Išbėrė nuo ekologiškos kosmetikos! Kodėl?

09.05.2018 Komentarų nėra

Kiekvienas, turintis jautrią odą, patvirtins: ekologiška kosmetika pristatoma kaip išsigelbėjimas, jei skruostai vis suliepsnoja raudoniu. Šios kosmetikos gamyboje naudojamos žaliavos, užaugintos ekologiškomis sąlygomis – be sintetinių trąšų ir kitų cheminių priedų. Atrodo, kad tokia gamtos dovana tikrai padės nurimti odai.

Visgi kartais įvyksta paradoksas ekologiška kosmetika bėrimas: panaudojus eko kosmetiką, oda dar labiau kaista, rausta ir niežti! Kartais pasirodo ir bėrimų, išduodančių alerginę reakciją. Taip: alergizuoja ir ekologiška kosmetika, tiksliau, tam tikri jos ingredientai – juos ir aptarsime.

Atsargiai – eteriniai aliejai

Eteriniai aliejai, turintys puokštę gydomųjų savybių, jautriai odai gali labiau pakenkti, nei padėti. Deja, sudirgusi oda, ant jos užtepus, tarkime, ekologiško kremo su eterinių aliejų mišiniu, gali dar stipriau rausti ir liepsnoti.

Turint jautrią odą, būk ypatingai atsargi su:

  • Raudonaisiais eteriniais aliejais, kuriuose yra stipriai veikiančių ir dirginančių fenolinių junginių. Verčiau rinkis kosmetiką, kurios sudėtyje nebūtų raudonėlių, raudonųjų čiobrelių, cinamonų žievelės eterinių aliejų.
  • Citrusų (citrinų, greipfrutų, apelsinų) ir skėtinių augalų (pankolių, kalendrų sėklų) eteriniais aliejais. Jie taip gali dirginti jautrią odą, be to, šie aliejai  sukelia padidintą jautrumą saulės šviesai. Ant odos ar plaukų panaudojus eko kosmetiką su kuriuo iš šių aliejų, džiaugtis saulės šviesa gali tik po 12–24 val., priklausomai nuo odos jautrumo.
  • Levandų eteriniu aliejumi. Šis aliejus plačiai naudojamas eko kosmetikoje, visgi jis naudingesnis ramiam miegui (dėl savo kvapo), o ne odai. Ilgai naudojant kosmetiką su šiuo ingredientu, jis neretai sukelia odos sudirgimą, netgi kontaktinį dermatitą. O jo giriamos antibakterinės, priešuždegiminės savybės yra gana silpnos, jog vertėtų taip rizikuoti.
  • Jei tavo oda įsijautrinusi ir paraudusi, priemones, kurių sudėtyje yra šis sausinantis ir dirginantis ingredientas, verčiau padėk atgal į lentynėlę 🙂 Alkoholį gali atrasti eko veido tonikų sudėtyje – vietoje jų geriau rinktis micelinį vandenį ir hidrolatus. Kartais jo esama ir kremuose – dedamas kaip konservantas (pavadinimu benzilo alkoholis)

Mūsų finalinis patarimas – jei turi labai labai jautrią odą, rinktis bekvapes, net ir eko  eterinių aliejų neturinčias priemones. Saugiau naudoti bekvapį kremą, į jį įsimaišius švelnaus, jautrios odos mylimo rožių hidrolato. Jis suteiks malonų rožių dvelksmą bei nedirgins tavo odos. Ir, aišku, prisimink, kokių eterinių aliejų vengti, jei skruostai rausta ne vien dėl skaistalų 🙂

Daugiau naudingų odos priežiūros patarimų

, ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą