2020-06-01
2020-06-01
Plaukų slinkimas, riebalavimasis ar sausumas – dažniausios moteris varginančios plaukų problemos. Beveik ketvirtadalis susiduria ir su pleiskanomis. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Kristina Lelevičienė sako, kad šių problemų galima išvengti, peržiūrėjus savo turimas plaukų priežiūros priemones: kai kurias reikėtų mesti laukti, o kitomis – papildyti. Kartu vaistininkė primena svarbią taisyklę: sveiki plaukai prasideda nuo sveikos ir švarios galvos odos.
„Mes esame įpratusios rūpintis savo veido, kūno oda, ją šveisti, drėkinti ir maitinti. Galvos odą nesunku pamiršti – juk ją saugiai slepia kupeta plaukų. Tačiau nesusimąstome, kad dalis plaukų problemų kyla dėl netinkamai prižiūrimos galvos odos. Dažnai pastebiu, kad moterų, kurios vaistinėje darosi plaukų būklės tyrimą, galvos oda nėra švari. Kai oda nėra švari, poros kemšasi, trukdo išaugti plaukui, o plaukų svogūnėliai negauna pakankamai deguonies ir silpsta. Prasideda tokios problemos kaip plaukų slinkimas ir riebalavimasis“, - apie galvos odos priežiūros svarbą pasakoja K. Lelevičienė.
Sveikos odos instituto inicijuotas tyrimas apie plaukų priežiūrą parodė, kad kasdienei priežiūrai moterys renkasi šampūną ir kondicionierių, kiek rečiau – balzamą. Šias priemones didžioji dalis naudoja kasdien ar kelis kartus per savaitę. Bent kelis kartus per mėnesį ir dažniau dauguma moterų naudoja plaukų aliejų ir kaukę.
Vertindama tyrimo rezultatus, odos ir plaukų priežiūros ekspertė atkreipia dėmesį į vieną priemonę: galvos odos šveitiklį. 8 iš 10 moterų teigia šios priemonės nenaudojančios visai, o 12 proc. – tik kartą ar du į metus arba kai pablogėja plaukų būklė. Pasak J. Lelevičienės, šią priemonę į savo plaukų priežiūros rutiną įtraukti reikėtų.
„Galvos odos šveitiklis skirtas pašalinti negyvas odos ląsteles, nešvarumus. Sudėtyje esantys ingredientai, kaip vaisių rūgštys, aliejai, maitina ir drėkina odą, padeda subalansuoti riebalų išsiskyrimą, todėl galvos oda ir plaukai ne taip greitai susiriebaluoja. Taip pat suaktyvinama galvos odos kraujo mikrocirkuliacija, todėl plaukai greičiau auga. Reguliariai šveičiant odą, galima išvengti ar sumažinti jos pleiskanojimą“, - naudą vardija K. Lelevičienė.
Galvos odos šveitiklio naudoti kasdien nereikia. Specialistė pažymi, kad užtenka kartą per savaitę.
Pasirūpinus galvos oda, pereikime prie tinkamos plaukų priežiūros. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė pabrėžia, kad vasarą plaukai praranda gyvybingumą dėl saulės ultravioletinių spindulių poveikio, karščio, taip pat gairinami vėjo ar sūraus jūros vandens. Plaukai labiau linkę sausėti ir veltis, o spalva blukti. K. Lelevičienė dalinasi patarimais, kaip plaukus prižiūrėti vasarą: