išsausėjusią gleivinę. Ypatingai šie sausėjimai atsiranda menopauzės metu dėl sumažėjusio moteriško hormono estrogeno.

Intymios higienos klaidos

Pagrindinės šios zonos priežiūros klaidos – naudojami prausikliai, dušo želės su aštriu šarminiu ph, kietieji muilai, kurių ph visiškai netinkamas intymiai zonai prižiūrėti. Vyrams reikėtų vengti aptemptų drabužių, sintetinių apatinių. Moterims – kuo rečiau dėvėti kelnaites su juostele, kadangi jos vienas greičiausių būdų plisti infekcijoms. Taip pat svarbu nenaudoti paketų, įklotų su kvapais, svarbu rinktis kuo natūralesnius, naudoti skirtingus rankšluosčius.

Tykantys pavojai

Sutrikus intymios zonos mikroflorai, atsiranda įvairūs uždegimai. Vienas dažniausiai pasitaikančių tarp moterų – pienligė, arba makšties grybelis, pasižymintis niežuliu, varškės tipo išskyromis, skausmingu šlapinimusi. Vyrams rečiau, bet pasitaiko apyvarpės uždegimas, pasižymintis skausmingu šlapinimusi.

Kiti svarbūs patarimai, kaip rūpintis intymia sveikata

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą