2017-03-02
2017-03-02
Turbūt nerastumėme žmogaus, kuris nenorėtų būti sveikas. Ir visgi, ligos ar tiesiog prasta savijauta neaplenkia nė vieno. Galvos skausmas kankina dieną, dvi, žiūrėk, jau pradėjo atrodyti, kad tai normali būsena, – juk visi turime problemų. Praeina ne vienas mėnuo, kol pasiryžtame kreiptis į sveikatos specialistus ir vis nenustojame tikėtis, kad gausime stebuklingą, visas mūsų bėdas išspręsiančią, tabletę. Tad ar ne metas apie savo sveikatą pagalvoti kitaip?
Holistinė medicina – girdėtas, tačiau skirtingomis interpretacijomis apipintas terminas. Ką pagalvojai jį perskaitęs? Įsivaizduoji Rytų žiniuonio veidą, ar mintyse pradėjai berti visus girdėtus netradicinio gydymo metodus?
Nepaisant skirtingų įsitikinimų apie tai, kas yra holistinė medicina, visi požiūriai turi kažką bendro. Pirmiausia – įsitikinimą, kad būtina ieškoti ligos priežasties, o ne tik slopinti jos pasekmes, ir požiūrį į žmogų kaip į visumą, o ne atskirų organų ir kūno dalių sumą. Kitose Europos šalyse holistinis supratimas seniai nebėra naujiena, tačiau Lietuvoje apie tai vis dar kalbama mažai. Ir visai be reikalo. Tad palikę kiekvieno asmeniniam apsisprendimui idėjas apie energijas ir gydomąjį smilkalų poveikį, pakalbėkime apie tai, kas nėra ginčijama.
Neretai dėl skubėjimo, aplaidumo ar tingumo pajutę nemalonius simptomus skubame juos naikinti. Ar vargintų tokie iš pažiūros paprasti sutrikimai kaip vidurių užkietėjimas, ar rimtesnės kraujotakos problemos, žmonės dažnas visuomet griebiasi vaistų, o, nemaloniems pojūčiams praėjus, juos tiesiog užmiršta iki kito karto. Iš tiesų, jeigu virškinimas sutriko pirmą kartą, vaistai tau padės. Tačiau jeigu tai kartojasi nuolat? Metas ieškoti tikslių sveikatos problemos priežasčių, kad galėtum ją spręsti, o ne slopinti simptomus.
Šiuolaikiniai žmonės technologijas mėgsta taip, kad net su savo kūnu pradeda elgtis kaip su techniniu aparatu. Tarsi būtum automobilis, kurio variklį gali išimti, pataisyti ir įdėti atgal. Tačiau žmonės – ne automobiliai ir atsargines dalis jiems surasti ne taip paprasta. Todėl pažvelk į save ir savo sveikatą plačiau. Pagaliau susikaupk ir pradėk rūpintis subalansuota mityba. Nebijok konsultuotis ir ieškoti tau geriausių sprendimų. Pavyzdžiui, jeigu jauti juosmens srities skausmus, įveik juos pasitelkęs jungtines pajėgas: gydytojo paskirtus vaistus, mankštą ir atsipalaidavimo pratimus, tinkamo aukščio pagalvę, užtikrinti, kad organizmas gautų pakankamai B grupės vitaminų.
Reguliarūs tyrimai gali padėti laiku apčiuopti pirmuosius kūno sutrikimų signalus. Jei peršalai, greičiausiai, kažkur sušalai, tačiau jei peršąli nuolat, taip pat tikėtina, kad esi pervargęs, nepakankamai reguliariai valgai, galbūt patiri nuolatinį stresą. Visa tai silpnina imunitetą. Tad pasirūpink savimi: sportuok, vartok žuvų taukus, skirk laiko sau ir išmok atsipalaiduoti. Nusilpęs kūnas – geriausios žinios mus puolantiems virusams, bakterijoms ir kitiems blogiečiams.
Naivu matyti, kad tik meditacija ar aromaterapija gali išgydyti visas ligas, tačiau šiuolaikiniai gydytojai ragina nenuvertinti sveikatinimo ir emocijų svarbos. Vis garsiau kalbama, kad stresas, depresija, negatyvus mąstymas yra tylios daugumos ligų ir sutrikimų priežastys. O jei dar nemalonias mintis malšini ne pačiais sveikiausiais būdais? Įsivaizduok paprastą situacijų grandinę:
nuolatinis stresas darbe –> stiprėjantis nepilnavertiškumo jausmas –> jautiesi pavargęs ir nelaimingas –> nustoji sportuoti –> atsiranda miego sutrikimų –> pradedi vėluoti į darbą ir vis prasčiau maitintis –> silpsta imunitetas ir pradeda augti svoris –> vis dažniau jauti nerimą –> prasideda įvairūs kūno skausmai –> dar mažiau judi ir jautiesi prislėgtas –> vis dažniau peršalimus pakeičia angina –> silpnėja širdis…
Tik nuo tavęs priklauso, kas nutiks toliau. Tad pagalvok, kaip galėtum pakeisti požiūrį į sveikatą, kad ji būtų stipresnė, o tu galėtum labiau džiaugtis gyvenimu.