2017-07-25
2017-07-25
Seksas nėštumo metu – subtilus dalykas. Ši tema turi tiek nežinomybės, kad sukelia tikrą chaosą būsimų tėvų galvose. Kai kurios moterys nėštumo metu nori mylėtis beveik visą laiką, o kitoms aistra dingsta vos pastojus.
Tad ką reikia žinoti, kad iki tol buvę poros įpročiai nedingtų ir, net keičiantis gyvenimo aplinkybėms, laikas, skirtas tik judviem, neprastų reikšmės.
Gydytojų teigimu, jei nėštumas vystosi gerai, mylėtis galima taip dažnai, kaip tik norisi. Vis dėlto nereikia pamiršti, kad šiuo laikotarpiu nėščiosios kūnas kinta, svyruoja hormonai, dažniau užklumpa nuovargis, mieguistumas ir pykinimas. Vėliau augantis svoris, nugaros skausmai ir kiti nepatogumai taip pat gali slopinti mintis apie mylėjimąsi.
Labai svarbios ir psichologinės priežastys – moteris nešioja naują gyvybę ir bijo, kad lytinis aktas gali pakenkti vaikui. Specialistai sako, kad seksas nėštumo metu turėtų būti ramesnis, tačiau mylėjimosi pozas pasirenka pati pora. Svarbiausia – santykiaujant neturi būti spaudžiamas pilvas.
Vis dėlto esant tam tikroms nėštumo situacijoms intymaus pasibuvimo kartu gali tekti atsisakyti.
Vis dėlto, kadangi seksualumas – itin individualus reikalas, visuomet svarbiausia spręsti pagal tai, kaip jautiesi pati.
Tiesa, nėštumo metu, gali būti nebepatogu mylėtis įprastine poza, todėl ieškokite abiems priimtinų ir patogių būdų patenkinti vienas kitą.
Iškart po to, kai šeimoje atsiranda naujas narys, seksualinis gyvenimas gali ir prislopti. Neverta nerimauti, jei mažiausiai kelias savaites po gimdymo tavęs visai nedomins mintys, susijusios su seksu. Pagrindinė to priežastis – organizmo išsekimas. Tuomet laiką, skirtą mylėjimuisi, dažniausiai pakeičia kūdikio migdymas, maitinimas ar paprasčiausias miegas.
Vis dėlto, apsipratusi su naujo šeimos nario atėjimu nepamiršk savo moteriškumo. Mylėjimasis – laikas, skirtas tik judviem. Nuo šiol jo turite kiek mažiau. Tad neatimk šio džiaugsmo nei iš savęs, nei iš partnerio.