Žiema – puikus metas procedūroms

04.12.2019 Komentarų nėra

Nors ir norėtųsi, kad vasara Lietuvoje truktų mažiausiai pusę metų, dienos be intensyvių saulės spindulių ne tokios ir blogos – tai ramybės metas mūsų odai, kai ją galime palepinti procedūromis, ne itin draugaujančiomis su saule. Todėl neliūdėkime dėl saulės, o susiplanuokime šį rudenį ir žiemą pakeisti tai, kas mums mūsų odoje nepatinka.

KĄ SUSIPLANUOTI

Gydytoja onkodermatologė D. Malinauskaitė

Gydytoja onkodermatologė D. Malinauskaitė

Estetinės dermatologijos klinikos „Baltic Dermatology“ gydytoja onkodermatologė Dailė Malinauskaitė sako, kad ruduo ir žiema yra patys tinkamiausi mėnesiai, kai galima atlikti gydomąsias ir grožio procedūras lazeriu – pašalinti plaukus nuo įvairių kūno zonų, apgamus, karpas, papilomas ar kitus kliudančius odos darinius, taip pat odos pigmentaciją, kapiliarus bei randus.

Anot specialistės, tai palankus metas ir tokioms grožio procedūroms kaip botulino toksino, hialurono rūgšties, RPR (trombocitais praturtintos plazmos) injekcijos ar kosmetologinės procedūros, tokios kaip „HydraFacial“ veido valymas, kai veido oda nušveičiama ir intensyviai drėkinama.

Tačiau D. Malinauskaitė pataria neskubėti patiems nuspręsti, kokias grožio procedūras rinktis ir jokiu būdu neeksperimentuoti. „Po vasaros arba po atostogų šiltuose kraštuose po kaitria saule oda dėl UV spindulių, vėjo, sūraus vandens būna labai išsausėjusi, todėl rekomenduočiau visų pirma kreiptis į gydytoją dermatologą, kuris įvertinęs problemą padės rasti tinkamiausią jos sprendimo būdą. Kai kurios procedūros tokiu atveju tikrai gali netikti“, – sako gydytoja.

Jos teigimu, kartais atlikus vieną lazerinę procedūrą ir norint sustiprinti efektą rekomenduojama atlikti ir grožio injekcijas – taip pasiekiama dar geresnių rezultatų. Pavyzdžiui, frakcinis odos atjauninimas su PRP procedūra ar hialurono rūgšties injekcijomis ir t. t.

AKTUALU IR VYRAMS

Pašnekovė pažymi, kad populiariausios odos procedūros tarp lietuvių moterų yra plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu, apgamų, kapiliarų, pigmentacijos ir kitų odos darinių šalinimas lazeriu, botulino toksino ir hialurono rūgšties injekcijos, odos atjauninimo procedūra frakciniu CO2 lazeriu, PRP terapija, „HydraFacial“ procedūra bei celiulito mažinimo ir kūno formavimo procedūra „VelaShape III“ aparatu. Anot jos, pastaraisiais metais vis dažniau grožio ir gydomųjų procedūrų užsuka ir vyrai. Vyrai dažniausiai atlieka karpų, papilomų, apgamų šalinimo lazeriu, išsiplėtusių veido kapiliarų šalinimo lazeriu, plaukų šalinimo lazeriu, veido odos valymo bei botulino toksino injekcijų procedūras.

PRIEŽIŪRA PO PROCEDŪRŲ

D. Malinauskaitė įspėja, kad tiek po gydomųjų, tiek po grožio procedūrų odą reikia tinkamai prižiūrėti, nes, pavyzdžiui, pašalinus apgamą ši vieta tampa ypač jautri UV spinduliams – nesisaugant nuo saulės, oda buvusio apgamo vietoje gali patamsėti.

Po lazerinių procedūrų dažniausiai rekomenduojame vengti tiesioginių saulės spindulių, visada nepamiršti apsauginių saulės kremų SPF 30 ir SPF 50+. Tiesą pasakius, juos rekomenduoju naudoti ištisus metus. Po kiekvienos procedūros reikėtų naudoti atstatomąją, neagresyvią dermatologinę kosmetiką, kuri skatina odos gijimą bei regeneraciją“, – sako gydytoja. Anot jos, odą po procedūrų labiau pasaugoti reikėtų apie mėnesį.

