Purškiama apsauga nuo saulės: populiaru, bet ar naudinga?

11.06.2018 Komentarų nėra

Komentuoja vaistininkas Marius Lukštaraupis

vaistininkas Marius

Atėjus vasarai, prisimename (tikiuosi) auksinę taisyklę – nė iš vietos be UV apsaugos. Kremai, losjonai ar pieneliai, saugantys nuo saulės – juos renkamės pagal savo odos tipą ir patogumą naudoti. Šalia jų išrikiuota purškiama apsauga nuo saulės žadina smalsumą. Ar šios priemonės – veiksmingos? Kaip ir kada jas naudoti? Trumpai apžvelkime purškiamos SPF apsaugos ypatumus ir nežinią pakeiskime atsakymais 🙂

Kuo ypatinga purškiama apsauga nuo saulės?

Kai kurie purškiami produktai su SPF nuo mums įprastų kremų skiriasi tik savo pakuote – jie išspaudžiami dozatoriaus pagalba, o tuomet įtrinami į odą. Kitų – vis labiau populiarėjančių – aerozolinių ar aliejinių purškiamų produktų formulė – daug lengvesnė. Jų naudojimas itin paprastas.

Aerozolinės ir aliejinės purškiamos priemonės yra lengvai įtrinamos, nepalieka baltų žymių, lipnumo jausmo. Jos dažnai gaminamos vaikams, nemėgstantiems tirštų kremų tepimo procedūros, taip pat – sportininkams, kuriems svarbi greita ir patogi jų aplikacija.

Teisingas naudojimas: 4 žingsniai

Visgi patogumas ne visada reiškia geriausią apsaugą. Įsimink keletą dalykų, kuriuos svarbu žinoti, nusprendus savo odos apsaugą patikėti purškiamai priemonei:

  • Vėjas. Jei lauke itin vėjuota, prieš purškiant aerozolinę priemonę, užverk langus ar susirask erdvę, kurioje nepučia gūsingi vasaros vėjai. Priešingu atveju produkto dalelės tinkamai nepadengs tavo odos ir dėl to rizikuosi nudegti.
  • Veidas. Nors priemonė labai patogi greitam viso kūno padengimui, venk ją purkšti tiesiai ant veido. Smulkias purškalo daleles gali netyčia įkvėpti. Geriau priemone gausiai išpurkšk delnus, o tuomet jais įtrink veidą.
  • Padengimas. Kadangi priemonės formulė lengva, priešingai nei tirštesni kremai ar losjonai, ji ne taip gerai matosi ant odos – gali nepastebėti, kad ja nepadengei kai kurių odos lopinėlių. Net naudojant purškiamą, iš pirmo žvilgsnio įtrynimo nereikalaujančią priemonę, delnais ją tolygiai paskirstyk po visą odos paviršių.
  • Kiekis. Purškiklis, kaip dozatorius, leidžia priemonę naudoti mažesniais kiekiais, tačiau atsimink, kad siekiant geriausios apsaugos nuo UV spindulių, produkto taupyti nereikėtų. Daugeliui įprasta šia apsaugine priemone vieną odos lopinėlį purkšti vos 1–2 sekundes. Iš tiesų, pakankamą apsaugos kiekį odai suteiksi tik tada, jei 15–20 centimetrų atstumu vieną tašką purkši apie 6 sekundes.

purskiama_apsauga_nuo_saules

Skirtingų priemonių derinimas

Finalinis patarimas – savo apsaugos nuo saulės rinkinyje turėk tiek kremą, tiek purškiamą lengvos konsistencijos priemonę su SPF. Jei planuoji visą dieną praleisti lauke, kai saulė kaitins be atvangos, kūną dosniai patepk kremu, o purškiama apsauga nuo saulės padenk sunkiai pasiekiamas vietas. Šią priemonę pasiimk su savimi ir kas keletą valandų iš naujo padenk visą odą – tai bus kur kas lengviau, nei iš naujo teptis riebiu kremu, bet odą, tinkamai naudojant, apsaugos.

Šiltos ir odai saugios vasaros 🙂

Svarbūs odos ir plaukų priežiūros patarimai

, , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą