Mėnesinių skausmas – kada sunerimti?
Mėnesinės – individualus, kiekvienai moteriai skirtingai pasireiškiantis natūralus kūno procesas. Jo pakitimai gali žymėti ligą ar reprodukcijos sutrikimą, todėl ypač ...
2019-12-11
2019-12-11
Kai ranka nebe taip noriai tiesiasi atsisukti šalto vandens, tai ženklas, kad pats metas pereiti prie… šilto vandens! O šiltas arba karštas vanduo siūlo milijoną skonių variantų.
Gamtos taip surėdyta, kad orams atvėsus žmonės instinktyviai nori šiltų ir skanių arbatų. Įvairios vaistažolės – ne tik skanu, bet ir naudinga, gali pagelbėti varginant tam tikriems negalavimams.
Ramunėlės ypač praverčia patiriant stresą, peršalus, varginant menstruaciniams skausmams, o vaikams gelbsti nuo pilvelio skausmo.
Medetkos ypač naudingos moterims, taip pat veikia priešuždegimiškai.
Kmynai – geriausia pagalba esant skrandžio negalavimams.
Liepžiedžiai gelbsti karščiuojant.
Čiobreliai – kosint (tačiau vartoti ne ilgiau 7 dienų!).
Dilgėlių lapai labai tinka žmonėms, turintiems problemų dėl mažakraujystės.
Serbentų lapai – vitamino C šaltinis. Tačiau šią arbatą reikėtų gerti atsargiau tiems, kurie vartoja kraujo krešėjimą mažinančius preparatus.
Aviečių lapai ir stiebai veikia kaip natūralus aspirinas, skatina prakaitavimą.
Mėtos ne tik pasakiškai skanios, bet ir ramina.
Šalavijai labai tinka tiems, kas vargsta su peršalimais ir skaudama gerkle.
Specialūs vaistažolių mišiniai vaikams. Džiaugiuosi, kad yra tokių – skirtų vaikams nuo mažų dienų. Tėvai gali būti ramūs, kad vaistažolės tinkamai suderintos reikiamomis proporcijomis.
Kas gali būti geriau už sodo ir daržo gėrybes? Skanų karštą gėrimą galite pasigaminti iš įvairiausių džiovintų žolelių, aviečių ir juodųjų serbentų lapelių, medetkų. Puikiausiai tiks įvairios uogienės: aviečių, bruknių, mėlynių. O kokie skanūs naminiai sirupai iš juodųjų serbentų, šaltalankių!
Svarainių sirupas + karštas, bet ne verdantis vanduo
Šaukštas naminės aviečių uogienės + citrinos sulčių (spaustų) + karštas vanduo
Keli mėtų lapeliai + citrinos griežinėlis ir šaldyta braškė pabaigai.
Citrinvyčių lapeliai (jų galima turėti užsišaldžius) + mėtų ar kitų žolelių arbata.
Citrinvytį galite auginti pačios. Įvairios augalo dalys nuo seno vartojamos kinų, korėjiečių ir japonų medicinoje kaip stimuliuojanti ir tonizuojanti priemonė. Tolimųjų Rytų senieji gyventojai mano, kad arbata su citrinvyčiu gerina regėjimą ir klausą, šalina nuovargį, išblaško snaudulį. Šie lapeliai arbatai suteikia šiek tiek rūgštumo ir kartumo.
Tai švelnaus skonio natūraliai saldūs milteliai, skoniu šiek tiek primenantys kakavą. Juose nėra stimuliuojančių medžiagų – kofeino ir teobromino, kurių yra kavos ir kakavos pupelėse, taip pat mažiau kalorijų ir riebalų nei šokolade, nealergizuoja, todėl tinka ir vaikams. Kerobe esantis nemažas skaidulinių medžiagų kiekis padeda gerinti virškinimą, jame gausu itin vertingų medžiagų – gamtinės kilmės cukrų, baltymų, mineralų, vitaminų ir antioksidantų, praturtinančių mitybą.
Pašildytas pienas + medus + žiupsnelis kerobo miltelių + kakavos sviesto gabalėlis.
Pašildytas karvės, migdolų ar kokosų pienas + šaukštelis medaus + 2–3 a. š. kerobo miltelių + po žiupsnelį malto imbiero, kardamono ir cinamono (arba cinamono ir vanilės ekstrakto).
Straipsnis publikuotas 2019/2020 metų rudens-žiemos „Laikas sau“ numeryje.
Mėnesinės – individualus, kiekvienai moteriai skirtingai pasireiškiantis natūralus kūno procesas. Jo pakitimai gali žymėti ligą ar reprodukcijos sutrikimą, todėl ypač ...
Gyventojai, sergantys šienlige, antrąją pavasario pusę žino kaip išbandymų metą. Šios gana dažnos alergijos turėtojai ieško būdų, kaip sušvelninti simptomus ...
Specialistai įspėja – bundanti gamta žymi ne tik aktyvios veiklos lauke sezono pradžią, bet ir duoda startą po žiemos išalkusioms ...