APGAMĖLI, NEBEREIK MAN TAVĘS

kkDažnas žmogus turi apgamų, kurie kelia diskomfortą – estetinį ar fizinį, kai reikia saugoti nuo užkliudymo ir pan. D. Malinauskaitė dėl apgamų šalinimo pataria kreiptis tik į gydytoją dermatologą, kuris turi onkodermatologo pakraipą – būtent jis įvertina apgamą, ištiria jį dermatoskopu. Jei randa nerimą keliančių pokyčių, toliau tiria „Foto Finder“ sistema, leidžiančia apgamus išanalizuoti itin detaliai.

„Iš tiesų visiems žmonėms, kurie turi I-II-III odos fototipą (yra šviesios odos spalvos), daugiau kaip 50 apgamų, vaikystėje saulėje yra nudegę iki pūslių arba kurių šeimose yra odos vėžio atvejų, rekomenduojame apsilankyti pas onkodermatologus. Jei per apžiūrą randama pakitusių apgamų, juos rekomenduojama šalinti“, – sako gydytoja. Na, o pats apgamo šalinimas lazeriu yra gana nesudėtinga procedūra – kartu su apgamų tyrimu trunka apie 30 minučių, neskausminga, nes taikoma vietinė nejautra. Tik svarbiausia po procedūros tinkama pažeistos vietos apsauga – nuo saulės, tepimas gydančiomis priemonėmis.

Tačiau kartais apgamai ar kiti odos dariniai negali būti šalinami lazeriu – kai gydytojai pataria jų nešalinti dėl galimo blogo estetinio vaizdo (pavyzdžiui, jei liktų randas) ar darinio supiktybėjimo rizikos.

ATE, GAURAI

Nors žiemą kūno plaukeliai gali ir netrukdyti, atvirkščiai – šildyti (juokaujam), atėjus vasarai tikrai norėtųsi pamiršti kasdienį plaukų skutimą ar kitokį dažną jų šalinimo būdą. Plaukelių šalinimas lazeriu išlaisvina nuo šio vargo, tik reikia nepamiršti tuo pasirūpinti iš anksto – būtent tamsiuoju metų periodu.

D. Malinauskaitė pasakoja, kad plaukų šalinimas lazeriu turi daug privalumų: rezultatas – ilgalaikis, t. y. atlikus 4-6 procedūras, vėliau jas kartoti reikės tik 1–2 kartus metuose. „Be to, lazeris padeda sumažinti arba visiškai išvengti plaukelių įaugimo. Taigi depiliacija lazeriu ypač tinka turintiesiems jautrią odą, nes skutimas arba depiliacija vašku ją dar labiau dirgina“, – sako gydytoja.

Plaukų šalinimo lazeriu procedūra netrunka ilgai, pavyzdžiui, pažastų arba bikinio sričiai pakanka 20 min. Turint omeny, kad tai panaikina poreikį kasdien skustis plaukus, šiai procedūrai verta skirti laiko. Nors kaina didesnė nei kitų depiliacijos namie priemonių, reikia nepamiršti, kad šių procedūrų yra nedaug, o kitas priemones tenka naudoti kasdien.

woman-legs-relaxation-beauty-3146Lazeriu plaukelius galima šalinti kone nuo visur: viršutinės lūpos, skruostų, smakro, kaklo, krūtinės, pažastų, rankų, nugaros, pilvo, bikinio srities, kojų ir kt. Norint pasiekti geriausią rezultatą, vidutiniškai reikia atlikti 4–6 plaukų šalinimo lazeriu procedūras kas 4–8 savaites – štai jums ir mažiausiai keturi tamsiojo periodo mėnesiai. Vėliau pakanka 1–2 procedūrų per metus.

„Plaukų iškrenta jau po pirmos procedūros, paskui jų vis mažėja, likę plaukeliai tampa plonesni, vos matomi ir sukelia mažiau odos problemų“, – sako D. Malinauskaitė.

Tačiau prieš plaukų šalinimą reikia pasiruošti – atlikti tam tikrus namų darbus: mažiausiai dvi savaites iki procedūrų nesideginti saulėje ar soliariume, nenaudoti savaiminio įdegio kremų, 2–4 savaites iki procedūrų negalima plaukų pešioti ir šalinti vašku – galima tik skusti.  Taip pat  savaitę prieš procedūras nereikia naudoti kremų su kvapikliais ar tokių odą galinčių suerzinti priemonių, kaip glikolio rūgštis ar retinoidai. Plaukelių šalinimas lazeriu netinkamas nėštukėms, nors žindančioms moterims leidžiamas.

Po plaukų šalinimo procedūrų depiliuotas zonas būtina dvi savaites saugoti nuo aktyvios saulės – jei suplanuotos atostogos šiltuose kraštuose, teks slėptis po drabužiais ar naudoti saulės kremą su dideliu SPF filtru (ne mažiau 30).

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą