Nuospaudos ir pūslės: kaip jas gydyti?

02.04.2019 Komentarų nėra

tinklar.nuospaudosBaigiantis šaltajam sezonui, norime išsispirti iš žieminių batų, tad vis daugiau dėmesio nukrypsta į pėdas. Pūslės ar susiformavusios nuospaudos ne tik atrodo neestetiškai, bet dažnai kelia ir fizinį diskomfortą.

Pūslė – tai natūrali organizmo apsauginė reakcija į stiprų trynimą. Susisluoksniavus nutrintai odai, susidaro ertmė, kuri prisipildo serumo. Nuospaudos taip pat susiformuoja dėl ilgalaikio avalynės spaudimo ar trinties. Kartais iš šio negyvos odos sluoksnio susiformuoja šerdį turinti nuospauda, kuri, spausdama daug nervinių galūnėlių turinčią odą, gali sukelti skausmą.

Tad kaip išvengti nuospaudų, kaip jas gydyti efektyviau ir pasiruošti basų kojų sezonui?

Nuospaudų profilaktika

Nuospaudos ir pūslės gali atsirasti dėl daug skirtingų priežasčių – plokščiapėdystės, pėdos deformacijų ir kt.  Vis dėlto dažniausiai su nuospaudomis susiduria moterys, kurios avi aukštakulnius batus ar kitą siaurą, nepatogią avalynę.

Norint išvengti pūslių ir nuospaudų, svarbu pasirinkti savo pėdoms tinkamą ir patogią avalynę. Taip pat reikėtų nepamiršti aprūpinti organizmą pakankamu kiekiu vitamino A, nes būtent šis vitaminas reguliuoja raginio epidermio sluoksnio susidarymą. Šio vitamino daugiausia morkose, moliūguose, pomidoruose, kopūstuose, špinatuose, brokoliuose ir kitose žaliose daržovėse, taip pat abrikosuose.

 

Reikėtų nepamiršti, kad pūslių ir nuospaudų negalima draskyti ar pjaustyti, nes rizikuojama lengvai pažeisti gilesnius odos sluoksnius ir užkrėsti juos infekcija. Dėl itin skausmingų ir vandeningų nuospaudų gydymo derėtų pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. „BENU vaistinės“ vaistininkai yra išklausę specialų žaizdų priežiūros kursą ir suteiks visą reikiamą informaciją bei patars, kaip gydyti žaizdas, pūsles ir nutrynimus, kokias priemones rinktis.

Daugiau patarimų skaitykite – rūpestis gydo žaizdas.

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą