Man reikiamų vaistų nėra Lietuvoje – ar juos gali užsakyti vaistinė?

11.07.2018 Komentarų nėra

Komentuoja vaistininkas Marius Lukštaraupis

vaistininkas MariusEsama tam tikrų ligų, sveikatos sutrikimų, kurių gydymui Lietuvoje nėra registruotų vaistų arba Lietuvoje registruoti vaistiniai preparatai pacientui netinka (tarkime, dėl sunkaus nepageidaujamo poveikio), nepadeda pasveikti (pavyzdžiui, kai ligos sukėlėjas tampa atsparus). Dar vienas variantas – vaistas anksčiau buvo registruotas Lietuvoje, pacientas, prireikus, jį naudojo, tačiau po kiek laiko registracija nebuvo pratęsta ir įprastu būdu tas vaistas į Lietuvą nebegali būti tiekiamas.

Gydytojas, įvertinęs šią situaciją, gali paskirti preparatų, kurie šiuo metu nėra registruoti Lietuvoje, bet, jo nuomone, pacientui padėtų efektyviausiai. Paskiriant tokį vaistą,išrašomas specialus vardinio vaisto pareiškimas ir vardinis receptas,  paskyrimas pažymimas ligonio medicininėje knygelėje.

Sutvarkius visus formalumus, lieka paskutinis žingsnis – užsisakyti vaistą. Pacientui reikia kreiptis į vaistinę, pateikiant vardinio vaistinio preparato pareiškimo originalą ir receptą.  Vaistininkas užregistruoja prašymą, tuomet kreipiasi į didmenininkus – dėl vaisto pristatymo – ir, gavęs informaciją apie kainą ir pristatymo datą, informuoja pacientą. Jei sąlygos tenkina, vaistas pristatomas į vaistinę.

Atkreipsiu dėmesį į dar vieną aspektą – Lietuvoje išrašyti receptai galioja visoje Europos Sąjungoje. Tad, jei jums reikiamo vaisto nėra Lietuvoje, o netrukus leisitės į kelionę, įsigyti jį galite ir kitoje ES šalyje (pasitikrinti, kokiose šalyse yra reikiamas vaistas, galima šiame puslapyje). Jei išvykos artimiausiuose planuose nėra – lieka vardinis receptas.

Abu šie keliai – patikimi ir saugūs. Rekomenduoju rinktis tik kurį iš jų, jokiu būdu neperkant vaistų turguose. Juose negalite žinoti, ar vaistai buvo laikomi reikiamomis sąlygomis, ar nepasibaigęs jų galiojimo laikas, galiausiai, ar tikrai perkate tą vaistą, kurio jums reikia, o ne falsifikatą.

Kartais prireikia kantrybės, bet geriau rūpintis savimi saugiai. Be eksperimentų. 🙂

 

Daugiau naudingų vaistininkų patarimų

, ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą