2018-12-20
Odos, nagų ir plaukų stiprinimas šaltuoju sezonu
2018-12-20
Mūsų odos, plaukų ir nagų išvaizda atspindi bendrą organizmo būklę, kuri priklauso nuo tinkamos priežiūros skirtingais metų laikais. Žiema – tikras išbandymas mūsų grožiui, kadangi šaltis, vėjas, sausas patalpų oras nualina tiek mūsų odą, tiek nagus ir plaukus. Kaip tinkamai juos prižiūrėti, kokios vidinės ir išorinės priemonės veiksmingos stiprinimui, komentuoja vaistininkė Milda Darulienė.
Išorinės priemonės
Oda, plaukai, nagai – tai atspindys to, kas vyksta organizmo viduje, ir bet kokie organizmo sistemos sutrikimai, atsispindės mūsų išvaizdoje, ypatingai odos būklėje. Oda – šalinimo organas ir kuomet mūsų viduje susikaupia per daug toksininių medžiagų, organizmas išsivalo išoriškai. Kalbant apie plaukus, jų svogūnėliai yra galvos odoje ir tik nuo jos būklės, nuo kraujotakos, priklauso plauko augimas, storis, tvirtumas. Svarbu nepamiršti, kad priemonės, kurias naudojame išoriškai, nekeičia plauko struktūros, o tik laikinai pakeičia jo būklę.
Šiuo metu priemonių, skirtų išoriškai sustiprinti ir pagerinti odos, nagų, plaukų būklę yra labai daug:
Plaukams – šampūnai, balzamai, tonikai, serumai, kaukės .
Nagams – mineralinių aliejų vonelės, specialūs nagų odelių ir nagų kremai. Rankų odai yra skirti maitinamieji, regeneruojantys ir atstatomieji kremai.
Odai (kūno) – maitinamieji, apsauginiai, regeneruojantys kremai.
Vidinės priemonės
Norint sustiprinti organizmą iš vidaus reikia pasirūpinti subalansuota mityba, kurioje gausu seleno, B grupės vitaminų, cinko, geležies, pantoteno rūgšties, pakankamu skysčių kiekiu organizme bei tinkamu darbo ir poilsio režimu.
Seleno turi špinatai, kiaušiniai, vištiena, geltonuodegiai tunai, otas, konservuotos sardinės.
Geležies turi burokėliai, moliūgai, svogūnai, špinatai, petražolės, granata, džiovinti vaisiai, spanguolės, tamsios vynuogės, grikiai, lęšiai, žirniai.
Pantoteno rūgšties gausu kukurūzuose, žiediniuose kopūstuose, brokoliuose, pomidoruose, avokaduose, jautienoje, saldžiosiose bulvėse, lašišoje.
Žinoma, dažnai iš maisto visų šių elementų negalime gauti, tad vertėtų vartoti ir maisto papildus, kurie pagerintų vitaminų, mineralų ir mikroelementų trūkumą organizme. Tik nepamirškite, kad nėra nė vieno elemento, kuris nulemtų odos, plaukų ir nagų būklę, tad nuolatos vienus papildus keiskite kitais.
Odos, plaukų, nagų priežiūros skirtumai šiltuoju ir šaltuoju sezonu
Šios trejybės priežiūra ir žiemą, ir vasarą turi savo panašumų ir skirtumų. Tiek vasaros, tiek žiemos sezonu odą reikėtų drėkinti terminiu purškiamu vandeniu – vasarą dėl saulės, žiemą dėl kondicionierių patalpose. Taip pat, reikia gerti daug vandens, vartoti žuvų taukus, linų sėmenų aliejų ar vitaminą E, kad plaukai, oda, nagai mažiau sausėtų ir būtų elastingesni.
Vasaros metu nerekomenduojama naudoti džiovintuvo, o žiemą atvirkščiai, patariama gerai išsidžiovinti plaukus, kad neperšaltumėte, bet džiovintuvą laikyti, kuo didesniu atstumu nuo galvos odos. Žiemos sezonu plaukams apsaugoti dėvėkite kepurę, o kartą per savaitę palepinkite juos natūraliai aliejais. Šiltuoju sezonu naudokite drėkinamąsias kaukes, žiemos – maitinamąsias.