Prieššventiniu laikotarpiu beveik visų gyvenimo tempas pastebimai pagreitėja: reikia pasirūpinti ir dovanomis, ir gražiais šventiniais apdarais, ir spėti sudalyvauti visuose kalėdiniuose vakarėliuose. Laiko sau dažniausiai pritrūksta: makiažą nusivalome jau snūduriuodamos, o plaukais pasirūpiname tada, kai… prisimename, kad tokius turime. Kaip tyčia, šaltuoju sezonu jie veliasi lyg pašėlę, ką jau kalbėti apie situaciją po ilgų linksmybių. Tad kaip plaukus prižiūrėti kasdien, išvengiant lizdo šukuosenos, ir ką daryti, jei ryte visgi randi kupetą galvoje?
Kodėl plaukai veliasi?
Vos atvėsus orams, susivėlę plaukai tampa dažnos iš mūsų kasdieniu palydovu. Nuolatiniai temperatūros pokyčiai, su kuriais susiduriame, neigiamai veikia tiek plaukus, tiek galvos odą. Šaltas oras ir nepakankama jo drėgmė sulėtina kraujotaką galvos odoje: ilgainiui plaukams ima trūkti reikiamų medžiagų, jie išsausėja ir pradeda veltis.
Prie dar didesnio plaukų vėlimosi prisideda įvairios, gausiai naudojamos plaukų fiksavimo ir modeliavimo priemonės (plaukų lakas, sausas šampūnas, putos ir pan.), purškiamos prieš vakarėlius ir renginius. Hint: situaciją palengvinsi pasirūpindama plaukais vos sugrįžus po linksmybių. Prieš eidama miegoti ištepk sausus plaukus aliejuku (tinka argano, ricinos aliejai) ir, gerai juos iššukavusi, susipink kasą ar susisuk kuoduką: per naktį plaukai prisigers naudingųjų medžiagų ir ryte nepasitiks erzinantis kupstas ant galvos.
Viso gero, susivėlę plaukai!
Žinom: besiveliantys plaukai erzina, negražiai atrodo ar net sukelia skausmą stengiantis juos iššukuoti. Tad siūlome kelias nesudėtingas gudrybes, kurios padės išlaikyti plaukus glotnius net ir šaltuoju metų (ir vakarėlių) laiku:
- Drėkink. Visada naudok kondicionierių, kurio sudėtyje yra drėkinančių komponentų (pavyzdžiui, taukmedžio sviesto). Jei tavo plaukams reikia stipresnės pagalbos, rinkis gilaus maitinimo kaukę ar nenuplaunamą plaukų kremą. Jei plaukai linkę riebaluotis ir bijai, kad tokios priemonės tik pablogins situaciją, jas tepk nuo plaukų vidurio link galiukų, neliesdama šaknų.
- Drungnas vanduo. Plaukų skalavimas vėsesniu vandeniu – labai naudingas. Taip sulyginama jų struktūra, todėl plaukai tampa švelnesni, įgauna natūralaus blizgesio ir mažiau veliasi.
- Rinkis šukas. Išsausėjusius plaukus šukuoti šukomis yra žymiai geresnis sprendimas, nei šepečiu. Rinkis iš natūralių medžiagų pagamintas šukas retais danteliais. Jei pavyksta iššukuoti, gali naudoti ir tankesnius šerelius turinčias šukas. Puikiai tinka medinės šukos užapvalintais galiukais, nes ne tik šukuoja, bet it masažuoja galvos odą, gerina kraujotaką, o tai stiprina plaukus ir skatina jų augimą. Tiesa, po plovimo, kol plaukai dar šlapi, stenkis jų nešukuoti – drėgni plaukai lengviau pažeidžiami.
- Pasiruošimas vakarėliui. Plaukų formavimas karščiu juos sausina ir žaloja. Kiekvieną kartą prieš formuodama šukuoseną nepamiršk apsauginių priemonių. Storiems plaukams geriausiai tiks kremas, o plonų, silpnų plaukų savininkėms patariama rinktis nuo karščio saugantį aliejų ar purškiklį.
- Atvirkštinė strategija. Jei plaukai po vakarėlio nualinti įvairių priemonių ir ant galvos pūpso tikras lizdas, prieš trinkdama plaukus, palepink juos kauke. Kaukė plaukus suminkštins ir pamaitins, tad bus lengviau juos iššukuoti. Palaikyk kaukę kelias minutes, nuskalauk, ir tuomet trink šampūnu.
- Kaukė – bent kartą per savaitę. Šaltymečiu, kai oras išsausėja, plaukuose atsveria ertmės, kurios, jei nėra užpildomos drėgme iš aplinkos, priverčia plaukus šiauštis. Drėkinančią kaukę, pavyzdžiui, su glicerinu, gali įsigyti dažnoje vaistinėje. Jei yra noro – plaukų priežiūra pasirūpinti gali ir namų virtuvėje. Pusę stiklinės medaus sumaišyk su 1–2 šaukštais alyvuogių aliejaus, užtepk ant švarių plaukų ir palaikiusi bent 20 minučių, išplauk su šampūnu. Ypatingai nualintiems plaukams rekomenduojama medaus ir avokado kaukė. Sumaišyk pusę stiklinės medaus ir 2 šaukštus gerai prinokusio avokado, užtepk ant švarių plaukų. Palaikyk bent 20 minučių (geriausia – kelias valandas) ir taip pat išplauk šampūnu.
- Grožis – iš vidaus. Kad ir kaip svarbu, kokias priemones tepi ant plaukų, nepilnavertė mityba, vitaminų C, B5, B6 ir mineralų – geležies, kalcio ir magnio – trūkumas gali būti pagrindine išsausėjusių ir besiveliančių plaukų priežastimi. Pasitark su šeimos gydytoju ar vaistininku dėl vitaminų ir papildų plaukams: atitinkami tyrimai gali parodyti, ar organizmas nestokoja šių svarbių medžiagų.
Gražūs, sveiki ir spindintys plaukai puošia kiekvieną iš mūsų, tačiau išlaikyti juos tokiais – kasdienis darbas. Tad šį sezoną į savo vakarėlių maratoną įtrauk ir kelis ritualus plaukų grožiui. 2018-ųjų pradžioje sau padėkosi.