Ką daryti, jei vaikas išgėrė burnos skalavimo skysčio?

28.06.2017 Komentarų nėra

Komentuoja vaistininkė Inga Norkienė

Net kelioms minutėms be priežiūros palikti vaikai gali apsinuodyti namuose rastais vaistais ar buitine chemija. Skamba keistai, tačiau klausimą, ką daryti, jei vaikas išgėrė burnos skalavimo skysčio, tenka išgirsti ne taip ir retai.

Tad ką daryti?

Visų pirma, svarbu nedelsiant išsiaiškinti, kiek skysčio vaikas išgėrė – ar tik lyžtelėjo, paragavo, ar gurkštelėjo daugiau. Nuo to priklauso, ar užteks mažyliui sugirdyti daugiau vandens, ar reikia skubiai sukelti vėmimą.

Perskaitykite skysčio etiketę. Jei žinote, kad vaikas yra alergiškas kuriai iš sudėtinių dalių, nedelsdami kelkite vėmimą, kad galėtumėte išvalyti skrandį.

Vėmimą galima sukelti mechaniškai arba vartojant jį sukeliančias medžiagas. Paprasčiausias būdas – įkišus pirštus į burną, kutenti burnos gilumoje esančias ryklės žiotis ir liežuvėlį. Kitas būdas – gerti šilto vandens su druska.

Kadangi burnos skalavimo skysčiai yra aštraus skonio, vaiką gali supykinti natūraliai. Jei taip nutiks, leiskite jam išsivemti, tačiau jei vėmimas nesiliauja, vaikas jaučiasi vis prasčiau – nedelsdamas kreipkitės į gydytoją ar kvieskite greitąją pagalbą.

Iš pirmo žvilgsnio burnos skalavimo skysčiai atrodo nepavojingi. Jų yra įvairių rūšių ir net skirtų vaikams. Vis tik suaugusiems skirti burnos skalavimo skysčiai turi daugiau veikliųjų medžiagų ir yra stipresnės koncentracijos, o vaiko stemplė yra jautresnė negu suaugusiojo, todėl net ir mažas gurkšnis burnos skalavimo skysčio gali ją sudirginti ar sukelti gleivinės nudegimą. Jei norite išvengti tokios situacijos, sutvarkykite vonios kambarį ir jame esančius skysčius, taip, kad vaikas jų nepasiektų ir galėtų saugiai žaisti.

, , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą